Ухвала від 10.09.2025 по справі 161/13900/25

Справа № 161/13900/25

Провадження № 1-кп/161/1168/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Луцьк 10 вересня 2025 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області у колегіальному складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

з участю секретаря ОСОБА_4 ,

прокурора ОСОБА_5 ,

захисників ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,

обвинувачених ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,

провівши у залі судових засідань судове засідання у кримінальному провадженні, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024030000000100, щодо ОСОБА_10 , який обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст.307, ч.2 ст.310, ч.2 ст.313, ч.2 ст.317 КК України, щодо ОСОБА_8 , який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, та щодо ОСОБА_9 , який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,

ВСТАНОВИВ

До початку судового розгляду судом зауважено, що відповідно до обвинувального акта інкриміновані обвинуваченому ОСОБА_10 епізоди кримінальних правопорушень за ч.3 ст.307, ч.2 ст.307, ч.2 ст.310, ч.2 ст.313, ч.2 ст.317 КК України, зокрема і більш тяжкий злочин (ч.3 ст.307 КК України) вчинені за адресою: м.Горішні Плавні, вул.Лиманна, буд.108, Полтавської області, тобто поза межами територіальної юрисдикції Луцького міськрайонного суду Волинської області, у зв'язку з чим суд поставив на обговорення питання про направлення кримінального провадження до Волинського апеляційного суду для звернення з поданням до Касаційного кримінального суду Верховного Суду про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, за територіальною підсудністю.

Заслухавши думки учасників судового розгляду, ознайомившись з обвинувальним актом, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст.32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.

Разом з цим, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2102-ІХ від 24.02.2022, на території України введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, строк дії якого неодноразово продовжувався, останній раз Указом Президента України від 14.07.2025 № 478/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 15.07.2025 №4524-IX, з 05 години 30 хвилин 05 листопада 2025 року строком на 90 діб.

Згідно з ч.3 ст.7 КПК України, зміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначених розділом IX-1 КПК України «Особливий режим досудового розслідування, судового розгляду в умовах воєнного стану».

Положеннями ч.9 ст.615 КПК України визначено, що під час дії воєнного стану обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності скеровуються та розглядаються судами, у межах територіальної юрисдикції яких вчинено кримінальне правопорушення, а в разі неможливості з об'єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - судом, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, що закінчив досудове розслідування, або іншим судом, визначеним у порядку, передбаченому законодавством.

Разом з тим, виходячи із аналізу абз.1 ч.9 ст.615 КПК України, суд вважає, що скерування обвинувального акта для розгляду судом, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, що закінчив досудове розслідування, можливе за наявності двох підстав: введення воєнного стану та відсутність об'єктивної можливості звернення до суду з обвинувальним актом в порядку, визначеному ст.32 КПК України.

Як вказано вище, відповідно до ч.1 ст.32 КПК України, у разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення.

Місце вчинення кримінального правопорушення - це певна територія або інше місце, де відбувається суспільно небезпечне діяння і настають його суспільно небезпечні наслідки.

Зі змісту обвинувального акта вбачається, що ОСОБА_10 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 3 ст.307, ч.2 ст.310, ч.2 ст.313, ч.2 ст.317 КК України, ОСОБА_8 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.307 КК України, ОСОБА_9 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.307 КК України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024030000000100 від 05.04.2024 здійснювалось та закінчено СУ ГУНП у Волинській області, який знаходиться за адресою: м.Луцьк, вул.Винниченка, 11.

Кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.307 КК України, відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до категорії тяжкого злочину, кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.307 КК України - до особливого тяжкого злочину, кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.310 КК України - до тяжкого злочину, кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.313 КК України - до тяжкого злочину, кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.317 КК України - до тяжкого злочину.

Разом з цим, як слідує з обвинувального акта, останнє за часом кримінальне правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_10 , передбачене ч.3 ст.307 КК України, є тяжчим (особливо тяжкий злочин) за інші інкриміновані як йому, так і іншим обвинуваченим кримінальні правопорушення, та вчинене 21 лютого 2025 року у приміщеннях господарської будівлі, що знаходиться в м.Горішні Плавні, вул.Лиманна, буд.108, Полтавської області, тобто у межах територіальної юрисдикції Горішньоплавнівського міського суду Полтавської області, який здійснює правосуддя.

Окрім того, місцем вчинення інших кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.307, ч.2 ст.310, ч.2 ст.313, ч.2 ст.317 КК України, які інкримінуються ОСОБА_10 , також є м.Горішні Плавні Полтавської області.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил підсудності.

Судовий розгляд, як це визначено ч.2 ст.347 КПК України, починається з оголошення прокурором короткого викладу обвинувального акта, однак у даному кримінальному провадженні прокурором ще не було оголошено короткого викладу обвинувального акта, тому перешкоди для передачі кримінального провадження на розгляд іншого суду відсутні.

Частина 3 ст.34 КПК України передбачає, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п'яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.

У відповідності до п.6 ч.2 ст.412 КПК України порушення правил підсудності є істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, що у будь-якому разі тягне за собою скасування судового рішення.

Таким чином, враховуючи вищенаведене, з метою недопущення порушення правил територіальної підсудності, з урахуванням приписів ст.ст. 32, 34, 615 КПК України, суд вважає за необхідне направити обвинувальний акт у даному кримінальному провадженні до Волинського апеляційного суду для звернення з поданням до Касаційного кримінального суду Верховного Суду про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

Керуючись ст.ст. 32, 314, 372 КПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024030000000100, щодо ОСОБА_8 , який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, про обвинувачення ОСОБА_9 , який обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, та про обвинувачення ОСОБА_10 , який обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст.307, ч.2 ст.310, ч.2 ст.313, ч.2 ст.317 КК України, направити до Волинського апеляційного суду з метою подальшого направлення подання до Касаційного кримінального суду Верховного Суду для визначення територіальної підсудності.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий

Суддя

Суддя

Попередній документ
130162804
Наступний документ
130162806
Інформація про рішення:
№ рішення: 130162805
№ справи: 161/13900/25
Дата рішення: 10.09.2025
Дата публікації: 15.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (19.09.2025)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 19.09.2025
Розклад засідань:
28.07.2025 09:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
31.07.2025 09:10 Луцький міськрайонний суд Волинської області
01.08.2025 09:10 Луцький міськрайонний суд Волинської області
07.08.2025 14:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
10.09.2025 12:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
16.10.2025 16:00 Комсомольський міський суд Полтавської області
11.11.2025 14:00 Комсомольський міський суд Полтавської області
24.11.2025 13:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
26.11.2025 13:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
25.12.2025 10:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
28.01.2026 11:00 Комсомольський міський суд Полтавської області
04.02.2026 11:00 Комсомольський міський суд Полтавської області
18.02.2026 10:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
25.02.2026 13:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
04.03.2026 10:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
11.03.2026 10:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
25.03.2026 10:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
01.04.2026 10:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
29.04.2026 10:30 Комсомольський міський суд Полтавської області
13.05.2026 14:00 Комсомольський міський суд Полтавської області