Справа №705/5448/25
3/705/2267/25
12 вересня 2025 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Душин О.В., розглянувши матеріали, які найшли від Державної служби України з безпеки на транспорті відділу державного нагляду (контролю) у Черкаській області, про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
до адміністративної відповідальності за ст. 188-57 КУпАП, -
10.09.2025 року до Уманського міськрайонного суду Черкаської області із Державної служби України з безпеки на транспорті відділу державного нагляду (контролю) у Черкаській області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст.188-57 КУпАП.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення основним завданням його є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу, прав та законних інтересів підприємств, установ, організацій, встановленого порядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного та неухильного додержання Конституції і Законів України, поваги до прав, честі та гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративні правопорушення вирішує, зокрема, питання щодо правильності складення протоколу та щодо належного сповіщення осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 0023965 від 19.08.2025 складено з порушенням. Зокрема, не вказано адресу проживання/реєстрації та номер телефону особи, стосовно якої складено протокол.
Недоліки, допущені при складанні та оформленні матеріалу про адміністративне правопорушення, унеможливлюють своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав, для встановлення дійсної адреси проживання/реєстрації особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно з абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14, визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суд-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що складений за ст.188-57 КУпАП, повернути до Державної служби України з безпеки на транспорті відділу державного нагляду (контролю) у Черкаській області на дооформлення для встановлення адреси проживання/реєстрації та номер телефону особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, забезпечення його явки, з одночасним направленням матеріалів, для розгляду справи.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Душин