Ухвала від 11.09.2025 по справі 766/14051/25

Справа №766/14051/25 н/п 2-а/766/468/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.09.2025 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Кузьміна О.І., розглянувши матеріали адміністративного позову адвоката Козюта Дмитра Андрійовича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Козюта Дмитро Андрійович, який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.

Позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови) (ч.2 ст.286 КАС України).

Згідно з ч.6 ст.161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Так, позивачем пропущено встановлений ч. 2 ст.286 КАС України десятиденний строк на звернення до суду з адміністративним позовом, так як про притягнення його до адміністративної відповідальності дізнався 18.08.2025 року, однак постанову про адміністративне правопорушення від 10.02.2025 року не отримав, а позов подано позивачем до суду 10.09.2025 року, щодо поновлення строків на оскарження постанови зазначено, що 21.05.2025 року позивач дізнався про постанову від 10.02.2025 року із додатку «Дія» у зв'язку із відкриттям відносно нього виконавчого провадження.

Позивач звернувся до суду із клопотанням про поновлення строків, однак не наведено поважності причин пропуску із долученням доказів.

Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Отже, позивачу необхідно надати обґрунтовану заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку, надати докази того, що строк звернення до суду не пропущено.

Враховуючи вищевикладене вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку на усунення викладеному в ухвалі недоліків.

Якщо позивач не усуне вказані недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. ст.160, 161, 169, 241, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву адвоката Козюта Дмитра Андрійовича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення- залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

У разі якщо заяву про поновлення строку не буде подано позивачем в зазначений строк або вказані ним підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними та у разі не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з дня її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяО. І. Кузьміна

Попередній документ
130139357
Наступний документ
130139359
Інформація про рішення:
№ рішення: 130139358
№ справи: 766/14051/25
Дата рішення: 11.09.2025
Дата публікації: 15.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; військового обліку, мобілізаційної підготовки та мобілізації
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (30.10.2025)
Дата надходження: 10.09.2025
Розклад засідань:
25.09.2025 09:20 Херсонський міський суд Херсонської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КУЗЬМІНА ОКСАНА ІВАНІВНА
суддя-доповідач:
КУЗЬМІНА ОКСАНА ІВАНІВНА