Постанова від 11.09.2025 по справі 953/8599/25

Справа№ 953/8599/25

н/п 3/953/2443/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" вересня 2025 р. м.Харків

Суддя Київського районного суду м. Харкова Демченко С.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Харківського районного управління поліції № 1 ГУНП в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, РНОКПП: НОМЕР_1 , непрацюючу, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 184 КУпАП,

УСТАНОВИВ:

08 серпня 2025 року о 23 годині 28 хвилин за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 неналежним чином виконувала свої батьківські обов'язки щодо виховання неповнолітнього сина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого останній 08 серпня 2025 року о 23 годині 28 хвилин перебував без догляду дорослої особи на вулиці за адресою: АДРЕСА_2 , порушуючи комендантську годину.

Дії ОСОБА_1 кваліфікую за ч. 1 ст. 184 КУпАП тобто ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення виховання неповнолітніх дітей.

У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, визнала повністю, фактичних обставин справи не заперечувала. Вказала, що самостійно виховує та утримує трьох дітей, що провела профілактичну бесіду з сином ОСОБА_3 , після чого він завжди приходить додому вчасно, у зв'язку з чим просила зробити їй усне зауваження.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходжу до такого висновку.

Відповідно до вимог статей 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 699182 від 11 серпня 2025 року, копією актового запису про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , рапортом старшого інспектора ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області від 08 серпня 2025 року, поясненнями ОСОБА_1 , даними у судовому засіданні.

Частиною 2 ст. 150 СК України передбачено, що батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Згідно з ч. 1 ст. 152 СК України право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.

Відповідно до положень ч. 4 ст. 155 Сімейного кодексу України ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП, повністю підтверджена дослідженими судом доказами.

Відповідно до ст. 34 КУпАП обставинами, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 є щире каяття.

Відповідно до ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.

Керуючись ст. ст. 33-35 КУпАП при накладенні стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, відомості про особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Суд зазначає, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).

Згідно зі ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , її щире каяття, той факт, що матеріали справи не містять доказів того, що вона раніше притягувалась до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, будь-яких негативних наслідків та шкоди від її дій правам і свободам громадян не встановлено, тому вчинене правопорушення необхідно вважати малозначним.

За таких обставин, відповідно до вимог ст. 22 КУпАП ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності, а справа стосовно неї закриттю з оголошенням усного зауваження, яке, на думку суду, буде достатнім для досягнення мети, визначеної ст. 23 КУпАП, щодо виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, та запобігання вчиненню нею нових правопорушень.

Згідно з ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.22, ч.1 ст.184, 283, 284, 285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.184 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення такої постанови.

Суддя С.В. Демченко

Попередній документ
130122899
Наступний документ
130122901
Інформація про рішення:
№ рішення: 130122900
№ справи: 953/8599/25
Дата рішення: 11.09.2025
Дата публікації: 12.09.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Київський районний суд м. Харкова
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (11.09.2025)
Дата надходження: 19.08.2025
Предмет позову: ст.184 КУпАП
Розклад засідань:
02.09.2025 08:10 Київський районний суд м.Харкова
11.09.2025 08:05 Київський районний суд м.Харкова
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЕМЧЕНКО СВІТЛАНА ВАЛЕРІЇВНА
суддя-доповідач:
ДЕМЧЕНКО СВІТЛАНА ВАЛЕРІЇВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Оліфіренко Наталія Миколаївна