Постанова від 10.09.2025 по справі 320/24184/24

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 320/24184/24 Суддя (судді) першої інстанції: Скрипка І.М.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2025 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Коротких А.Ю.,

суддів Сорочка Є.О.,

Чаку Є.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 березня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України та Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної Міністерством оборони України, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Міністерства оборони України та Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної Міністерством оборони України, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 17 березня 2025 року у задоволенні адміністративного позову - відмовлено.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням суду, ОСОБА_1 звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити. Свої вимоги апелянт мотивує тим, що судом першої інстанції при постановленні оскаржуваного рішення неповно досліджено обставини, що мають значення для справи та неправильно застосовано норми матеріального та процесуального права.

Відповідно до ч. 2 ст. 309 КАС України у виняткових випадках та з урахуванням особливостей розгляду справи апеляційний суд може продовжити строк розгляду справи, про що постановляє ухвалу.

Пунктом 1 статті 6 ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997 року Конвенції про захист прав людини та основних свобод закріплено право вирішення спірного питання упродовж розумного строку.

Згідно п. 26 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів ухвалення рішення в розумні строки відповідно до статті 6 Конвенції також можна вважати важливим елементом його якості. Проте можливе виникнення суперечностей між швидкістю проведення процесу та іншими чинниками, пов'язаними з якістю, такими як право на справедливий розгляд справи, яке також гарантується статтею 6 Конвенції. Оскільки важливо забезпечувати соціальну гармонію та юридичну визначеність, то попри очевидну необхідність враховувати часовий елемент слід також зважати й на інші чинники.

З огляду на особливості розгляду даної категорії справ та вищезазначені обставини, колегія суддів апеляційної інстанції доходить висновку, що існує необхідність продовження строку розгляду даної справи на розумний строк.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Предметом апеляційного оскарження є судове рішення, яке прийняте судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Згідно зі ст. 308 КАС України справа переглядається колегією суддів в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши наявні докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України і проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_1 , приступив до виконання службових обов'язків з 01.03.2022 року.

Як вбачається із наказу №110 від 11.07.2022 року командира військової частини НОМЕР_2 , солдат ОСОБА_1 вважається таким, що прибув у оперативне розпорядження командування оперативно-стратегічного угруповання військ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та приступив до виконання бойового завдання.

Як видно із довідки військово-лікарської комісії від 04.07.2022 року №210 ОСОБА_1 визнано обмежено придатним до військової служби.

Наказом командира військової частини НОМЕР_2 від 19.10.2022 року №70-ОС позивача, у відповідності до пункту 116 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, увільнено від займаної посади і зараховано у розпорядження командира військової частини НОМЕР_3 військової частини НОМЕР_4 , із виключенням зі списків особового складу військової частини НОМЕР_2 та всіх видів забезпечення.

До позовної заяви позивач додав довідку без штампу неналежної якості, датовану 21.10.2022 року, із найменуванням "Довідка про безпосередню участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України", із відомостями про її видачу командиром військової частини НОМЕР_2 , де вказано, що ОСОБА_1 дійсно в період з 11.07.2022 року по 19.10.2022 рік приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період зазначених заходів.

Як видно із листа-відповіді військової частини НОМЕР_2 від 27.06.2023 року №1561, адресованого як позивачу, так і Міністерству у справах ветеранів України і ІНФОРМАЦІЯ_3 , до названої військової частини надіслано звернення ОСОБА_1 щодо сприяння у наданні йому статусу учасника бойових дій. Зазначено, що солдат ОСОБА_1 14.03.2022 року прибув до військової частини НОМЕР_2 для подальшого проходження військової служби за мобілізацією на особливий період; через небажання брати участь у бойових діях до виконання бойових завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями не залучався, участі в бойових діях не брав, а виконував обов'язки військової служби у тилових підрозділах військової частини до 19.10.2022 року.

Також, листом Міністерства у справах ветеранів України від 26.05.2023 року направлене отримане від ОСОБА_1 звернення (датоване 22.05.2023 року) для розгляду Управлінню розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації Міністерства оборони України.

Як вбачається із відповіді Головного управління соціальної підтримки Міністерства оборони України від 10.06.2024 року, звернення ОСОБА_1 щодо надання документів, необхідних для отримання статусу учасника бойових дій, та зобов'язання Комісії надати статус учасника бойових дій, - до Комісії Міноборони не надходили.

У відповіді ТВО начальника штабу - заступника командира військової частини НОМЕР_5 вказано, що станом на 28.06.2024 рік матеріали відносно ОСОБА_1 на розгляд комісії військової частини НОМЕР_5 з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій не надходили, у зв'язку із чим статус учасника бойових дій не надавався.

Як видно із відповіді начальника кадрового ІНФОРМАЦІЯ_4 №765/8/8659 від 02.07.2024 року, матеріали солдата ОСОБА_1 до комісії військової частини НОМЕР_5 з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій не надходили, статус учасника бойових дій не надавався; матеріали солдата ОСОБА_1 до комісії ІНФОРМАЦІЯ_5 з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій не надходили, статус учасника бойових дій не надавався; згідно доповіді командира військової частини НОМЕР_2 відомості про виконання бойових завдань по захисту територіальної цілісності та суверенітету Батьківщини на території Донецької області, у районі зосередження підрозділу, солдатом ОСОБА_1 відсутні. Тут же зазначено, що військова частина НОМЕР_2 з 24.02.2022 року по 05.11.2023 рік підпорядковувалась ІНФОРМАЦІЯ_6 , а з 05.11.2023 - по теперішній час - військовій частині НОМЕР_6 .

У відповіді командира військової частини НОМЕР_2 №1822 від 28.06.2024 року зазначено, що солдат ОСОБА_1 проходив військову службу у такій військовій частині з 14.03.2022 року по 19.10.2022 рік на посаді гранатометника третього відділення третього стрілецького взводу другої стрілецької роти; наказом від 19.10.2022 року №70-ОС ОСОБА_1 переведено у розпорядження командира військової частини НОМЕР_3 . Тут же вказано, що через визнання обмежено придатним та особисте небажання, солдат ОСОБА_1 не залучався до виконання бойових завдань за посадою гранатометника, однак через відсутність у військовій частині НОМЕР_2 вакантних посад у підрозділах забезпечення, які б відповідали наявним у солдата ОСОБА_1 навичкам та медичним рекомендаціям, військовослужбовець продовжив перебувати на займаній посаді до 19.10.2022 року. Тут же зазначено, що у журналі бойових дій військової частини НОМЕР_2 за період з 11.07.2022 року по 19.10.2022 рік відсутні записи про безпосередню участь солдата ОСОБА_1 у бойових діях; окремі бойові накази, бойові розпорядження про залучення його до участі у бойових діях не видавалися. Повідомлено стосовно довідки від 21.10.2022 року №1241, що у військовій частині НОМЕР_2 за вказану дату відсутні документи із таким номером, у зв'язку із чим призначено службову перевірку.

Позивач, не погоджуючись з такими діями відповідача, вважаючи їх протиправними, а свої права - порушеними, звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом статті 5 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Як закріплено у пункті 19 частини першої статті 6 цього ж Закону учасниками бойових дій визнаються, зокрема, військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, категорії таких осіб та терміни їх участі (забезпечення проведення) в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 року № 413 затверджено Порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (Порядок №413).

Цей Порядок визначає процедуру надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України.

За положеннями пункту 2 Порядку статус учасника бойових дій надається:

- військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним, добровольцям Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, особам рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції ДФС, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітникам Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України;

- для осіб, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, - не менш як один з таких документів - витяги (копії) бойових донесень, журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки), вахтових журналів, польотних листів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

За нормами пункту 5 Порядку №413 рішення про надання та позбавлення статусу учасника бойових дій приймається:

- комісіями з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореними в Міноборони, МВС, Мін'юсті, Національній поліції, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Офісі Генерального прокурора, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, ДСНС, ДФС (далі - комісії), - стосовно осіб, зазначених в абзацах другому і третьому пункту 2 цього Порядку;

- міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", яка утворюється Мінветеранів (далі - міжвідомча комісія), - у разі виникнення спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання, та стосовно осіб, зазначених в абзаці четвертому пункту 2 цього Порядку.

Рішення щодо утворення комісії та положення про неї затверджується відповідним міністерством, центральним органом виконавчої влади та іншим державним органом, зазначеним в абзаці другому цього пункту.

Наказом Міністерства оборони України від 10.11.2022 року № 369 затверджено Положення про комісії Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни та вирішення спірних питань щодо зарахування окремих періодів служби до вислуги років.

У пункті 1 такого Положення закріплено, що Комісії утворюються:

у Міністерстві оборони України - з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни та вирішення спірних питань щодо зарахування окремих періодів служби до вислуги років;

у Генеральному штабі Збройних Сил України (далі - Генеральний штаб), Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту (далі - Адміністрація ДССТ), військових частинах НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_4 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , командуваннях видів Збройних Сил України, оперативних командуваннях " Північ ", "Південь", "Схід" та "Захід" - з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

На підставі аналізу з'ясованих у справі обставин та наведених правових норм, суд приходить до наступних висновків.

У випадку, який розглядається, докази звернення позивача із проханням про надання статусу учасника бойових дій як до Комісії Міноборони, так і до будь-якої іншої Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, як і докази звернення до військової частини з проханням надати документи про безпосередню участь у бойових діях - відсутні. У той же час, ухвалою суду від 05.06.2024 у позивача витребовувалися докази (пояснення) щодо звернення (незвернення) до Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій з рапортом про надання статусу учасника бойових дій. Разом із тим, вимоги ухвали - не виконано, відповідні докази - не надано.

Тобто докази порушення права позивача через бездіяльність по ненаданню документів, необхідних для отримання статусу учасника бойових дій, нерозгляду питання про надання такого статусу - відсутні (матеріали солдата ОСОБА_1 як до Комісії Міністерства оборони України, так і до Комісії Командування Сухопутних військ ЗСУ з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій не надходили).

При цьому, до позовної заяви додано незасвідчену копію довідки про безпосередню участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України неналежної якості.

Разом із тим, колегія суддів не приймає такий документ як доказ безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України неналежної якості з наступних підстав.

Так, зазначена довідка датована 21.10.2022 року і має назву "Про безпосередню участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України". Однак названий вище Порядок №413 у редакції на 22.10.2022 рік не передбачав видачу довідки про безпосередню участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України. Як обґрунтовано зазначав відповідач 1, можливість видачі такої довідки передбачено вже постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2022 року №1193, що набула чинності 25.10.2022 року.

До того ж, за правилами Порядку №413 у редакції, чинній на час звернення ОСОБА_1 до Міністерства ветеранів України із заявою про надання документів (22.05.2023 року), статус учасника бойових дій надається особам, зазначеним в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, за умови виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань, проведення розвідувальних заходів, зокрема які отримали поранення, контузії, каліцтва.

До того ж, у пункті 4 цього ж Порядку у названій редакції закріплено, що підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є такі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях в районах її проведення, заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України: для осіб, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, - не менш як один з таких документів - витяги (копії) бойових донесень, журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки), вахтових журналів, польотних листів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

У той же час, жодного із перерахованих документів позивачем не надано суду.

Крім того, із досліджених колегію суддів і перерахованих вище у описовій частині документів, наданих військовою частиною НОМЕР_2 , вбачається, що ОСОБА_1 не залучався до виконання бойових завдань, у журналі бойових дій відповідної військової частини за період з 11.07.2022 року по 19.10.2022 рік відсутні записи про безпосередню участь солдата ОСОБА_1 у бойових діях; окремі бойові накази, бойові розпорядження про залучення його до участі у бойових діях не видавалися. Більше того, повідомлено про те, що стосовно довідки від 21.10.2022 року №1241 - у військовій частині НОМЕР_2 за вказану дату відсутні документи із таким номером, у зв'язку із чим призначено службову перевірку.

За наведеного, колегія суддів констатує відсутність факту звернення позивача до відповідної комісії з метою ініціювання процесу розгляду питання надання статусу учасника бойових дій, відхиляє доводи позивача про подання доказів безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України і приходить до висновку про необґрунтованість позову.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення позову.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 325, 328 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 березня 2025 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя: Коротких А.Ю.

Судді: Сорочко Є.О.

Чаку Є.В.