Справа № 309/3207/25
Провадження № 3/309/1076/25
08 вересня 2025 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Волощук О. Я. , розглянувши матеріали, які надійшли із відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродж. с.Височинівка Марківського району Луганської області, мешк АДРЕСА_1 , працюючого в.о. начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В), раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за ч.2 ст. 172-15 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення,-
В.о начальника відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП ОСОБА_1 :
28 липня 2025 року о 13 год. 05 хв. від представників Прикордонної поліції Румунії надійшла інформація про затримання ними на напрямку 204 прикордонного знаку, на відстані 17000 метрів від державного кордону 3 (трьох) груп загальною чисельністю 6 (шість) громадян України у населеному пункті Негрешть Оаш Румунії. В подальшому від прикордонного наряду «Група реагування» від відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип В) о 22 год. 30 хв. 28.07.2025 року надійшла доповідь про те, що на напрямку 202 прикордонного знаку виявлено три доріжки слідів із подальшим перетинанням державного кордону з України у Румунію) території Вишківської територіальної громади Хустського району Закарпатської області. За результатами службового розслідування комісією встановлено ,що факт незаконного перетину державного кордону групою осіб стався внаслідок того, що в.о начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) ОСОБА_3 не здійснив вихід на службу на ділянку підрозділу в складі запланованого прикордонного наряду, чим порушив вимоги ст..ст.11,16, Статуту внутрішньої служби ЗСУ, Посадової інструкції начальника відділення інспекторів прикордонної служби АДРЕСА_2 відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », недбало поставився до виконання покладених на нього обов'язків військової служби в умовах особливого періоду та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2ст.172-15 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2ст.172-15 КУпАП. Суду пояснив, виконуючи обов'язки начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 », прийняв рішення щодо оперативно-службової діяльності віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на добу у період з 20 год. 00 хв. 27.07.2025 р. до 20.00 год. 28.07.2025 року. Від ПОРВ не надходило інформації про можливе здійснення правопорушень по перетину державного кордону. За фактом порушення державного кордону встановлено, що 28.07.2025 року на напрямку 191-207 прикордонних знаків службові обов'язки повинен був виконувати прикордонний наряд «Прикордонний патруль» у складі старшого прикордонного наряду ОСОБА_1 та інспектора прикордонної служби ОСОБА_4 . Даний наряд ним був скасований та перенесений на 29.07.2025 року у зв'язку із службовою необхідністю,що згідно посадової інструкції входить в коло його обов'язків
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ст.280 КУпАП).
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи, Посадову інструкцію начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 », суд вважає що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП полягає у недбалому ставленні службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого стану.
Посадовою інструкцією начальника відділення інспекторів прикордонної служби АДРЕСА_2 відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » передбачено організацію оперативно-службової діяльності відділення інспекторів прикордонної служби, здійснювати управління службою з охорони кордону, безперервно збирати дані і прогнозувати дії правопорушників, вчасно ставити завдання структурним підрозділам віпс.
Поясненнями ОСОБА_1 спростовується обвинувачення його у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 172-15 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 247, 268, 283-285 КУпАП, суддя -
Адміністративну справу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП - закрити, за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд Закарпатської області.
Суддя Хустського
районного суду: Волощук О.Я.