Постанова від 04.09.2025 по справі 307/3112/25

Справа №: 307/3112/25

Провадження № 3/307/1174/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2025 року м. Тячів

Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бобрушко В.І., з участю прокурора Харлапова А.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , України, громадянина України, звільненого з посади головного сержанта-командира відділення охорони взводу охорони роти охорони п'ятого відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 ,

у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи особою, уповноваженої на виконання функцій держави: військовою посадовою особою - головним сержантом - командиром відділення охорони взводу охорони роти охорони п'ятого відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , в порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції, будучи зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік «Після звільнення» до 01 квітня 2025 року та маючи об'єктивну можливість це зробити, подав її несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 06 червня 2025 року, о 21.33 годин (подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік «Після звільнення»), чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпА.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи особою, уповноваженої на виконання функцій держави: військовою посадовою особою - головним сержантом - командиром відділення охорони взводу охорони роти охорони п'ятого відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, будучи зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями «При звільненні», маючи об'єктивну можливість це зробити до 00 год. 00 хв. 02 липня 2024 року, подав її несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 06 червня 2025 року, о 21.54 годин (подав на офіційний вебсайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями «При звільненні»), чим вчинив адміністративне правопорушення пов?язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав повністю.

Прокурор Харлапов А.М. в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив накласти на особу адміністративне стягнення.

Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, з врахуванням висновку прокурора, який вважає факт вчинення правопорушень доведеним, приходжу до наступного висновку.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно до п.«г» ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є також військові посадові особи Збройних Сил України.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;

Рішенням НАЗК від 10.06.2016 року за №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на першому етапі розпочинає свою роботу з 01.09.2016 року для службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно з ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.

За змістом частин 1 та 2 ст.45 КупАП особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Як встановлено в судовому засіданні, згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 1 червня 2024 року за №163 звільнено ОСОБА_1 з посади головного сержанта-командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 з 1 червня 2024 року, а тому ОСОБА_1 був зобов'язаний протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності, в строк до 00.00 годин 2 липня 2024 року, подати декларацію «При звільненні» за 2024 рік, та в строк до 1 квітня 2025 року подати декларацію «Після звільнення» за 2024 рік.

Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 опублікував в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію «При звільненні» за 2024 рік в 21.54 годин 06 червня 2025 року, та декларацію «Після звільнення» за 2024 рік в 21.33 годин 06 червня 2025 року.

Таким чином, в періоди до 00.00 годин 2 липня 2024 року та до 1 квітня 2025 року ОСОБА_1 , усвідомлюючи обов'язок подання декларацій «При звільненні» та «Після звільнення» за 2024 рік, мав можливість у зазначені періоди подати декларації за 2024 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, але подав їх лише 06 червня 2025 року.

Об'єктивних причин щодо несвоєчасності та неправильності подання та оприлюднення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 не встановлено.

А тому, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, що стверджується, даними протоколів про адміністративне правопорушення від 13 серпня 2025 року за №314 та №315, Витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №68 від 06 березня 2024 року, Витягом з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 №163 від 01 червня 2024 року, військовим квитком на ім'я ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 , рапортом ст.о/у 1-го сектору УСР в З/о ДСР НПУ від 30 липня 2025 року, функціональними обов'язками головного сержанта-командира відділення охорони взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , письмовим поясненням ОСОБА_1 , скріншотом з веб-сайту НАЗК щодо дати опублікування декларацій ОСОБА_1 з Єдиного державного реєстру декларацій, копіями декларацій ОСОБА_1 .

Згідно з вимогами ст.ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи, зокрема підлягають для з'ясування питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

При накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, ступінь його вини, майновий стан.

Обставини, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення не встановлені.

Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАп якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

А тому вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в виді штрафу в межах мінімальної санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП ,

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 гривень 60 копійок судового збору.

Роз?яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу протягом п?ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ст. 308 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Тячівського районного суду В.І. Бобрушко