Справа № 585/3380/25
Номер провадження 3/585/1178/25
04 вересня 2025 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Євтюшенкова В. І., розглянувши матеріали, які надійшли від Роменського районного відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , РНОКПП не відомий, дані щодо притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
24.08.2025 року о 20 год. 40 хв. в м. Ромни по вул. Залізнична водій ОСОБА_1 керував автомобілем Ланос ВМВ023313, з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини, млява мова, почервоніння шкіри обличчя) і від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в установленому порядку, відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений працівниками поліції під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, що вбачається з долученого до матеріалів справи відеозапису (а.с.5). Заяв про відкладення розгляду справи, чи/або про розгляд справи у його відсутності, суду не надавав, причин своєї неявки не повідомляв.
Дослідивши матеріали справи, оглянувши доданий до матеріалів справи відеозапис, суддя дійшов наступного висновку.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Наявність складу адміністративного правопорушення, визначеного ч.1 ст. 130 КУпАП, передбачає доведеність факту керування транспортним засобом та перебування в стані сп'яніння або відмова водія, який має ознаки сп'яніння, від проходження в установленому законом порядку огляду на визначення стану сп'яніння.
З оглянутого в судовому засіданні відеозапису вбачається, що ОСОБА_1 у вказаний у протоколі день та час керував транспортним засобом, був зупинений працівниками поліції у зв'язку з тим, що у темну пору доби керував транспортним засобом без увімкнення фар.
Щодо відмови від проходження огляду на стан сп'яніння, то з долученого відеозапису вбачається, що ОСОБА_1 на вимогу працівника поліції у зв'язку з наявними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, млява мова - на які вказує працівник поліції), пройти у встановленому законом порядку огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки, чи в лікарні, відмовився від його проходження. Працівником поліції роз'яснено, що у разі відмови пройти огляд у встановленому законом порядку відносно нього ( ОСОБА_1 ) буде складено протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП, все одно відмовляється від проходження у встановленому порядку огляду.
Отже, під час розгляду справи підтвердився і факт відмови водія ОСОБА_1 від проходження в установленому законом порядку огляду на визначення стану сп'яніння, і факт керування ним транспортним засобом у вказаний у протоколі день та час.
Вина ОСОБА_1 у порушенні вимог 2.5 ПДР, окрім доданого відеозапису, доведена також протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №433095 від 24.08.2025, в якому викладена суть адміністративного правопорушення і який відповідає вимогам КУпАП (а.с.2) .
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки керував транспортним засобом та відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції ч.1 ст. 130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами.
На думку суду, саме такий вид стягнення буде достатньою і необхідною мірою відповідальності для запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп., доказів про звільнення від сплати судового розгляду суду не надано.
Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, ст. ст. 221, 283-284, 287-291, 298-299 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винуватим за ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Відповідно ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно ч.2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області шляхом подачі скарги протягом 10 днів з дня її винесення.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.І.Євтюшенкова