Постанова від 20.08.2025 по справі 320/24674/23

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 320/24674/23 Головуючий у 1-й інстанції: Дудін С.О.

Суддя-доповідач: Черпак Ю.К.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2025 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача Черпака Ю.К.,

суддів Василенка Я.М., Штульман І.В.,

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Київського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2024 року, ухвалене в порядку спрощеного (письмового) позовного провадження без повідомлення та виклику сторін, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У липні 2023 року ОСОБА_1 (далі - позивач/ ОСОБА_1 ) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач/апелянт/ ІНФОРМАЦІЯ_1 ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі - третя особа/ГУ ПФУ в м. Києві), з вимогами:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови здійснити перерахунок розміру грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704 та оформлення і надання до ГУ ПФУ в м. Києві оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704 із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14 до постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01 лютого 2023 року;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 перерахувати розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704 та оформити і надати до ГУ ПФУ в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704 із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01 лютого 2023 року.

В обґрунтування позовних вимог послалась на те, що відповідачем протиправно відмовлено у видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для проведення перерахунку основного розміру пенсії.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2024 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови підготувати та надати до ГУ ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704, визначивши посадовий оклад і оклад за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками до вказаної постанови та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, визначених виходячи з оновленого посадового окладу та окладу за військовим званням, для здійснення перерахунку з 01 лютого 2023 року розміру пенсії.

Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати та надати до ГУ ПФУ в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704, із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт для проведення перерахунку з 01 лютого 2023 року розміру пенсії.

Стягнуто на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 2 147, 20 грн (дві тисячі сто сорок сім гривень двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Приймаючи таке рішення, суд першої інстанції виходив з того, що відмова ІНФОРМАЦІЯ_1 у підготовці довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року є протиправною. Законодавство прямо покладає на уповноважені органи обов'язок видавати такі довідки для перерахунку пенсії відповідно до статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ у разі зміни складових грошового забезпечення. Після визнання протиправним і скасування пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України № 103 рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду у справі № 826/6453/18, що набрало законної сили, відновлено дію попередньої редакції пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 704, яка передбачає обчислення окладів шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного року, на відповідний тарифний коефіцієнт. Закон України № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік» не містить обмежень щодо застосування прожиткового мінімуму 2018 року як розрахункової величини, а тому підлягає застосуванню загальне правило використання актуального на 1 січня календарного року прожиткового мінімуму. Відсутність списків від Пенсійного фонду України не може бути підставою для відмови у видачі довідки, якщо пенсіонер самостійно звернувся із заявою, оскільки Порядок № 3-1 передбачає можливість перерахунку пенсії на підставі додаткових документів, поданих пенсіонером. З урахуванням правової позиції Верховного Суду, зокрема, викладеної у постанові від 02 серпня 2022 року у справі № 440/6017/21, суд дійшов висновку, що з 01 січня 2020 року положення пункту 4 постанови № 704 у частині фіксації розрахункової величини на рівні прожиткового мінімуму 2018 року суперечить актам вищої юридичної сили, а тому не підлягає застосуванню. Оскільки підвищення прожиткового мінімуму на 01 січня 2023 року тягне за собою зміну складових грошового забезпечення, виникає необхідність у видачі оновленої довідки для здійснення перерахунку пенсії з 01 лютого 2023 року.

В апеляційній скарзі ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просить скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позову. Апелянт зазначив, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про наявність підстав для підготовки та надання довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 січня 2023 року і 01 березня 2023 року, оскільки станом на 01 березня 2023 року не відбулося збільшення посадових окладів військовослужбовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 704. Відповідно, відсутні правові підстави для оновлення довідки за вказаними датами. Апелянт вказує, що відповідно до пунктів 2, 3 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45, Пенсійний фонд України після прийняття урядом рішення про перерахунок пенсій надсилає до уповноважених органів списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, на підставі яких і готуються відповідні довідки. Проте у період, що підлягає перерахунку, зокрема з 01 січня 2019 року по 01 січня 2023 року, до ІНФОРМАЦІЯ_1 таких списків не надходило, а тому відповідач був позбавлений можливості законно скласти та надати позивачці нову довідку. Крім того, апелянт звертає увагу, що довідка для перерахунку пенсії згідно з постановою № 704 повинна видаватися станом на 1 січня календарного року, а не на будь-яку іншу дату. Отже, вимога позивача про складання довідки станом на 01 березня 2023 року також є необґрунтованою. Також зазначено, що суд першої інстанції не врахував, що у 2023 році не приймалося окремого урядового рішення про підвищення посадових окладів військовослужбовців, а отже не настали правові підстави для автоматичного перерахунку пенсії.

Відзив на апеляційну скаргу не надходив.

З метою повного та всебічного встановлення обставин справи, колегією суддів вирішено продовжити на розумний строк її апеляційний розгляд.

Апеляційний розгляд справи відповідно до пункту 3 частини першої статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) здійснюється в порядку письмового провадження, за наявними у справі матеріалами та на основі наявних доказів.

Згідно з частинами першою та другою статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, повноту встановлення фактичних обставин справ та їх правову оцінку, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» як особа, яка проходила службу в системі Збройних Сил України.

30 травня 2023 року ОСОБА_1 звернулась до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про складання та надання до ГУ ПФУ в м. Києві нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 для перерахунку пенсії з 01 лютого 2023 року та станом на 01 березня 2023 року для перерахунку пенсії з 01 квітня 2023 року, з урахуванням щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення, які визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року на відповідний тарифний коефіцієнт.

Однак ІНФОРМАЦІЯ_1 своїм листом від 08 червня 2023 року № 06/11422 відмовив ОСОБА_1 у підготовці нової довідки, посилаючись на те, що станом на 01 січня 2023 року та 01 березня 2023 року органами Пенсійного фонду України не направлялись списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму, а отже, відсутні підстави для складання і направлення оновленої довідки. При цьому відповідач зазначив, що відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 45, довідки про розмір грошового забезпечення готуються лише після надходження таких списків, а складові грошового забезпечення визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого законом на 01січня 2018 року, оскільки з 01 березня 2018 року підвищення грошового забезпечення шляхом зміни цієї розрахункової величини не здійснювалось.

Не погоджуючись з такою позицією відповідача, позивач звернувся до суду з позовом.

Колегія суддів, переглядаючи рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, враховує наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували зокрема, на військовій службі, визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262).

Згідно із статтею 63 Закону № 2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Частиною третьою статті 9 Закону № 2011-ХІІ встановлено, що грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

21 лютого 2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - постанова Кабінету Міністрів України № 103).

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України № 103 встановлено, що перерахунок пенсії, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Постановою Кабінетом Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704, (далі - постанова Кабінету Міністрів України № 704), яка відповідно до пункту 10 набрала чинності 01 березня 2018 року, збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України № 704 затверджено, зокрема: тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України № 704 (в редакції, чинній на момент прийняття постанови) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Згідно з пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України № 103 внесено зміни, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України № 704, внаслідок яких пункт 4 викладено у новій редакції, а саме: « 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.»

Однак, у зв'язку із набранням законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі № 826/6453/18 пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України № 103 втратив чинність.

Тобто, після 29 січня 2020 року була відновлена дія пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 704 у первісній редакції, яка визначала розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня поточного календарного року, а не на 01 січня 2018 року.

Отже, з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/6453/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач мав право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45).

Передбачений пунктами 1-3 Порядку № 45 механізм взаємодії відповідних органів у процесі здійснення перерахунку пенсії розпочинається з прийняттям Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або у зв'язку із введенням нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій. Підставою для складення довідки про розмір грошового забезпечення військовослужбовця є надходження відповідного списку від територіального органу Пенсійного фонду України. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Рішенням, яке створило передумови для здійснення перерахунку пенсії позивача, є постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі № 826/6453/18, з прийняттям яких настали обставини для виготовлення нових довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, форма якої визначена у додатку 2 до Порядку № 45.

Таким чином, починаючи з 29 січня 2020 року через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в осіб з числа військовослужбовців виникло право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

Такі правові висновки викладені в постанові Верховного Суд від 02 серпня 2022 року у справі № 440/6017/21, які відповідно до частини шостої статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» підлягають врахуванню в подібних правовідносинах.

З огляду на наведене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції щодо наявності правових підстав для задоволення позовних вимог у частині зобов'язання відповідача підготувати та надати довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 січня 2023 року.

Натомість, вимоги позивача щодо підготовки та надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2023 року не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та не підтверджуються встановленими у справі обставинами.

Як встановлено судом, перерахунок пенсій відповідно до статті 63 Закону №?2262-ХІІ, положень Порядку №?45 та Порядку №?3-1 здійснюється у разі зміни розміру складових грошового забезпечення, зокрема посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, а також у зв'язку із введенням нових або змінених додаткових видів грошового забезпечення. При цьому таке підвищення повинне бути наслідком прийняття відповідного нормативно-правового акта Кабінетом Міністрів України.

Станом на 01 березня 2023 року таких рішень Кабінетом Міністрів України прийнято не було. Відповідно, не відбулося жодної зміни складових грошового забезпечення військовослужбовців, яка б могла стати юридичною підставою для складання нової довідки або проведення перерахунку пенсії. Збільшення прожиткового мінімуму, що має значення для розрахунку окладів відповідно до пункту 4 Постанови №?704, відбулося станом на 01 січня 2023 року, і саме ця дата є правовою точкою відліку для виникнення обов'язку відповідача скласти відповідну довідку.

Крім того, Постанова №?704, яка встановлює тарифні коефіцієнти та формулу обчислення посадових окладів, прямо передбачає застосування розміру прожиткового мінімуму станом на 01 січня календарного року. Жодна її норма не передбачає оновлення чи складання довідок на іншу дату, зокрема на 01 березня.

Таким чином, відсутність прийнятого Кабінетом Міністрів України акта, який би змінював умови грошового забезпечення військовослужбовців саме з 01 березня 2023 року, виключає можливість задоволення позовних вимог у цій частині.

Отже, відповідно до статті 317 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду - скасуванню в частині задоволених позовних вимог про зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 надати довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 березня 2023 року, з ухваленням у цій частині нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

При зверненні до суду першої інстанції позивач сплатив судовий збір у розмірі 2 147,20 грн за дві позовні вимоги немайнового характеру. Оскільки суд апеляційної інстанції дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення однієї з таких вимог, розмір судового збору, що підлягає стягненню на користь позивача, становить 1 073,60 грн.

Керуючись статтями 308, 315, 316, 322, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити частково.

Рішення Київського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2024 року скасувати в частині задоволених позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати та надати довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01 березня 2023 року з ухваленням у цій частині нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

В іншій частині рішення суду залишити без змін.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) суму сплаченого судового збору за подачу позову до суду першої інстанції у розмірі 1 073,60 грн (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок).

Постанова набирає законної сили з дати ухвалення та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач: Черпак Ю.К.

Судді: Василенко Я.М.

Штульман І.В.