Рішення від 01.09.2025 по справі 279/3882/25

Справа № 279/3882/25

Провадження № 2/279/1759/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 вересня 2025 року

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у складі судді Недашківської Л.А., з секретарем Башинською Н.М., розглянувши за правилами загального позовного провадження цивільну справу №279/3882/25 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько, ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилась спадщина, яку вона прийняла. За життя батько не отримав грошову допомогу у зв'язку з обмеженням продуктів місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену ст.37 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». В порядку ст.1227 ЦК України просила стягнути на її користь з відповідача неотримані за життя ОСОБА_2 вказані виплати та понесені судові витрати.

Позивач клопотала про розгляд справи за її відсутності, про що вказала в позовнй заяві.

Відповідач належним чином повідомлявся про судовий розгляд справи (ухвалу про відкриття провадження отримав 25.07.2025 року), відзив на позов та інших заяв не подав.

Враховуючи, що особи, які беруть участь у справі в судове засідання не з'явились, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України.

Дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про наступне.

Судом встановлено, що між сторонами виник спір щодо одержання суми допомоги та пенсії, які належали спадкодавцеві позивача, який регулюється положеннями ст.1227 ЦК України, ст.37 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Статтею 1218 ЦК України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст.1227 ЦК України суми пенсії, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, у а разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

Позивач є спадкоємцем померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , який за життя відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 16.02.2021 року у справі №240/12761/20 набув право на отримання від відповідача - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації (правонаступника УПСЗН Овруцької РДА) допомоги в зв'язку з обмеженням споживання продуктів місцевого виробництва особистого підсобного господарства, передбаченої ст.37 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно листа управління соціальної політики Коростенської РДА від 12.06.2025 року вбачається, що відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 16.02.2021 року у справі №240/12761/20 ОСОБА_2 проведено нарахування допомоги в зв'язку з обмеженням споживання продуктів місцевого виробництва особистого підсобного господарства, передбаченої ст.37 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сумі 26202,10 грн.,

За життя вказані кошти ОСОБА_2 отримані не були. Позивач прийняла спадщину після смерті батька, ОСОБА_2 , що стверджується свідоцтвом про право на спадщину за законом від 21.12.2021 року.

Статтею 41 Конституції України та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм правом та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, на власний розсуд учиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Неотримана допомога у розумінні ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є майном, власником якого є позивач.

Враховуючи, що спадкодавець позивача за життя набула право на отримання допомоги, які за життя йому виплачені не були, ці виплати увійшли до складу спадщини померлого ОСОБА_2 , позовні вимоги є правомірними та підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають стягненню відповідно до положень ст. 141 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 141, 263-265 ЦПК України, ст.1227 ЦК України, 52 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV зі змінами,

УХВАЛИВ:

Позові вимоги задовольнити.

Стягнути з Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 26202 (двадцять шість тисяч двісті дві)гривні 10 копійок допомоги в зв'язку з обмеженням споживання продуктів місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену ст.37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", неотриманих за життя ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на отримання яких було ним набуто відповідно до рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 16.02.2021 року у справі №240/12761/20 .

Стягнути з Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок судового збору.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку в 30-денний строк, який обчислюється з дня проголошення (складення) рішення. Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення (складення), має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано.

Сторони:

Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 РНОКПП- НОМЕР_1 .

Відповідач - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області , місце знаходження: 11501, м. Коростень,вул. І. Франка, 5, Житомирська область, ЄДРПОУ 03192690.

Суддя Леся НЕДАШКІВСЬКА

копія згідно з оригіналом

Попередній документ
129907062
Наступний документ
129907064
Інформація про рішення:
№ рішення: 129907063
№ справи: 279/3882/25
Дата рішення: 01.09.2025
Дата публікації: 04.09.2025
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (14.10.2025)
Дата надходження: 24.06.2025
Предмет позову: стягнення коштів
Розклад засідань:
22.07.2025 12:45 Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
01.09.2025 12:45 Коростенський міськрайонний суд Житомирської області