Ухвала від 12.08.2025 по справі 2-а-651/12

Справа № 2-а-651/12

Провадження № 6-а/279/16/25

УХВАЛА

Іменем України

12 серпня 2025 року

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі судді Пацко О.О., за участю секретаря Ходаківської К.А., розглянувши в приміщенні суду в м.Коростені заяву головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) про заміну способу виконання рішення по справі №2-а-651/12 за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Житомирської області м.Житомир, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради, Управління Пенсійного фонду України в м.Коростень про визнання дій неправомірними та стягнення недовиплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Коростенського міськрайонного суду Житомирської області перебувала адміністративна справа №2а-651/12 за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Житомирської області м.Житомир, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради, Управління Пенсійного фонду України в м.Коростень про визнання дій неправомірними та стягнення недовиплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 02 січня 2013 року (справа №2а-651/2012) визнано дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради, Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень та Коростенському районі Житомирської області неправомірними. Зобов"язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 кошти, передбачені ст.37 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 11.03.2007 року по 31.10.2007 рік в розмірі 40 % мінімальної заробітної плати вказаного періоду щомісячно, з врахуванням проведених виплат. Зобовязати Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень та Коростенському районі Житомирської області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 кошти, передбачені ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно , за період з 01.07.2007 року по 31.10.2007 рік, з врахуванням проведених виплат.

Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 03 квітня 2013 року( справа №2а-651/12) вказану постанову Коростенського міськрайонного суду від 02 січня 2013 року скасовано в частині задоволення позовних вимог щодо зобов"язання Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень та Коростенському районі Житомирської області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 кошти, передбачені ст.39 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно , за період з 01.07.2007 року по 31.10.2007 рік, з врахуванням проведених виплат та прийнято нову постанову про відмову у задоволенні позову. В решті постанова залишена без змін.

На виконання постанови видано виконавчі листи , які позивачем подано на виконання.

Головний державний виконавець звернувся з заявою про заміну способу і порядку виконання вищевказаного судового рішення, посилаючись на ті обставини, що кошти, передбачені ст.37 Закону стягнувачеві нараховані, однак не виплачені. Просив замінити спосіб виконання рішення Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від спосіб виконання рішення суду у справі №2а-651/12 на стягнення з відповідача Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області коштів в сумі 1324,39 грн.

Сторони в судове засідання не з'явились, про час та день розгляду справи повідомлялись належним чином.

Відповідно до положень ст.378 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Суд, дослідивши матеріали справи, заяви, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно ч.3 ст.33 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень, мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Відповідно до ч.1 ст.378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Згідно ч.3 ст.378 КАС України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.

Приймаючи до уваги наведене в сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви державного виконавця про зміну способу та порядку виконання рішення.

Керуючись ст.378 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Заяву головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) про заміну способу виконання рішення по адміністративній справі №2а-651/12 за позовом ОСОБА_1 до Прокуратури Житомирської області м.Житомир, Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради, Управління Пенсійного фонду України в м.Коростень про визнання дій неправомірними та стягнення недовиплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», задовольнити.

Змінити спосіб виконання рішення суду у справі №2-аб51/2012, а саме: зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 кошти, передбачені статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 11.03.2007 року по 31.10.2007 рік, в розмірі, що дорівнює 40% від мінімальної заробітної плати вказаного періоду щомісячно, з врахуванням проведених виплат та стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 коштів передбачених ст.37 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 11.03.2007 року по 31.10.2007 рік, в розмірі, що дорівнює 40% від мінімальної заробітної плати вказаного періоду щомісячно, з врахуванням проведених виплат, в сумі 1324,39 грн.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в 15-денний строк з дня її складання, який може бути поновлений, якщо апеляційна скарга подана в той же строк з дня її отримання.

Суддя : О.О.Пацко