Ухвала від 27.08.2025 по справі 295/11790/25

Справа №295/11790/25

1-кс/295/4582/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.08.2025 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засідання клопотання прокурора Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42022062020000213 від 22.12.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

До слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира звернувся прокурор Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42022062020000213 від 22.12.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

В обгрунтування клопотання прокурор зазначив, що слідчими відділу поліції № 1 Житомирського районного управління поліції № 1 ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022062020000213 від 22 грудня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом заволодіння бюджетними коштами ІНФОРМАЦІЯ_1 шляхом зловживання службовою особою сільською радою своїм службовим становищем під час виконання робіт з демонтажу будівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , вчиненому в умовах воєнного стану, за попередньою змовою зі службовою особою ПП « ОСОБА_4 », у великому розмірі.

Розслідуванням встановлено, що згідно з рішенням ІНФОРМАЦІЯ_1 № 686 від 04.11.2022 «Про демонтаж будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 », за результатом технічного обстеження будівлі та заслухавши інформацію т.в.о. головного лікаря КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », вирішено провести демонтаж будівлі ФАП.

В подальшому, рішенням ІНФОРМАЦІЯ_1 № 733 від 02.12.2022 «Про затвердження проєктно-кошторисної документації на «Демонтаж аварійної будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 », заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу житлово-комунального господарства ОСОБА_5 , затверджено відповідну ПКД на суму 1 402 190 гривень.

14.12.2022, між приватним підприємством « ОСОБА_6 » в особі директора ОСОБА_7 та ІНФОРМАЦІЯ_5 в особі секретаря ради ОСОБА_8 , з посиланням на указ Президента України № 64 від 18.04.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», а також на положення постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», укладено прямий договір № 259 від 14.12.2022, предметом якого є демонтаж аварійної будівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 за адресою: АДРЕСА_1 (далі - Договір).

Відповідно до п. 1.2. Договору, розрахунок вартості виконання робіт визначається у локальному кошторисі (додаток № 1 до Договору), а згідно з п. 2.1. Договору, загальна вартість становить 1 214 998 гривень.

Відповідно до п. 7.2., строк дії Договору встановлений до 31.12.2022. Згідно з п. 9.1. Договору, додатками до нього є локальний кошторис (додаток № 1), договірна ціна (додаток № 2), дефектний акт (додаток № 3), підсумкова відомість ресурсів (додаток № 4), розрахунок розміру середньомісячної кошторисної заробітної плати (додаток № 5).

Згідно з розділом ІІ підсумкової відомості ресурсів (додатком № 4 до Договору) встановлено, що для виконання робіт з демонтажу аварійної будівлі ІНФОРМАЦІЯ_6 за адресою: АДРЕСА_1 , необхідно задіяти наступні будівельні машини і механізми:

Найменування Кількість Ціна за одиницю, Усього

Навантажувачі одноковшеві, вантажомідйомність 1т.121,1993 маш. год.720 грн.87263,50 грн.

Компресори пересувні з електродвигуном, тиск 600 кПа [6 ат], продуктивність 0,5 м.3/хв.4343,089 маш. год.82,46 грн.358131,12 грн.

Екскаватори одноковшеві дизельні на пневмоколісному ходу, місткість ковша 0,25 м318,09 маш. год.900 грн. 16277,55 грн.

Молотки відбійні пневматичні, при роботі від пересувних компресорних станцій328,784 маш. год.7,15 грн. 2350,81 грн.

Відповідно до локального кошторису № 02-01-01 (додаток № 1 до Договору), до складу робіт включено, зокрема:

Обґрунтування (шифр норми)Найменування робітКількість Вартість одиниці експлуатації машинЗагальна вартість експлуатації машин

РН2-1-2 Розбирання бутових фундаментів без очищення31 м3 1905,02 грн за 1 м359056 грн.

РН3-2-1 Розбирання кам'яної кладки стін із цегли170 м3 18308,47 грн. за 10 м3311244 грн.

РН2-1-3 Розбирання монолітних бетонних ганків10,6 м3 5946,95 грн. за 1 м363038 грн.

У той же час, при розслідуванні встановлено очевидні завишення нормативів, визначених кошторисними нормами України «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи», збірник 2 «Фундаменти», затверджених наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 15.06.2021 № 156, що були чинні на момент здійснення вказаних робіт у 2022 році.

Так, вказаними кошторисними нормами, серед іншого, визначено нормативні витрати на машини та механізми, що використовуються при розбиранні фундаментів бутових без очищення за шифром «2-1-2», згідно з якими, для здійснення відповідних робіт нормативно потрібно:

Найменування Кількість

Навантажувачі одноковшеві, вантажомідйомність 1т.0,21 маш. год. на 1 м3

Компресори пересувні з електродвигуном, тиск до 686 кПа [7 ат], продуктивність 2,2 м.3/хв.1,6 маш. год. на 1 м3

Молотки відбійні пневматичні, при роботі від пересувних компресорних станцій1,6 маш. год. на 1 м3

За таких обставин, норма використання машино-годин на 1 м? при розбиранні фундаментів бутових без очищення за шифром «2-1-2» становить 1,6+1,6+0,21=3,41 машино-годин.

При цьому, враховуючи вартість машино-годин роботи компресора, навантажувача та молотків відбійних, які зазначені вище згідно з підсумковою відомістю ресурсів (додаток № 4 до Договору), вартість 3,41 машино-годин експлуатації вказаних машин має становити (1,6маш.год.*82,46грн.)+(1,6маш.год.*7,15грн.)+(0,21маш.год.*720грн)=131,936

грн.+11,44грн.+151,2грн.=294,58 гривень за 3,41 машино-години на 1 м? при розбиранні фундаментів бутових без очищення.

У той же час, відповідно до даних локального кошторису (додатку № 1 до Договору), до нього безпідставно включено вартість експлуатації машин у розмірі 1905,02 грн за 1 м3, тобто на 1610,44 грн. (або в 6,5 разів) більше, ніж передбачено кошторисними нормами.

Відтак, для здійснення відповідних робіт нормативно необхідним є використання механізмів на суму 294,58 грн. * 31 м.3, тобто 9131,98 грн. за 31 м.3, тоді як фактично включено 59056 грн., що вказує на штучне завищення обсягів фактично виконаних робіт при розбиранні фундаментів бутових без очищення на 49924,02 грн. (59056 грн - 9131,98 грн).

Таким же чином здійснено аналіз даних щодо робіт з «розбирання монолітних бетонних ганків» за шифром «РН-2-1-3», відомості щодо нормативних витрат по яким містяться у тих самих КНУ «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи», збірник 2 «Фундаменти».

Так, вказаними кошторисними нормами, серед іншого, визначено нормативні витрати на машини та механізми, що використовуються при розбиранні фундаментів монолітних бетонних «2-1-3», згідно з якими, для здійснення відповідних робіт нормативно потрібно:

Найменування Кількість

Навантажувачі одноковшеві, вантажомідйомність 1т.0,28 маш. год. на 1 м3

Компресори пересувні з електродвигуном, тиск до 686 кПа [7 ат], продуктивність 2,2 м.3/хв.5,24 маш. год. на 1 м3

Молотки відбійні пневматичні, при роботі від пересувних компресорних станцій5,24 маш. год. на 1 м3

За таких обставин, норма використання машино-годин на 1 м? при розбиранні фундаментів монолітних бетонних за шифром «2-1-3» становить 5,24+5,24+0,28=10,76 машино-годин.

При цьому, враховуючи вартість машино-годин роботи компресора, навантажувача та молотків відбійних, які зазначені вище згідно з підсумковою відомістю ресурсів (додаток № 4 до Договору), вартість 10,76 машино-годин експлуатації вказаних машин має становити (5,24маш.год.*82,46грн.)+(5,24маш.год.*7,15грн.)+(0,28маш.год.*720грн)=

432,09грн.+37,47грн.+201,6грн.=671,16 гривень за 10,76 машино-годин на 1 м? при розбиранні фундаментів монолітних бетонних.

Відтак, для здійснення відповідних робіт нормативно необхідним є використання механізмів на суму 671,16 грн. * 10,6 м.3, тобто 7114,3 грн. за 10,6 м.3, тоді як фактично включено 63038 грн., що вказує на штучне завищення обсягів фактично виконаних робіт з розбирання фундаментів монолітних бетонних на 55923,7 грн. (63038 грн - 7114,3 грн).

Аналогічно здійснено аналіз даних щодо робіт з «розбирання кам'яної кладки стін із цегли».

Так, кошторисними нормами України «Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи», збірник 3 «Стіни», затверджених наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 15.06.2021 № 156, що були чинні на момент здійснення вказаних робіт у 2022 році, встановлено нормативні витрати на машини та механізми, що використовуються при розбиранні кам'яної кладки стін за шифром «3-2-1», згідно з якими, для здійснення відповідних робіт нормативно потрібно:

Найменування Кількість

Навантажувачі одноковшеві, вантажомідйомність 1т.5,3 маш. год. на 10 м3

Компресори пересувні з електродвигуном, тиск до 686 кПа [7 ат], продуктивність 2,2 м.3/хв.13,07 маш. год. на 10 м3

Молотки відбійні пневматичні, при роботі від пересувних компресорних станцій13,07 маш. год. на 10 м3

За таких обставин, норма використання машино-годин на 10 м? при розбиранні кам'яної кладки стін за шифром «3-2-1» становить 13,07+13,07+5,3=31,44 машино-годин.

При цьому, враховуючи вартість машино-годин роботи компресора, навантажувача та молотків відбійних, які зазначені вище згідно з підсумковою відомістю ресурсів (додаток № 4 до Договору), вартість 31,44 машино-годин експлуатації вказаних машин має становити (13,07маш.год.*82,46грн.)+(13,07маш.год.*7,15грн.)+(5.33маш.год.*720грн)=1077,75грн+93,45грн+3871,6грн=5008,8 гривень за 31,44 машино-години на 10 м? при розбиранні кам'яної кладки стін.

У той же час, відповідно до даних локального кошторису (додатку № 1 до Договору), до нього безпідставно включено вартість експлуатації машин у розмірі 18308,47 грн за 10 м3, тобто на 13299,67 грн. (або в 3,65 разів) більше, ніж передбачено кошторисними нормами.

За таких обставин, лише в частині робіт з розбиранні кам'яної кладки стін обсягом 170 м3 штучно завищено обсяги виконання робіт на 226094,39 грн. (17*13299,67 грн.)

Відтак, для здійснення відповідних робіт з розбирання кам'яної кладки стін обсягом 170 м3нормативно необхідним є використання механізмів на суму 5008,8 грн.(за 10 м3) * 17, тобто 85149,6 грн. за 170 м.3, тоді як фактично включено 311244 грн., що вказує на штучне завищення обсягів фактично виконаних робіт з розбирання фундаментів монолітних бетонних на 226094,4 грн. (311244 грн - 85149,6 грн).

Загалом, за трьома видами робіт - «розбирання бутових фундаментів без очищення», «розбирання кам'яної кладки стін із цегли», «розбирання монолітних бетонних ганків» штучно завищено обсяги використання машин і механізмів, що призвело до безпідставного таких відомостей до актів виконаних робіт і їх оплати за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 331 942,12 грн, що може свідчити про заволодіння вказаними коштами службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 за попередньою змовою зі службовими особами ПП « ОСОБА_6 », вчинене в умовах воєнного стану у великих розмірах.

При цьому, важливо також і те, що згідно з вищенаведеними кошторисними нормами, передбачено використання компресорів пересувних з електродвигуном з продуктивністю 2,2 м3/хв, тоді як до локального кошторису включено компресори з продуктивністю 0,5 м3/хв, тобто такі, що не підходять для даного виду робіт.

Так само, виходячи з вказаних нормативів вбачається, що компресори та відбійні молотки мають однакове нормативне значення машино-годин, необхідних для здійснення того ж самого обсягу робіт, що свідчить про їх взаємозв'язок, бо компресор є елементом живлення для відповідного відбійного молотка, тобто ці механізми є взаємозалежними та працюють «парно» (за відсутності, як у даному випадку, інших механізмів, що можуть приєднуватись до компресору).

У той же час, локальним кошторисом та підсумковою відомістю ресурсів, які є додатком до Договору, а також підсумковими відомостями ресурсів до актів виконаних робіт № 1 та № 2 визначено, що компресори використовувались 4343,089 машино-годин, тоді як відбійні молотки - 328,784 машино-годин, тобто компресори, які є елементом живлення для відбійних молотків, нібито, використовувались на 4014,3 машино-годин більше, що є однозначно недоцільним.

При цьому, 4014,3 машино-годин згідно з вартістю однієї машино-години на рівні 82,46 грн (як то визначено кошторисною документацією) становить також 331 тис. грн, що відповідає розрахованій вище сумі коштів, що надлишково сплачена внаслідок завищення обсягів використання машин і механізмів при роботах з «розбирання бутових фундаментів без очищення», «розбирання кам'яної кладки стін із цегли», «розбирання монолітних бетонних ганків».

Крім викладеного, документально підтверджується і те, що після укладення Договору, в період з 14.12.2022 по 20.12.2022, тобто протягом 7 днів включно з днем укладення договору, сторонами підписано два акти відповідних робіт - акт № 1 за грудень від 16.12.2022 та акт № 2 за грудень від 20.12.2022, які відповідно до платіжних доручень № 1 від 19.12.2022 та № 2 від 20.12.2022 оплачені у повному обсязі на суму 851 524 грн та 363 474 грн відповідно.

Відповідно до підсумкової відомості ресурсів до акту виконаних робіт № 1 за грудень 2022 року (що підписаний 16.12.2022, тобто через 1 день після укладення договору), сторонами засвідчено використання таких будівельні машин і механізмів:

Найменування Кількість Ціна за одиницю, Усього

Навантажувачі одноковшеві, вантажомідйомність 1т.95,3343 маш. год.720 грн. 68640,70 грн.

Компресори пересувні з електродвигуном, тиск 600 кПа [6 ат], продуктивність 0,5 м.3/хв.3083,924 маш. год.82,46 грн. 254300,37 грн.

Молотки відбійні пневматичні, при роботі від пересувних компресорних станцій233,439 маш. год.7,15 грн. 1669,09 грн.

Так само, відповідно до підсумкової відомості ресурсів до акту виконаних робіт № 2 за грудень 2022 року (що підписаний 20.12.2022), сторонами засвідчено використання таких будівельні машин і механізмів:

Найменування Кількість Ціна за одиницю, Усього

Навантажувачі одноковшеві, вантажомідйомність 1т.25,865 маш. год.720 грн. 18622,80 грн.

Компресори пересувні з електродвигуном, тиск 600 кПа [6 ат], продуктивність 0,5 м.3/хв.1259,165 маш. год.82,46 грн. 103830,75 грн.

Екскаватори одноковшеві дизельні на пневмоколісному ходу, місткість ковша 0,25 м318,09 маш. год.900 грн. 16277,55 грн.

Молотки відбійні пневматичні, при роботі від пересувних компресорних станцій95,345 маш. год.7,15 грн. 681,72 грн.

Оскільки роботи здійснені протягом 7 днів, навіть якщо рахувати 2 вихідні дні (17 та 18 грудня 2022 року), а також якщо рахувати, що робота здійснювалась в три зміни безперервно протягом 24 годин на добу, то усього було відпрацьовано 168 робочих годин (7*24).

За таких умов, для того, щоб відпрацювати 4343,089 машино-годин, має використовуватись одночасно 25 компресорів, які мають працювати безперервно (всі 24 години) протягом 7 днів, що з урахуванням обсягів робіт, визначених додатками до Договору, є неможливим та необґрунтованим.

При цьому, відповідно до допиту в якості свідка ОСОБА_9 , до проведення робіт з демонтажу вказаної будівлі залучалось всього 6 осіб, один з яких керував процесом.

До того ж, як встановлено слідством, ПП « ОСОБА_6 » не має відповідного дозволу на здійснення робіт підвищеної небезпеки, до яких, в тому числі, віднесено демонтаж будівель і споруд.

Так, згідно з п. 6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1107 від 26.10.2011 (далі - Порядок), дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається, в тому числі, роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку видів робіт підвищеної небезпеки (додаток 2).

Відповідно до п. 23 Переліку видів робіт підвищеної небезпеки, який є додатком № 2 до Порядку, до видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі дозволу (група А) віднесено монтаж, демонтаж та капітальний ремонт будинків, споруд, а також відновлення та зміцнення їх аварійних частин.

Відповідно до п. 7 Порядку, дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки видається територіальним органом ІНФОРМАЦІЯ_8 за місцем державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

Під час розслідування здійснено огляд наявної у відкритому доступі інформації, що міститься на сайті ІНФОРМАЦІЯ_9 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_10 де міститься посилання на розділ «Інформація про видані дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки з 01.11.2021».

В подальшому виявлено реєстр дозволів за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_11 в якому за пошуковим запитом - даними юридичної особи - кодом ЄДРПОУ - не віднайдено відомості про наявність дозволу на проведення робіт з підвищеної небезпеки ПП « ОСОБА_6 » (код НОМЕР_1 ).

Як встановлено розслідуванням, згідно з платіжними дорученнями № 1 та № 2, кошти ІНФОРМАЦІЯ_1 з рахунку НОМЕР_2 в якості оплати за договором перераховані на рахунок ПП « ОСОБА_4 » НОМЕР_3 , відкритий в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_12 ».

Зазначені обставини свідчать, що бюджетні кошти сільської ради, отримані внаслідок вчиненого кримінального правопорушення, перераховані на рахунок НОМЕР_3 , а тому, з метою встановлення їх подальшого руху та причетності інших осіб до вчинення кримінального правопорушення, необхідним є здійснення тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_12 ».

Проведення такого заходу є необхідним з метою з'ясування руху коштів по зазначеному рахунку, походження коштів, оскільки вбачається що такі використовувались в ході вчинення злочинної діяльності, та отримана інформація має доказове значення у з'ясуванні осіб, причетних до вчинення злочину, а саме:

- документів, що містять відомості про банківські операції та рух грошових коштів за період часу з 14.12.2022 по даний час із зазначенням найменуванням, дати та часу операції, документу, на підставі якого здійснено операція/перерахунок, суми транзакції, оборотів (дебет, кредит), найменування та рахунків контрагентів, призначення платежу, залишків коштів за кожен день по рахунку НОМЕР_3 , у паперовому та електронному вигляді;

- документів та речей щодо відкриття та обслуговування рахунку НОМЕР_3 (договору та додатків до нього, копії правоустановлюючих документів, паспортних даних та інших документів, наданих при відкритті та обслуговуванні вказаного рахунку), інших наявних документів щодо вказаного рахунку;

- документів, що містять відомості про ІР-адреси комп'ютерних пристроїв, за допомогою яких здійснювався доступ до банківських рахунків, в разі користування їх власником web-банкінгом або іншими системами онлайн доступу до рахунків із зазначенням номеру ІР-адреси електронного доступу, дати та точного часу входів в систему та входів в особистий кабінет власника з 14.12.2022 року по даний час;

- документів, фото та відеоматеріалів, які містять відомості про місцезнаходження зняття грошових коштів за вказаним банківським рахунком (адреса місцезнаходження, дата та час), фото/відео матеріали щодо зняття коштів в банкоматах з банківського рахунку НОМЕР_3 з 14.12.2022 по даний час;

Зазначена інформація може бути використана як докази у кримінальному провадженні, а іншими способами, окрім надання тимчасового доступу до вищевказаної інформації (документів) з правом ознайомлення та її вилучення, в тому числі оригіналу банківської справи, що знаходяться у володінні Акціонерного товариства комерційний банк « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , АДРЕСА_2 ) довести важливі обставини кримінального правопорушення, неможливо.

Враховуючи те, що відомості, які містяться зазначені документи мають суттєве значення для встановлення обставин справи, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення, необхідності проведення ряду експертиз, необхідно отримати тимчасовий доступ до вищенаведених документів з можливістю ознайомлення та вилучення документів.

Прокурор в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів (ч. 2 ст. 163 КПК України).

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Оскільки у поданому клопотанні наводяться відомості про обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а їх характер виявляє необхідність доступу до запитуваних у клопотанні речей і документів як значимих в розрізі забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування, при цьому, отримання таких речей і документів як доказів в інший спосіб є утрудненим, слідчий суддя, виходячи з принципу дотримання співмірності між заходами втручання та потребами досудового розслідування, вважає необхідним задовольнити клопотання, надати доступ до речей і документів у заявленому обсязі.

Відомості про місце перебування запитуваних речей і документів є ґрунтовними.

Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим слідчої групи - слідчим слідчого відділення відділу поліції № 1 Житомирського районного управління поліції № 1 Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 на тимчасовий доступ до речей і документів (оригіналів або за їх відсутності завірених копій), що перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , АДРЕСА_2 ), з правом ознайомлення та вилучення в паперовому та електронному вигляді у володільця, в тому числі, у відділеннях/підрозділах/філіях у м. Житомирі вказаного товариства, а саме:

- документів, що містять відомості про банківські операції та рух грошових коштів за період часу з 14.12.2022 по даний час із зазначенням найменуванням, дати та часу операції, документу, на підставі якого здійснено операція/перерахунок, суми транзакції, оборотів (дебет, кредит), найменування та рахунків контрагентів, призначення платежу, залишків коштів за кожен день по рахунку НОМЕР_3 , у паперовому та електронному вигляді;

- документів та речей щодо відкриття та обслуговування рахунку НОМЕР_3 (договору та додатків до нього, копії правоустановлюючих документів, паспортних даних та інших документів, наданих при відкритті та обслуговуванні вказаного рахунку), інших наявних документів щодо вказаного рахунку;

- документів, що містять відомості про ІР-адреси комп'ютерних пристроїв, за допомогою яких здійснювався доступ до банківських рахунків, в разі користування їх власником web-банкінгом або іншими системами онлайн доступу до рахунків із зазначенням номеру ІР-адреси електронного доступу, дати та точного часу входів в систему та входів в особистий кабінет власника з 14.12.2022 року по даний час;

- документів, фото та відеоматеріалів, які містять відомості про місцезнаходження зняття грошових коштів за вказаним банківським рахунком (адреса місцезнаходження, дата та час), фото/відео матеріали щодо зняття коштів в банкоматах з банківського рахунку НОМЕР_3 з 14.12.2022 по даний час.

Зобов'язати АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » виготовити та надати на паперовому та електронному носії документи та речі, зазначені у клопотанні.

Встановити строк дії ухвали до 26.09.2025 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1