Постанова від 28.08.2025 по справі 452/3186/25

Справа №452/3186/25

Провадження №3/452/1504/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про повернення протоколу про адміністративне правопорушення

відповідному органу внутрішніх справ (Національної поліції) для належного оформлення

28 серпня 2025 року м.Самбір

Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Кущ Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Яворівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.3 ст.126 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП), -

ВСТАНОВИВ:

26 серпня 2025 року до Самбірського міськрайонного суду Львівської області від Яворівськогорайонного відділу поліції ГУНП у Львівській області надійшов для розгляду протокол про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.126 КУпАП відносно ОСОБА_1 ..

Виконуючи положення ст.278 КУпАП про підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, проходжу до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення у зв'язку із виявленням недоліків.

Відповідно до положень ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Зазначені вимоги не виконані належним чином.

Частиною третьою статті 126 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

Так, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 , будучи боржником, якого 06 серпня 2021 року тимчасово обмежено у праві керування транспортними засобами, 09 серпня 2025 року о 19 год. 10 хв. по вул. Івана Франка в м. Самбір Львівської області керував автомобілем «Кіа Соренто», іноземний реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 .

Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено належним чином завіреної копії постанови відповідного органу про встановлення тимчасового обмеження у праві керування

транспортними засобами, з підтвердженням про ознайомлення ОСОБА_1 з такою, а тому суд не має можливості встановити наявність чи відсутність події та складу правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП.

Також, відповідно до пункту 4 розділу 7 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України 07 листопада 2015 року за №1395, поліцейський, який подає матеріали до розгляду, готує довідку про отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, а також довідку про належність транспортного засобу.

Проте, до матеріалів справи посадовою особою взагалі не додано довідку про отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, що позбавляє суд можливості в подальшому визначити правопорушнику вид та розмір адміністративного стягнення, оскільки за санкцією ч.3 ст.126 КУпАП особа несе відповідальність лише у виді позбавленням права керування транспортним засобом.

У зв'язку з викладеним, суд зазначає, що оскільки санкція статті передбачає обов'язкове позбавленням права керування транспортним засобом, суду необхідна інформація, про наявність чи відсутність у порушника посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, яка складається співробітниками поліції у вигляді відповідної довідки.

При цьому, суд не зобов'язаний та не має права сам особисто звинувачувати особу у вчиненні неправомірних дій. Компетенція суду полягає в тому, щоб перевірити обґрунтованість складеного протоколу про адміністративне правопорушення шляхом дослідження доказів та надання їм оцінки.

Вказані обставини свідчать про те, що посадова особа при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не виконала належним чином відповідних вимог ст.256 КУпАП, тому протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення.

На підставі викладеного, керуючись стст.256,278 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.126 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з іншими матеріалами повернути до Яворівського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Т.М. Кущ