Справа № 333/5601/25
Провадження № 3/333/2207/25
26 серпня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Наумова Ірина Йосипівна, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , не працює, РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В провадженя Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшов даний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
За результатами розгляду даного матеріалу судом встановлено наступне.
Відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобіганні! корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", в"-"ґ пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством..
Відповідно до абз. 8 ч.1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» голова та член комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) є посадовою особою юридичної особи публічного права.
Запорізька міська рада Рішенням №197 від 20.05.2024 року, вирішила реорганізувати юридичну особу - комунальне некомерційне підприємство Міська лікарня №10» Запорізької міської ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради.
Пунктом 3 Рішення ЗМР від 20.05.2024 року №197 було доручене виконавчому комітету Запорізької міської ради, створити комісію з реорганізації комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №10»
Відповідно до рішення Запорізької міської ради від 27.05.2024 року №333 «Про заходи з проведення реорганізації юридичної особи - комунального некомерційного підприємства «Міська лікарня №10» Запорізької міської ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Міська екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради» було вирішено створити ліквідаційну комісію. Цим же рішенням було затверджено склад ліквідаційної комісії до якого серед інших було включено - ОСОБА_1 .
Таким чином, ОСОБА_1 будучи членом ліквідаційної комісії КНП «Міська лікарня №10» Запорізької міської ради, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, і вона є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язана виконувати вимоги даного Закону, в тому числі зазначені у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.
Рішенням ЗМР від 13.03.2025 року №190 ОСОБА_1 було виключено зі складу членів ліквідаційної комісії, та відповідно ОСОБА_1 втратила статус суб'єкта декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.
Наказом Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 08.11.2023 № 252/23 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2023 року за № 1965/41021) затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Цей Порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - декларація) (далі - Закон).
Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.
Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами.
Суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог:
1) щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що переду»: року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
На виконання вище зазначених вимог у ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2024 рік в строк до 01.04.2025 року.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:Wpublic.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за типом «щорічна» за 2024 рік, 14.04.2025 о 09 гс д. 21 хв.
Відповідно до наданих пояснень ОСОБА_1 зазначила, що несвоєчасність подання декларації сталася у зв'язку з тим, що строк дії, її електронного цифрового підпису закінчився вона не могла подати декларацію вчасно.
Поважних причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 зазначеної декларації не встановлено .
Виходячи з вищевикладеного, ОСОБА_1 як член ліквідаційної комісії КНП «Міська лікарня №10» Запорізької міської ради, будучи відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за формою «щорічна» за 24 рік, а саме, 14.04.2025 року о 09 год. 21 хв., з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вчиненні вищевказаного правопорушення визнала, зазначила, що звільнилась 30.10.2024 р. із займаної посади, а в квітні 2025 р. їй лише нагадали про необхідність подання декларації. В зв'язку з необхідністю відновлення електронного підпису, який не змогла своєчасно відновити внаслідок відсутності комп'ютера, подала декларацію лише 14.04.2025 р.
Прокурор Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя Ляленко О.Л. в судовому засіданні наполягала на притягненні ОСОБА_2 до відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд, вислухав пояснення ОСОБА_3 , прокурора, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Вина ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого правопорушення, підтверджується дослідженими судом доказами, а саме копіями:
-поясненнями ОСОБА_2 , наданими в судовому засіданні;
-вищевказаних рішень Запорізької міської ради від 20.05.2024 р. №197, від 27.05.2024 року №333, від 13.03.2025 року №190, та рішення від 08.08.2024 р. №493;
- повідомлення Національного агентства про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
-витяг з Єдиного державного реєстру декларацій НАЗК;
-протоколом про адміністративне правопорушення від 23.06.2025 р. №255 в якому викладені обставини вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Оцінивши вищевказані докази, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність ОСОБА_2 судом не виявлено. З урахуванням вищевказаних обставин, суд вважає призначити ОСОБА_2 стягнення у вигляді штрафу, в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст.33, 283, 284 КУпАП, суд -
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 гривень (Реквізити для сплати: Отримувач: ГУК уЗап.обл/ТГм.Запорiжжя/21081100; Код отримувача(ЄДРПОУ):37941997; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); Номер рахунку(IBAN): UA558999980313060106000008479; Код класифікаціїдоходів бюджету: 21081100, Адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн. (Реквізити для сплати: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше 15 днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Комунарського
районного суду м. Запоріжжя Ірина Йосипівна Наумова