Справа № 646/7240/25
№ провадження 1-кс/646/1806/2025
23 липня 2025 року м. Харків
Слідчий суддя Основ'янського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , захисника - ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові клопотання старшого слідчого СВ Куп'янського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_5 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22022220000003054 від 29.09.2022, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, у відношенні:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Куп'янськ Харківської області, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , останнє відоме місце мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
До Основ'янського районного суду міста Харкова надійшло клопотання старшого слідчого СВ Куп'янського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_5 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22022220000003054 від 29.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, у відношенні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
В обґрунтування клопотання старшим слідчим зазначено, що 24.02.2022 військовослужбовці зс рф шляхом збройної агресії, із застосуванням зброї незаконно вторглись на територію України через державні кордони України в Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській та інших областях, і здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, житлові масиви та інші цивільні об'єкти, та здійснили окупацію частини території України, чим вчинили дії з метою змін меж території та державного кордону України всупереч порядку, встановленому Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Верховною Радою України, у зв'язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.
Воєнний стан на території України неодноразово продовжувався. Відтак, з 24.02.2022 року по теперішній час діє правовий режим воєнного стану на території України.
Відповідно до Закону України № 2265-IX від 22.05.2022 «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії російської федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну» визначено, що російська федерація (далі - рф) є державою-терористом, однією з цілей політичного режиму якої є геноцид Українського народу, фізичне знищення, масові вбивства громадян України, вчинення міжнародних злочинів проти цивільного населення, використання заборонених методів війни, руйнування цивільних об'єктів та об'єктів критичної інфраструктури, штучне створення гуманітарної катастрофи в Україні або окремих її регіонах.
Відповідно до п. 6 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
Відповідно до п. 7 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована російською федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 вчинив злочин проти основ національної безпеки України за наступних обставин. Після незаконного вторгнення на територію України збройних сил російської федерації, тобто після 24.02.2022, у ОСОБА_6 виник кримінальний протиправний умисел, направлений на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору, збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора з метою завдання шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України для формування в населення окупованої частини території Куп'янського району Харківської області думки невідворотності встановлення та утвердження російської окупації частини території України, як єдиної законної влади на території Харківської області.
ОСОБА_6 як громадянка України, відповідно до вимог ст.68 Конституції України, зобов'язана неухильно додержуватися Конституції України та законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів та інших нормативно-правових актів.
Проте, всупереч указаним правовим нормам, після повної окупації міста Куп'янськ і частини території Куп'янського району Харківської області військовослужбовцями збройних сил рф, ОСОБА_6 , маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань і життєвого досвіду для усвідомлення фактів збройного конфлікту, викликаного російською військовою агресією, а відтак усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, водночас підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у тому числі щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів рф, які передбачають перебування України у сфері її впливу, а також з корисливих мотивів та хибного почуття кар'єризму, у невстановлений з об'єктивних причин досудовим розслідуванням час, але не пізніше 20.06.2022, вирішила використати факт встановлення окупаційної влади на території Куп'янського району Харківської області у своїх особистих інтересах, та з власної ініціативи, добровільно зайняла посаду в незаконному органі влади окупаційної адміністрації держави-агресора - «Военно - гражданской администрации Купянского района Харьковской области», а саме посаду: «исполняющей обязанности начальника комунального предприятия «Купянсктеплоэнерго»».
На посаду в незаконному органі влади окупаційної адміністрації держави-агресора ОСОБА_6 призначено наказом так званого «и.о. главы Военно - гражданской администрации Купянского района Харьковской области».
Так, ОСОБА_6 , перебуваючи за адресою: пр. Конституції, буд.5, м.Куп'янськ, Харківської області, добровільно зайняла посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Харківської області, де виконувала наступні функціональні обов'язки: організовувала та несла повну відповідальність за діяльність підприємства, затверджувала заявки на фінансування підприємства з бюджету так званої «Военно - гражданской администрации Купянского района Харьковской области», складала та підписувала штатний розпис персоналу комунального підприємства, відомості про нарахування заробітної плати в російських рублях, направляла запити так званому голові «Военно - гражданской администрации Купянского района Харьковской области», складала звіти та аналітичні записки, мала у своєму підпорядкуванні підлеглих, а також виконувала інші обов'язки під час керівництва підприємством.
Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України, тобто у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та зазначив, що оскільки, притягнути ОСОБА_6 до кримінальної відповідальності у загальному порядку, передбаченому кримінально-процесуальним законодавством, не надається можливим, але при цьому наявні достатні підстави для проведення у даному кримінальному провадженні стосовно підозрюваного спеціального досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, на підставі вищевикладеного просив клопотання задовольнити.
Захисник ОСОБА_4 у судовому засіданні заперечувала, зазначивши, що її підзахисна може перебувати за межами України та не мати можливості відслідковувати публікації на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр». Крім того, відсутні докази належного повідомлення ОСОБА_6 .
Вислухавши думку прокурора та захисника, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, керуючись законом, дійшов до наступного.
Відповідно до рішення Вищої ради правосуддя № 399/0/15-23 від 20.04.2023 з 1 травня 2023 року змінено територіальну підсудність судових справ Куп'янського міськрайонного суду Харківської області - Основ'янському районному суду міста Харкова.
Слідчим суддею встановлено, що 29.09.2022 до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за №22022220000003054, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
26 червня 2025 року, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 276-278 КПК України, ОСОБА_6 заочно повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України.
Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обґрунтовано підозрюється ОСОБА_6 відповідно до вимог ст. 12 КК України класифікується як тяжкий злочин.
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 297-2 КПК України, підставою для обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, є зібрані у межах кримінального провадження докази:
-показаннями свідка ОСОБА_7 , яка вказала, що їй відома ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , як дружина ОСОБА_8 , який працював начальником відділу в управлінні ЖКГ приблизно з 2022 року. ОСОБА_6 працювала заступником в “Купянськтеплоенерго». Під час окупації її було призначено виконувати обов'язки начальника. Робоче місце знаходилось в кабінеті чоловіка в приміщенні ЖКХ по пр. Конституції, 5, там вона сиділа з червня по серпень місяць 2022 року, а з серпня підприємство переїхало на вул. Садову в м. Куп'янськ, точної адреси не пам'ятає. В підпорядкуванні ОСОБА_6 знаходилось дві жінки, цих жінок вона особисто не знає, але вони працювали на посаді бухгалтерів, в посадові обов'язки ОСОБА_6 входило: організація теплопостачання, прийом на роботу осіб. Неодноразово приходила на наради до ОСОБА_9 , який очолив керівну посаду в ЖКГ, створену окупаційною владою, також ходила на наради до окупаційної влади до адміністрації, що розташована за адресою: м. Куп'янськ, пр. Конституції, 3;
-показаннями свідка ОСОБА_10 , який вказав, що ОСОБА_6 , знає з 2020 року. ОСОБА_6 починаючи з кінця травня 2022 року стала виконувати фактично обов'язки керівника в КП “Купянськтеплоенерго», хто її призначив не відомо, наказу особисто не бачив. Починаючи з березня 2022 року територію підприємства КП “Купянськтеплоенерго» за адресою: м. Куп'янськ, пр.Конституції 108А, фактично зайняли окупаційні війська рф, вони нікого не пускали з працівників на території знаходилась зі слів мешканців військова техніка. Фактично робоче місце ОСОБА_11 знаходилось в приміщенні УЖКГБ та КБ за адресою м. Куп'янськ, пр. Конституції, 5. Там у неї був кабінет в якому вона перебувала. В підпорядкуванні ОСОБА_6 знаходилось декілька працівників, їх особисто не знає, але вони підпорядковувались їй. ОСОБА_6 підпорядковувалась ОСОБА_9 приходила до нього на наради, організовувала роботу підприємства, чи виплачувала заробітну плату робітникам не відомо, чи приймала на роботу осіб не відомо;
-показаннями свідка ОСОБА_12 , який вказав, що ОСОБА_6 знає з 2021 року, познайомились під час виконання функціональних обов'язків. ОСОБА_6 починаючи з кінця травня 2022 року стала виконувати фактично обов'язки керівника в КП “Купянськтеплоенерго», хто її призначив не відомо, наказу не бачив. Починаючи з березня 2022 року територію підприємства КП “Купянськтеплоенерго» по пр.Конституції 108А, фактично зайняли окупаційні війска рф, вони нікого не пускали з працівників, на території знаходилась зі слів мешканців військова техніка. Фактично робоче місце ОСОБА_11 знаходилось в приміщенні УЖКГБ та КБ за адресою м. Куп'янськ, пр. Конституції, 5. Там у неї був кабінет в якому вона перебувала. В підпорядкуванні ОСОБА_6 знаходилось начальники дільниць та майстри. Особисто бачив, що підпорядковані робітники приїздили до неї та вона в кабінеті проводила з ними наради, щодо функціонування підприємства. Скільки осіб у неї було в підпорядкуванні йому не відомо, ОСОБА_13 нараховувала заробітну плату своїм робітникам. ОСОБА_6 підпорядковувалась ОСОБА_9 приходила до нього на наради, організовувала роботу підприємства;
-протоколами пред'явлення для впізнання за фотознімками свідкам ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 ;
-документацією відносно діяльності ОСОБА_6
09.07.2025 кримінальне провадження за №22022220000003054 від 29.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, було зупинено, у зв'язку з тим, що підозрювана ОСОБА_6 переховується від органів досудового розслідування та прийнято рішення про оголошення останньої у розшук.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 297-2 КПК України (відомості про те, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної ВРУ державою-агресором, та/або відомості про оголошення підозрюваного у міжнародний розшук): із показів свідка ОСОБА_12 , який вказав, що після деокупації м. Куп'янськ та Куп'янського району, тобто в середині вересня 2022 року ОСОБА_6 виїхала з м. Куп'янськ разом з окупаційною владою на територію рф, після чого її не бачили.
Крім того, згідно з інформацією, наданою оперативним підрозділом, ОСОБА_6 відсутня за місцем проживання, не перетинала кордон України через діючі пункти пропуску та після початку деокупації Куп'янського району Харківської області виїхала на територію держави-агресора російської федерації, та станом на 12 травня 2025 ОСОБА_6 перебуває на території російської федерації, мешкає за адресою: рф АДРЕСА_2 , використовує для зв'язку російський номер телефону НОМЕР_1 .
Відповідно до листа в.о. начальника відділу Державної прикордонної служби України ОСОБА_14 , №91/57308-25 від 14.07.2025, в якому зазначено, що в базі даних «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України, або виїхали з такої території», відомостей, щодо перетинання державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованою територією України, громадянкою України ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 в період з 08.11.2017 по 14.07.2025 в базі даних не виявлено.
Дані обставини обґрунтовують неможливість вручити повістки про виклик ОСОБА_6 , у зв'язку з чим, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» №128 (8053) від 26.06.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик ОСОБА_6 на 30.06.2025, 01.07.2025 та 02.07.2025 за зазначеною в повістках адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні №22022220000003054 від 29.09.2022, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваної тощо.
Згідно розпорядження Верховного суду України від 20.04.2023 №399/0/15-23 змінено територіальну підсудність судових справ, згідно якого Куп'янський міськрайонний суд Харківської області змінено на Основ'янський районний суд м. Харкова.
Згідно п.1 ч. 2 ст.132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається: до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, якщо інше не передбачено пунктом 2 цієї частини.
Жодного разу у призначений час громадянка України ОСОБА_6 у призначене місце та час не з'явилась, про неможливість та причини неприбуття не повідомила.
На даний час з метою встановлення місцезнаходження підозрюваної ОСОБА_6 здійснюються відповідні заходи у рамках ОРС категорії «Розшук», однак дійсне місцезнаходження ОСОБА_6 до теперішнього часу не встановлено.
Слід зазначити, що відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» № 1207-VII від 15.04.2014 - тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Під збройними формуваннями Російської Федерації Закон № 1207-VII визначає регулярні з'єднання і підрозділи, підпорядковані Міністерству оборони Російської Федерації, підрозділи та спеціальні формування, підпорядковані іншим силовим відомствам Російської Федерації, їхні радники, інструктори та іррегулярні незаконні збройні формування, озброєні банди та групи найманців, створені, підпорядковані, керовані та фінансовані Російською Федерацією, а також за допомогою окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та підконтрольні Російській Федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України (п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України № 1207-VII).
Відповідно до ч. 2 ст. З цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 28 серпня 2022 року, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 25 квітня 2022 року № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 26 серпня 2022 року № 193).
Так, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура(ч. 1 ст. 2 КПК України).
Спеціальне досудове розслідування («in absentia») здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень глави 24-1 (ч. 1 ст. 297-1 КПК України).
Наведені вище обставини унеможливлюють завершення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні без проведення спеціального досудового розслідування, оскільки підозрювана ОСОБА_6 перебуває на території російської федерації, яка визнана державою-агресором, та переховується там від органів досудового розслідування.
Відповідно до ч. 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446 ,447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Згідно з ч. 8 ст. 135 КПК України повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
В той же час відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» ухилення від явки на виклик слідчого (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, який перебуває на тимчасово окупованій території України, та оголошення його у розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, з особливостями, встановленими цим Законом. Вимога про оголошення у міждержавний або міжнародний розшук не поширюється на випадки, якщо вирішується питання про застосування стосовно цих осіб спеціального кримінального провадження.
Крім того, аналогічні норми закріплені у ч. 1 ст. 5 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції».
Відповідно до ч. 1 ст. 42 КПК України підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок невстановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.
Водночас, положеннями ст. 297-5 КПК України передбачено, що повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Перевіряючи достатність доказів для такого висновку, слідчий суддя, поряд з положеннями ч. 2 ст. 297-4 КПК України, враховує практику Європейського суду з прав людини у відповідності до якої «обґрунтована підозра» про яку йдеться у ст.5 Конвенції про захист прав і осноположних свобод людини, означає наявність фактів чи інформації, котрі могли би переконати об'єктивного спостерігача, що конкретна особа можливо вчинила злочин.
Разом з тим, слідчий суддя не наділений повноваженнями щодо оцінки доказів на даній стадії кримінального судочинства, позбавлений можливості оцінки доказам. Питання щодо доведеності вини особи та правильності кваліфікації її дій у відповідності до закону про кримінальну відповідальність підлягають дослідженню при проведенні досудового розслідування та під час розгляду кримінального провадження по суті.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав, визначених ст. ст. 297-1, 297-2, 297-4 КПК України, для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за №22022220000003054, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.09.2022, за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст.111-1 КК України.
Керуючись ст. ст. 297-1, 297-3, 297-4, 376 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання старшого слідчого СВ Куп'янського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_5 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22022220000003054 від 29.09.2022, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, у відношенні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за №22022220000003054 від 29.09.2022, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов'язати прокурора у кримінальному провадженні відомості про здійснення спеціального досудового розслідування внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її оголошення та не може бути оскаржена. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя - ОСОБА_1