20 серпня 2025 рокусправа №380/6789/25
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці про визнання протиправним і скасування рішення про визначення коду товару та картки відмови,-
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся фізична особа - підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) з позовом до Івано-Франківської митниці (76005, м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, буд. 159; ЄДРПОУ 43971364) в якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати, прийняті Івано-Франківською митницею:
- рішення №KT-UA206000-0020-2024 від 29.10.2024 про визначення коду товару;
- картку відмови №UA206020/2024/000458 від 05.11.2024 р. в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що митницею прийнято рішення про визначення коду товару №KT-UA206000-0020-2024 від 29.10.2024 року, а не застосовано код згідно з УКТ ЗЕД 4401390000, який зазначив декларант, натомість Івано-Франківською митницею визначено код товару згідно з УКТ ЗЕД - 4401210000.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого - суддю Кухар Н.А.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2025 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою про відкриття провадження запропоновано відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз'яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Представник відповідача подав відзив на позовну заяву (вх. №35233 від 28.04.2025 року) в якому просив у задоволенні позову відмовити з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 6 ст. 69 Митного кодексу України штрафи та інші санкції за несплату митних платежів та за інші порушення, виявлені у зв'язку з неправильною класифікацією товарів, застосовуються митними органами виключно у разі, якщо прийняте митним органом рішення про класифікацію цих товарів у складному випадку було прийнято на підставі поданих заявником недостовірних документів, наданої ним недостовірної інформації та/або внаслідок ненадання заявником всієї наявної у нього інформації, необхідної для прийняття зазначеного рішення, що суттєво вплинуло на характер цього рішення.
Рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням митного органу щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду. Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер (ч. 7, ч. 8 ст. 69 Митного кодексу України).
Таким чином, ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Водночас, Порядок ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 428.
Пунктами 2-4 вищевказаного Порядку, УКТ ЗЕД є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України», що використовується для цілей тарифного та інших видів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, ведення статистики зовнішньої торгівлі та здійснення митного оформлення товарів.
УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації з урахуванням Комбінованої номенклатури Європейського Союзу.
Функції з ведення УКТ ЗЕД здійснюються Держмитслужбою.
За митною декларацією від 11.10.2024 № 24UA206020014430U3 заявлено товар “Деревна (тирса) агломерована шляхом пресування у вигляді блоків в термоусадочній упаковці з хвойних та листяних порід, в блоках по 20кг., 21.2т. у термоусадочній плівці. упаковано в 1059 блоків. та розміщено на 22 піддонах країна походження Україна (UA)» за кодом відповідно УКТЗЕД 4401390000.
По зазначеній митній декларації спрацювало ряд ризиків, а тому при відпрацюванні митних формальностей виникла необхідність посилено здійснити митний контроль правильності класифікації товарів, провести митний огляд товару зі здійсненням фото/відео фіксації та ваговимірювальних пристроїв, взяття проб (зразків) товару для проведення дослідження (аналізу експертизи) з метою встановлення характеристик.
Посадовою особою митного органу відібрано взірці товару для дослідження у спеціалізованому органі Державної митної служби України - Спеціалізованій лабораторії з питань експертизи та досліджень (далі - СЛЕД). Факт відбору взірців зафіксовано у Акті про взяття проб (зразків) товарів від 14.10.2024 № 10/14-24.
Результати досліджень товару у СЛЕД викладені у висновку від 22.10.2025 № 142000 3103-0273. У висновку СЛЕД зазначається про те, що “за зовнішніми ознаками основна маса наданого на дослідження зразка подібна до стружки деревної, але однозначно ідентифікувати зазначений зразок як тріску, стружку, тирсу, деревні відходи не видається можливим у зв'язку з відсутністю однозначних критеріїв ідентифікації, наведених у нормативно-технічній документації та технологічних особливостей отримання даної продукції».
Окрім даного висновку СЛЕД митний орган при прийнятті класифікаційного рішення керувався наданими до митної декларації фотоматеріалами.
Декларантом при поданні митної декларації заявлено товар “Деревна (тирса) агломерована шляхом пресування у вигляді блоків…». Заявлений код товару за УКТ ЗЕД 4401390000, який відповідає тирсі та деревним відходам.
Тирса/трина за визначенням, яке є в Українській малій інцеклопедії у 8т./проф. Є.Онацький (на яку посилається стаття у Вікіпедії), є подрібленою деревиною: дрібними частинками деревини, що осипаються під час різання її пилкою.
Відповідно наданих фотоматеріалів та фото, які наявні у висновку СЛЕД від 22.10.2025 № 142000-3103-0273, товар у своїй більшості є продуктом процесу стругання деревини, тобто, є стружкою.
24.10.2024 року декларантом подано заяву про внесення змін у графу 31 де змінено опис товару, а саме «деревна (тирса) агломерована шляхом пресування у вигляді блоків в термоусадочній упаковці з хвойних, в блоках по 20 кг, 21.2 Т. У термоусадочній плівці. Упаковано в 1059 блоків. Та розміщено на 22 піддонах країна походження - Україна (UA)».
Беручи до уваги вищенаведене митним органом прийнято класифікаційне рішення №24UA20600000020-КТ (КТ-UA206000-0020-2024) від 29.10.2024 про класифікацію товару як “стружка деревна» у товарній підкатегорії УКТ ЗЕД 4401210000.
Рішення Івано-Франківської митниці про визначення коду товару №24UA20600000020-КТ від 29.10.2024 прийнято на підставі Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі УКТЗЕД) в редакції Закону України "Про митний тариф України" від 19.10.2022 №2697-ІХ; Пояснень до УКТ ЗЕД, затверджених наказом Держмитслужби від 14.12.2022 №543; Наказу Мінфіну від 30.05.2012 №650 (у редакції наказу Мінфіну від 23.12.2022 № 455); Правила 1, 6 ОПІ; Примітки 1 до групи 44; пояснень до товарної позиції 4401; Висновку СЛЕД Держмитслужби м. Київ від 22.10.2024 № 142000-3103 0273; результатів митного огляду з фотозображеннями товару; інформації, наданої декларантом.
В результаті, Івано-Франківською митницею прийнято картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA206020/2024/000458 та роз'яснено вимоги, виконання яких забезпечує можливість прийняття митної декларації, митного оформлення, випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, а саме: « Відповідно до статті 257 МКУ декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. За митною декларацією від 11.10.2024 №24UA206020014430U3 Вами не було заявлено точні відомості про товар " Стружка деревна з хвойних порід, у вигляді сипкої сухої подрібненої деревини (деревні часточки тонкої та гнучкої форми, довжиною до 3 см та товщиною до 2 мм). Отримана шляхом стругання деревини на деревообробному обладнанні. Призначена для використання як підстилка для тварин в стайні. Постачається в термоусадочних поліетиленових упаковках у формі паралелепіпеда розмірами (79*37*24) см, по 20 кг без нанесеного маркування". Відповідно до частини 1 статті 483 на дану партію товару складено протокол про ПМП від 04.11.2024 № 158/126000/2024, дана партія товару не підлягає подальшому митному оформленню. Для виконання умов контракту від 01.02.2020 №18zed1 Вам необхідно виконати вимоги митного органу визначеному в Рішенні про визначення коду товару згідно УКТЗЕД від 29.10.2024 №КТ-UA206000-0020-2024 та висновку лабораторного дослідження товару від 21.10.2024 №142000-313-0273»
Частиною 1 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Відповідно до ч. 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
Івано-Франківською митницею прийнято рішення про визначення коду товару №KT-UA206000-0020-2024 від 29.10.2024 року, а саме: не застосовано код згідно з УКТ ЗЕД 4401390000, який зазначив декларант, натомість Івано-Франківською митницею визначено код товару згідно з УКТ ЗЕД - 4401210000.
Не погоджуючись із визначення коду товару УКТ ЗЕД - 4401210000, позивач звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права, шляхом скасування оскаржуваного рішення.
При вирішенні даного спору суд виходить з наступного.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першої статті 246 Митного кодексу України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.
Частиною 1 статті 67 Митного кодексу України визначено, що Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів (далі ГС) і затверджується Законом про Митний тариф України.
Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі УКТ ЗЕД) розроблено на виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань, а саме: положень Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів (далі Конвенція), Договірною стороною якої Україна стала згідно з Указом Президента України від 17 травня 2002 року №466/2002 «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів» з набуттям усіх прав та зобов'язань, передбачених статтями Конвенції.
Чинна УКТ ЗЕД затверджена Законом України «Про Митний тариф України» від 19 жовтня 2022 року №2697-ІХ.
Статтею 68 Митного кодексу України встановлено, що ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ведення УКТ ЗЕД, окрім іншого, передбачає прийняття рішень щодо класифікації та кодування товарів в УКТ ЗЕД у складних випадках.
Згідно з частинами 1, 8 статті 257, частиною 1 статті 266 Митного кодексу України декларант зобов'язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Кодексом. Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Частиною 1 статті 69 Митного кодексу України визначено, що товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД. Код товару декларується декларантом або уповноваженою ним особою.
Митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД (частина 2 статті 69 Митного кодексу України).
У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари (частина 4 статті 69 МК України).
Відповідно до частини 7 статті 69 Митного кодексу України рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням митного органу щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду.
Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.
На реалізацію приписів статті 68 Митного кодексу України постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року №428 затверджено Порядок ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі Порядок №428).
Згідно пункту 3 названого Порядку УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації (далі Гармонізована система) з урахуванням Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (далі Комбінована номенклатура)
Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2023 року №633 до Порядку №428 внесено зміни.
Так Порядок доповнено пунктом 51, згідно якого з метою забезпечення однакового застосування всіма митними органами правил класифікації товарів рішення щодо класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД та рішення щодо зобов'язуючої інформації з питань класифікації товарів приймаються митними органами з урахуванням підходів до класифікації окремих товарів згідно з Комбінованою номенклатурою, закріплених у відповідних актах права Європейського Союзу (acquis ЄС), за умови, що такі підходи не суперечать положенням Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів.
Перелік актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) з питань класифікації окремих товарів згідно з Комбінованою номенклатурою оприлюднюється та актуалізується Держмитслужбою на її офіційному веб-сайті. Такий перелік має містити: назву акта права Європейського Союзу (acquis ЄС), код (на рівні 8 знаків) та опис товару, зазначений у такому акті.
З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД.
На виконання положень статті 68 Митного кодексу України, Порядку № 428 наказом Державної митної служби України від 14 грудня 2022 року №543 затверджено Пояснення до УКТ ЗЕД, які набрали чинності з 01 січня 2023 року.
пояснення до групи 44 «Деревина і вироби з деревини; деревне вугілля» до цієї групи включаються необроблена деревина, напівфабрикати з деревини та вироби з деревини в цілому.
Ці продукти можна приблизно згрупувати таким чином, зокрема,
(1) Необроблена деревина (зрубана, колота, начорно обтесана (брусована), обкорована і т.д.) і паливна деревина, відходи деревини та скрап, тирса, деревинна дранка чи шматочки; обручі, стовпи, гідробудівельні колоди (палі), вішки, кілки і т.д.; деревне вугілля; деревна шерсть і деревне борошно; шпали для залізничних чи трамвайних колій (переважно товарні позиції 4401 4406). Проте до цієї групи не включаються деревинна тріска, деревинна стружка, подрібнена деревина або деревина у вигляді дріб'язку чи порошку, які використовуються переважно у парфумерії, фармакології або як інсектициди та фунгіциди чи для аналогічних цілей (товарна позиція 1211), а також деревинна тріска і стружка, деревина у вигляді дріб'язку або порошку, що використовуються переважно для фарбування або дублення (товарна позиція 1404).
Пояснення до товарної позиції 4401:
4401
Деревина паливна у вигляді колод, полін, хмизу, гілок, сучків або в аналогічних формах; деревна тріска або стружка; тирса та відходи деревини, агломеровані або неагломеровані, у вигляді колод, полін, брикетів, гранул або в аналогічних формах:
- деревина паливна у вигляді колод, полін, хмизу, гілок, сучків або в аналогічних формах:
4401 21 00 00
- хвойних порід;
4401 12 00 00
- - листяних порід
- тріска або стружка деревна:
4401 21 00 00
- хвойних порід
4401 22
- - листяних порід:
4401 22 10 00
- з евкаліпта (Eucalyptus spp.)
4401 22 90 00
- інші
- тирса і деревні відходи та скрап, агломеровані у вигляді колод, брикетів, гранул або в аналогічних формах:
4401 31 00 00
- деревні гранули
4401 32 00 00
- деревні брикети
4401 39 00 00
- інші
- тирса і деревні відходи, неагломеровані:
4401 41 00 00
- тирса
4401 49 00 00
- - інші
До цієї товарної позиції включаються:
(A) Паливна деревина переважно у вигляді:
(1) полін, як правило, з корою;
(2) розколотих колод або полін;
(3) сучків, в'язок хмизу, необроблених гілок, стовбурів деревини, що в'ються, пеньків і коренів дерев.
(B) Тріска або стружка деревна, тобто деревина, механічно подрібнена в дрібну тріску (плоску, тверду і начорно обрізну) або в стружку (тонку і гнучку), яку використовують для виготовлення паперової маси з застосуванням механічних процесів, хімічних процесів або їх поєднання, чи для виробництва деревноволокнистої або деревностружкової плити. З урахуванням примітки 6 до цієї групи до цієї товарної позиції також включаються аналогічні товари, одержані, наприклад, з бамбуку.
Балансова деревина у вигляді круглих чи брусованих чотиригранних брусів не включається (товарна позиція 4403).
(C) Тирса, агломерована у вигляді колод, брикетів, гранул чи в аналогічних формах або неагломеровані.
(D) Відходи деревини та скрап, непридатні для використання як лісоматеріали. Ці матеріали використовуються, зокрема, для варіння целюлози (виробництва паперу) та виготовлення деревностружкових і деревноволокнистих плит, а також як паливо. До відходів і скрапу відносять брак, непридатний для розпилювання і стругання; відходи виробництва; ламані дошки; стару тару, непридатну для повторного застосування; кору та стружки (агломеровані у вигляді колод, брикетів, гранул чи в аналогічних формах або неагломеровані); інші відходи та скрап столярного і теслярського виробництва; оброблену фарбувальну та дубильну деревину чи кору. До цієї товарної позиції також включаються відходи деревини та скрап, що утворюються при будівництві та знесенні, які неможливо використати як будівельний ліс. Проте, отримані в такий спосіб дерев'яні вироби є придатними для їх повторного використання (наприклад, балки, дошки, двері), включаються у відповідні товарні позиції.
Згідно пояснення до Комбінованої номенклатури ЄС, пункт 4401 включає:
(A) Дрова, які зазвичай випускаються у формі:
(1) Короткі шматки колод, зазвичай з корою.
(2) Розколоті колоди або щепи.
(3) Гілки, пучки хмизу, пагони виноградної лози, пні та коріння дерев.
(B) Деревина в трісках або шматках, тобто деревина, механічно подрібнена на дрібну стружку (плоску, жорстку та приблизно квадратну) або шматки (тонкі та гнучкі), які використовуються для виготовлення целюлози механічними засобами, хімічними засобами або як механічними, так і хімічними засобами, або для виробництво ДВП або ДСП. Відповідно до Примітки 6 до цієї групи до цієї товарної позиції також включаються аналогічні продукти, отримані, наприклад, з бамбука.
Баланси у вигляді круглих колод або розколотих четвертин не включаються (товарна позиція 4403)
(C) Тирса , агломеровані або неагломеровані в колоди, брикети, шматки або подібні форми.
(D) відходи Деревні та обрізки, непридатні для пиломатеріалів. Ці матеріали використовуються, зокрема, для целюлозної маси (виробництво паперу), ДСП і ДВП, а також як паливо. До них відносяться відходи лісопильних виробництв або відходи виробництва; зламані дошки; старі ящики, марні як такі; кора та стружки (агломеровані або неагломеровані у вигляді колод, брикетів, черпаків або подібних форм); інші столярні відходи та обрізки; використовується фарбування деревини та дублення деревини або кори. До цієї товарної позиції також включаються деревні відходи та брухт, відокремлені від будівельних відходів і відходів знесення та непридатні для використання як пиломатеріали. Проте вироби з деревини, відсортовані таким чином і придатні для повторного використання як такі (наприклад, балки, дошки, двері), класифікуються у відповідних товарних позиціях.
Обґрунтовуючи свою позицію митний орган, як на правомірність винесення оскаржуваного рішення, вказує на те, що спірний товар не може класифікуватись за кодом УКТ ЗЕД 4401390000, оскільки згідно результатів досліджень товару у СЛЕД викладені у висновку від 22.10.2025 № 142000 3103-0273 зазначається про те, що “за зовнішніми ознаками основна маса наданого на дослідження зразка подібна до стружки деревної, але однозначно ідентифікувати зазначений зразок як тріску, стружку, тирсу, деревні відходи не видається можливим у зв'язку з відсутністю однозначних критеріїв ідентифікації, наведених у нормативно-технічній документації та технологічних особливостей отримання даної продукції». Як вказує відповідач, відповідно до наданих фотоматеріалів та фото, які наявні у висновку СЛЕД від 22.10.2025 № 142000-3103-0273, товар у своїй більшості є продуктом процесу стругання деревини, тобто, є стружкою.
Поряд з цим, 24.10.2024 року декларантом подано заяву про внесення змін у графу 31 де змінено опис товару, а саме «деревна (тирса) агломерована шляхом пресування у вигляді блоків в термоусадочній упаковці з хвойних, в блоках по 20 кг, 21.2 Т. У термоусадочній плівці. Упаковано в 1059 блоків, та розміщено на 22 піддонах країна походження - Україна (UA)».
Крім того, як уже було зазначено, до товарної позиції 4401 39 00 00 включаються тирса і деревні відходи та скрап, агломеровані у вигляді колод, брикетів, гранул або в аналогічних формах:- деревні 4401 21 00 00 включаються деревина паливна у вигляді колод, полін, хмизу, гілок, сучків або в аналогічних формах: хвойних порід.
Також, при вирішенні даної справи суд приймає до уваги постанову Шевченківського районного суду м. Києва у справі від 08.04.2025 №761/47633/24, яка залишена без змін постановою Київського апеляційного суду від 26.06.2025 року, якою провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, закрито за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням наведеного, суд приходить до переконання, що Івано - Франківською митницею при винесенні спірного рішення №KT-UA206000-0020-2024 від 29.10.2024 про визначення коду товару помилково віднесено товар «деревна (тирса) агломерована шляхом пресування у вигляді блоків в термоусадочній упаковці з хвойних, в блоках по 20 кг, 21.2 Т. У термоусадочній плівці. Упаковано в 1059 блоків та розміщено на 22 піддонах країна походження - Україна (UA)» до товарної позиції 4401210000.
Тому, враховуючи усі наведені вище обставини, рішення про визначення коду товару №KT-UA206000-0020-2024 від 29.10.2024, яким змінено код товару згідно з УКТ ЗЕД з 4401390000 на УКТ ЗЕД - 4401210000 є протиправним та підлягає скасуванню.
Суд зазначає, що картка відмови в прийнятті митних декларацій, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення не має самостійних юридичних підстав прийняття, а є документом, який приймається виключно у зв'язку з прийняттям рішень про коригування митної вартості, а тому суд дійшов висновку щодо наявності підстав для скасування також і картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA206020/2024/000458 від 05.11.2024 року.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення даного адміністративного позову.
Щодо питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.
При зверненні до суду позивачем сплачено суму судового збору у розмірі 4844,80 грн.
Отже, відповідно до положень ст. 139 КАС України сплачений позивачем судовий збір за подання позову до суду в сумі 4844,80 грн. підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 72-77, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці про визнання протиправним і скасування рішення про визначення коду товару та картки відмови - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Івано-Франківської митниці про визначення коду товару №KT-UA206000-0020-2024 від 29.10.2024 року.
Визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA206020/2024/000458.
Стягнути з Івано-Франківської митниці за рахунок бюджетних асигнувань на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 4844 (чотири тисячі вісімсот сорок чотири) грн. 80 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Реквізити учасників справи:
Позивач - фізична особа - підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач - Івано-Франківська митниця (76005, м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, буд. 159; ЄДРПОУ 43971364).
СуддяКухар Наталія Андріївна