19 серпня 2025 рокум. Ужгород№ 260/4902/25
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Державного агентства лісових ресурсів України та Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства до Полянської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити певні дії, -
Мукачівська окружна прокуратура в інтересах держави в особі Державного агентства лісових ресурсів України та Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полянської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області, у якому просить:
1.Визнати протиправною бездіяльність Полянської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області щодо не винесення на розгляд сесії ради подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 24.02.2025 № 08/355-25 в частині, що стосується земельної ділянки площею 7 га з GPS координатами 48.608532, 22.929587, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 44 виділу 4, а також земельної ділянки площею 35 га з GPS координатами 48.604258, 22.926240, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 45 виділу 13, з прийняттям рішення про віднесення цих земель до самозалісених у порядку, визначеному ч. ч. 2, 3, 5 ст. 57-1 Земельного кодексу України.
2. Зобов'язати Полянську сільську раду Мукачівського району Закарпатської області розглянути на сесії ради подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 24.02.2025 № 08/355-25 в частині, що стосується земельної ділянки площею 7 га з GPS координатами 48.608532, 22.929587, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 44 виділу 4, а також земельної ділянки площею 35 га з GPS координатами 48.604258, 22.926240, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 45 виділу 13, з прийняттям рішення щодо віднесення зазначених земельних ділянок до самозалісених земель у порядку, визначеному ч. ч. 2, 3, 5 ст.57-1 Земельного кодексу України.
Позов обгрунтовано тим, що Мукачівською окружною прокуратурою встановлено, що на підставі ст.57-1 Земельного кодексу України, Указу Президента України №228/2021 від 07.06.2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» та розпорядження начальника Закарпатської ОВА від 20.07.2023 №660 Західне УЛМГ, яке є територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, звернулося до Полянської сільської ради з поданням №08/1939-23 від 28.11.2023 щодо віднесення земельних ділянок загальною площею 132 га до самозалісених земель та внесення даних до Державного Земельного кадастру як про самозалісені ділянки з подальшим їх закріпленням за постійним лісокористувачем відповідно до вимог ст.17 Лісового кодексу України. Зокрема, земельної ділянки площею 90 га з GPS координатами 48.648150, 23.001837, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 19 виділу 16, яка самозалісена грабом, березою та тополею віком насаджень приблизно 40 років, земельної ділянки площею 7 га з GPS координатами 48.608532, 22.929587, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 44 виділу 4, яка самозалісена березою повислою, ліщиною та черешнею віком близько 20 років, а також земельної ділянки площею 35 га з GPS координатами 48.604258, 22.926240, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 45 виділу 13, яка самозалісена березою, ліщиною, грабом та черешнею віком близько 30 років.
У відповідь на подання Полянська сільська рада повідомила, що воно не містило повного переліку документів для віднесення земельних ділянок до самозалісених земель, оскільки не долучено актів обстеження, а також графічних матеріалів, що ідентифікують межі та місцеположення земельних ділянок.
В подальшому, 24.02.2025 Західним УЛМГ на адресу Полянської сільської ради повторно скеровано подання № 08/355-25 щодо розгляду питання про віднесення земельних ділянок до самозалісених.
У відповідь на вищевказане подання Полянська сільська рада повідомила, що подання підписане не уповноваженою особою, у зв'язку з чим підстав для винесення його на розгляд сесії в порядку вимог ст. 57-1 ЗК України не має. Крім того, сільською радою вказано, що в поданні відсутнє обґрунтування щодо самозалісеності цих земельних ділянок та їх ідентифікації на території Полянської сільської ради. Також, зазначено, що в судах господарської юрисдикції розглядається справа № 907/120/24 про повернення державі земельної ділянки № 2124084400:03:001:0005 площею 91,8464 га, як такої, що є землями лісогосподарського призначення та знаходяться в постійному користуванні філії «Свалявське ЛГ» ДСГП «Ліси України».
Згідно приписів ст. 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції, зокрема, забезпечують реалізацію екологічної політики України; організовують вивчення навколишнього природного середовища; здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
З урахуванням наведеного, такі дії органу місцевого самоврядування щодо не вирішення питання про віднесення до самозалісених 2 інших земельних ділянок площами 7 га та 35 га не сприяють реалізації державної екологічної ініціативи «Масштабне залісення України» та порушують інтереси держави у сфері охорони лісових ресурсів.
Полянська сільська рада допускає бездіяльність щодо віднесення земельних ділянок площами 7 га та 35 га до самозалісених, що перешкоджає реалізації політики держави у сфері охорони самосійних лісів, визначеної, зокрема, Законом України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року».
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 червня 2025 року відкрито провадження в цій адміністративній справі та призначено цю справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні). Вказаною ухвалою встановлено строк для подання учасниками справи заяв по суті позовних вимог.
30 червня 2025 року від Полянської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області до суду надійшов відзив. У якому відповідач вказує, що сам факт не внесення на розгляд сесії подання Західного УЛМГ подання від 24.02.2025 року №09/355-25 про віднесення земельних ділянок до самозалісених за фактичних обстави не є достатнім доказом для визнання протиправною бездіяльності Полянської сільської ради.
Відповідно до приписів ч.2 си.57-1 ЗКУ України Західне УЛМГ є органом державної влади, який вправі звертатись до органу місцевого самоврядування з поданням про віднесення земельної ділянки до самозалісеної.
Водночас наділення такими повноваженнями не позбавляє посадову особу Західного УЛМГ при зверненні з таким поданням до органу місцевого самоврядування, діяти в спосіб, визначений законом.
Відповідач вказує, що подання Західного УЛМГ від 24.02.2025 року №09/355-25 підписано не керівником цієї установи чи його першим заступником, якими, зазвичай, підписується службове листування від імені державної установи, а начальником відділу лісового господарства у Закарпатській області Василем Атаманюком, який за вказаною ним в поданні посадою є тільки керівником структурного підрозділу Західного УЛМГ і не вправі підписувати подання від імені цієї установи без підтвердження таких повноважень.
У відповідь на подання Західного УЛМГ від 24.02.2025 року №08/355-25 Полянська сільська рада листом від 19.03.2025 року №446/03-05 повідомила цю установу, що автор даного подання за вказаній в поданні посадою не є уповноваженою посадовою особою на підписання цього службового документа від імені Західного УЛМГ і не надав жодних повноважень з цього приводу, що унеможливлює винесення цього подання на розгляд сесії ради.
В разі підписання подання Західного УЛМГ не уповноваженою посадовою особою, цей службовий документ не має юридичної сили, відтак Полянська сільська рада, діючи в межах своїх повноважень і в спосіб, визначений законом, вправі була ставити перед Західним УЛМГ питання про внесення на розгляд сесії ради цього подання в залежності від підтвердження повноважень конкретної посадової особи, яка підписала цей документ.
Лист Полянської сільської ради від 19.03.2025 року №446/03-05 про підтвердження повноважень автора цього подання для його внесення на розгляд сесії ради Західне УЛМГ залишило без відповіді, що й унеможливило внесення цього подання на розгляд сесії ради.
В позовній заяві прокурор, підмінюючи собою Західне УЛМГ, повідомляє суд, що начальник відділу лісового та мисливського господарства Василь Атаманюк за займаною посадою виконує службові обов'язки заступника начальника Західного УЛМГ, відтак як заступник керівника державного органу є посадовою особою, яка здійснює організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції, а тому доводи Полянської сільської ради про відсутність повноважень у цієї особи на підписання подання, є необґрунтованими.
Водночас жодних доказів на підтвердження повноважень В.Атаманюка на підписання ним службового листування від імені Західного УЛМГ, зокрема з посиланням на наказ керівника установи про розподіл службовий обов'язків між його першим заступником на заступниками (яких в штаті декілька) чи положення про очолюваний В.Атаманюком структурний підрозділ, прокурор не надає, вказуючи тільки, що ця посадова особа наділена організаційно-розпорядчими та консультативно-розпорядчими функціями.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що Мукачівською окружною прокуратурою встановлено, що на підставі ст.57-1 Земельного кодексу України, Указу Президента України №228/2021 від 07.06.2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» та розпорядження начальника Закарпатської ОВА від 20.07.2023 №660 Західне УЛМГ, яке є територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, звернулося до Полянської сільської ради з поданням №08/1939-23 від 28.11.2023 щодо віднесення земельних ділянок загальною площею 132 га до самозалісених земель та внесення даних до Державного Земельного кадастру як про самозалісені ділянки з подальшим їх закріпленням за постійним лісокористувачем відповідно до вимог ст.17 Лісового кодексу України.
Зокрема, земельної ділянки площею 90 га з GPS координатами 48.648150, 23.001837, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 19 виділу 16, яка самозалісена грабом, березою та тополею віком насаджень приблизно 40 років, земельної ділянки площею 7 га з GPS координатами 48.608532, 22.929587, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 44 виділу 4, яка самозалісена березою повислою, ліщиною та черешнею віком близько 20 років, а також земельної ділянки площею 35 га з GPS координатами 48.604258, 22.926240, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 45 виділу 13, яка самозалісена березою, ліщиною, грабом та черешнею віком близько 30 років.
У відповідь на подання Полянська сільська рада повідомила, що воно не містило повного переліку документів для віднесення земельних ділянок до самозалісених земель, оскільки не долучено актів обстеження, а також графічних матеріалів, що ідентифікують межі та місцеположення земельних ділянок.
В подальшому, 24.02.2025 Західним УЛМГ на адресу Полянської сільської ради повторно скеровано подання № 08/355-25 щодо розгляду питання про віднесення земельних ділянок до самозалісених.
У відповідь на вищевказане подання Полянська сільська рада повідомила, що подання підписане не уповноваженою особою, у зв'язку з чим підстав для винесення його на розгляд сесії в порядку вимог ст. 57-1 ЗК України не має. Крім того, сільською радою вказано, що в поданні відсутнє обґрунтування щодо самозалісеності цих земельних ділянок та їх ідентифікації на території Полянської сільської ради. Також, зазначено, що в судах господарської юрисдикції розглядається справа № 907/120/24 про повернення державі земельної ділянки № 2124084400:03:001:0005 площею 91,8464 га, як такої, що є землями лісогосподарського призначення та знаходяться в постійному користуванні філії «Свалявське ЛГ» ДСГП «Ліси України».
Позивач, вважаючи протиправною бездіяльність відповідача, звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить, окрім іншого, організація землеустрою та вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Відповідно до ст. 122 Земельного кодексу України Полянська сільська рада є органом місцевого самоврядування, який уповноважений розпоряджатися землями комунальної власності в її адміністративних межах, зокрема приймати рішення про віднесення земельних ділянок до самозалісених земель.
Відповідно до ч. 5 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць. Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством (ч. 17 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Статтею 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами.
Оскільки за приписами Лісового кодексу України ліси України є її національним багатством та джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах, питання щодо їх охорони потребує особливої уваги.
Статтею 7 Лісового кодексу України передбачено, що ліси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України. Ліси можуть перебувати в державній, комунальній та приватній власності. Суб'єктами права власності на ліси є держава, територіальні громади, громадяни та юридичні особи.
Відповідно ч. 2 статті 57-1 Земельного кодексу України рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування щодо віднесення земельної ділянки до самозалісеної ділянки приймається за поданням відповідного територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний земельний кадастр» Державний земельний кадастр ведеться з метою інформаційного забезпечення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб при регулюванні земельних відносин; управлінні земельними ресурсами; організації раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Закону України «Про Державний земельний кадастр» відомості про об'єкти Державного земельного кадастру під час внесення їх до Державного земельного кадастру мають відповідати існуючим характеристикам об'єктів у натурі (на місцевості), визначеним з точністю відповідно до норм та правил, технічних регламентів.
Згідно статті 35 Закону України «Про державний земельний кадастр» при здійсненні землеустрою з метою встановлення місця розташування об'єктів землеустрою, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення Державного земельного кадастру, виявлення та виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проводиться інвентаризація земель.
Як слідує з матеріалів справи Полянська сільська рада, незважаючи на наявність відомостей про самозалісені земельні ділянки площею 7 га з GPS координатами 48.608532, 22.929587, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 44 виділу 4, а також земельної ділянки площею 35 га з GPS координатами 48.604258, 22.926240, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 45 виділу 13, протягом тривалого часу не вживає заходів з організації раціонального використання та охорони земель, у зв'язку з чим не забезпечує охорону навколишнього природного середовища.
Зокрема, згідно відповіді від 20.02.2025 №297/03-04 на лист позивача Полянською сільською радою зазначено, що подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства не містило повного переліку необхідних документів, передбачених чинним законодавством України, для віднесення земельних ділянок до самозалісених: актів обстеження земельних ділянок та картографічних матеріалів, що ідентифікують межі та місцезнаходження земельних ділянок.
У подальшому, на повторне подання Західного УЛМГ відповідач листом від 19.03.2025 року №446/03-05 повідомив, що автор подання за вказаній в поданні посадою не є уповноваженою посадовою особою на підписання цього службового документа від імені Західного УЛМГ і не надав жодних повноважень з цього приводу, що унеможливлює винесення цього подання на розгляд сесії ради.
Суд відхиляє доводи Полянської сільської ради про те, що не має підстав для винесення подання Західного УЛМГ від 24.02.2025 № 08/355-25 щодо віднесення земельних ділянок площами 7 га та 35 га до самозалісених на розгляд сесії в порядку вимог ст. 57-1 ЗК України.
Згідно інформації з офіційного веб-сайту Західного УЛМГ у розділі керівництво, що знаходиться за посиланням https://w.forest.gov.ua/kerivnyctvo_63da2c42052ad начальник відділу лісового та мисливського господарства в Закарпатській області Василь Атаманюк за посадою виконує службові обов'язки - заступника начальника управління Західного УЛМГ.
Стаття 2 Закону України «Про державну службу» зазначає, що посада - це визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця державного органу та його апарату, на яку покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень. Посадовими особами відповідно до цього Закону вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.
Відповідно ч. 2 статті 57-1 Земельного кодексу України рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування щодо віднесення земельної ділянки до самозалісеної ділянки приймається за поданням відповідного територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.
Згідно п. 1 «Положення про Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства», затвердженого наказом Державного агентства лісових ресурсів України № 1006 від 09.11.2022, Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства підпорядковується Держлісагентству та є його територіальним органом.
З урахуванням того, що подання Західного УЛМГ від 24.02.2025 № 08/355- 25 підписане заступником начальника управління Західного УЛМГ, то доводи Полянської сільської ради про те, що воно підписане не уповноваженою особою є необґрунтованими.
Окрім цього, безпідставними є доводи відповідача щодо відсутності обґрунтування щодо самозалісеності цих земельних ділянок та їх ідентифікації на території Полянської сільської ради.
Слід зазначити, що порядок віднесення земель до самозалісених регулюється виключно ст. 57-1 Земельного кодексу України в якій не встановлено вимоги про необхідність зазначення будь-яких обґрунтувань чи ідентифікацій земельних ділянок.
Водночас посилання відповідача на статтю 118 Земельного кодексу України із зазначенням відсутності повного пакету документів для вирішення питань, зазначених у поданні Західного УЛМГ не заслуговує на увагу, оскільки ця стаття регулює правовідносини, що пов'язані з безоплатною приватизацією земельних ділянок громадянами.
Окрім цього, як встановлено судом, у поданні Західного УЛМГ від 24.02.2025 № 08/355-25 зазначено, що земельна ділянка площею 7 га з GPS координатами 48.608532, 22.929587, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 44 виділу 4, самозалісена березою повислою, ліщиною та черешнею віком близько 20 років, а земельна ділянка площею 35 га з GPS координатами 48.604258, 22.926240, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 45 виділу 13, яка самозалісена березою, ліщиною, грабом та черешнею віком близько 30 років, тобто в поданні зазначено обґрунтування для віднесення земельних ділянок до самозалісених. Окрім цього, відповідач не позбавлений можливості звернутися за отриманням графічних матеріали з ГІС-порталу «Самозаліснені території України», з метою визначенням місцязнаходження земельних ділянок та контурів їхніх меж.
Окрім цього, варто зауважити, що фактичний стан земель, зазначених у поданні Західного УЛМГ, свідчать, що ці угіддя є самозалісеними, а тому Полянська сільська рада протиправно не винесла на розгляд сесії питання щодо розгляду вказаного подання та не прийняла рішення щодо віднесення земельних ділянок до самозалісених.
Згідно приписів ст. 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» місцеві ради несуть відповідальність за стан навколишнього природного середовища на своїй території і в межах своєї компетенції, зокрема, забезпечують реалізацію екологічної політики України; організовують вивчення навколишнього природного середовища; здійснюють контроль за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
З урахуванням наведеного, такі дії органу місцевого самоврядування щодо не вирішення питання про віднесення до самозалісених інших земельних ділянок площами 7 га та 35 га не сприяють реалізації державної екологічної ініціативи «Масштабне залісення України» та порушують інтереси держави у сфері охорони лісових ресурсів. Відтак, Полянська сільська рада допускає бездіяльність щодо віднесення земельних ділянок площами 7 га та 35 га до самозалісених, що перешкоджає реалізації політики держави у сфері охорони самосійних лісів, визначеної, зокрема, Законом України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року».
Згідно із ч. 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідач не надав будь-які докази на спростування доводів органу прокуратури, який виступає в інтересах держави, зокрема і щодо того, що ним були вжиті необхідні або можливі заходи у сфері охорони самосійних лісів відповідно до вимог закону.
З огляду на це, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Мукачівської окружної прокуратури (89601, Закарпатська область, м.Мукачево, вул.А.Літуна, буд.15, код ЄДРПОУ 0290996721) в інтересах держави в особі Державного агентства лісових ресурсів України (01601, м.Київ, вул.Шота Руставелі, буд.9-а, код ЄДРПОУ 37507901) та Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства (79054, м.Львів, вул.Яворницького, буд.8Б, код ЄДРПОУ 44921644) до Полянської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області ( 89313, с.Поляна, вул. Духновича, буд.63, код ЄДРПОУ 04351587) про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Полянської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області щодо не винесення на розгляд сесії ради подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 24.02.2025 № 08/355-25 в частині, що стосується земельної ділянки площею 7 га з GPS координатами 48.608532, 22.929587, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 44 виділу 4, а також земельної ділянки площею 35 га з GPS координатами 48.604258, 22.926240, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 45 виділу 13, з прийняттям рішення про віднесення цих земель до самозалісених у порядку, визначеному ч. ч. 2, 3, 5 ст. 57-1 Земельного кодексу України.
Зобов'язати Полянську сільську раду Мукачівського району Закарпатської області розглянути на сесії ради подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 24.02.2025 № 08/355-25 в частині, що стосується земельної ділянки площею 7 га з GPS координатами 48.608532, 22.929587, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 44 виділу 4, а також земельної ділянки площею 35 га з GPS координатами 48.604258, 22.926240, яка межує з лісовим масивом Полянського лісництва філії «Свалявське ЛГ» біля кварталу 45 виділу 13, з прийняттям рішення щодо віднесення зазначених земельних ділянок до самозалісених земель у порядку, визначеному ч. ч. 2, 3, 5 ст.57-1 Земельного кодексу України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
СуддяЮ.Ю.Дору