Справа №731/333/25
Провадження №3/731/132/25
20 серпня 2025 року с-ще Варва
Варвинський районний суд Чернігівської області у складі
головуючого судді Савенка А.І.,
за участі секретаря судового засідання Тарасенко Д.В.,
розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов з Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , п/в НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
29 травня 2025 року о 13 год. 44 хв. у с-щі Варва Прилуцького району Чернігівської області, по вул. 900-річчя Варви, 4, ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «CHERY JAGGI», д.н.з. НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується результатами огляду, проведеного на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням спеціального технічного приладу «АЛКОФОР-505» №13417, (тест №00236, результат огляду 0,875 проміле), чим порушив п.п. «а» п. 2.9 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про день, місце та час розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, шляхом направлення відповідної поштової кореспонденції за адресою вказаною у протоколі (а.с.14 ) та розміщення оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України (а.с. 13). Поштова кореспонденція отримана. Відомості щодо причини своєї неявки ОСОБА_1 суду не повідомив, клопотань останнього про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Таким чином, зважаючи на те, що суд не наділений повноваженнями здійснювати розшук особи, що притягується до адміністративної відповідальності, а ОСОБА_1 ухиляється від явки до суду, затягуючи судовий розгляд, суд вважає за необхідне провести судове засідання за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що відповідає змісту ст. 268 КУпАП.
Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП, передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, а також іншими документами.
Обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №800230, складеним 29 травня 2025 року (а.с. 3), що підтверджує особу водія, час, місце, обставини вчинення адміністративного правопорушення, здійснення огляду на стан сп'яніння та відеофіксацію події;
- роздруківкою проведеного тестування на алкоголь №00236, проведеного на місці зупинки транспортного засобу, з результатом 0,875 проміле (а.с. 2), з яким водій ознайомився свідченням чого є відповідний підпис на роздруківці;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 4), відповідно до якого огляд проводився, у зв'язку з виявленими у ОСОБА_1 ознаками алкогольного сп'яніння у виді запаху алкоголю з порожнини рота та порушення мови, шляхом використання приладу «АЛКОФОР-505» №13417. Результати огляду - 0.875‰, з якими останній погодився, засвідчивши вказану позицію відповідним підписом. Зазначене свідчить про дійсність факту перебування особи на момент огляду у стані алкогольного сп'яніння;
- направленням ОСОБА_1 , як водія транспортного засобу на огляд з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, до Прилуцької міської центральної лікарні для проходження відповідного огляду, на що останній відмовився (а.с. 5);
- рапортом поліцейського ВРПП Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області Васільєва Є. від 29 травня 2025 року (а.с. 6), зміст якого узгоджується із обставинами справи вказаними у протоколі про адміністративне правопорушення та підтверджує факт відсторонення ОСОБА_1 від подальшого керування транспортним засобом, який було припарковано на узбіччі дороги без порушення ПДР України;
- відеозаписами з оптичного диску DVD-R марки «HP» (а.с. 7), які відображають факт руху транспортного засобу «CHERY JAGGI», д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_1 . Також, вказаними відеозаписами доводиться факт здійснення, за обставин вказаних у протоколі, огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та відсутність вимог останнього щодо наміру проходження відповідного огляду у закладі охорони здоров'я. Встановлення перебування останнього у стані алкогольного сп'яніння, про що свідчать покази газоаналізатора, які були озвучені під відеофіксацію, безпосередньо після проходження водієм відповідного огляду.
Відповідно до п. 7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерством внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, допустимою нормою алкоголю в крові є 0,2 проміле, то враховуючи тестування на алкоголь №00236, яке було проведено 29 травня 2025 року о 13 год. 55 хв. працівником поліції за допомогою приладу «АЛКОФОР-505» №13417, слід вважати, що ОСОБА_1 під час зазначеної перевірки перебував у стані алкогольного сп'яніння.
Статтею 266 КУпАП та пунктом 2.5 ПДР України на водіїв покладено додатково обов'язок на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан сп'яніння проводиться поліцейським із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків.
У силу положень ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує факт вчинення неправомірних дій, а доказами у справі є, зокрема, показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису.
Таким чином, оцінені судом докази доводять винуватість ОСОБА_1 «поза розумним сумнівом», тобто достовірно і достатньо підтверджують вчинення ним порушення вимог пункту п. 2.9 (а) ПДР України, а саме керування транспортним засобом водієм, який перебуває у стані алкогольного сп'яніння, який встановлений працівниками поліції відповідно до порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
У зв'язку з цим, беручи до уваги наявні докази по справі, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, доведена повністю.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність суд не вбачає.
Як вбачається із змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №800230 від 29 травня 2025 року, особу порушника ОСОБА_1 було встановлено на підставі посвідчення водія серії НОМЕР_1 .
Обираючи вид та міру адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, враховуючи особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, ст. 284 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Варвинський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.І. Савенко