Справа № 357/10074/25
3/357/4439/25
19.08.2025 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Оксана Вознюк розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Білоцерківського районного управління поліції в Київській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 РКНОПП: відомості відсутні,
за ч. 1 ст. 187 КУпАП,
До Білоцерківського міськрайонного суду Київської області 01.07.2025 надійшли адміністративний матеріал за ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 187 КУпАП розглядається протягом п'ятнадцяти днів.
Частиною 1 ст. 268 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
В судове засідання, призначене на 02.07.2025 на 08 год 45 хв ОСОБА_1 з'явився, в інші судові засідання призначені на 16.07.2025 на 10 год 15 хв, 30.07.2025 на 09 год 30 хв та 19.08.2025 на 09 год 15 хв не з'явився. Про день та час розгляду справи належно повідомлялася, зокрема шляхом направлення судової повістки та СМС-повісток, які згідно довідки в статусі «Доставлено». Клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.
Дослідивши адміністративний матеріал, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя встановила наступне.
Відповідно до диспозиції ст. 187 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції
Згідно з ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ. Він встановлюється судом з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Адміністративний нагляд здійснюється органами внутрішніх справ. Правила адміністративного нагляду - це сукупність встановлених законом обов'язків та обмежень дій осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд (піднаглядних).
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до інформації, яка відображена в протоколі про адміністративне правопорушення, 20.05.2025 о 00 год 39 хв гр. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання по АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду встановлених відносно нього Білоцерківським міськрайонним судом від 21.03.2025 (протокол серії ВАД №853048 від 29.05.2025).
Згідно іншого протоколу, 23.05.2025 о 01 год 22 хв гр. ОСОБА_1 був відсутній за місцем свого проживання по АДРЕСА_2 , чим порушив правила адміністративного нагляду встановлених відносно нього Білоцерківським міськрайонним судом від 21.03.2025 (протокол серії ВАД №853046 від 26.05.2025).
До матеріалів справи також долучено копію ухвалу Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 21.03.2025, якою встановлено адміністративний нагляд за ОСОБА_1 строком на 1 рік та визначені йому такі обмеження:
1. Заборонити залишати своє місце проживання щоденно, в період часу з 00:00 год. до 05.00 год. наступного дня.
2. Заборонити відвідувати кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив.
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі району без дозволу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області.
4. З'являтись по місцю проживання на реєстраційну відмутку до Білоцерківського РУП ГУПН в Київській області, за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Привокзальна, 3, щомісяця у першу суботу місяця, в період часу з 09:00 год. по 11:00 год.
В судовому засіданні 02.07.2025 ОСОБА_1 зазначив, що не порушував умов адміністративного арешту, оскільки перебував на стаціонарному лікуванні у КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №2» та попросив витребувати довідку, оскільки свою втратив.
У відповідь на постанову суду від 02.07.2025 про витребування документів, КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №2» надали відповідь про те, що ОСОБА_1 перебував на стаціонарному лікуванні з 16.05.2025 по 22.05.2025.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення ВАД №853048 від 29.05.2025 не підтверджені матеріалами долученими до нього. Зокрема ОСОБА_1 перебував на стаціонарному лікуванні, що виключає умисел стосовно ухилення від виконання умов адміністративного нагляду.
Частиною 2 ст. 251 КУпАП вбачається, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Натомість, працівниками поліції долучений лише витяг з інформаційної бази МВС «Армор», відповідно до якого поліцейський УПП Новохацький О.П. повідомив про відсутність особи за місцем проживання, на дзвінки ніхто не відповідав.
Враховуючи, що матеріали справи містять докази перебування ОСОБА_1 на лікуванні, суддя доходить висновку про відсутність умислу на вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП саме 20.05.2025.
Відповідно до ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вказане, провадження у справі стосовно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення від 20.05.2025 за протоколом ВАД №853048, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП підлягає закриттю на підставі ст. 247 КУпАП - у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Водночас стосовно іншого адміністративного правопорушення, вчиненого 23.05.2025 року, суддя дійшла висновку про те, що обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення ВАД №853046 підтверджуються матеріалами долученими до нього.
З рапорту від 23.05.2025 встановлено, що ОСОБА_1 повідомив, що знаходиться на стаціонарному лікуванні в КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №2». Натомість згідно виписки останнім днем лікування є 22.05.2025, що спростовує версію ОСОБА_1 .
Відтак наведені обставини свідчать про наявність в діях ОСОБА_1 23.05.2025 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, а саме порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд. Зокрема, ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання в період часу з 00 до 05 години, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 21.03.2025.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, зважаючи на відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суддя вважає, що стягнення в мінімальних межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 187 КУпАП, у виді штрафу відповідає вимогам статей 23, 33 КУпАП і є необхідним та достатнім для виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.
Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись статтями 40-1, 187, 221, 247, 283-285, 294 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення від 23.05.2025, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51,00 грн (п'ятдесят одну гривню 00 копійок).
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, що мало місце 20.05.2025, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок).
Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
Термін пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Реквізити для сплати штрафу:
Отримувач коштів: ГУКу Київській обл/Білоцерків.міс./ 21081100
Код отримувача(код за ЄДРПОУ):37955989
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача(МФО):899998
Р/о:UA078999980313010106000010776
Код класифікації доходів бюджету:21081100
Призначення платежу: 101 РНКОПП (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України; Штраф, за адміністративне правопорушення Білоцерківський міськрайонний суд Київської області; номер справи 357/10074/25; номер протоколу ВАД №853046.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у Київ. обл/Білоцерків. міс/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37955989
Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.)
Рахунок отримувача: UA188999980313101206000010776
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: 101 РНКОПП (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України; Судовий збір, за адміністративне правопорушення Білоцерківський міськрайонний суд Київської області; номер справи 357/10074/25.
СуддяОксана ВОЗНЮК