Ухвала від 14.08.2025 по справі 565/329/24

Справа № 565/329/24

Провадження № 1-кс/565/644/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2025 року м.Вараш

Слідчий суддя Вараського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 ,

з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваної ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Вараського міського суду Рівненської області клопотання слідчого СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Вараської окружної прокуратури ОСОБА_7 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022185550000007 від 02.02.2022 року, про відсторонення від займаної посади ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Дзержинськ, Житомирської області, громадянки України, раніше не судимої, депутата Вараської міської ради VIII скликання, директора комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України,

ВСТАНОВИВ:

11.08.2025 року до Вараського міського суду Рівненської області надійшло клопотання слідчого СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Вараської окружної прокуратури ОСОБА_7 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022185550000007 від 02.02.2022 року, про відсторонення від займаної посади ОСОБА_4 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, в межах строку досудового розслідування, - до 07 жовтня 2025 року включно.

Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим відділом Вараського РВП ГУНП в Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022185550000007 від 02.02.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до протоколу першої сесії Вараської міської ради №1 від 03.11.2020 року, з урахуванням постанови №12 Вараської міської територіальної виборчої комісії «Про результати голосування з підсумків виборів депутатів до Вараської міської ради», на пленарному засіданні першої сесії Вараської міської ради ОСОБА_4 визнано обраною депутатом Вараської міської ради.

За результатами проведеного конкурсу, на підставі розпорядження міського голови м.Вараш ОСОБА_8 від 22.12.2020 року №210-ос та укладеного 21.12.2020 року контракту з директором комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» (далі - Контракт), ОСОБА_4 призначено на посаду директора комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня», з 23.12.2020 року до 22.12.2029 року.

Згідно з п.5 розділу «Права та обов'язки сторін» Контракту, директор підприємства здійснює поточне керівництво підприємством, організовує його господарську, соціально -побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання підприємством завдань, передбачених законодавством, статутом підприємства та цим контрактом.

Відповідно до п.п.1,11 п.6 розділу «Права та обов'язки сторін» Контракту, директор зобов'язаний з поміж іншого: організувати належне виконання завдань, передбачених статутом; забезпечувати належне виконання вимог законодавства у сфері публічних закупівель.

Рішенням Вараської міської ради від 05.02.2020 року №2 припинено юридичну особу - державний заклад «Спеціалізована медико-санітарна частина №3 Міністерства охорони здоров'я України», в результаті реорганізації шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня»» створено юридичну особу комунальне некомерційне підприємство Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» та затверджено його Статут (далі за текстом - Статут).

Згідно з п.7.2 розділу VII «Управління підприємством та громадський контроль за його діяльністю» Статуту, поточне керівництво (оперативне управління) Підприємством здійснює керівник Підприємства - Директор, який призначається на посаду розпорядженням міського голови на підставі результатів конкурсу з укладанням строкового контракту. Директор звільняється з посади розпорядженням міського голови, відповідно до порядку, визначеного законодавством України. Строк дії контракту, права, обов'язки і відповідальність Директора, умови його матеріального забезпечення, інші умови визначаються контрактом.

Пунктом 7.6 розділу VII «Управління підприємством та громадський контроль за його діяльністю» Статуту, директор підприємства, з поміж іншого: - діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам Підприємства, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні та інші рахунки; користується правом розпорядження коштами Підприємства відповідно до законодавства та цього Статуту. Забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за Підприємством на праві оперативного управління майна; несе відповідальність за збитки, завдані Підприємству з вини Директора Підприємства в порядку, визначеному законодавством.

Таким чином, ОСОБА_4 , будучи директором комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня», з 23.12.2020 року по теперішній час обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно - розпорядчих та адміністративно - господарських функцій, та відповідно до положень частини 3 статті 18 Кримінального кодексу України, є службовою особою.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» розділ X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» доповнено пунктом 3-1, відповідно до якого дія Закону України «Про публічні закупівлі» не поширюється на випадки, якщо: предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Перелік таких товарів, робіт чи послуг та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України №224 від 20.03.2020 року «Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість», затверджено зазначений вище перелік, до якого включено кисневу станцію, як одну із систем постачання медичних газів, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Порядок проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України №225 від 20.03.2020 року (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 4 Порядку, закупівлі здійснюються з дотриманням принципів добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії, ефективності та пропорційності, відкритості та прозорості під час організації та проведення закупівлі, недискримінації учасників та рівного ставлення до них, об'єктивного та неупередженого визначення переможця закупівлі, запобігання корупційним правопорушенням.

Разом з тим, всупереч указаних принципів, не перевіривши наявність на ринку цінових пропозицій інших суб'єктів господарювання, їх умов поставки товару, у невстановлені під час досудового розслідування час та місці, але не пізніше 21.01.2021 року, ОСОБА_4 , неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в порушення вимог п.п.6 п.1 ст.7, п.п.3 п.1 ст.26 Бюджетного кодексу України щодо здійснення закупівлі з дотримання принципів максимальної економії, всупереч п.4 Порядку, п.п.1,11 п.6 Контракту, без використання електронної системи закупівель уклала з ТОВ «Компрессорс Інтернешнл» договір поставки №382-20/СІ/8 від 21.01.2021 року на загальну суму 7 381 775, 35 грн., без ПДВ, що в грошовому еквіваленті в іноземній валюті становить 216 165, 00 євро, без ПДВ, відповідно до п.1 якого «Постачальник зобов'язується поставити та передати у власність, а Покупець прийняти й оплатити: кисневу станцію Код УКТЗЕД 9019 20 00 00 згідно ДК:21:2015:33150000-6 - Апаратура для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії. Виробництво компанії INMATEC - Німеччина, поіменований надалі «Товар» згідно додатку №1 до Договору, а покупець зобов'язується прийняти у власність товар від постачальника та оплатити його ціну на умовах даного договору».

У подальшому, на підставі платіжного доручення №1 від 22.01.2021 року, погодженого ОСОБА_4 , з розрахункових рахунків комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня», на виконання умов п.4.2 Договору поставки №382-20/СІ/8 від 21.01.2021 року, здійснено перерахунок коштів в сумі 2 214 532, 60 грн. на розрахунковий рахунок ТОВ «Компрессорс Інтернешнл», як передоплату в розмірі 30%.

На виконання умов вказаного договору, 30.06.2021 року ТОВ «Компрессорс Інтернешнл» було передано до комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» кисневу станцію в комплектації, що відповідає специфікації до договору, про що між комунальним некомерційним підприємством Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» та ТОВ «Компрессорс Інтернешнл» підписано акт приймання - передачі обладнання від 30.06.2021 року №КИ-00001952.

У подальшому, на підставі платіжного доручення №26 від 28.07.2021 року, погодженого ОСОБА_4 , з розрахункових рахунків комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня», на виконання умов п.4.3 Договору поставки №382-20/СІ/8 від 21.01.2021 року, здійснено перерахунок коштів в сумі 5 167 242, 75 грн. на розрахунковий рахунок ТОВ «Компрессорс Інтернешнл», тим самим здійснено повний розрахунок за договором.

Разом з тим, згідно із Звітом про оцінку майна «киснева станція КС-26/7,5-26-2,55/7,5-55-2» Рівненської торгово - промислової палати від 31.10.2023 року, наданого в якості спеціаліста, - сертифікованим експертом з оцінки майна, майнових прав та бізнесу, ринкова вартість вказаної кисневої станції станом на дату фактичного її постачання ТОВ «Компрессорс Інтернешнл» до комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня», становила 5 616 284, 00 грн.

Відповідно до висновку судової економічної експертизи №СЕ-19/103-24/6805-ЕК від 04.07.2024 року Вараській міській територіальній громаді спричинено збитки в сумі 1 765 491, 35 грн.

Тобто, в результаті неправомірних дій ОСОБА_4 Вараській міській територіальній громаді спричинено збитки в загальній сумі 1 765 491, 35 грн., що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, а саме: у невиконанні чи неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

08.08.2025 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованого їй кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

-висновком судової економічної експертизи від 03.10.2022 року №2607, згідно якої встановлено суму різниці між вартістю закупленої ТОВ «Компрессоре Інтернешнл» кисневої станції КС-26/7,5-26-2,55/7,5-55-2 в комплекті та вартістю, за яку це обладнання було реалізоване даним товариством для КНП Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня», на виконання умов договору поставки №382-20/СІ/8 від 21.02.2021 року;

-висновком судової почеркознавчої експертизи від 23.05.2025 року №СЕ-19/118-25/4767-ПЧ, згідно якої зафіксовано факти автентичності підпису ОСОБА_4 у: договорі поставки №382-20/СІ/8 від 21.01.2021 року; додатку №1 до договору поставки №382-20/СІ/8 від 21.01.2021 року; додатку №2 до договору поставки №382-20/СІ/8 від 21.01.2021 року; додатковій угоді №234 до договору поставки №382-20/СІ/8 від 21.01.2021 року; додатковій угоді №235 до договору поставки №382-20/СІ/8 від 21.01.2021 року; акті №КИ-00001952 приймання - передачі обладнання згідно договору поставки №382-20/СІ/8 від 21.01.2021 року;

-звітом про оцінку, проведеним спеціалістами Рівненської торгово-промислової палати;

-довідкою участі спеціаліста від 28.03.2024 року, за результатами проведення заходів спеціалістами Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області;

-висновком судової економічної експертизи від 04.07.2024 року №СЕ-19/103-24/6805-ЕК, згідно якої документально підтверджено заподіяння майнової шкоди в сумі 1 765 491 грн. 35 коп.;

-іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

14.08.2025 року ухвалою слідчого судді Вараського міського суду Рівненської області відносно ОСОБА_4 застосований запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

У судовому засіданні прокурор Вараської окружної прокуратури ОСОБА_3 вимоги клопотання підтримав, просив його задовольнити та відсторонити від займаної посади ОСОБА_4 , при цьому, вказав, що подальше перебування на посаді директора комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» надасть підозрюваній можливість знищити чи підробити документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, впливати на свідків та експертів у цьому ж кримінальному провадженні.

У судовому засіданні підозрювана ОСОБА_4 , захисник підозрюваної ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_5 заперечували щодо відсторонення підозрюваної від займаної посади, просили відмовити у задоволенні клопотання, з огляду на необгрунтованість підозри. При цьому, ОСОБА_4 вказала, що винуватість у інкримінованому їй злочині не визнає, а захисник зауважив, що у підозрюваної ОСОБА_4 відсутня можливість знищити чи підробити будь-які документи, оскільки усі необхідні для слідства документи вилучені в оригіналах, також зауважив, що підозрювана не може впливати на свідків чи експертів, так як необхідні експертизи у справі проведені, а свідки по справі у лікарні не працюють.

Слідчий суддя, заслухавши доводи сторін, дослідивши додані до клопотання матеріали та докази, дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Статтею 131 КПК України визначено, що відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження.

Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч.5 ст.65-1 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Частиною 1 статті 154 КПК України передбачено, що відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, яке відноситься до категорії кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, та яке, згідно ч.4 ст.12 КК України, є нетяжким злочином.

Частиною 2 статті 154 КПК України передбачено, що відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Спеціальними умовами відсторонення від посади є: наявність в особи процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого; перебування його на посаді.

Слід також зазначити, що відсторонення від посади це тимчасове, вимушене недопущення особи, яка перебуває у певних службових відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами чи організаціями, до виконання своїх функціональних обов'язків з підстав і в порядку, передбачених КПК України.

Відповідно до ч.1 ст.155 КПК України, прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування або суду під час судового провадження із клопотанням про відсторонення особи від посади.

Згідно зі ст.43 Конституції України кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду діяльності, а також гарантує громадянам захист від незаконного звільнення.

Разом з тим, відсторонення особи від посади, що має тимчасовий характер, не є тотожним із поняттям звільнення з роботи.

Згідно ст.157 КПК України, підставами для відсторонення від посади є: наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

У відповідності до ч.2 ст.157 КПК України, при вирішенні питання про відсторонення від посади, слідчий суддя зобов'язаний врахувати наявність правової підстави для відсторонення від посади, достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення, наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Згідно з приписами ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» (далі - Європейський суд) при розгляді справ суди застосовують положення Конвенції та практику цього суду як джерело права.

У своїй практиці Європейський суд неодноразово наголошував на необхідності досягнення справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи, дотримання при необхідному втручанні держави у такі права принципів законності і пропорційності. Як зазначено Європейським судом у рішенні від 16 жовтня 2008 року у справі «Ізмайлов проти Росії», для того, щоби втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистого надмірного тягаря для особи (п.38 рішення).

Більш того, якщо виходити з поняття «обґрунтована підозра», наведеного у п.175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

При цьому, слідчий суддя наголошує, що обставини здійснення підозрюваною конкретних дій та доведеність її винуватості, правильність кримінально-правової кваліфікації діяння потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, що не виключає можливості застосування до підозрюваної відсторонення від займаної посади.

Отже, слідчий суддя, не вирішуючи наперед питання про доведеність винуватості та правильності кваліфікації дій ОСОБА_4 , приходить до висновку, що причетність вказаної особи до вчинення інкримінованого їй кримінального правопорушення достатньою мірою для даної стадії кримінального провадження доводиться доказами, що долучені до клопотання та обґрунтовані прокурором у судовому засіданні.

При цьому, суд вважає, що твердження підозрюваної ОСОБА_4 та захисника підозрюваної ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 про відсутність підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді відсторонення підозрюваної ОСОБА_4 від посади, зважаючи на необгрунтованість підозри та на встановлені судом обставини, є необгрутованими та такими, що спростовуються дослідженими матеріалами кримінального провадження.

Застосовуючи відносно підозрюваної ОСОБА_4 захід забезпечення кримінального провадження у виді відсторонення від посади директора комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня», слідчий суддя враховує наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, що підтверджується наданими до клопотання доказами, тяжкість кримінального правопорушення, наявність майнової шкоди, яка на даній стадії кримінального провадження підтверджена висновком судової економічної експертизи від 04.07.2024 року №СЕ-19/103-24/6805-ЕК, згідно якої документально підтверджено заподіяння майнової шкоди територіальній громаді в сумі 1 765 491 грн. 35 коп., особу підозрюваної, враховує наявність достатніх підстав вважати, що подальше перебування на посаді директора комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» надасть можливість ОСОБА_4 знищити чи підробити документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, в тому числі незаконними способами впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, враховує вимоги ч.5 ст.65-1 Закону України «Про запобігання корупції», а також практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що рішення суду повинно забезпечувати не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загально суспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства, дійшов висновку про необхідність відсторонення підозрюваної ОСОБА_4 від посади директора комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» в межах строку досудового розслідування, - до 07 жовтня 2025 року включно,необхідність якого доведена прокурором, оскільки вважає, що обрання такого заходу забезпечення кримінального провадження є достатнім та дієвим для досягнення мети досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст.154, 156-158, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Вараської окружної прокуратури ОСОБА_7 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022185550000007 від 02.02.2022 року, про відсторонення від займаної посади ОСОБА_4 , задовольнити.

Відсторонити підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади директора комунального некомерційного підприємства Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня» в межах строку досудового розслідування, - до 07 жовтня 2025 року включно.

Ухвала слідчого судді про відсторонення від посади підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складений та оголошений 19 серпня 2025 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1