07.08.2025 Справа № 756/11921/25
№ 756/11921/25
№ 3/756/4273/25
Іменем України
07 серпня 2025 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Жежера О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проходить службу в військовій частині НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 3 ст. 17220 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
04 серпня 2025 року близько 13 год. 00 хв. на території 50 запасної роти військової частини НОМЕР_1 , яка тимчасово дислокується в АДРЕСА_2 , під час виконання обов'язків військової служби у воєнний стан, було виявлено військовослужбовця ОСОБА_1 з ознаками алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння було проведено у встановленому законом порядку, результат огляду позитивний 2,50% (проміле).
Таким чином, за викладених вище обставин, ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, солдатом резерву 50 запасної роти військової частини НОМЕР_1 , діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов'язків, в умовах особливого періоду (воєнного стану), скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 17220 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння, результатом огляду, письмовими поясненнями, що містяться в матеріалах справи.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність правопорушника, судом не встановлено.
За таких обставин, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, враховуючи характер правопорушення та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне визнати його винуватим за ст. ч. 3 ст. 172-20 КпАП України та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Також, суд враховує рішення Конституційного суду України № 10-р/2018 від 23.11.2018.
На підставі викладеного, керуючись ст. 33, 40-1, ч. 3 ст. 17220 КпАП України, ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 17220 КпАП України, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя О.В. Жежера