Справа № 681/924/25
Провадження 2/681/616/2025
про витребування інформації про внутрішньо переміщену особу
"15" серпня 2025 р.
Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горщар А.Г.,
вивчаючи матеріали позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
встановив:
24.07.2025 позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «Споживчий центр» звернулося до суду з вказаним вище позовом.
У змісті позовної заяви позивач вказує, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
28.07.2025 року суддею в порядку ч.8 ст.187 ЦПК України з метою визначення підсудності здійснено запит до Єдиного державного демографічного реєстру.
За даними відповіді № 1608940 з Єдиного державного демографічного реєстру від 28.07.2025, місце реєстрації ОСОБА_1 вказано за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства розвитку громад на території України № 376 від 28.02.2025 року, із змінами, Слов'янська міська територіальна громада (Краматорський район) з 24.02.2022 року по теперішній час, відноситься до територій можливих бойових дій, у зв'язку з чим суддя вважає за доцільне перевірити чи являється ОСОБА_1 внутрішньо переміщеною особою.
Разом з тим, у суду відсутня можливість самостійно отримати відомості з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Ухвалою суду від 05.08.2025 відомості щодо внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 витребувано з Понінківської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області, однак вказаний орган надав дані лише про фактичне місце проживання відповідача по АДРЕСА_3 без зазначення чи зареєстроване таке місце проживання як фактичне місце проживання ОСОБА_1 при взятті на облік як внутрішньо переміщеної особи.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб визначається Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 4 Порядку створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2016 за № 646, передбачено, що до бази даних вноситься серед іншого і така інформація про внутрішньо переміщену особу: загальні відомості про особу (прізвище, ім'я, по батькові, громадянство, дата і місце народження, стать); відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті або які не є громадянами України); дані про останнє зареєстроване та фактичне місце проживання/ перебування внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»; дані про фактичне місце проживання особи на дату звернення; адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону; відомості про смерть внутрішньо переміщеної особи або визнання її безвісно відсутньою.
Відповідно до пункту 5 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Мінсоцполітики.
Пунктом 11 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», передбачено, що органи державної влади мають право на безоплатній основі одержати інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, адміністратором якої є Мінсоцполітики.
Враховуючи, що зареєстроване місце проживання відповідача з 24.02.2022 відноситься до території на якій ведуться бойові дії, з метою забезпечення права відповідача ОСОБА_1 на його належне повідомлення про розгляд цивільної справи №681/924/25, суд вважає за необхідне витребувати у Міністерства соціальної політики України інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про даних про внутрішньо переміщених осіб щодо відповідача ОСОБА_1 .
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 187, 260, 261 ЦПК України, суд,
постановив:
Витребувати від Міністерства соціальної політики України (е-mail: info@mlsp.gov.ua) інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , останнє відоме місце реєстрації: АДРЕСА_2 , а саме:
- загальні відомості про особу (прізвище, ім'я, по батькові, дата і місце народження);
- дані про останнє зареєстроване та фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
- дані про фактичне місце проживання особи на дату звернення;
- адреса, за якою із внутрішньо переміщеної особи може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону;
- відомості про смерть внутрішньо переміщеної особи або визнання її безвісно відсутньою, в разі наявності.
Витребувану інформацію надати на адресу суду протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Копію ухвали для виконання надіслати до Міністерства соціальної політики України на електрону адресу е-mail: info@mlsp.gov.ua.
З метою пришвидшення обміну інформацією та економією витрат на поштові відправлення пропонуємо надати витребувану судом інформацію шляхом її надсилання на електронну адресу (е-mail: inbox@pl.km.court.gov.ua) із відповідним посиланням на єдиний унікальний номер справи 681/924/25.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Анатолій ГОРЩАР