Справа № 456/2218/25
Провадження № 3/456/995/2025
іменем України
15 серпня 2025 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Писарев О.Ю., розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
Формулювання правопорушення, визнаного судом доведеним.
15.04.2025 о 00:34 год. у м. Стрий по вул. Дрогобицька водій гр. ОСОБА_1 керував автомобілем опель вектора НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: блідість обличчя, звужені зіниці очей не реагують на світло, поведінка не відповідає обстановці, від проходження огляду в медичному закладі КНП Стрийська ЦРЛ на стан наркотичного сп'яніння на неодноразові пропозиції відмовився на місці зупинки автомобіля, факт відмови від проходження огляду було зафіксовано на камеру поліцейського 140, 8355, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Статті (частини статті) Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає відповідальність за вищезазначене адміністративне правопорушення, винним у вчиненні якого визнається ОСОБА_1 .
Частина 1 статті 130 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Санкція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Правова позиція сторони захисту.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину щодо вчиненого ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, не визнав, пояснив, що того дня його дружину забрали в лікарню, їхав до неї. В цей час його зупинили поліцейські. Зазначив, що від проходження огляду він не відмовлявся, однак, оскільки в нього в машині була собака, яку поліцейські заборонили взяти з собою до лікарні, не повідомили скільки часу триватиме процедура, він не їхав. Після того, як пройшло дві години з моменту зупинки, поліцейські склали протокол про адміністративне правопорушення, копію протоколу йому не надали, повідомили, що нададуть, коли він вийде з автомобіля.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 адвокат Андріїв В.І. заперечив вину ОСОБА_1 , мотивуючи тим, що працівники поліції після зупинки не представились, причину зупинки не повідомили, не роз'яснили права, не відомо як працівники поліції встановили ознаки наркотичного сп'яніння. Зазначив, що ОСОБА_1 неодноразово повідомляв про те, що він не відмовляється від проходження огляду. Після складання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 в лікарні пройшов огляд на визначення стану сп'яніння та згідно висновку від 15.04.2025 у нього ознак сп'яніння не виявлено.
Показання свідків в судовому засіданні.
Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні повідомив, що він працює інспектором Стрийського РУП ГУНП у Львівській області. Зазначив, що в квітні 2025 року під час чергування в комендантську годину було виявлено водія, у якого були ознаки наркотичного сп'яніння. Вказаний водій повідомляв про відсутність підстав для проходження огляду та відмовився від проходження огляду. Спілкування із даним водієм тривало понад дві години.
Встановлені судом обставини та докази на їх підтвердження.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , доводи його представника адвоката Андріїва В.І, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що 15.04.2025 о 00:34 год. у м. Стрий по вул. Дрогобицька водій гр. ОСОБА_1 керував автомобілем опель вектора НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: блідість обличчя, звужені зіниці очей не реагують на світло, поведінка не відповідає обстановці, від проходження огляду в медичному закладі КНП Стрийська ЦРЛ на стан наркотичного сп'яніння на неодноразові пропозиції відмовився на місці зупинки автомобіля, факт відмови від проходження огляду було зафіксовано на камеру поліцейського 140, 8355, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Незважаючи на невизнання вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, його винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення, вчиненого при вищевикладених обставинах повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені судом з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та взаємозв'язку для ухвалення даного рішення, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №300871 від 15.04.2025, з якого вбачається, що 15.04.2025 о 00:34 год. у м. Стрий по вул. Дрогобицька водій гр. ОСОБА_1 керував автомобілем опель вектора НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: блідість обличчя, звужені зіниці очей не реагують на світло, поведінка не відповідає обстановці, від проходження огляду в медичному закладі КНП Стрийська ЦРЛ на стан наркотичного сп'яніння на неодноразові пропозиції відмовився на місці зупинки автомобіля, факт відмови від проходження огляду було зафіксовано на камеру поліцейського 140, 8355, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП /а.с. 2/;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відповідно до якого ОСОБА_1 15.04.2025 року о 00 год. 39 хв. відмовився від проходження огляду у КНП Стрийська ЦРЛ /а.с.3/;
- поясненнями ОСОБА_1 від 15.04.2025, в яких останній зазначив, що не було озвучено всіх підстав. Також він не вживав наркотичних засобів і не відмовлявся від проходження тесту, а просив надати письмове направлення на проходження тесту, а також 2 свідків /а.с.5/;
- формою вивода АРМ 102, відповідно до якої, під час патрулювання в м. Стрий вул.. Дрогобицька в час дії комендантської години було зупинено автомобіль опель вектра НОМЕР_1 під керуванням водія гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час спілкування та перевірки документів у водія виявлено ознаки наркотичного сп'яніння, якому було запропоновано неодноразово пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі КНП ТМО СМОЛ Стрийська ЦРЛ, на що водій впродовж більше 2 год. не погодився пройти такий огляд в медичному закладі, що було зафіксовано в протоколі /а.с.6/;
- долученими до матеріалів справи відеозаписами з нагрудних камер поліцейських, на яких зафіксовано момент зупинки транспортного засобу під керуванням ОСОБА_1 о 00.33 год. (відеозапис «0000000_118355_20250415003305_0015»), о 00.37 год. ОСОБА_1 було повідомлено про виявлені працівником поліції ознаки наркотичного сп'яніння (відеозапис «00140_00014020250415003420_0005A») та запропоновано проїхати до медичного закладу для проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння. О 00.39 год. ОСОБА_1 на пропозицію поліцейського повідомив, що порадиться, на що поліцейський відповів згодою. О 00.46 год. поліцейські знову запитали ОСОБА_1 чи надає він згоду, на що він повідомив, що порадиться з адвокатом. О 01.12 на чергову пропозицію поліцейських ОСОБА_1 повідомив, що він згоден, але «бажає щоб все пройшло нормально», а в подальшому повідомив, що бажає взяти з собою собаку, яка перебуває в нього в автомобілі. У відповідь працівники поліції повідомили, що собаку взяти з собою на огляд не можна та щоб вона й надалі залишалась в автомобілі та спала. О 01.13 ОСОБА_1 попросив поліцейських, щоб із ним поїхав його брат та посидів із собакою, на що поліцейські відповіли згодою. О 02.36 год. поліцейські повідомили, що ОСОБА_1 не вчиняє жодних дій, спрямованих на проведення огляду, а тому його дії кваліфікуються як ухилення від нього та повідомили, що на нього буде складено протокол /а.с. 8/;
Норми права, які застосовує суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, винним у вчиненні якого визнається ОСОБА_1 .
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно зі ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що судочинство з розгляду справ про адміністративні правопорушення здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання сторонами їх правових позицій, прав і інтересів засобами, передбаченими законом, а суд, зберігаючи об'єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків.
Принцип змагальності ґрунтується на тому переконанні, що протилежність інтересів сторін є найкращою гарантією для забезпечення повноти судового розгляду та встановлення обставин, які мають істотне значення для вирішання питання про доведеність вини у вчиненні адміністративного правопорушення.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння закріплено у ст. 266 КУпАП та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров'я України від 09 листопада 2015 року №1452/735, а також «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого постановою КМУ 17.12.2008 № 1103.
Статтею 266 КУпАП визначено порядок огляду водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції.
Зокрема, цією статтею визначено, що огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Спростування доводів сторони захисту.
Спростовуючи доводи сторони захисту щодо відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, суд зауважує таке.
Щодо твердження ОСОБА_1 про відсутність причин зупинки транспортного засобу та що працівник поліції не представився, то такі спростовуються матеріалами справи, оскільки з відеозапису «00140_00014020250415003420_0005A» вбачається, що працівник поліції одразу після зупинки автомобіля представився та повідомив ОСОБА_1 , що комендантська година. Більше того причина зупинки транспортного засобу працівниками поліції не впливає на обставини, які складають об'єктивну сторону адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та не можуть свідчити про безпідставність складання протоколу про адміністративне правопорушення за вказаною статтею.
Твердження сторони захисту про нероз'яснення прав ОСОБА_1 спростовується відеозаписом «0000000_118355_20250415023307_0019», на якому зафіксовано, що о 02.33 год. поліцейський зачитує йому права та обов'язки.
Твердження ОСОБА_1 про те, що він не міг поїхати на огляд, залишивши собаку, судом до уваги не беруться, оскільки як вбачається із відеозапису, вперше поліцейські запропонували йому пройти огляд о 00.36 год. та в цей час він не висловлював таких прохань. Натомість, спочатку ОСОБА_1 повідомив, що хоче порадитись та подзвонив на лінію 102, в подальшому повідомляв, що радиться із адвокатом, а прохання взяти із собою собаку висловив лише близько 01.12 год. Більше того, на прохання ОСОБА_1 , щоб із ним поїхав його брат та посидів із собакою, поліцейські відповіли згодою.
Суд вважає, що поліцейськими правильно кваліфіковано поведінку особи як ухилення від проведення огляду, а відтак і відмову від нього, тобто, порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки ОСОБА_1 не вчиняв жодних дій, які свідчили б про його згоду проїхати в медичний заклад для проведення огляду.
Щодо тверджень ОСОБА_1 , наведених в письмових поясненнях від 15.04.2025, про надання йому письмового направлення на проходження тесту та залучення двох свідків, то з відеозапису не вбачається висловлення ним таких прохань поліцейським.
Окрім того, відповідно до положень ст. 266 КУпАП, під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Оскільки поліцейськими використовувались технічні засоби відеозапису, то залучення свідків в цьому випадку не вимагається.
Надані стороною захисту копія висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 15.04.2025 та акту медичного огляду особи, що керує транспортним засобом, з метою виявлення стану алкогольного наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №50, складеного 15.04.2025 о 05.20 год., відповідно до якого ознак сп'яніння у ОСОБА_1 не виявлено, не беруться до уваги суду зважаючи на ступне.
Згідно із ч. 6 ст. 266 КУпАП направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 4 ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Пунктом 12 розділу 2 «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 9 листопада 2015 року (далі за тестом Інструкція) передбачено, що у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного сп'яніння, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я. Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції. Більше того, з огляду на положення пунктів 7, 8 розділу ІІІ Інструкції для визначення наркотичного засобу або психотропних речовини є обов'язковим проведення лабораторних досліджень, яке може бути здійснено лише в умовах закладу охорони здоров'я.
Пунктом 9 розділу ІІ Інструкції визначено, що з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Суд не бере до уваги висновок, щодо результатів медичного огляду, проведеного майже через 5 годин після зупинки транспортного засобу, адже такий отриманий з порушенням вимог «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, та ст. 266 КУпАП.
Суд розцінює доводи ОСОБА_1 та його представника про невинуватість, як спосіб захисту спрямований на уникнення відповідальності за вчинення правопорушення.
Висновки суду.
Оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд визнає їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст.ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Накладення стягнення.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.130 КУпАП, яка доведена повністю, а тому вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфікується правопорушення, у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Підстави для стягнення судового збору.
Згідно із Законом України «Про судовий збір», розмір судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 605,60 грн. (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
З огляду на викладене та зважаючи на вимоги статті 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у сумі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 23, 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, й накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 /сімнадцять тисяч/ грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 /один/ рік.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 /шістсот п'ять/ грн. 60 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300?2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Стрийський міськрайонний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Повний текст постанови проголошений о 10:00 год. 18 серпня 2025 року в залі судового засідання в приміщенні Стрийського міськрайонного суду Львівської області.
Суддя О. Ю. Писарев