14 серпня 2025 року справа №360/2717/21
м. Дніпро
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Сіваченка І.В., суддів: Блохіна А.А., Казначеєва Е.Г., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькі області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 02 травня 2025 року (повне судове рішення складено 02 травня 2025 року) у справі № 360/2717/21 (суддя в І інстанції О.В. Ірметова) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
17 квітня 2025 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зміну порядку виконання судового рішення, на підставі якого видано виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 № 360/2717/21 про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість пенсії за вислугу років з 01 травня 2018 року по 30 червня 2018 року та з 01 серпня 2018 року по 30 листопада 2018 року на рахунок, відкритий у АТ «Ощадбанк». Рішення суду звернути до негайного виконання у межах виплати позивачу пенсії за один місяць, на стягнення 14 753,03 грн.
В обґрунтування заяви зазначено, що згідно даних Автоматизованої системи виконавчого провадження встановлено, що на виконання до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшов виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду № 360/2717/21, виданий 27.09.2021 про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість пенсії за вислугу років з 01 травня 2018 року по 30 червня 2018 року та з 01 серпня 2018 року по 30 листопада 2018 року на рахунок, відкритий у АТ «Ощадбанк». Рішення суду звернути до негайного виконання у межах виплати позивачу пенсії за один місяць.
10 листопада 2021 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
До державного виконавця надійшла відповідь боржника, з якої встановлено, що при виконанні виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду № 360/2717/21 від 27.09.2021 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - Головне управління) розглянуто. Вимогу отримано Головним управлінням 08.04.2025 та зареєстровано за вхідним № 464/14. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зареєстрована як внутрішньо переміщена особа.
Луганський окружний адміністративний суд ухвалив рішення від 14.07.2021 по справі № 360/2717/21, яким вирішив: Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість пенсії за вислугу років з 01 травня 2018 року по 30 червня 2018 року та з 01 серпня 2018 року по 30 листопада 2018 року на рахунок, відкритий у АТ «Ощадбанк».
Рішення суду звернути до негайного виконання у межах виплати ОСОБА_1 пенсії за один місяць.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 14.07.2021 по справі № 360/2717/21 набрало законної сили 14.08.2021 та внесено до Реєстру судових рішень.
В частині негайного виконання рішення у межах виплати пенсії за один місяць, пенсію за травень 2018 року у розмірі 5265,25 грн перераховано на її картковий рахунок, відкритий в акціонерному товаристві «Державний ощадний банк України» в серпні 2021 року.
Сума невиплаченої пенсії за період з 01.06.2018 по 30.06.2018 та з 01.08.2018 по 30.11.2018 складає 26 326,25 гривень облікована в Головному управлінні та виплачується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1165 «Про затвердження Порядку виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), не виплачених за період до місяця відновлення їх виплати, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території».
На теперішній час Пенсійним фондом України профінансовано погашення заборгованості з пенсійних виплат за минулий період пропорційно виділеним коштам Пенсійного фонду України з державного бюджету України на 2022 рік, 2023 рік та 2024 рік, а саме: листопад 2022 - 530 гривень, грудень 2022 - 2,18 гривень, липень 2023 - 557,32 гривень, вересень 2023 - 2093,00 гривень, жовтень 2023 - 1303,00 гривень, листопад 2023 - 4,10 гривень, грудень 2023 - 0,62 гривень, жовтень 2024 - 2361,00 гривень, листопад 2024 - 2361,00 гривень, грудень 2024 - 2361,00 гривень.
Станом на теперішній час ОСОБА_1 проведено погашення заборгованості на суму 11 573,22 гривень. Залишок боргу - 14 753,03 гривень.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02 травня 2025 року у задоволенні заяви відповідача про зміну способу і порядку виконання рішення суду - відмовлено.
Не погодившись з ухвалою суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив її скасувати, змінити порядок виконання судового рішення, на підставі якого видано виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 № 360/2717/21 про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість пенсії за вислугу років з 01 травня 2018 року по 30 червня 2018 року та з 01 серпня 2018 року по 30 листопада 2018 року на рахунок, відкритий у АТ «Ощадбанк». Рішення суду звернути до негайного виконання у межах виплати позивачу пенсії за один місяць, на стягнення 14 753,03 грн.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що судом першої інстанції не вірно застосовано норми процесуального закону.
У відзиві на апеляційну скаргу позивачем висловлено згоду з доводами апеляційної скарги та прохання задовольнити апеляційну скаргу повністю.
Апеляційний розгляд здійснено в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, задовольнити, з таких підстав.
При ухваленні рішення апеляційний суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.
Відповідно до ст. 378 КАС України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Позивачем подано відзив на заяву державного виконавця, яким погодилась з доводами, викладеними у заяві та просила задовольнити.
Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області заперечувало проти задоволення заяви державного виконавця та просив відмовити у задоволені з огляду на таке.
На теперішній час Пенсійним фондом України профінансовано погашення заборгованості з пенсійних виплат за минулий період пропорційно виділеним коштам Пенсійного фонду України з державного бюджету України на 2022 рік, 2023 рік та 2024 рік, а саме: листопад 2022 - 530 гривень, грудень 2022 - 2,18 гривень, липень 2023 - 557,32 гривень, вересень 2023 - 2093,00 гривень, жовтень 2023 - 1303,00 гривень, листопад 2023 - 4,10 гривень, грудень 2023 - 0,62 гривень, жовтень 2024 - 2361,00 гривень, листопад 2024 - 2361,00 гривень, грудень 2024 - 2361,00 гривень.
Станом на теперішній час ОСОБА_1 проведено погашення заборгованості на суму 11573,22 гривень. Залишок боргу - 14753,03 гривень. Наступні виплати здійснюватимуться в межах наявного фінансового ресурсу.
З приводу виплати заборгованості згідно рішення суду зазначають, що Кабінетом Міністрів України 16.12.2020 прийнято постанову №1279 «Деякі питання організації виплати пенсії та грошової допомоги» (далі - Постанова №1279).
Постановою № 1279 затверджено Порядок виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку, та внесено до постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596, від 23.07.2014 №280 та від 11.05.2017 № 312 відповідні зміни.
Головне управління зазначає, що відповідно до підпункту 4 пункту 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280 (зі змінами, внесеними Постановою № 1279), Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань розробляє проект бюджету Пенсійного фонду України та подає його Міністрові соціальної політики для внесення в установленому порядку на розгляд Кабінетові Міністрів України, здійснює ефективний розподіл фінансових ресурсів для пенсійного забезпечення, забезпечує своєчасне та у повному обсязі фінансування виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством проводяться за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством, складає звіт про виконання бюджету Пенсійного фонду України.
Отже, з 01.04.2021 здійснення фінансування виплати пенсії можливо тільки Пенсійним фондом України.
Відповідно до Порядку виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), не виплачених за період до місяця відновлення їх виплати, внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1165, пенсійні виплати за минулий період, у тому числі нараховані на виконання рішень суду, що набрали законної сили, проводяться отримувачам за окремою програмою, передбаченою в бюджеті Пенсійного фонду України на відповідну мету, за рахунок коштів державного бюджету України на відповідний рік.
Черговість виплат на виконання рішень суду визначається датою набрання ними законної сили.
Заборгованість у сумі 14753,03 обліковано в Головному управлінні на умовах Порядку № 1165.
Розглянувши заяву державного виконавця про зміну способу виконання судового рішення, урахувавши думку позивача та відповідача, суд першої інстанції дійшов висновку про необґрунтованість заяви з огляду на наступне.
05.10.2016 набрав чинності Закон України "Про виконавче провадження" від 2 червня 2016 року № 1404-VIII (далі - Закон № 1404-VIII).
Відповідно до частини 3 статті 33 Закону України "Про виконавче провадження" від 2 червня 2016 року №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII) за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
Частиною 3 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
З аналізу положень частин першої, третьої статті 378 КАС України суд робить висновок, що підставою для застосування правил цієї норми є настання обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі, ускладнюють його виконання або роблять неможливим. Для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення такою обставиною може бути недостатність коштів на рахунку, стихійне лихо, а для зміни способу чи порядку виконання судового рішення - неможливість виконання судового рішення внаслідок відсутності, пошкодження або знищення об'єкта стягнення або з інших причин. Тобто, зміна способу і порядку виконання рішення суду - це прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими судом. Отже, суд за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів може змінити спосіб та порядок виконання рішення суду, однак не змінюючи при цьому його змісту, або ж відмовити в задоволенні такої заяви.
Подібна правова позиція висловлена Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 12 червня 2019 року у справі № 800/203/17.
З наведеної норми вбачається, що суд може змінити спосіб або порядок виконання рішення лише у виняткових випадках, за наявності обставин, що ускладнюють його виконання за умови надання достатніх доказів наявності таких обставин.
Отже, під зміною способу і порядку виконання рішення необхідно розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у встановленому раніше порядку і способом. При цьому, змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.
Так, саме поняття "спосіб" і "порядок" виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке реалізується у виконавчому провадженні. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем. Під зміною способу виконання рішення суду необхідно розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у раніше встановлений спосіб.
Отже, передумовою для прийняття судом рішення про зміну способу або порядку виконання судового рішення, є наявність обставин, які унеможливлюють або ускладнюють виконання рішення у спосіб чи порядок, які первинно визначені в рішенні суду.
Обґрунтовуючи необхідність зміни способу та порядку виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду по справі № 360/2717/21, державний виконавець зазначив, що до державного виконавця надійшла відповідь боржника, з якої встановлено, що при виконанні виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду №360/2717/21 від 27.09.2021 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - Головне управління) розглянуто. Вимогу отримано Головним управлінням 08.04.2025 та зареєстровано за вхідним № 464/14. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зареєстрована як внутрішньо переміщена особа.
Станом на теперішній час ОСОБА_1 проведено погашення заборгованості на суму 11 573,22 гривень. Залишок боргу - 14 753,03 гривень.
Наступні виплати здійснюватимуться в межах наявного фінансового ресурсу. Бюджет Пенсійного фонду України на 2025 рік на сьогодні не затверджено. Сума коштів на погашення заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) внутрішньо переміщеним особам та особам, які відмовилися від довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на контрольованій Україною території, буде визначена у бюджеті Пенсійного фонду України на 2025 рік після його затвердження.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" від 05.06.2012 № 4901-VI (зі змінами, далі - Закон №4901-VI), який набрав чинності 01.01.2013, держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є - державний орган; державне підприємство, установа, організація; юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства.
Суд зазначає, що стаття 3 Закону №4901-VI встановлює особливості виконання рішень суду про стягнення коштів з державного органу.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону №4901-VI виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
З 01.04.2021 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1279 "Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги", якою вносяться зміни до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596.
Пунктом 3 постанови наказано Пенсійному фонду України до 01.04.2021 провести підготовчі технічні заходи для забезпечення переходу до централізованого фінансування виплати пенсій.
Постановою також внесено зміни до підпункту 4 пункту 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280, за змістом якого Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань забезпечує своєчасне та в повному обсязі фінансування виплати пенсій.
Отже, з 01.04.2021 функції з фінансування виплати пенсій покладені на Пенсійний фонд України.
Тобто рішення суду в частині доплати до пенсії боржником фактично виконується в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
На переконання суду, вказане рішення не потребує встановлення іншого способу виконання, оскільки рішення є типовим та одним із багатьох тисяч інших типових рішень щодо перерахунку та виплати пенсії до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії без обмеження її розміру.
У всіх подібних судових рішеннях існують схожі обставини щодо їх виконання, які у даному випадку, що розглядається, не є істотно ускладненими або такими, що спричиняють неможливість їх виконання.
Виплата за вказаними рішеннями здійснюється з Державного бюджету України у порядку черговості і необґрунтована зміна способу виконання такого рішення спричинить порушення порядку виплати таким чином, що особа, яка мала право на виплату у порядку черговості, отримає його позачергово, що не є справедливим по відношенню до інших громадян, які також чекають на виплату коштів з бюджету.
При цьому суд враховує те, що право особи, тобто стягувача, на здійснення виплати заборгованості по пенсії не може ставитися в залежність від бюджетних асигнувань, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань. У той же час, у спірному випадку йдеться не про право особи на такі виплати, а про правові підстави для зміни способу і порядку виконання судового рішення. Суд наголошує, що зміна способу і порядку виконання рішення суду, у такому випадку, не захищає право позивача на отримання сум заборгованості по пенсії, яка фактично може бути виплачена за наявності відповідних бюджетних асигнувань.
Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом у постанові від 24 липня 2023 року у справі №420/6671/18 (реєстраційний номер судового рішення в ЄДРСР - 112382417).
З наведених в ухвалі мотивів, суд дійшов висновку про відсутність підстав для зміни способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі № 360/2717/21, а відтак, заява начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зміну порядку виконання судового рішення у справі № 360/2717/21 не підлягає задоволенню.
Проте, з такими висновками місцевого суду не може погодитись судова колегія апеляційного суду.
Відповідно до частини 1 статті 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частиною 3 статті 378 КАС України визначено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.
З аналізу положень частин першої, третьої статті 378 КАС України суд висновує, що безумовною підставою для застосування правил цієї норми є настання обставини, що перешкоджають належному виконанню судового рішення в адміністративній справі щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням, ускладнюють його виконання або роблять неможливим.
Протягом двох місяців з дня набрання законної сили судове рішення не виконано.
При цьому посилання місцевого суду на рішення Верховного Суду не є застосовними з огляду на зміни, внесені Законом України від 21.11.2024 № 4094-IX до Кодексу адміністративного судочинства України в частині положень щодо судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах.
Отже, вимоги апеляційної скарги стосовно необхідності задоволення клопотання щодо зміни способу виконання рішення, - є такими, що підлягають задоволенню.
Згідно з положеннями ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до положень ч.1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового судового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального та процесуального права.
Керуючись статтями 250, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України,
Апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькі області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції - задовольнити.
Ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 02 травня 2025 року у справі № 360/2717/21 - скасувати.
Задовольнити клопотання щодо зміни способу виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 27.09.2021 № 360/2717/21 про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість пенсії за вислугу років з 01 травня 2018 року по 30 червня 2018 року та з 01 серпня 2018 року по 30 листопада 2018 року на рахунок, відкритий у АТ «Ощадбанк». Рішення суду звернути до негайного виконання у межах виплати позивачу пенсії за один місяць, - шляхом його зміни на: «Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 заборгованість з пенсійних виплат у розмірі 14 753 (чотирнадцять тисяч сімсот п'ятдесят три) гривень 03 коп.».
Повне судове рішення - 14 серпня 2025 року.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому статтею 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Колегія суддів І. В. Сіваченко
А. А. Блохін
Е. Г. Казначеєв