Рішення від 13.08.2025 по справі 480/9921/24

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2025 року Справа № 480/9921/24

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченка Є.Д., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/9921/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо не зарахування до страхового стажу період роботи з 01.07.2005 по 31.05.2009 у Середино-Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт «Агрохім»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 01.07.2005 по 31.05.2009 у Середино-Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт «Агрохім» та внести відповідні зміни до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Позивач стверджує, що пенсійним органом при призначенні їй пенсії було протиправно не зараховано до страхового стажу періоду роботи з 01.07.2005 по 31.05.2009 у Середино-Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт «Агрохім» з підстав відсутності даних у реєстрі застрахованих осіб. На переконання позивача, вказаний недолік не може бути підставою для незарахування до страхового стажу при призначенні пенсії працівникові періоду його роботи за наявності записів у трудовій книжці щодо такого періоду, що обумовило необхідність звернення до суду за захистом порушених прав.

Ухвалою суду від 19.11.2024 позовну заяву було прийнято до розгляду відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, встановлені строки для подання відзиву, відповіді на відзив та заперечень.

Копія даної ухвали була направлена Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області через підсистему "Електронний суд" та отримана ним 21.11.2024, про що свідчить довідка про доставку електронного листа. Проте, відзиву на позовну заяву суду надано не було.

Втім, на виконання вимог ухвали відповідач надав витребувані судом докази та додаткові пояснення, в яких зазначив, що ОСОБА_1 з 15.11.2023 отримує пенсію за віком призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV. При призначенні пенсії до страхового стажу не враховано період на Середино-Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт «Агрохім» за період з 01.01.2004 року по 31.05.2009 року, в зв'язку з відсутністю сплати підприємством страхових внесків за вищезазначений період.

Згідно даних індивідуальних відомостей про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (Довідка ОК-5) ОСОБА_1 станом на 03.01.2024 року та станом на 23.09.2024, сплата страхових внесків за період з 01.05.2005 по 31.05.2009 Середино-Будським районним підприємством по виконанню агрохімічних робіт «Агрохім» відсутня. Підстави для зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 вищезазначеного періоду відсутні.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 15.11.2023 було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (а.с.39).

Позивач через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України звернулася із заявою від 15.05.2025 (а.с. 21) щодо зарахування періодів роботи з 01.07.2005 по 31.05.2009 у Середино-Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт «Агрохім» до її страхового стажу.

Відповідач листом від 30.08.2024 року № 1800-0202-837432 (а.с. 6) повідомив, що станом на дату призначення пенсії та розгляду звернення, страховий стаж, згідно із даними реєстру застрахованих осіб, зарахований по 31.12.2023, становить 36 років 06 місяців 27 днів, його індивідуальний коефіцієнт - 0,36500 ((36 років х 12 міс.) + 06 міс.): 1200 х 1).

За даними Реєстру застрахованих осіб, формування та ведення якого здійснюється відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» наявні відомості про перебування заявниці у трудових відносинах з Середино - Будським районним підприємством по виконанню агрохімічних робіт “Агрохім» у період з січня 1999 року по травень 2009 року. До страхового стажу, згідно з даними трудової книжки, зарахований період роботи у Середино - Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт “Агрохім» з 19.06.1997 но 30.06.2005. А період з 01.07.2005 по 31.05.2009 не зарахований до страхового стажу, оскільки, у індивідуальних відомостях про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб за період з липня 2005 року по травень 2009 року, наявні відомості про нарахування заробітної плати страхувальником Середино - Будське районне підприємство по виконанню агрохімічних робіт “Агрохім», але відсутні відомості про сплату страхових внесків.

Не погоджуючись з бездіяльністю Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо незарахування періоду її трудової діяльності з 01.07.2005 по 31.05.2009, позивач звернулася до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України (пункт 6 частини 1 статті 92 Конституції України).

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003 (далі - Закон № 1058- IV).

Відповідно до частин 1, 2 статті 26 Закону № 1058-ІV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу, зокрема з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років.

За приписами статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж. Обсяг страхового стажу (стажу роботи) є одним із основних чинників для визначення розміру пенсійних виплат.

За змістом частини першої ст. 1 Закону № 1058-IV термін страховий стаж визначений як період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески, а страховий стаж у солідарній системі визначений частиною першою статті 24 Закону як період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Страховий стаж обчислюється в місяцях (ч.ч. 2, 3 ст. 24 Закону № 1058-IV).

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом (абз. 1 ч. 4 ст. 24 Закону № 1058-IV).

Згідно зі статтею 62 Закону «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує наявний трудовий стаж для призначення пенсій, є трудова книжка.

Відповідно до пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 3 Порядку № 637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Згідно із пунктом 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Дослідженням трудової книжки позивача НОМЕР_1 від 17.05.1982 року (а.с. 9-11) в межах спірних періодів роботи, що розглядаються, встановлено, що ОСОБА_1 :

- 19.06.1997- зарахована на посаду заступника головного бухгалтера у Середино - Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт "Агрохім" (наказ № 15к від 13.03.1999 року);

- 13.03.2000- переведена на посаду головного бухгалтера (наказ № 5-к від 13.03.2000 року);

- 01.09.2000 - переведена на посаду заступника головного бухгалтера (наказ № 22-к від 23.08.2000 року);

- 01.11.2000- переведена на посаду голоного бухгалтера (наказ № 32-к від 01.11.2000 року);

- 17.04.2009 - звільнена з посади відповідно до п.1 ст. 40 КЗпП України (наказ № 4 від 17.04.2009 року).

Водночас, відповідно до змісту листа Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 30.08.2024 року № 1800-0202-837432 (а.с. 6) до страхового стажу, згідно з даними трудової книжки, зарахований період роботи у Середино - Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт “Агрохім» з 19.06.1997 но 30.06.2005,, водночас період з 01.07.2005 по 31.05.2009 не зарахований до страхового стажу, оскільки, у індивідуальних відомостях про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб за період з липня 2005 року по травень 2009 року, наявні відомості про нарахування заробітної плати страхувальником Середино - Будське районне підприємство по виконанню агрохімічних робіт “Агрохім», але відсутні відомості про сплату страхових внесків.

Оцінюючи вказаний довод, суд вважає необхідним зазначити наступне.

Відповідно до статті 56 Закону № 1788-XII до стажу роботи для призначення пенсії зараховується, будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків.

За приписами статті 1 Закону № 1058-IV, страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Згідно із статтею 20 Закону № 1058-IV, страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Частиною другої статті 24 Закону № 1058-IV передбачено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Частиною четвертою статті 24 Закону № 1058-IV передбачено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Частиною першою статті 40 Закону № 1058-IV передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Відповідно до статті 106 Закону № 1058-IV виконавчі органи Пенсійного фонду накладають на посадових осіб, які вчинили правопорушення, адміністративні стягнення у разі, зокрема, несплати або несвоєчасної сплати страхових внесків, у тому числі авансових платежів.

Тобто, страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов'язковій сплаті, перерахунок пенсії провадиться з урахуванням часу, коли особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який підприємством, де працює людина, (страхувальником) сплачені щомісячні страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

За змістом вищезазначених норм, обов'язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено саме на роботодавця, який здійснює нарахування цього внеску та утримання його із заробітної плати позивача.

Таким чином, позивач не повинен відповідати за неналежне виконання страхувальником свого обов'язку щодо належного нарахування та сплати страхових внесків, а отже, ненарахування та несплата страхувальником страхових внесків за позивача у спірні періоди, не може бути підставою для неврахування при призначенні застрахованій особі пенсії, заробітної плати з якої не нараховані страхові внески.

Як свідчать матеріали справи, сам факт офіційного працевлаштування позивача підтверджується записами в трудовій книжці серії НОМЕР_1 від 17.05.1982 року (а.с. 9-11).

Так, зокрема до даних трудової книжки серії серії НОМЕР_1 від 17.05.1982 року зокрема у період з 01.07.2005 по 17.04.2009 позивач працювала на посаді головного бухгалтера у Середино - Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт "Агрохім".

Водночас, відповідно до розрахунку стажу для призначення пенсії (а.с.45)період роботи позивача з 01.07.2005 по 17.04.2009 не було зараховано до страхового стажу з підстав несплати страхувальником страхових внесків за позивача у спірні періоди, що підтверджується Індивідуальними відомостями про застраховану особу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (довідка форми ОК-5) (зв. бік а.с. 32-38).

У контексті наведеного, суд звертає увагу на те, що Верховним Судом сформована усталена правова позиція, відповідно до якої особа, яка звернулась за призначенням пенсії, не має відповідати за неналежне виконання підприємством-страхувальником свого обов'язку щодо належної сплати страхових внесків, а отже, наявність заборгованості підприємства по страховим внескам не може бути підставою для незарахування до страхового стажу при перерахунку пенсії позивача періодів його роботи (зокрема, постанови від 24.05.2018 у справі № 490/12392/16-а, від 01.11.2018 у справі № 199/1852/15-а, від 12.09.2019 у справі №489/2283/16-а, від 01.03.2021 у справі № 423/757/17, від 27.05.2021 у справі № 343/659/17).

Таким чином, з огляду на досліджені докази у справі, оскільки спірні періоди трудової діяльності позивача підтверджені насамперед записами трудової книжки, що в силу вимог законодавства є основним документом, що підтверджує страховий стаж, суд дійшов висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області відмовляючи зарахувати періоди роботи позивача з 01.07.2005 по 17.04.2009 на посаді головного бухгалтера у Середино - Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт "Агрохім" до загального страхового стажу діяло не на підставі та не у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, що свідчить про обгрунтованість позовних вимог.

Разом з тим, згідно ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, вихід за межі позову можливий у виняткових випадках, зокрема, коли повний та ефективний захист прав, свобод та інтересів неможливий у заявлений позивачем спосіб. Такий вихід за межі позовних вимог має бути пов'язаний із захистом саме тих прав, свобод та інтересів, щодо яких подана позовна заява (постанова Верховного Суду від 24 вересня 2019 року у справі № 819/1420/15).

Враховуючи викладене, задля ефективного захисту прав і свобод позивача, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об'єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім, необхідним та ефективним, а саме зобов'язати відповідача зарахувати до страхового стажу позивача періоду її роботи з 01.07.2005 по 17.04.2009 на посаді головного бухгалтера у Середино - Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт "Агрохім" у повному обсязі, у зв'язку з цим здійснити перерахунок та виплату пенсії з 15.11.2023 (з дати призначення), з урахуванням виплачених сум.

разом з тим, позовні вимоги в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 18.04.2009 по 31.05.2009 у Середино-Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт «Агрохім» задоволенню не підлягають, оскільки відповідно до даних трудової книжки серії позивачки 17.04.2009 ОСОБА_1 була звільнена з посади головного бухгалтера у Середино - Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт "Агрохім", а у період з 18.05.2009 по 07.12.2009 отримувала допомогу по безробіттю, що враховано відповідачем при призначенні пенсії.

Також, суд відмовляє у задоволенні позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області внести відповідні зміни до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, оскільки позивачем у позовній заяві взагалі жодним чином не обгрунтовано дану вимогу, в тому числі, не зазначено які саме зміни необхідно внести до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, що позбавляє можливості суд належним чином дослідити дане питання.

Крім того з Індивідуальних відомостей про застраховану особу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (довідка форми ОК-5) суд вбачає, що у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування містяться відомості про нараховану заробітну плату позивача у спірний період.

У свою чергу, відомості про сплачені страхові внески до Реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі поданої звітності страхувальником, а не рішенням суду. Суд не може примусово вносити дані про сплачені внески, якщо немає відповідних документів, які це підтверджують.

За наведених обставин позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Згідно ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи часткове задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області суму судового збору у розмірі 605,60 грн., сплаченого відповідно до фіскального чеку від 07.11.2024 (а.с. 17).

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо незарахування ОСОБА_1 періоду її роботи з 01.07.2005 по 17.04.2009 на посаді головного бухгалтера у Середино - Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт "Агрохім" до її страхового стажу.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Степана Бандери, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) періоду її роботи з 01.07.2005 по 17.04.2009 на посаді головного бухгалтера у Середино - Будському районному підприємстві по виконанню агрохімічних робіт "Агрохім", у зв'язку з цим здійснити перерахунок та виплату пенсії з 15.11.2023, з урахуванням виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Степана Бандери, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 605 (шістсот п'ять ) грн. 60 коп.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко