11 серпня 2025 рокусправа № 380/9599/25
Львівський окружний адміністративний суд в складі судді Желік О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за наявними у справі матеріалами адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із вимогами:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №134950009179 від 22.04.2025 про відмову ОСОБА_1 , у проведенні переходу з пенсії за віком з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058, на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-XII;
- зобов?язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області призначити ОСОБА_1 , пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII «Про державну службу», пунктів 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VIII «Про державну службу» з урахуванням довідок, виданих Львівською районною державною адміністрацією Львівської області №13/04-31/25 від 15.04.2025, №14/04-31/25 від 15.04.2025 з часу звернення за пенсією, а саме з 15.04.2025.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Львівської області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІУ від 9 липня 2003 року. У квітні 2025 року позивач подав заяву до Головного управлінні Пенсійного Фонду України у Львівської області про перевід на пенсію за віком на умовах Закону України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, однак рішенням Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області від 22.04.2025 йому відмовлено у задоволенні такої заяви. Позивач вважає, що має право на переведення на пенсію за віком у відповідності до Закону України «Про державну службу», оскільки він з 19.01.1993 безперервно до 21.05.2014 займав посади в органах місцевого самоврядування, які віднесені до відповідної категорії посад державної служби, а відтак відповідно до п.8 Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» № 889-VIII мають бути зараховані до стажу державної служби за період роботи до набрання чинності Законом України «Про державну службу» № 889-VIII від 10 грудня 2015 року.
Позиція Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області викладена у відзиві на позовну заяву, у якому представник щодо задоволення позову заперечила та вказала, що до набуття чинності Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (04.07.2001) посади працівників органів місцевого самоврядування були віднесені до відповідних категорій посад державної служби постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.1994 № 239 «Віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців». Після 04.07.2001 згідно ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посади в органах місцевого самоврядування віднесені до відповідних категорій посад органів місцевого самоврядування. Отже, посадові особи місцевого самоврядування не є державними службовцями з 04.07.2001. Посада, яку займав позивач віднесена до категорії посад посадових осіб місцевого самоврядування, а не до відповідних категорій посад державних службовців, про що зазначено у трудовій книжці. Чинними нормативними актами не передбачено зарахування до стажу державної служби, що дає право на призначення пенсії державного службовця відповідно до Закону 889 періоду служби в органах місцевого самоврядування.
Представник відповідача зазначила, що за результатами розгляду матеріалів електронної пенсійної справи та відомостей трудової книжки НОМЕР_1 встановлено, що ОСОБА_1 з 12.04.2002 обраний на посаду голови Мостиської районної ради та склав присягу посадової особи місцевого самоврядування. Період роботи позивача в Мостиській районній раді в Львівській області та Пустумитівській районній раді в Львівській області віднесені до категорії посадових осіб місцевого самоврядування, а не до відповідної категорії посад державної служби. Отже, період роботи позивача в органах місцевого самоврядування з 12.04.2002 по 28.07.2010 не може бути зарахований до стажу державної служби. З огляду на вищевикладене, відповідачем прийнято правомірне рішення від 22.04.2025 № 134950009179 про відмову в переведенні Позивача на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» у зв'язку з відсутність необхідного стажу на посадах державної служби. Таким чином, щодо вимог позивача стосовно призначення пенсії державного службовця з 15.04.2025 відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII «Про державну службу», до пунктів 10, 12 Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» № 889 VIII з урахуванням довідок від 15.04.2025 № 13/04-31/25 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі яка має не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців та від 15.04.2025 № 14/04-31/25 про складові заробітної плати для державного службовця (оклад, ранг, вислуга), виданих Львівською районною державною адміністрацією Львівської області, Відповідач вважає передчасним та таким, що задоволенню не підлягає, так як рішення з цього питання не приймалось.
Ухвалою судді від 15.05.2025 в справі відкрито провадження в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши позов, подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України у Львівської області як одержувач пенсії віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІУ від 9 липня 2003 року.
Згідно записів трудової книжки серії НОМЕР_2 (дата заповнення 19.05.1978) ОСОБА_1 у період з 19.01.1993 по 21.05.2014 працював на різних посадах в органах райдержадміністрації, Мостиській районній раді, Мостиській міській раді, у тому числі й керівних, з присвоєнням спеціальних звань посадах, а саме:
- 19.01.1993-26.09.1994 - на посаді інженера-інспектора держархбудконтролю райдержадміністрації Мостиської районної державної адміністрації;
- 26.09.1994-01.12.1995 - на посаді заступника районного архітектора інженера-інспектора держархбудконтролю Мостиської районної ради;
- 02.04.1994 - присвоєно 14 ранг державного службовця;
- 03.10.1994 - прийняв присягу державного службовця;
- 01.12.1995-18.03.1997 - переведений у райдержадміністрацію на посаду заступника завідуючого відділом містобудування та архітектури інженера-інспектора Держархбудконтролю Мостиської райдержадміністрації;
- 01.05.1996 - присвоєно черговий 13 ранг державного службовця;
- 18.03.1997-01.09.1998 - на посаді заступника завідуючого відділом містобудування та архітектури начальника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Мостиської райдержадміністрації;
- 01.09.1998-12.04.2002 - на посаді заступника завідуючого відділом з питань містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства начальника інспекції Держархбудконтролю Мостиської райдержадміністрації;
- 30.07.1999 - присвоєно 12 ранг державного службовця;
- 10.08.2001 - присвоєно черговий 11 ранг державного службовця;
- 12.04.2002-14.04.2006 - на посаді заступника голови Мостиської районної ради;
- 12.04.2002 - прийняв присягу посадової особи місцевого самоврядування;
- 12.04.2002 - присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування;
- 04.05.2006-28.07.2010 - затверджено на посаду першого заступника Мостиського міського голови;
- 03.08.2010-21.05.2014 - на посаді першого заступника голови Пустомитівської райдержадміністрації;
- 03.08.2010 - присвоєно 8 ранг IV категорії посад;
- 03.08.2012 - присвоєно черговий 7 ранг державного службовця IV категорії кваліфікації посад.
- 21.05.2014 - звільнено з посади першого заступника голови Пустомитівської райдержадміністрації.
15.04.2025 позивач подав заяву до Головного управлінні Пенсійного Фонду України у Львівської області про перевід на пенсію на умовах Закону України «Про державну службу».
До заяви долучено оригінали довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.04.2025 №14/04-31/25 та №13/04-31/25, видані Львівською державною адміністрацією Львівської області.
Рішенням Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області №134950009179 від 22.04.2025 позивачу відмовлено в переведенні на пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Згідно вказаного рішення, стаж позивача на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців складає 8 років 0 місяців 5 днів.
Вважаючи протиправним рішення відповідача, позивач звернувся до суду з метою його скасування.
Вирішуючи спір суд керується таким.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Із 01.05.2016 набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993 (далі - Закон №3723-XII).
Частиною першою статті 37 Закону №3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Пенсія за віком у розмірах, передбачених частиною першою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особам, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993, №52, ст.490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993, №52, ст.490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Після 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом №889-VIII) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, та мають передбачені частиною першою статті 37 Закону №3723-XII вік і страховий стаж.
Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII визначено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993, №52, ст.490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993, №52, ст.490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно з пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993, №52, ст.490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Зі змісту наведених норм видно, що обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону №3723-XII і Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, а саме: щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі №822/524/18, у постанові Верховного Суду від 02.04.2020 у справі №687/545/17.
Судом з трудової книжки серії НОМЕР_2 (дата заповнення 19.05.1978) ОСОБА_1 встановлено, що останній безперервно з 19.01.1993 по 21.05.2014 працював на різних посадах в органах місцевого самоврядування.
З матеріалів справи судом встановлено, що фактичною підставою для відмови позивачу у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» є відсутність у нього права на призначення пенсії за Законом України «Про державну службу» №3723-XII, оскільки посадові особи органів місцевого самоврядування не належать до посад, віднесених до категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону України «Про державну службу» №3723-XII.
Суд не погоджується з такою позицією пенсійного органу, зважаючи на таке.
Постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» затверджений Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, який застосовується починаючи з 01.05.2016 (далі - Порядок №622).
Відповідно до пунктів 2,3 Порядку №622 згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу»: мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу» не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають: жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку, зокрема 57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року.
Механізм обчислення стажу державної служби визначає Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 (далі - Порядок №229).
Згідно з пунктом 6 Порядку №229 стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII.
Приписами пункту 8 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 (далі - Порядок №283), до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.1994 №239 «Про віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців» затверджений Порядок віднесення посад працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів до відповідних категорій посад державних службовців і присвоєння їм рангів державних службовців (далі Порядок №239).
Разом з тим, пунктом 1 Порядку №239 передбачено, що до посади працівників місцевих Рад народних депутатів та їх виконавчих комітетів відносяться до шостої категорії, зокрема, посади заступників голів, секретарів виконкомів міських Рад народних депутатів і міст районного підпорядкування, селищних і сільських Рад народних депутатів; керівників відділів секретаріатів районних, районних у містах Києві та Севастополі Рад народних депутатів; керівників управлінь, самостійних відділів виконкомів районних у містах Рад народних депутатів; керівників відділів (підвідділів) та їх заступників у складі управлінь, самостійних відділів, апаратів виконкомів районних у містах Рад народних депутатів; радників, консультантів, спеціалістів управлінь, самостійних відділів обласних, Київської та Севастопольської міських Рад народних депутатів; радників, консультантів, спеціалістів виконкомів міських Рад міст обласного підпорядкування, їх управлінь, самостійних відділів та інші прирівняні до них посади.
При цьому, відповідно до пункту 4 Порядку №229, до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Тобто, як Порядок №283, так і чинний Порядок №229 передбачає, що до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування.
Згідно зі ст. 22 Конституції України закріплені права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
При цьому, 04.07.2001 набрав чинності Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 №2493-III (далі - Закон №2493-III).
Зокрема, пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2493-III передбачено, що дія Закону України «Про державну службу» поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування.
Разом з тим, Верховний Суд у постанові від 10.05.2018, прийнятій у справі №351/1792/17, зазначив, що після набрання чинності Законом України «Про державну службу» №889-VIII положення законодавства в частині механізму обрахунку стажу державної служби не змінилися. Відповідно до статті 46 закону України «Про державну службу» №889-VIII та пункту 4 Порядку №229, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» зараховується до стажу державної служби.
Таким чином, суд доходить висновку, що ці обставини вказують на безпідставність доводів відповідача про те, що стаж роботи позивача на посадах в органах місцевого самоврядування не може бути зарахований як стаж державного службовця, який за наявності відповідного стажу дає право на призначення пенсії державного службовця.
З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку щодо протиправності рішення Головного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області №134950009179 від 22.04.2025, яким відмолено позивачу в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», а відтак і необхідності його скасування.
З метою ефективного захисту порушених прав позивача в цій частині слід зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди його роботи в органах місцевого самоврядування з 19.01.1993 по 21.05.2014, а також повторно розглянути заяву позивача від 15.04.2025 про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
Щодо вимоги позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити позивачу переведення пенсії з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 15.04.2025 №14/04-31/25 та №13/04-31/25, виданих Львівською державною адміністрацією Львівської області, суд зазначає, що така є передчасною, адже спірним питанням у розглядуваних правовідносинах являється право позивача на отримання (перехід) пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», а не визначення грошового розміру пенсії.
Відповідний правовий висновок викладено у постанові Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28 жовтня 2024 року у справі 380/26967/23.
Щодо вимог позивача в частині зарахування до стажу державної служби періоду проходження служби в армії з 18.11.1979 по 01.11.1981 суд відзначає, що оскаржуваним рішенням не відмолено в зарахуванні відповідного періоду до стажу державної служби позивача. Окрім цього, позивачем не надано суду доказів не зарахування вказаного періоду служби в армії до стажу державної служби. Відповідне свідчить про відсутність підстав для задоволення даної частини позовних вимог.
Згідно з частиною першою статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з частиною 1 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 1 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина 2 статті 77 КАС України).
На підставі системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів понесені позивачем судові витрати.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 143, 241-246, 250 КАС України, суд, -
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №134950009179 від 22.04.2025 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди його роботи в органах місцевого самоврядування з 19.01.1993 по 21.05.2014, а також повторно розглянути заяву від 15.04.2025 про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду, з врахуванням гарантій встановлених пунктом 3 Розділу VI «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Желік О.М.