Рішення від 11.08.2025 по справі 580/6452/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2025 року справа № 580/6452/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши правилами спрощеного письмового провадження в залі суду адміністративну справу за позовом адвоката Гіммельфарба С.О. від імені ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

06.06.2025 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов адвоката Гіммельфарба С.О. від імені ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) (далі - відповідач) про:

визнання протиправною бездіяльності начальника відповідача щодо направлення його заяви від 30.12.2024 щодо призначення одноразової грошової допомоги, як інваліду внаслідок захисту Батьківщини, для вирішення відповідно до чинного законодавства;

зобов'язання начальника відповідача направити його заяву від 30.12.2024 про призначення одноразової грошової допомоги, як інваліду внаслідок захисту Батьківщини, для вирішення відповідно до чинного законодавства.

Стверджує, що 10.10.2022 отримав під час виконання бойового завдання множинні травми, внаслідок чого перебував на лікуванні та отримав інвалідність ІІ групи. 30.12.2024 направив пакет документів відповідачу. Однак він повернув без реалізації за відсутні правових підстав.

Ухвалою від 11.06.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.

30.06.2025 на адресу суду надійшов відзив з проханням відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки у поданому позивачем пакеті документів відсутній обов'язковий документ - постанова про закриття кримінального провадження. Зі вказаної підстави заяву позивача залишено без розгляду та запропоновано подати цей документ. Однак позивач його не надав. Також відповідач просив урахувати висновки Верховного Суду в постанові від 10.04.2019 у справі №822/220/18.

04.08.2025 позивач подав письмове пояснення, в якому зауважив, що про результати обставин отримання травмування наявний висновок службового розслідування, наявний у відповідача

Усі подані документи суд долучив до матеріалів адміністративної справи.

Оскільки обґрунтовані заяви про розгляд справи з викликом сторін у судове засідання суду не надходили, зважаючи на відсутність необхідності призначити в справі експертизу або викликати для допиту свідків, суд вирішив справу розглянути правилами спрощеного провадження без такого виклику (у письмовому провадженні) на підставі письмових доказів.

Оцінивши доводи, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

11.10.2022 Головне управління Національної поліції в Донецькій області внесло відомості про відкриття кримінального провадження №12022050000000825 за фактом повідомлення від 10.10.2022 про факт кримінального порушення, передбаченого ч.1 ст.415 Кримінального кодексу України щодо ДТП з військовослужбовцями неподалік н.п.Очеретне Донецької обл., у т.ч. з водієм - позивачем внаслідок наїзду на перешкоду у вигляді бетонного огородження, що підтверджено відповідним Витягом слідчого від 21.10.2022.

17.10.2022 командир Військової частини НОМЕР_3 видав наказ №177 щодо результатів проведення службового розслідування за фактом отримання травмувань її військовослужбовців, у т.ч. позивача, в якому зауважив на необхідності вжиття заходів недопущення повторення подібних ситуацій.

Позивачу видана довідка №27 від 09.11.2022 про обставини травми, в якій зазначено, що 10.10.2022 він отримав травму під час відрядження до оперативно-тактичного угрупування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підставі бойового розпорядження при переміщенні на позиції неподалік н.п.Очеретне Донецької обл. внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. На момент події був у засобах індивідуального захисту. У стані алкогольного та/або наркотичного сп'яніння не перебував. Вважати факт отримання ним поранення таким, що сталося під час виконання обов'язків військової служби в районі бойових дій і пов'язане з захистом Батьківщини та не пов'язане зі вчиненням злочину чи адміністративного правопорушення.

Згідно з витягом із протоколу засідання штатної ВЛК у м.Харків встановлено, що отримана позивачем травма, поранення згідно з довідками командира в/ч НОМЕР_4 пов'язана з захистом Батьківщини, а причинний зв'язок травми за витягом з протоколу засідання 12 Регіональної ВЛК від 29.08.2023 №2783 відмінено.

Із 27.11.2024 безтерміново позивачу встановлена ІІ група інвалідності у зв'язку з отриманням травми, пов'язаної з захистом Батьківщини, що підтверджено довідкою МСЕК серії 12ААГ №440733.

Згідно з посвідченням серії НОМЕР_5 від 26.12.2024 позивач, є особою з інвалідністю ІІ групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Позивач звернувся до відповідача заявою від 20.12.2024, в якій просив виплатити йому одноразову грошову допомогу, у зв'язку з отриманням інвалідності ІІ групи внаслідок захисту Батьківщини. До неї додав копії: сторінок паспорта громадянина України, довідки МСЕК №440733, свідоцтва про хворобу №501, довідки про обставини поранення, витягу з наказу від 13.09.2023 №259, довідки про участь у бойових діях, довідки з реквізитами банку.

За результатами розгляду вказаної заяви відповідач супровідним від 23.12.2024 вказані матеріали повернув без реалізації на доопрацювання, оскільки відсутня копія акту проведення службового розслідування за фактом ДТП, у якій позивач отримав травмування, та після опрацювання подати їх повторно.

Позивач подав скаргу, яку розглянуло Оперативне командування « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та листом від 26.02.2025 повідомило, до відповідно до п.21 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2013 №975 (далі - Порядок №975), для відповідної виплати має подаватися документ, який підтверджує, що травма не пов'язана зі вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення. Рішення про відповідну виплату приймає Комісія Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум. Посадові особи відповідача направили запит до Головного управління Національної поліції в Донецькій області про надання витягу з єдиного реєстру розслідувань про закриття або відсутність кримінального провадження щодо ДТП. У зв'язку зі вказаним повідомлено про право оскаржити рішення.

Тому позивач звернувся до суду позовною заявою.

Надаючи оцінку спірним обставинам, суд врахував ч.2 ст.19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України від 25 березня 1992 року № 2232-XII “Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон №2232-ХІІ).

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.1 Закону №2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону №2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні» (затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ) введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб. На момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні продовжено.

У разі встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті - відповідно до п.3 ч.2 ст.214 Закону №2232-XII - призначається і виплачується одноразова грошова допомога.

Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, та осіб, звільнених з військової служби (далі - військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст) регулює Порядок №975.

У разі встановлення інвалідності - згідно з абзацом четвертим п.3 Порядку №975 - днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідці медико-соціальної експертної комісії, а у разі повторного огляду/оцінювання, зміни групи інвалідності чи причинного зв'язку - дата, зазначена у витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи/довідці медико-соціальної експертної комісії про повторне встановлення інвалідності або відомості з електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи.

Відповідно до підп.4 п.4 вказаного Порядку одноразова грошова допомога призначається у разі встановлення військовослужбовцю (крім військовослужбовців строкової служби) інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин.

Пункт 17 Порядку №975 вказує, що у разі встановлення інвалідності одноразова грошова допомога виплачується залежно від групи інвалідності та її причинного зв'язку.

Згідно з п.21 Порядку №975 у редакції на дату подання позивачем заяви до відповідача, тобто, що діяла з 12.11.2024 до 01.01.2025, - військовослужбовець, військовозобов'язаний, резервіст або особа, звільнена з військової служби, яким виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення інвалідності, подають уповноваженому органу у паперовій або електронній формі засобами електронної пошти з дотриманням законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг такі документи:

заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;

завірену копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності.

До заяви додаються копії:

постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;

документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження;

документа (відповідних сторінок за наявності), що посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, та засвідчений в установленому законодавством порядку переклад українською мовою сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту), якій призначається та виплачується одноразова грошова допомога, з даними про прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) особи, до яких внесено відомості про реєстрацію місця проживання, або довідку про реєстрацію місця проживання (у разі коли відомості про реєстрацію місця проживання до таких документів не внесені), копія військового квитка рядового, сержантського і старшинського складу (для військовослужбовців із числа іноземців та осіб без громадянства);

реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім іноземців та осіб без громадянства) (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідному контролюючому органу та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).

У разі наявності рішення суду, яке набрало законної сили, з питань призначення та виплати одноразової грошової допомоги, військовослужбовець, військовозобов'язаний, резервіст або особа, звільнена з військової служби, якому (якій) виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, подають уповноваженому органові документи, копії документів, зазначених в абзацах другому - восьмому цього пункту, та копію відповідного рішення суду, засвідченого у встановленому порядку.

Як свідчить додаток до заяви позивача на виплату спірної доплати, про обставини поранення подана довідка, яка доводить відсутність перебування позивача під час ДТП в стані алкогольного та/або наркотичного сп'яніння. Водночас відсутні документи про те, що травма не пов'язана зі вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення. Водночас, встановлені обставини свідчать про відкриття кримінального порушення за фактом ДТП, в якому позивач був водієм.

У цьому контексті суд урахував ч.1 ст.164 Закону №2232-XII призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), захворювання, інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста є наслідком:

а) вчинення ним кримінального або адміністративного правопорушення;

б) вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;

в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);

г) подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Аналогічно в п.29 Порядку №97 вказано, що призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), захворювання, інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста є наслідком:

вчинення ним кримінального або адміністративного правопорушення;

вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;

навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом);

подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Одноразова грошова допомога не призначається особі, яка умисно позбавила життя чи вчинила замах на особу (осіб), яка (які) має (мають) відповідно до цього Порядку право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, або притягалася до адміністративної чи кримінальної відповідальності за вчинення правопорушення щодо загиблої (померлої) особи за рішенням суду, яке набрало законної сили.

У призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги може бути відмовлено або її виплата припинена чи призупинена особі, щодо якої рішенням суду, яке набрало законної сили, встановлено факт ухиляння від виконання обов'язку щодо утримання загиблої (померлої) особи за її життя.

Отже, наявність серед пакету документів саме такого, що вказує про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення, має принципове значення, позаяк впливає на законність результату рішення - призначити або відмовити в призначенні вказаної виплати.

Згідно з п.22 Порядку №975 призначення одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, призваним на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюються Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, розвідувальним органом Міноборони, Службою зовнішньої розвідки та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).

Керівник уповноваженого органу, відповідно до п.23 вказаного Порядку, після визначення переліку осіб, зазначених у пунктах 8 і 9 цього Порядку, які мають право на одержання одноразової грошової допомоги (зокрема з урахуванням особистого розпорядження), подає у 15-денний строк з дня реєстрації документів, передбачених пунктами 20 і 21 цього Порядку, розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого обов'язково додаються документи, зазначені в пунктах 20 і 21 цього Порядку.

Розпорядник бюджетних коштів у місячний строк після надходження від уповноваженого органу висновку щодо виплати одноразової грошової допомоги та документів, зазначених у пунктах 20 і 21 цього Порядку, приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні, або про повернення зазначених документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі, потребують підтвердження обставин, зазначених у документах, чи подано не за належністю) і надсилає зазначене рішення разом з документами уповноваженому органу для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, а в разі відмови чи повернення документів на доопрацювання - для письмового повідомлення заявнику з обґрунтуванням мотивів відмови чи повернення документів на доопрацювання.

Доопрацювання документів здійснюється у порядку, визначеному абзацом другим цього пункту, а після надходження додаткових документів приймається рішення про призначення одноразової грошової допомоги в порядку черговості відповідно до дати надходження заяви до розпорядника бюджетних коштів або про відмову в її призначенні.

Строки подання рішення розпорядника бюджетних коштів уповноваженому органу для видання наказу про виплату такої допомоги, а також строки видання наказу про виплату уповноваженим органом одноразової грошової допомоги встановлюються міністерствами та державними органами.

Під час воєнного стану рішення про призначення одноразової грошової допомоги приймається розпорядником бюджетних коштів протягом трьох місяців з дня отримання всіх необхідних документів.

Для системного аналізу вказаних норм суд, виконуючи вимоги ч.5 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), урахував висновки Верховного Суду в постанові від 10.04.2019 у справі №822/220/18 щодо подібних правовідносин. Зокрема, Суд зазначив:

« 63. Водночас, обов'язок перевірити, чи не настала інвалідність за обставин, перелік яких визначений у ст. 16-4 Закону № 2011-XII, покладено на орган, що приймає рішення про призначення та виплату одноразової грошової допомоги.

64. Отже, вимога Міністерства оборони України щодо необхідності подання військовослужбовцем, військовозобов'язаним чи резервістом, щодо якого вирішується питання про виплату одноразової грошової допомоги у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, має легітимну мету, відповідає вимогам законності та не є свавільною.

… 73. Водночас, подання до Міністерства оборони України відповідного рішення військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв, яким встановлено, що отримані особою поранення, травма, контузія, захворювання, пов'язані з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії, не виключає необхідності подання інших, зазначених у п. 11 Порядку № 975, документів, що свідчать про причини та обставини поранення, травми, контузії та захворювання.

… 80. З огляду на заявницький характер відносин між особою, яка звертається за призначенням одноразової грошової допомоги, та Міністерством оборони України, обов'язок довести зазначені обставини шляхом подання до комісії Міністерства оборони України достовірних документів про причини і обставини одержання військовослужбовцем поранення (контузії, травми, каліцтва) покладено на заявника. Такий документ не обов'язково повинен мати форму акта про нещасний випадок, складеного за матеріалами розслідування військової частини, або довідки командира військової частини, оскільки до уваги можуть бути взяті інші достовірні документи.

… 89. З огляду на наведене, Судова палата для розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду погоджується з висновком суду апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 не додано документ, який свідчить про причини та обставини поранення, а рішення Військово-лікарської комісії Західного регіону по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця, викладене у формі протоколу № 634 від 24 вересня 2015 року, в обставинах цієї справи не є належним документом, що вказує на причини та обставини поранення, травми, контузії та захворювання позивача.

90. Відтак, апеляційний суд дійшов вірного висновку, що рішення комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, оформленим протоколом засідання комісії від 15 грудня 2017 року № 130 прийнято в порядку, у спосіб та в межах наданих законом повноважень та підстави для скасування цього рішення відсутні…»

Тому суд дійшов висновку, що оскаржувана бездіяльність відповідача правомірна. До дати отримання від позивача повного пакету документів, передбаченого пунктом 21 Порядку - належного доказу того, що обставини отримання ним травми, внаслідок якої він отримав інвалідність, не спричинена вчиненням ним кримінального чи адміністративного порушення, керівник обґрунтовано не склав відповідний висновок для прийняття рішення щодо призначення йому одноразової грошової допомоги. Посилання позивача на факт службового розслідування, акт якого, на його переконання, має бути в доступі відповідача, не враховано, оскільки за умов згаданого вище відкритого кримінального провадження такий акт не є належним доказом відповідних обставин, не є документом відповідача та не свідчить про виконання позивачем передбаченого Порядком №975 обов'язку подати повний пакет документів.

Оскільки позовні вимоги задоволенню не підлягають, судові витрати згідно зі ст.ст.132-139 КАС України розподілу не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2-20, 72-78, 138-139, 241-246, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Відмовити повністю у задоволенні позову адвоката Гіммельфарба С.О. від імені ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) про: визнання протиправною бездіяльності начальника щодо направлення його заяви від 30.12.2024 щодо призначення одноразової грошової допомоги, як інваліду внаслідок захисту Батьківщини, для вирішення відповідно до чинного законодавства, зобов'язання начальника відповідача направити його заяву від 30.12.2024 про призначення одноразової грошової допомоги, як інваліду внаслідок захисту Батьківщини, для вирішення відповідно до чинного законодавства.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.

Суддя Анжеліка БАБИЧ

Рішення ухвалене, складене у повному обсязі та підписане 11.08.2025.