Справа № 646/7807/25
№ провадження 1-кс/646/2004/2025
12 серпня 2025 року м. Харків
Слідчий суддя Основ'янського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025226170000187 від 25.07.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,
В провадження суду надійшло клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025226170000187 від 25.07.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
В обґрунтування клопотання дізнавач зазначає, що що 25.07.2025 до ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області надійшла заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , про те, що 25.07.2025 близько 02 год. 30 хв., знаходячись за адресою: АДРЕСА_2 , раніше незнайома заявнику дівчина, яка представилася ОСОБА_5 шляхом обману заволоділа мобільним телефоном ТМ «Iphone X», сірого кольору (silver), на 64 Gb, IMEI НОМЕР_1 , в якому знаходилася сім-карта мобільного оператора « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з номером телефону: НОМЕР_2 , який перебував у силіконовому прозорому чохлі з відтінком коричневого кольору, та який належав ОСОБА_4 та був придбаний останнім 28.02.2019 за 21478 грн (ІПНП № 14054 від 25.07.2025).
При проведенні досудового розслідування встановлено причетність до вчинення зазначеного кримінального правопорушення - проступку громадянки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_4 , м.т.: НОМЕР_3 . В органі досудового розслідування документи, які б підтверджували особу ОСОБА_6 відсутні.
Так, у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, зокрема, форми 1 (анкети-заяви) на ім'я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_4 , м.т.: НОМЕР_3 , паспорт громадянина України № НОМЕР_4 , виданий органом № 6315 від 13.03.2020 року.
Прокурор, дізнавач в судове засідання не з'явилися, просили здійснити розгляд клопотання без їхньої участі та без залучення особи, у якої у володінні перебувають зазначені документи, підстав для визнання явки обов'язковою слідчий суддя не вбачає.
У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та додані до нього матеріали, приходить до наступного.
Слідчим суддею встановлено, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, що підтверджується витягом № 12025226170000187 від 25.07.2025.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2)самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Слідчий суддя вважає, що дізнавачем доведено, що необхідна інформація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , розташованому за адресою: АДРЕСА_5 , та сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання дізнавача обґрунтовано та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 107, 131-132, 159-166 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025226170000187 від 25.07.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ дізнавачу СД ВП № 1 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , що розташоване за адресою: АДРЕСА_5 , у якого міститься інформація щодо ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: до форми 1 (анкети-заяви) на ім'я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 , та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_4 , м.т.: НОМЕР_3 , паспорт громадянина України № НОМЕР_4 , виданий органом № 6315 від 13.03.2020 року, з можливістю вилучення та копіювання.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України строк дії ухвали два місяці, тобто до 12.10.2025 (включно).
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1