11 серпня 2025 р. № 400/7331/25
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Ярощука В.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаГоловного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, Миколаївський район, Миколаївська область, 54008,
провизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
11 липня 2025 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивачка) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі - відповідач) про:
визнання протиправними дії відповідача, що полягають у відмові перерахунку грошової допомоги, передбаченої пунктом 71 розділу XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV), позивачці;
зобов'язання відповідача здійснити позивачці перерахунок грошової допомоги, передбаченої пунктом 71 розділу XV Закону № 1058-IV, а саме: у розмірі десяти місячних пенсій, обчислених на виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду № 400/9031/23, та здійснити виплату недоотриманих сум допомоги;
визнання протиправними дії відповідача, що полягають у незарахуванні у подвійному розмірі стажу роботи позивачки з 01.01.2023 по 13.03.2025 на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЮЖНОУКРАЇНСЬКА МІСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» ЮЖНОУКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (далі - КНП «ЮМБЛ» ЮМР);
здійснення перерахунку коефіцієнта стажу та перерахунку пенсії позивачці з урахуванням стажу періодів роботи у подвійному розмірі з 01.01.2023 по 13.03.2025 на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КНП «ЮМБЛ» ЮМР, починаючи з 13.03.2025.
В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що з 13.03.2023 вона отримує пенсію за віком. Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 11.12.2023 у справі № 400/9031/23, залишеного без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 19.12.2024, позов позивачки до відповідача задоволено повністю, зокрема зобов'язано відповідача здійснити перерахунок коефіцієнта стажу та перерахунок пенсії позивачки з урахуванням спірного стажу (16 років 10 місяців 00 днів) у подвійному розмірі з 13.03.2023. Після набрання законної сили вищенаведеним судовим рішенням, відповідач здійснив перерахунок її пенсії, розмір якої становить 11101,34 грн, а також виплатив 21.02.2025 грошову допомогу, встановлену пунктом 71 розділу XV Закону № 1058-IV в розмірі 70824,06 гривні. На переконання позивачки, розмір цієї допомоги повинен становити розміру 10 її пенсій за віком, тобто 111013,40 гривні. 28.02.2025 позивачка звернулась до відповідача із заявою про перерахунок грошової допомоги, однак відповідач листом від 14.03.2025 № 3866-3034/П-02/8-1400/25 повідомив її про відмову в задоволенні заяви. На думку позивачки, така бездіяльність відповідача є протиправною. Крім цього, позивачка стверджує, що відповідач неправомірно не зарахував при обчислені розміру її пенсії в подвійному розмірі період її роботи з 01.01.2023 по 13.03.2025 на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КНП «ЮМБЛ» ЮМР.
У відзиві на позовну заяву від 28.07.2025 відповідач заперечив проти позову і просив у його задоволенні відмовити у повному обсязі. Відзив умотивовано тим, що позивачці пенсію за віком призначено з 04.03.2023 із обчисленням її загального розміру 7577,32 гривні. Тому з урахуванням пункту 71 розділу XV Закону № 1058-IV грошову допомоги їй виплачено у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення в сумі 75773,20 гривні. Таким чином, вимога позивачки про зобов'язання Головне управління здійснити перерахунок розміру одноразової грошової допомоги, виходячи з розміру її пенсії, обчисленого на виконання рішення суду по справі № 400/9031/23, яким зобов'язано відповідача провести перерахунок пенсії з 13.03.2023, та виплатити недоотриману суму допомоги є необґрунтованою та безпідставною. Крім того, відповідач закцентував увагу на тому, що позивачка не подавала відповідачу заяви про перерахунок пенсії за встановленою формою, і він не приймав жодних рішень щодо зарахування періодів її роботи з 01.01.2023 по 13.03.2025 у подвійному розмірі.
Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 14.07.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (без виклику сторін у судове засідання).
Розглянувши заяви по суті справи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.
Згідно із записами №№ 17-22 трудової книжки позивачки НОМЕР_1 вона з 01.10.2019 працює на посаді сестри медичної наркологічного кабінету ДЕРЖАВНОГО ЗАКЛАДУ «СПЕЦІАЛІЗОВАНА МЕДИКО-САНІТАРНА ЧАСТИНА № 2» МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ, яке 19.12.2019 реорганізовано в КНП «ЮМБЛ» ЮМР.
У довідці КНП «ЮМБЛ» ЮМР від 13.03.2025 № 900 вказано, що основною метою діяльності сестри медичної наркологічного кабінету є допомога лікарю-наркологу в організації прийому пацієнтів та проведення хворим за призначенням лікаря-нарколога активне та підтримуюче амбулаторне лікування хворих алкоголізмом та наркоманією.
13.03.2023 позивачка звернулась до відповідача із заявою за призначенням їй пенсії за віком з виплатою грошової допомоги в розмірі 10 пенсій.
Рішенням від 21.03.2023 № 143050003938 позивачці призначено пенсію за віком з 04.03.2023 в розмірі 7233,39 гривні.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 11.12.2023 у справі № 400/9031/23, залишеного без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 19.12.2024, позов позивачки до відповідача задоволено повністю, зокрема зобов'язано відповідача здійснити перерахунок коефіцієнта стажу та перерахунок пенсії позивачки з урахуванням стажу роботи з 01.03.2006 по 31.12.2022 всього 16 років 10 місяців 00 днів, на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КНП «ЮМБЛ» ЮМР, у подвійному розмірі та виплатити різницю пенсії починаючи з 13.03.2023.
Згідно з рішенням відповідача від 21.03.2025 № 143050003938 позивачці проведено перерахунок пенсії за віком з 13.03.2025 та призначено їй пенсію за віком в розмірі 10734,67 грн (без врахування доплат і надбавок).
Відповідно до даних з банківського рахунку позивачки 21.02.2025 відповідач виплатив їй 70824,06 грн, які, як стверджує позивачка, є виплаченою їй відповідачем грошовою допомогою, встановленою пунктом 71 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV.
19.05.2025 позивачка звернувся до відповідача із заявою, в якій просила здійснити перерахунок стажу та перерахунок пенсії позивачки з урахуванням стажу періодів роботи у подвійному розмірі з 01.01.2023 по 13.03.2025 на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КНП «ЮМБЛ» ЮМР, починаючи з 13.03.2025.
У листі від 02.06.2025 № 8184-7096/П-02/8-1400/25 відповідач зазначив, що підстав для зарахування періоду роботи з 01.01.2023 по 13.03.2025 на посаді медичної сестри в наркологічному кабінеті в подвійному розмірі нема.
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивачка звернулася до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходив з такого.
Згідно з частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Абзацом тридцять шостим статті 1 Закону № 1058-IV встановлено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.
Відповідно до абзацу першого частини другої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного страхування.
Згідно з абзацом дев'ятим частини третьої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.
Абзацом першим частини четвертої статті 24 Закону № 1058-IV встановлено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону (абзац перший пункту 16 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV).
У постанові від 22.04.2022 у справі № 214/3705/17 Верховний Суд сформував правовий висновок, що таке правове регулювання вказує на те, що положення Закону України «Про пенсійне забезпечення», в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах (в т.ч. щодо пільг по обчисленню стажу), станом на час звернення позивача за перерахунком пенсії діяли і підлягали застосуванню відповідними суб'єктами під час виконання покладених на них функцій.
Відповідно до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також у закладах з надання психіатричної допомоги зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
Таким чином, період роботи у закладах з надання психіатричної допомоги зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
Суд встанови, що згідно із записами №№ 17-22 трудової книжки позивачки НОМЕР_1 вона з 01.10.2019 працює на посаді сестри медичної наркологічного кабінету ДЕРЖАВНОГО ЗАКЛАДУ «СПЕЦІАЛІЗОВАНА МЕДИКО-САНІТАРНА ЧАСТИНА № 2» МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ, яке 19.12.2019 реорганізовано в КНП «ЮМБЛ» ЮМР. Тому період її роботи з 21.06.2016 на посаді медичної сестри палатної відділення № 8 підлягає зарахуванню до стажу роботи у подвійному розмірі.
У постанові від 19.12.2024 в адміністративній справі № 400/9031/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області П'ятий апеляційний адміністративний суд встановив, що період роботи позивача в наркологічному кабінеті, який вважається закладом з надання психіатричної допомоги, зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
Відповідно до частини п'ятої статті 78 КАС України обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, можуть бути у загальному порядку спростовані особою, яка не брала участі у справі, в якій такі обставини були встановлені.
З огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку, що період роботи позивачки на посаді сестри медичної наркологічного кабінету КНП «ЮМБЛ» ЮМР з 01.01.2023 по 13.03.2025 підлягає зарахуванню до стажу її роботи у подвійному розмірі.
Згідно з абзацом першим частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення (абзац п'ятий частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV).
Відповідно до пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 № 10-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.06.2018 за № 714/32166, перерахунок пенсії проводиться пенсіонеру, який після призначення (перерахунку) пенсії:
1) продовжував працювати та має не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію або із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії;
2) продовжував працювати і має менш як 24 місяці страхового стажу. Перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії.
Перерахунок проводиться з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Відтак перерахунок пенсії пенсіонеру, який досяг віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058-IV, і який продовжив працювати та має не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку), проводиться органами Пенсійного фонду України без додаткового звернення особи з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Позивачка досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058-IV (60 років), 03.03.2023, а з 04.03.2023 їй призначено згідно з рішенням від 21.03.2023 № 143050003938 пенсію за віком.
з 04.03.2023 по 10.07.2025 (день звернення позивачки до суд з цим позовом) вона продовжувала працювати.
Станом на 01.03.2025 позивачка мала менше 24 місяців страхового стажу після призначення їй пенсії (04.03.2025), а отже, враховуючи абзац п'ятий частини четвертої статті 42 Закону № 1058-IV, а отже право на перерахунок пенсії за віком вона матиме з 01.04.2026.
Таким чином, позовні вимоги щодо зарахування позивачці у подвійному розмірі стажу роботи на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КНП «ЮМБЛ» ЮМР з 13.03.2025 підлягають частковому задоволенню, а саме: щодо періоду її роботи з 01.01.2023 по 03.03.2023.
В іншій частині відповідні позовні вимоги є передчасними, оскільки право на перерахунок пенсії у позивачки, в якому підлягають врахуванню її страховий стаж за період з 04.03.2023 по 03.03.2025, виникне лише з 01.04.2026.
Що стосується позовних вимог про перерахунок грошової допомоги, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 71 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.
Виплата зазначеної грошової допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Порядок обчислення стажу, який дає право на призначення грошової допомоги, та механізм виплати цієї допомоги встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з пунктом 6 Порядку обчисленні страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги, та її виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191, для визначення розміру грошової допомоги враховується місячний розмір пенсії, обчислений згідно із статтями 27 і 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», станом на день її призначення.
Суд встановив, що позивачці призначено пенсію за віком на підставі її заяви від 13.03.2023 з 04.03.2023, тобто з дня досягнення нею 60-річного віку.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 11.12.2023 у справі № 400/9031/23, залишеного без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 19.12.2024, позов позивачки до відповідача задоволено повністю, зокрема визнано протиправними дії відповідача, що полягають у не зарахуванні у подвійному розмірі стажу роботи позивачки з 01.03.2006 по 31.12.2022, всього 16 років 10 місяців 00 днів, на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КНП «ЮМБЛ» ЮМР.
З наведеного слідує, що рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 11.12.2023 у справі № 400/9031/23 відповідача було зобов'язано провести відповідний перерахунок пенсії позивачки з 13.03.2023 (дня подання нею заяви), а не з 04.03.2023 - дня, з якої їй призначено пенсію за віком.
Поряд з цим, у пунктах 70-71 рішення по справі «Рисовський проти України» (заява № 29979/04) Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) підкреслив особливу важливість принципу «належного урядування», зазначивши, що цей принцип передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Зокрема, на державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси. Згідно з висновком ЄСПЛ державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків (рішення у справі «Лелас проти Хорватії» (Lelas v. Croatia), заява № 55555/08, пункт 74). Ризик будь-якої помилки державного органу повинен покладатися на саму державу, а помилки не можуть виправлятися за рахунок осіб, яких вони стосуються (рішення у справах «Пінкова та Пінк проти Чеської Республіки» (Pincova and Pine v. the Czech Republic), заява № 36548/97, пункт 58, «Ґаші проти Хорватії» (Gashi v. Croatia), заява № 32457/05, пункт 40, «Трґо проти Хорватії» (Trgo v. Croatia), заява № 35298/04, пункт 67).
З огляду на вище викладене, суд прийшов до висновку, що позивачка не повинна нести негативні для себе наслідки у зв'язку з тим, що відповідач при призначені їй пенсії за віком протиправно не зарахував у подвійному розмірі стажу роботи позивачки на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КНП «ЮМБЛ» ЮМР періоди з 01.03.2006 по 31.12.2022 (що встановлено рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 11.12.2023 у справі № 400/9031/23) та з 01.01.2023 по 03.03.2023 (що встановлено в цьому рішенні).
За таких обставин, грошова допомога, встановлена пунктом 71 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV, повинна була бути виплачена позивачці у розмірі десяти місячних пенсій станом на день її призначення, розмір якої обчислений із зарахуванням у подвійному розмірі стажу роботи позивачки на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КНП «ЮМБЛ» ЮМР періоди з 01.03.2006 по 03.03.2023.
Нарахування та виплата вищевказаної грошової допомоги в іншому розмірі, є протиправними.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Згідно з абзацом першим частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Платіжною інструкцією від 10.07.2025 підтверджується понесення позивачкою судових витрат у розмірі 1211,20 грн на сплату судового збору за подачу адміністративного позову, а тому ця сума підлягає відшкодуванню шляхом стягнення на її користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 9, 22, 139, 241-246, 255, 295, 297 КАС України, суд
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, Миколаївський район, Миколаївська область, 54020; код ЄДРПОУ 13844159) задовольнити частково.
2. Визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку грошової допомоги, передбаченої пунктом 71 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, Миколаївський район, Миколаївська область, 54020; код ЄДРПОУ: 13844159) здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) грошової допомоги, передбаченої пунктом 71 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням правової оцінки, наданої судом у цьому рішенні.
4. Визнати протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо незарахування у подвійному розмірі стажу роботи ОСОБА_1 на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЮЖНОУКРАЇНСЬКА МІСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» ЮЖНОУКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ з 01.01.2023 по 03.03.2023.
5. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, Миколаївський район, Миколаївська область, 54020; код ЄДРПОУ 13844159) здійснити перерахунок коефіцієнта стажу та пенсії за віком ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) з урахуванням стажу періодів роботи у подвійному розмірі з 01.01.2023 по 03.03.2023 на посаді сестри медичної наркологічного кабінету поліклініки для дорослих КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЮЖНОУКРАЇНСЬКА МІСЬКА БАГАТОПРОФІЛЬНА ЛІКАРНЯ» ЮЖНОУКРАЇНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, починаючи з 13.03.2025.
6. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, Миколаївський район, Миколаївська область, 54020; код за ЄДРПОУ 13844159) судовий збір у розмірі 1211 (Одна тисяча двісті одинадцять) гривень 60 копійок.
7. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
8. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
9. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Г.Ярощук
Повний текс рішення складено 11 серпня 2025 року