Справа № 285/2783/25
провадження № 3/0285/1540/25
08 серпня 2025 року м. Звягель
Суддя Звягельського міськрайонного суду Житомирської області Михайловська А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від
Звягельського районного відділу поліції ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання згідно протоколу - АДРЕСА_1 , місце роботи - військовослужбовець в/ч НОМЕР_1 , РНОКПП - не встановлено, пільг - не встановлено,
за ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП),-
установила:
26.05.2025 до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 087399, складений 19.05.2025, згідно якого: 19.05.2025 близько 02 год 50 хв ОСОБА_1 , знаходячись поблизу будинку 7 на площі Лесі Українки в м. Звягель, з явними ознаками наркотичного сп'яніння, під час зупинки транспортного засобу, яким він керував, на законну вимогу інспектора сержанта поліції Кобилянського В.Р. припинити адміністративне правопорушення: показати документи та заглушити двигун, не відреагував при цьому висловився у грубій формі на адресу поліцейського, відповідальність за що передбачена ст. 185 КУпАП.
Того ж, 26.05.2025 адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 185 КУпАП, повернуто на доопрацювання, з тих підстав, що згідно змісту протоколу про адміністративне правопорушення, до протоколу додається відеозапис з портативного реєстратора 857571, натомість вказаного додатку матеріали не містили.
16.06.2025 адміністративний матеріал повернутий після доопрацювання до суду.
Згідно рапорту, долученого у порядку доопрацювання адміністративного матеріалу, у зв'язку з технічним несправностями не можливо викачати та здійснити запис на носій відеозапис події щодо ОСОБА_1 з відповідного відеореєстратора поліцейського.
Дослідивши адміністративний матеріал та надані докази, висную наступне.
Так, відповідно до ст. 245 КпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи,яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За статтею 185 КУпАП передбачає відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків.
На підставі ст. 252 КУпАП, оцінивши надані суду докази, послуговуючись своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до висновку що адміністративні матеріали не містять доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.
Зокрема, з наявних у справі адміністративних матеріалів неможливо встановити беззаперечну вину особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 185 КУпАП, оскільки до протоколу фактично не долучено відеозапис з портативного реєстратора 857571.
Так, приходжу до переконання, що матеріали справи не містять доказів вчинення особою щодо якої складено протокол ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, за обставин зафіксованих у протоколі.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, враховуючи норми викладеного вище чинного законодавства, оскільки до матеріалів адміністративного правопорушення не додано та під час судового їх розгляду не здобуто достовірних та достатніх доказів вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, приходжу до висновку про відсутність у його діях події і складу відповідного адміністративного правопорушення, а тому справа підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 185, 283, 284, п. 1 ст. 247 КУпАП ,-
постановила:
Провадження у справі щодо ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 185 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Звягельський міськрайонний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В.Михайловська