Справа№464/4332/25
пр.№ 3/464/1455/25
08.08.2025 м. Львів
Суддя Сихівського районного суду м. Львова Сабара Л.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП,
встановила:
відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №128691 від 11.06.2025, ОСОБА_1 13.05.2025 приблизно о 11.30 год., перебуваючи у майстерні ліцею «Сихівський», що за адресою: м. Львів, вул. Гн. Хоткевича, 48, відчинив двері та кинув дерев'яну щітку в учня 5-Б класу ОСОБА_2 , внаслідок чого останній отримав забій м'яких тканин ділянки лівої лопатки, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні надав пояснення про те, що працює на посаді електромонтера у ліцеї «Сихівський». Так, 13.05.2025, перебуваючи у майстерні, за допомогою дерев'яної щітки прибирав зі столу бруд, коли почув, що у двері приміщення хтось стукає. Відкривши двері, побачив, що на підлозі лежить учень, який заглядав до майстерні. Маючи намір пояснити останньому негативні наслідки його вчинку, махнув дерев'яною щіткою, яку тримав у руці, проте через наявну травму руки, впустив її, у зв'язку із чим така вилетіла та вдарила учня по спині. Вказав, що не мав наміру завдавати ОСОБА_2 тілесних ушкоджень, неодноразово просив в учня пробачення, однак останній не має бажання з ним спілкуватись.
Потерпілий ОСОБА_2 , його законний представник ОСОБА_3 в судове засідання не з'явились, повідомлені належним чином.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Частиною 2 ст. 7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Частиною 2 ст. 9 КУпАП передбачено, що адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Статтею 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення серед іншого вирішує чи належить до його компетенції розгляд даної справи та чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 173 КУпАП адміністративна відповідальність настає за вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Так, згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 кинув дерев'яну щітку в учня 5-Б класу ОСОБА_2 , внаслідок чого останній отримав забій м'яких тканин ділянки лівої лопатки, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Проте, спричинення тілесних ушкоджень виходить за межі адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, так як, за наявності у потерпілого тілесних ушкоджень, в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, можуть міститись ознаки кримінального правопорушення проти здоров'я особи.
Між тим, за наявності обставин заподіяння потерпілому тілесних ушкоджень, в матеріалах справи відсутні дані про проведення судової експертизи ступеня тяжкості отриманих ним тілесних ушкоджень, виключення обставин особливої зухвалості, а також рішення уповноваженої особи про відсутність складу кримінального правопорушення, зокрема, передбаченого ст. 125 КК України, або проти громадського порядку, зокрема, передбаченого ст. 296 КК України.
Відповідно до ст. 253 КУпАП якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
За змістом ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Беручи до уваги викладене, суддя приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП необхідно передати прокурору, а провадження у справі - закрити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 9, 253, 278, 284 КУпАП, суддя,
постановила:
матеріали справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП передати керівнику Франківської окружної прокуратури міста Львова.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП закрити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м. Львова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Сабара Л.В.