Постанова від 06.08.2025 по справі 506/628/25

Окнянський районний суд Одеської області

Справа № 506/628/25

Провадження № 3/506/381/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2025 року селище Окни

Суддя Окнянського районного суду Одеської області Бурдинюк О.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Південного офісу Держаудитслужби, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , громадянки України, головного бухгалтера централізованої бухгалтерії Відділу освіти та спорту, культури та туризму Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області, яка протягом року не піддавалась адміністративному стягненню,

- за ч. 3 ст.164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

- за ч.5 ст.164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

18.07.2025 року, в ході проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Окнянської селищної ради Подільского району Одеської області, за період 01.01.2021 року по 31.05.2025 року, яка здійснювалась головним державним аудитором відділу контролю та галузі освіти, науки, спорту та інформації Південного офісу Держаудитслужби, встановлене порушення, допущене ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: нецільове витрачання коштів освітньої субвенції Відділом освіти за рахунок коштів освітньої субвенції утримувались понаднормові посади: 0,5 штатної одиниці посади заступника директора з навчальної (навчально-виховної) роботи та 3,5 штатних одиниць посади заступника завідувача філії з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи в опорній школі протягом періоду з 01.01.2024 року по 31.05.2025 року, що призвело до заподіяння матеріальної шкоди на загальну суму - 1 109 144,80 грн (з яких: 909135,08 грн - нарахована заробітна плата та 200 009,72 грн - єдиний соціальний внесок у розмірі 22%), що підтверджується актом ревізії від 18.07.2025 № 151503-11/119 та є порушенням вимог п.3 наказу Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 р. № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти», зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22 грудня 2010 р. за №-1308/18603 та відповідно до п.24 ч.1 ст.116 Бюджетного кодексу України, є порушенням бюджетного законодавства.

Крім того, 18.07.2025 року, встановлено порушення, яке допущене ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , тобто взяття зобов'язань з перевищенням повноважень на відповідний рік, а саме: встановлено покриття видатків спеціального фонду кошторису за рахунок коштів загального фонду кошторису на закупівлю продуктів харчування з 01.01.2022 року по 31.12.2022 року та з 01.01.2024 року по 31.12.2024 року за рахунок коштів загального фонду проведені видатки на оплату продуктів харчування, вартість яких була відшкодована батьками, що призвело до необгрунтованого використання коштів загального фонду кошторису, внаслідок чого заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму - 77 340,25 грн., що підтверджується актом ревізії від 18.07.2025 № 151503-11/119 та є порушенням ч. 8 ст. 13, ч. 4 ст. 23 Бюджетного кодексу України, п. 46, п. 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року № 228.

За цим фактом головним державним аудитором відділу контролю та галузі освіти, науки, спорту та інформації Південного офісу Держаудитслужби, складено протоколи про адміністративні правопорушення №15-0108/2025/пр за ч.5 ст.164-12 КУпАП та №15-0111/2025/пр за ч.3 ст.164-12 КУпАП відносно головного бухгалтера централізованої бухгалтерії Відділу освіти та спорту, культури та туризму Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 , повідомлена належним чином, у судове засідання не з'явилася, про поважність причини неявки суд не повідомила. У протоколі зазначила прохання розглядати справу у її відсутність, вину визнала повністю.

Згідно ст. 13 ч.8 БК України платежі за рахунок спеціального фонду бюджету здійснюються в межах коштів, що фактично надійшли до цього фонду на відповідну мету (з дотриманням вимог частини другої статті 57 цього Кодексу), якщо цим Кодексом та/або законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) не встановлено інше.

Відповідно до ч.4 ст. 23 БК України витрати спеціального фонду бюджету мають постійне бюджетне призначення, яке дає право провадити їх виключно в межах і за рахунок фактичних надходжень спеціального фонду бюджету (з дотриманням вимог частини другої статті 57 цього Кодексу), якщо цим Кодексом та/або законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) не встановлено інше.

Згідно п.24 ч.1 ст. 116 БК України порушенням бюджетного законодавства визнається порушення учасником бюджетного процесу встановлених цим Кодексом чи іншим бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання, у тому числі: нецільове використання бюджетних коштів.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення №15-0108/2025/пр за ч.5 ст.164-12 КУпАП та №15-0111/2025/пр за ч.3 ст.164-12 КУпАП; витягом з акту ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області за період з 01.01.2021 року по 31.05.2025 року від 18.07.2025 року №151503-11/119; реєстр-розрахунком утримання за рахунок коштів освітньої субвенції понаднормових штатних одиниць протягом періоду з 01.01.2025 року по 31.05.2025 рік; копією розрахунку видатків спеціального фонду кошторису на оплату продуктів харчування; запитом Південного офісу Держаудитслужби про надання пояснення від 10.07.2025 року; поясненнями головного бухгалтера Відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області ОСОБА_1 від 14.07.2025 року; посадовими інструкціями головного бухгалтера від 01 січня 2022 року за №1.13 та від 01 січня 2024 року за №1.14.

Таким чином, у діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.164-12 КУпАП - взяття зобов'язань з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України на відповідний рік та ч.5 ст.164-12 КУпАП - нецільове використання бюджетних коштів.

Відповідно до санкції ч.3 ст. 164-12 КУпАП за це правопорушення на посадових осіб,накладається стягнення у виді штрафу від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до санкції ч.5 ст. 164-12 КУпАП за це правопорушення на посадових осіб,накладається стягнення у виді штрафу від сімдесяти до вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, яка протягом року не піддавалася адміністративному стягненню, обставин, що пом'якшують відповідальність - щире розкаяння винної, що вбачається з заяви та відсутністю обставин, що обтяжують відповідальність, можливо призначити стягнення у виглядіштрафу.

Відповідно до ч.4 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст.9, 24, 33, 34, 36, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3, 5 ст.164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /РНОКПП НОМЕР_1 / адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1190 /тисяча сто дев'яносто/ гривень.

Стягнення штрафу проводити на р/р UA248999980313000106000015626, отримувач коштів: ГУК в Од.обл/отг смт. Окни/21081100, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат), ЄДРПОУ - 37607526; МФО - 899998, код платежу: 21081100, призначення платежу: штрафи від населення.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /РНОКПП НОМЕР_1 / судовий збір у сумі 605,60 грн. на користь держави на рахунок: Отримувач коштів; ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, у разі несплати у встановлений строк штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, а прокурором - в межах повноважень, визначених ч.5 ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги

Суддя Бурдинюк О. С.