Справа № 548/1568/25
Провадження №1-кп/548/207/25
06 серпня 2025 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі :
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хорол кримінальне провадження № 2202517000000087 по обвинуваченню:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки, уродженки с. Ковалі, Хорольського району Полтавської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої
у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України
за участю сторін кримінального провадження:
сторони обвинувачення - прокурора ОСОБА_4
обвинуваченої - ОСОБА_3
сторони захисту - адвоката ОСОБА_5
Формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним.
Органом досудового розслідування ОСОБА_3 обвинувачується у одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, її дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 КК України і обвинувачення сформульоване наступним чином.
Встановлено судом, що 30 квітня 2024 року наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 27.04.2024 №29 ОСОБА_3 призначено на посаду державного службовця - головного спеціаліста (соціальна робота) ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_2 ).
Відповідно до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - Положення), що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Згідно п. 3 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки очолюють керівники, які організовують діяльність територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до п. 8 Положення завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків зокрема є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів.
Згідно п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань окрім іншого здійснюють заходи щодо призову громадян на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.
Згідно п. 11. Положення Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, беруть участь в організації та забезпеченні роботи районних (міських) призовних комісій, готують для розгляду зазначеними комісіями матеріали з питань направлення громадян України для проходження базової військової служби, служби у військовому резерві, надання відстрочки або звільнення їх від направлення для проходження базової військової служби, служби у військовому резерві, оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.
Згідно п. 12 Положення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки представляє інтереси Збройних Сил у відносинах з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, іншими державними органами, підприємствами та громадянами на відповідній території.
Відповідно до п. 14 Положення керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя, ІНФОРМАЦІЯ_4 відповідає за військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, здійснення заходів оповіщення та призову громадян на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву) та на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відповідно до порядку мобілізаційного розгортання, визначеного Міноборони та Генеральним штабом Збройних Сил, а також на військову службу за призовом осіб офіцерського складу,
Таким, чином ІНФОРМАЦІЯ_5 є органом військового управління, що забезпечує виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, а його керівник, являється службовою особою, яка займає відповідальне становище, оскільки він є керівником одиниці органу державної влади.
Згідно п. 56 постанови Кабінету міністрів України № 560 від 16.05.2024 (Далі Постанови) відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані: члени сім'ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім'ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім'ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім'ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.
Пунктом 57 Постанови встановлено, що для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі:
голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу);
члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
Пунктом 58 Постанови за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.
Пунктом 60 Постанови, визначено, що комісія вивчає отримані заяву та підтверджуючі документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.
До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов'язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Таким чином, у розумінні примітки до ст. 369-2 КК України начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 перебуваючи на вищевказаній посаді та будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України є особою уповноваженою на виконання функцій держави.
24 лютого 2025 року (точного часу досудовим розслідуванням не встановлено), мешканець м. Лубни, ОСОБА_6 , познайомився із працівником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 та повідомив їй щодо наявних проблемних питань, пов'язаних з розшуком працівниками ТЦК та СП осіб, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, та наданням відстрочки від призову під час мобілізації до лав ЗС України, зокрема щодо найманого працівника ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
В цей час у працівника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 виник злочинний умисел, спрямований на одержання неправомірної вигоди для себе за здійснення впливу на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, до кола повноважень якого входить прийняття остаточного рішення щодо надання відстрочки військовозобов'язаним від призову до лав ЗС України під час мобілізації.
04.04.2025 близько 09 год. 00 хв. ОСОБА_3 , діючи з метою реалізації раніше виниклого злочинного умислу на одержання неправомірної вигоди для себе повідомила ОСОБА_6 , що у разі надання їй копій документів ОСОБА_7 та грошових коштів у сумі 1500 доларів США, використовуючи свої зв'язки та знайомства в структурних підрозділах ІНФОРМАЦІЯ_2 , вона зможе вплинути на відповідальних службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , в тому числі начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_8 , до кола повноважень якого входить вирішення питання щодо надання відстрочки від призову під час мобілізації до лав ЗС України.
Так, 07.04.2025 року, діючи відповідно до вказівок ОСОБА_3 близько 17 год. 00 хв. перебуваючи в центрі міста Хорол Полтавської області, ОСОБА_6 передав ОСОБА_3 копії документів військовозобов'язаного ОСОБА_7 та його близьких родичів, які отримав від останнього, а саме копії паспорту громадянина України на ім'я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ; довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру ОСОБА_7 від 01.12.2020; паспорту громадянина України на ім'я ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 ; картки фізичної особи - платника податків ОСОБА_9 від 13.12.2004; свідоцтва про народження ОСОБА_9 від ІНФОРМАЦІЯ_8 ; посвідчення серії НОМЕР_1 від 15.12.2004 на ім'я ОСОБА_9 , 1981 року народження щодо наявності 2 групи інвалідності з дитинства; аркушів паспортну громадянина України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_9 ; пенсійного посвідчення серії НОМЕР_2 від 14.12.2007 на ім'я ОСОБА_10 , 1959 року народження; свідоцтва про народження ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_10 від 30.08.1952; довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру ОСОБА_10 від 15.01.1999; свідоцтво серії НОМЕР_3 про смерть ОСОБА_11 , від 22.12.2016.
При цьому, ОСОБА_3 запевнила ОСОБА_6 , що вказані документи необхідні для прийняття рішення в ІНФОРМАЦІЯ_11 про відстрочку від призову за мобілізацією до лав ЗС України ОСОБА_7 .
Разом з тим, ОСОБА_3 повідомила ОСОБА_6 , що підтвердженням надання відстрочки буде внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «АІТС-Оберіг» необхідних даних щодо військовозобов'язаного ОСОБА_7
09.04.2025, близько 16 год. 10 хв., перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , на виконання раніше установленої домовленості, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом та з корисливим мотивом, ОСОБА_3 , перебуваючи в салоні автомобіля марки «Ауді», д.н.з. НОМЕР_4 , одержала від ОСОБА_6 , який діяв під контролем правоохоронних органів, для себе неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у сумі 1500 доларів США (що еквівалентно 61761 грн. по курсу НБУ станом на 09.04.2025) за вплив на прийняття рішення особою уповноваженою на виконання функцій держави, а саме відповідальних службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , в тому числі начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_8 , до кола повноважень якого входить прийняття остаточного рішення щодо надання відстрочки військовозобов'язаним від призову до лав ЗС України під час мобілізації, щодо прийняття позитивного рішення про надання відстрочки від призову на військову службу для військовозобов'язаного ОСОБА_7 .
Після вказаних дій ОСОБА_3 передала ОСОБА_6 військовий квиток на ім'я ОСОБА_7 (серії НОМЕР_5 ), до якого був вклеєний він-код НОМЕР_12 (індивідуальний військовий номер), присвоєний у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «АІТС-Оберіг».
Своїми умисними діями, які виразилися у одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, ОСОБА_3 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 369-2 КК України.
Позиція обвинуваченої.
Обвинувачена ОСОБА_3 свою вину у вчиненні вказаного злочину за обставин, зазначених в обвинувальному акті, визнала повністю . Щиро розкаялася у вчиненому і просила суворо її не карати.
Докази на підтвердження встановлених судом обставин.
Зважаючи на те, що у судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_3 у повному обсязі визнала свою винуватість у вчиненні інкримінованому їй органом досудового розслідування кримінального правопорушення за обставин, викладених у обвинувальному акті. Тож, беручи до уваги, що прокурор та обвинувачена не оспорювали фактичні обставини провадження, і судом встановлено, що учасники судового провадження, у тому числі обвинувачена правильно розуміє зміст цих обставин, суд, зі згоди усіх учасників, відповідно до вимог ч. 3 ст. 349 КПК України, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким не оспорюються.
При цьому суд роз'яснив обвинуваченій положення ч. 3 ст. 349 КПК України про те, що у такому випадку остання буде позбавлена права оспорювати фактичні обставини провадження в апеляційному порядку.
Суд також пересвідчився в добровільності позиції обвинуваченої та не знайшов підстави вважати, що остання себе обмовляє або в інший спосіб викривляє визнані нею у судовому засіданні обставини, чи визнає їх під примусом.
Стаття Закону України про кримінальну відповідальність, що передбачає відповідальність за кримінальне правопорушення, винним у вчиненні якого визнається обвинувачений.
Встановлені обставини вказують на те, що дії ОСОБА_3 кваліфіковані вірно за ч. 2 ст. 369-2 КК України.
Таким чином, ОСОБА_3 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 369-2 КК України, а саме одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.
Мотиви призначення покарання.
Призначаючи покарання обвинуваченій ОСОБА_3 , суд керується положеннями ст.ст. 65-67 КК України, Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 24.10.2003 «Про практику призначення судами кримінального покарання», а також виходить з принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.
Відповідно до ст.50 КК України покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні кримінального правопорушення, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого.
Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженими, так і іншими особами.
Обираючи вид та міру покарання суд, керуючись ст.65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Суд приймає до уваги, що скоєне кримінальне правопорушення, відповідно до ст.12 КК України, відноситься до категорії нетяжких злочинів.
Обставинами, які, відповідно до ст.66 КК України, пом'якшують покарання обвинуваченій, суд враховує її щире каяття .
Обставин, які відповідно до ст.67 КК України, обтяжують покарання обвинуваченій, судом не встановлено.
Суд враховує особу обвинуваченої, яка раніше не судима, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, характеризується позитивно; має постійне місце проживання, перебуває на диспансерному обліку в АЗПСМ № 2 м. Хорол з приводу гіпертонічної хвороби ІІ ст., відсутність обставин, що обтяжують її покарання, а також відсутність будь-яких даних про те, що покарання у виді штрафу буде недостатнім для виправлення ОСОБА_3 та попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень, тому вважає за необхідне призначити їй покарання за ч. 2 ст. 369-2 КК України у виді штрафу в середніх межах санкції, але ближче до верхньої межі. Таке покарання перебуватиме у справедливому співвідношенні із тяжкістю та обставинами вчиненого і особою винної, зможе забезпечити досягнення передбаченої законом мети, справити достатній виправний вплив на обвинувачену та стримати від можливого вчинення нових кримінальних правопорушень.
Визначаючи розмір штрафу, який має бути призначений обвинуваченій , суд враховує встановлені судом обставини та ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, який був достатньо ясним і передбачуваним для ОСОБА_3 і який вона не могла не усвідомлювати.
Призначене покарання у виді штрафу, на переконання суду, надасть обвинуваченій ОСОБА_3 змогу довести своє виправлення, стати корисною для суспільства, а також справить на неї належний виховний вплив щодо недопущення вчинення нею нових кримінальних правопорушень в подальшому.
Визначене обвинуваченій покарання на переконання суду відповідатиме меті покарання, гуманності, справедливості і не потягне за собою порушення засад виваженості, що включає наявність розумного балансу між захищуваними інтересами суспільства та правами осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності.
Мотиви прийняття інших рішень.
Підстав для обрання обвинуваченій запобіжного заходу суд не вбачає.
Цивільний позов не заявлявся.
Витрати на залучення експертів при проведенні судової експертизи в рамках даного кримінального провадження суд вирішує відповідно до ст. 124 КПК України.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України.
Арешти, накладені ухвалами слідчого судді від 11.04.2025 року та 14.04.2025 року - скасувати, за збігом потреби.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 31, 176-179, 369 371, 373 376, 394, 395 КПК України, суд -
Визнати ОСОБА_3 , винною за ч.2 ст.369-2 КК України і на підставі цього закону призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі 4 000 (чотирьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68 000 (шістдесят вісім тисяч) гривень на користь держави.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_3 , до набрання даним вироком законної сили не застосовувати.
Речові докази:
- бланк тимчасового посвідчення військовозобов"язаного від імені начальника ІНФОРМАЦІЯ_12 ОСОБА_12 на 1 арк, - повернути за належністю;
- ноутбук марки «LENOVO», В50-10, s/n МР09С6ТТ, модель 80QR та зарядний пристрій до ноутбука марки «LENOVO» (чорного кольору) - повернути за належністю;
- «Журнал обліку військовозобов'язаних (сержантів i солдатів), які взяті на військовий облік у ІНФОРМАЦІЯ_4 › (розпочатий 01.11.2023 року, на 50 арк.) ;- «Журнал реєстрації відправлених повідомлень ІНФОРМАЦІЯ_13 » (розпочато 15.01.2021, на 52 арк.);- «Журнал реєстрації вхідних документів ІНФОРМАЦІЯ_14 › (розпочато 28.01.2025, на 100 арк.);- «Книга запису відвідувачів ІНФОРМАЦІЯ_15 (розпочато 11.05.2024);- посадова інструкція головного спеціаліста (соціолога) ІНФОРМАЦІЯ_15 (інвентарний № 39/10);- посадова інструкція інспектора відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_15 (інвентарний № 132);- функціональні обов'язки начальника ІНФОРМАЦІЯ_15 (інвентарний № 167);- заява ОСОБА_13 , 29.08.1992 про відстрочку від призову від 09.04.2025, до якої додаються копії документів: аркушів паспорту ОСОБА_13 , картки фізичної особи платника податків - ОСОБА_13 , військового квитка на ім'я ОСОБА_13 , свідоцтво про народження ОСОБА_13 , заочне рішення Хорольського районного суду Полтавської області від 25.02.2025 року (всього додатків на 12 арк.);- ксерокопії документів на ім'я ОСОБА_7 : аркушів паспорту ОСОБА_7 , довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру ОСОБА_7 , аркушів паспорту ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , свідоцтва про народження ОСОБА_9 , посвідчення серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_9 , аркушів паспорту на ім'я НОМЕР_2 на ім'я ОСОБА_10 , свідоцтва про народження ОСОБА_11 , свідоцтво про смерть ОСОБА_11 , довідка вих. № 09-08/613 від 04.04.2025 щодо ОСОБА_9 ;- заява ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_16 до якої надаються копії документів: письмове пояснення від імені ОСОБА_14 , аркуші паспорту ОСОБА_14 , картки фізичної особи - платника податків ОСОБА_14 , тимчасове посвідчення військовозобов'язаного ОСОБА_14 , свідоцтво про народження ОСОБА_14 , аркушів паспорту ОСОБА_15 , довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру ОСОБА_15 , висновку № 993 про наявність порушень функцій організму на ім'я ОСОБА_15 , пенсійного посвідчення № НОМЕР_6 на ім'я ОСОБА_15 , акт обстеження матеріально-побутових умов від 18.02.2025, всього додатків на 11 арк.;- чорнові записи, виконані рукописним текстом на 2 арк.; - роздруковані облікові картки на ім'я: ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , всього на 3 арк;- роздруківку скриншотів, зроблених з робочого комп'ютеру - ноутбуку ОСОБА_3 щодо переписки в месенджері «Signal», всього на 3 арк.;- роздруківку інформації з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «АІТС-Оберіг» з інформацією щодо ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , всього на 9 арк;- ксерокопїі аркушів «Справа № 11/180 том 2 з заявами військовозобов'язаних про взяття (знятгя) військовозобов'язаних з військового обліку в зв'язку зі зміною місця проживання ІНФОРМАЦІЯ_2 на 2 арк. (титульного аркушу та внутрішнього опису), всього на 2 арк,- залишити при матеріалах кримінального провадження;
- військовий квиток ( бланк серії НОМЕР_5 ) військовозобов"язаного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 - повернути власнику .
- грошові кошти, а саме 15 (п?ятнадцять) купюр, номіналом 100 (сто) доларів США у розмірі 1500 (тисяча п?ятсот доларів США), з серійними номерами: QL 91043261 A, QL 91043262 A, QL 91043263 A, QL 91043264 A, QL 91043265 A, QL 91043266 A, QL 91043267 A, QL 91043268 A, QL 91043269 A, QL 91043270 A, QL 91043271 A, QL 91043272 A, QL 91043273 A, QL 91043274 A, QL 91043275 A- звернути в дохід держави;
- мобільний телефон марки Samsung, моделі Galaxy Аб, номер моделі S/M-A600FN/DS, IMEI 1: НОМЕР_7 , IMEI 2: НОМЕР_8 , S/N: НОМЕР_9 чорного кольору, який має пошкоджений екран у вигляді тріщин, а також систему логічного захисту, у вигляді цифрового коду, із сім-карткою оператора мобільного зв?язку ПрАТ «ВФ Україна», з телефонним номером ? НОМЕР_10 ?, та сім-карткою оператора мобільного зв?язку ПрАТ «Київстар», з телефонним номером НОМЕР_11 - повернути власнику ОСОБА_3 .?;
- Повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження, пронумеровано, прошито, скріплено аркушем паперу з відтиском печатки Лубенський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, два аркуші- залишити при матеріалах кримінального провадження.
- аркуш паперу з рукописними написами барвником чорного кольору, що починається зі слів «серпень 2022-2000» та закінчується словами «1809,09»залишити при матеріалах кримінального провадження.
Арешти, накладені ухвалами слідчого судді від 11.04.2025 року та 14.04.2025 року після набрання вироком законної сили - скасувати.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українки, уродженки с. Ковалі, Хорольського району Полтавської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 на користь держави кошти в сумі 16045,20 грн. в рахунок відшкодування витрат на залучення експертів для проведення експертиз.
Вирок може бути оскаржено в апеляційному порядку через Хорольський районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Повний текст вироку негайно після проголошення вступної та резолютивної частини згідно ч.15 ст.615 КПК України вручити обвинуваченому, прокурору.
ГоловуючийОСОБА_1