Рішення від 06.08.2025 по справі 280/10066/23

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

06 серпня 2025 року о/об 10 год. 00 хв.Справа № 280/10066/23 Провадження № СН/280/22/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини (вул.Козацька, буд.10, м.Вільнянськ, Запорізька область, 70002; код ЄДРПОУ 00699141)

до Головного управління ДПС у Запорізькій області (проспект Соборний, буд.166, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69107; код ЄДРПОУ ВП 44118663)

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (бул.Примаченко Марії, 20-А, м.Запоріжжя, 69036; код ЄДРПОУ 40311343)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини (надалі - позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі - відповідач, ГУ ДПС у Запорізькій області), в якій позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.08.2023 за №359208010714, винесене Головним управлінням ДПС у Запорізькій області, яким застосовано до Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 1107903,80 грн.

У позовній заяві зазначено наступне: «… З 09.03.2023 по 17.03.2023 у Вільнянській районній державній лікарні ветеринарної медицини Головним управлінням Державної податкової служби в Запорізькій області проведено документальну позапланову виїзну перевірку, зокрема з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2017 по 15.03.2023. За результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки складено акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки від 24.03.2023 № 367/08-01-07-14/00699141. Цим актом зафіксовано порушення з боку Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини, зокрема п. 1, п. 2. п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині не проведення через РРО/КОРО готівкових операцій па загальну суму 1 022 463,33 грн. В акті зазначено, що протягом перевіряємого періоду дільниці ВМ Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводили розрахункові операції в готівковій формі із застосуванням КОРО на загальну суму 4 513 125,12 грн. Інформація щодо проведених розрахунків в розрізі КОРО наведено в додатку 12 до акту перевірки, що є невід'ємною його частиною. Реєстр Звітів про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) поданих до органів ДПС наведено в додатку 13 до акту перевірки, що є невід'ємною його частиною. Перевіркою касових документів (прибуткові касові ордери, реєстри надходжень, касові книги, звіти касира, реєстри прибуткових ордерів) та банківських виписок Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини встановлено проведення готівкових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій та/або КОРО за надані послуги клінічного огляду тварин, кріплення бірок, дослідження па мастит тощо, на загальну суму 1022 463.33 грн. Проведені розрахунки проводились в приміщенні Лікарні, таким чином операції з оприбуткування готівки проводилися за юридичною адресою установи. Інформація щодо проведених готівкових розрахунків наведена в додатку 14 до акту перевірки, що є невід'ємною його частиною. Згідно додатку 14 до акту перевірки інформація щодо готівкових коштів (щоденно), проведених через касу установи (м. Вільнянськ, вул. Козацька, 10) Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини зазначено лише за період з 01.01.2017 по 31.03.2017. Іншої інформації щодо проведених готівкових розрахунків до Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини від ГУ ДПС у Запорізькій області не надходило. 18.08.2023 Головним управлінням ДПС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення № 359208010714, яким за порушення п. 1, п. 2, п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, п. 11 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України і пункту 1 ст. 17 з урахуванням п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про застосування РРО її сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 1 107 903,80 грн. Згідно розрахунку штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) по акту документальної позапланової виїзної перевірки фінансові санкції розраховані за період з 04.04.2017 по 31.12.2021 на загальну суму 1 107 903,80 грн. … На вимогу ст. 10 Закону № 265/95 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1336 від 23.08.2000 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Цією постановою затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. Відповідно до п. 7 цього Переліку роздрібній торгівлі медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села, селища дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або програмних РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. Лікарня розташована в місті Вільнянськ та має господарську одиницю Лабораторію ветсанекспертизи, де встановлені відповідні реєстратори розрахункових операцій, а дільниці ветеринарної медицини, що були структурними підрозділами Лікарні розташовані в селах та надають послуги в селах, про що і зазначено в акті перевірки та у Положенні про Вільнянську районну державну лікарню ветеринарної медицини та інших розпорядчих документах. … З акту перевірки вбачається, що перевіркою касових документів (прибуткові касові ордери, реєстри надходжень, касові книги, звіти касира, реєстри прибуткових ордерів) та банківських виписок Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини встановлено проведення готівкових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій та/або КОРО за надані послуги клінічного огляду тварин, кріплення бірок, дослідження на мастит тощо, на загальну суму 1 022 463,33 грн. Проведені розрахунки проводились в приміщенні Лікарні, таким чином операції з оприбуткування готівки проводилися за юридичною адресою установи. Інформація щодо проведених готівкових розрахунків наведена в додатку 14 до акту перевірки, що є невід'ємною його частиною. Згідно додатку 14 до акту перевірки інформація щодо готівкових коштів (щоденно), проведених через касу установи (м. Вільнянськ, вул. Козацька, 10) Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини зазначено лише за період з 01.01.2017 по 31.03.2017. Іншої інформації щодо проведених готівкових розрахунків до Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини від ГУ ДПС у Запорізькій області не надходило. Тобто, проведення готівкових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій та/або КОРО за надані послуги клінічного огляду тварин, кріплення бірок, дослідження на мастит тощо, на загальну суму 1022 463,33 грн. актом перевірки не підтверджено. З додатку 14 до акту вбачається інформація щодо готівкових коштів, проведених через касу установи (м. Вільнянськ, вул. Козацька, 10) Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини на загальну суму 126 316,67 грн., що є відмінною від суми зазначеної в самому акті перевірки. Отже, інформація щодо проведених готівкових операцій без застосування РРО та/або КОРО за надані ветеринарні послуги на суму 1 022 463,33 грн. актом перевірки та додатками до нього не підтверджено. Крім цього, варто уваги і розрахунок штрафних (фінансових) санкцій по акту документальної виїзної перевірки, згідно з яким за період з 01.01.2017 по 31.03.2017 штрафна санкція не застосована відповідно до вимог п. 102.9 ст. 102. п. 52 прим. 2 п. 69.9 підрозділу XX ПКУ. За період з 04.04.2017 по 31.12.2021 застосована штрафна санкція на загальну суму 1 107 903,80 грн. За період з 01.01.2022 по 28.02.2023 штрафна санкція не застосована відповідно до вимог п. 12 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 265/95. Тобто, контролюючий орган може накладати штрафні санкції не пізніше 1095 дня з дня вчинення платником податків правопорушення. Однак, Головне управління ДПС в Запорізькій області застосувало штрафні санкції з порушенням строку накладання, застосувала 18.08.2023 штрафні санкції за період з 04.04.2017 по 31.12.2021. … Отже, Головне управління ДПС в Запорізькій області не мала правових підстав на застосування штрафних санкцій до Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини за період з 04.04.2017 по 24.02.2019, у зв'язку зі спливом 1095 днів з дня вчинення правопорушення з урахуванням зупинення строку на період дії воєнного стану. Крім цього, звертаємо увагу, що Головне управління ДПС в Запорізькій області винесло податкове повідомлення-рішення від 18.08.2023 № 359208010714 за порушення, відповідальність за яке передбачена п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». … Тобто, контролюючий орган для застосування штрафних санкцій за період до 01.01.2022 мав застосувати положення п. 1 ст. 17 Закону № 265/95 з урахуванням п. 11 Прикінцевих положень цього Закону. Проте, з розрахунку штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) вбачається, що Головне управління ДПС в Запорізькій області зазначені приписи п. 11 Прикінцевих положень Закону № 265/95 не застосував, а штрафні (фінансові) санкції розрахував зі 100 та 150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг), ніж з 10 та 50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг). … Враховуючи вищевикладене, Головне управління ДПС в Запорізькій області при винесенні податкового повідомлення-рішення від 18.08.2023 № 359208010714 діяло не на підставі, та не у спосіб, визначені Конституцією України, Податковим кодексом України та Законом України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у зв'язку з чим. податкове повідомлення-рішення від 18.08.2023 № 359208010714, на нашу думку, підлягає скасуванню як таке, що винесено протиправно. …».

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Фахівцями управління податкового аудиту відповідно до вимог п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.п.78.1.7 п.78.1 ст.78, пункту 522, пункту 69.2 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010р. № 2755-VІ (зі змінами) (далі - Податковий кодекс), п.2 ч.1 ст.13 ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VІ (зі змінами), проведена позапланова виїзна документальна перевірка Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини, код ЄДРПОУ 00699141, з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2017 по 15.03.2023, валютного законодавства за період з 01.01.2017 по 15.03.2023, з питань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 15.03.2023, іншого законодавства за період з 01.01.2017 по 15.03.2023. Відповідно п.522 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу. У зв'язку з цим, перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, у т.ч. з питань дотримання вимог Закону України 06.07.95 № 265/95 - ВР “Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами) (далі - ЗУ №265/95-ВР), проводилася за період починаючи з 01.01.2017 року. За результатами проведеної перевірки Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини складено акт від 24.03.2023 №367/08-01-07-14/00699141, який отримано посадовими особами (головою комісії з припинення) 24.03.2023. Перевіркою встановлено порушення, в т.ч. порушення п.1, п.2, п.5 ст. 3 ЗУ №265/95-ВР в частині непроведення через РРО готівкових операцій на загальну суму - 1022463,33 грн. Вільнянська районна державна лікарня ветеринарної медицини відповідно до п.86.7 ст. 86 Податкового кодексу заперечення на акт перевірки від 24.03.2023 №367/08-01-07-14/00699141 до Головного управління ДПС у Запорізькій області не подавала. Вільнянська районна державна лікарня ветеринарної медицини оскаржено в адміністративному порядку податкове повідомлення-рішення від 18.08.2023 №359208010714. Рішенням ДПС України від 31.10.2023 №32584/6/99-00-06-03-01-06 податкове повідомлення-рішення від 18.08.2023 №359208010714 залишено без змін, скаргу платника - без задоволення. … Головне управління ДПС у Запорізькій області, з урахуванням внесених змін до Податкового кодексу, з урахуванням вимог ЗУ №265/95-ВР, винесено податкове повідомлення-рішення про застосування до Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 18.08.2023 № 359208010714 на суму 1 107 903,80грн. Податкове повідомлення-рішення вручено службою поштової доставки 22.08.2023 згідно рекомендованого повідомлення про вручення. При визначенні розміру штрафної санкції враховувалися вимоги п.11 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу та п.1 ст.17 Закону № 265/95-ВР, чинних на момент прийняття податкового повідомлення-рішення від 18.08.2023 №359208010714. Не погоджуючись із вище зазначеним податковим повідомленням-рішенням Вільнянською районною державною лікарнею ветеринарної медицини була подана позовна заява до Запорізького окружного адміністративного суду. Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.08.2023 р. №359208010714. Відповідач не погоджується з викладеними твердженнями Позивача щодо протиправності податкового повідомлення - рішення та звертає увагу суду на наступне. … Перевіркою дотримання вимог ЗУ №265/95-ВР, встановлено, що Вільнянською районною державною лікарнею ветеринарної медицини зареєстровано в Головному управлінні ДПС у Запорізькій області реєстратори розрахункових операцій за адресою Запорізька область, м.Вільнянськ, вул.Шевченка, буд.1, назва господарської одиниці - Лабораторія ветсанекспертизи. В структурі Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини обліковуються дільниці - Вільнянська ДВМ, Новогупалівська ДВМ, Михайло-Лукашівська ДВМ, Максимівська ДВМ, які надають послуги ветеринарної медицини по селам та селищам Вільнянського району (назви населених пунктів (сел, селищ), які обслуговують ДВМ, наведено в акті перевірки). Постановою Кабінетів міністра України від 23 серпня 2000 р. N 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"» (далі - Постанова №1336) визначено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій. Відповідно до п.7 Постанови №1336 дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села, селища. Враховуючи вимоги Постанови №1336 Вільнянська районна державна лікарня ветеринарної медицини використовує Книги обліку розрахункових операцій (КОРО), які зареєстровано в Головному управління ДПС у Запорізькій області (перелік наведено в акті перевірки). Перевіркою встановлено, що протягом перевіряємого періоду ДВМ Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводили розрахункові операції в готівковій формі із застосуванням КОРО на загальну суму 4 513 125,12 грн. Реєстр Звітів про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) поданих до органів ДПС наведено в додатку 13 до акту перевірки. Перевіркою касових документів (прибуткові касові ордери, реєстри надходжень, касові книги, звіти касира, реєстри прибуткових ордерів) та банківських виписок Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини встановлено проведення готівкових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій та/або КОРО за надані послуги клінічного огляду тварин, кріплення бірок, дослідження на мастит, тощо, на загальну суму - 1022463,33грн. Проведені розрахунки проводилися в приміщенні Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: м.Вільнянськ, вул..Козацька, буд.10, таким чином операції з оприбуткування готівки проводилися за юридичною адресою установи. Інформація щодо проведених готівкових розрахунків наведена в додатку 14 до акту перевірки, що є невід'ємною його частиною. Щодо відображення інформації про проведення готівкових операцій без застосування РРО в додатку 14 до акту перевірки повідомляємо наступне. В додатку 14 відображено інформацію щодо щоденних готівкових надходжень, проведених через касу установи (м.Вільнянськ, вул.Козацька 10) за період з 04.01.2017 по 31.03.2017, інформація щодо готівкових коштів, проведених через касу установи (м.Вільнянськ, вул.Козацька 10) за період з 01.01.2017 по 15.03.2023 відображено зведеною сумою за місяць (щомісячно). Загальна сума готівкових операцій не проведених через РРО та/або КОРО за надані ветеринарні послуги становить 1022463,33 грн та відображена в додатку 14 до акту перевірки. … Таким чином, перевіркою Вільнянською районною державною лікарні ветеринарної медицини встановлено порушення п. 1, п. 2, п.5 ст. 3 Закону України 06.07.95 № 265/95 - ВР “Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами) на загальну суму - 1022463,33 грн. Під час проведення перевірки фахівцями Головного управління ДПС у Запорізькій області посадовим особам (голові комісії з припинення) було вручено запит від 16.03.2023 з проханням надати пояснення стосовно встановленого порушення щодо проведення готівкових операцій без застосування РРО та КОРО. Головним бухгалтером 20.03.2023 було надано наступні пояснення «Каса в установі передбачена Законом України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», та на підставі наказів Міністерства фінансів України від 02.04.2014 № 372 «Про затвердження Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов'язань бюджетних установ та внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ» (зі змінами), від 29.12.2015, від 29.12.2015 №1219 «Про затвердження деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі», від 24.12.2012 №1407 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами», постановою Правління національного банку України від 29.12.2017 № 148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні». На підставі вищезазначених нормативних документів та наказу про «Організацію бухгалтерського обліку Вільнянської районної державної лікарні» установа видає накази «Про призначення матеріально-відповідальних осіб за отримання та збереження основних засобів, необоротних матеріальних активів, запасів, грошових коштів, бланків сурової звітності, і інших цінностей». Також кожного року видається наказ на «Про порядок розрахунку та встановлення ліміту каси», це пов'язано зі змінами тарифів платних послуг, та з не прогнозованими кількостями наданих послуг матеріально-відповідальними особами. Штатним розписом не передбачено посаду касира, тому обов'язки покладаються на бухгалтера, та прописуються в посадовій інструкції.» Всі документи по встановленим порушенням посадовими особами підприємства надано у повному обсязі. В ході проведення перевірки Вільнянською районною державною лікарнею ветеринарної медицини не надано докази та не доведено факт про неможливість своєчасного виконання податкових обов'язків (п.69.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу). … Однак, як уже було зазначено вище, відповідно до норм цього ж Закону № 2120-ІХ строки давності були зупинені пунктом 102.9 ст. 102 ПК України і діяли до внесення змін до ПК України Законом № 3219-ІХ від 30.06.2023 р. (набрав чинності 01.08.2023 р.). Отже, строки давності передбачені статтею 102 ПК України було поновлено лише з 01.08.2023 р. … Отже, розмір штрафних санкцій визначено п.1 ст. 17 Закону України №265-95-ВР. У позовній заяві позивач зазначає, про необхідність застосування штрафних санкцій відповідно до норм п.11 Прикінцевих положень Закону України №265/95-ВР, що у свою чергу є невірним із огляду на норми чинного законодавства. Нормами п.11 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» ПК України, визначено, що штрафні (фінансові) санкції за наслідком перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовується у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу). … Враховуючи вищевикладене, Відповідач вважає свою правову позицію обґрунтованою, такою що відповідає нормам чинного законодавства України. …».

Відповідач проти позовної заяви заперечував.

Третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (надалі - третя особа, ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області) подано до суду пояснення, в яких зазначено наступне: «… Головне управління підтримує позицію Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини, викладену в позовній заяві, з огляду на таке. … Актом про результати документальної позапланової виїзної перевірки від 24.03.2023 № 367/08-01-07-14/00699141 зафіксовані порушення з боку Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини, зокрема п. 1, п. 2, п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині не проведення через РРО/КОРО готівкових операцій на загальну суму 1 022 463,33 грн. 18.08.2023 Головним управлінням ДПС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення № 359208010714, яким за порушення п. 1, п. 2, п. 5 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, п. 11 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України і пункту 1 ст. 17 з урахуванням п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) в розмірі 1 107 903.80 грн. Разом із тим, додатками до акту, та і самому акті про результати документальної позапланової виїзної перевірки, відсутня повна інформація щодо готівкових коштів (щоденно), проведених через касу установи (м. Вільнянськ, вул. Козацька, 10) Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини. З огляду на що, інформація щодо проведених готівкових операцій без застосування РРО та/або КОРО за надані ветеринарні послуги на суму 1 022 463,33 грн. актом перевірки та додатками до нього не підтверджено. Згідно розрахунку штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) по акту документальної позапланової виїзної перевірки фінансові санкції розраховані за період з 04.04.2017 по 31.12.2021 на загальну суму 1 107 903,80 грн. Так, за період з 01.01.2017 по 31.03.2017 штрафна санкція не застосована відповідно до вимог п. 102.9 ст. 102, п. 52 прим. 2 п. 69.9 підрозділу XX ПКУ. За період з 04.04.2017 по 31.12.2021 застосована штрафна санкція на загальну суму 1 107 903,80 грн. За період з 01.01.2022 по 28.02.2023 штрафна санкція не застосована відповідно до вимог п. 12 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 265/95. За приписами п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на дату винесення податкового повідомлення-рішення) контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня - у разі проведення перевірки операції відповідно до статей 39 і 39-2 нього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі виявлення за результатами перевірки порушень інших вимог податкового законодавства, безпосередньо не пов'язаних з декларуванням податкових зобов'язань платником податків, а також порушень вимог іншого, крім податкового, законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму штрафних санкцій (фінансових санкцій, штрафів) платника податків не пізніше 1095 дня з дня вчинення відповідного правопорушення. Отже, контролюючий орган може накладати штрафні санкції не пізніше 1095 дня з дня вчинення платником податків правопорушення. Однак, Головне управління ДПС в Запорізькій області застосувало штрафні санкції з порушенням строку накладання, застосувала 18.08.2023 штрафні (фінансові) санкції за період з 04.04.2017 по 31.12.2021. Навіть, якщо враховувати зупинення перебігу строку у період дії встановленого карантину, Головне управління вважає, що строк накладання штрафних санкцій за період з 04.04.2017 по 18.03.2020, станом на день винесення податкового повідомлення-рішення вже сплинув. … Головне управління ДПС в Запорізькій області винесло податкове повідомлення-рішення від 18.08.2023 № 359208010714 за порушення, вчинене Вільнянською районною державною лікарнею ветеринарної медицини з 04.04.2017 по 31.12.2021, відповідальність за яке передбачена п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». … Станом на день прийняття податкового повідомлення-рішення від 18.08.2023 положення п. 11 Прикінцевих положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» є чинними, а тому ці приписи підлягали застосуванню при застосуванні санкцій за період до 01.01.2022. Звертаємо увагу, що Головне управління ДПС у Запорізькій області вважає, що у випадку зупинення перебігу строків винесення податкового повідомлення-рішення, яка визначена нормами підрозділу 10 Інші перехідні положення Податкового кодексу України, мають застосовуватись ці норми, а у випадку розрахування штрафних (фінансових) санкцій, що визначені п. 11 Прикінцевих положень Закону № 265/95, то ці норми не мають застосовуватись. При цьому, в редакції Закону № 265/955 чинній до 01.01.2022, положення п. 1 ст. 17 цього Закону також передбачали застосування фінансових санкцій у розмірах 100 і 150 відсотків, а положення п. 11 Прикінцевих положень Закону № 265/95 діяли і до 01.01.2022 і діють на теперішній час. В податковому повідомленні-рішенні від 18.08.2023 № 359208010714 Головне управління ДПС у Запорізькій області посилається на п. 11 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень ПК України, на п. 12 розділу II Прикінцевих положень Закону № 265/95-ВР, однак не застосує положення п. 11 Прикінцевих положень Закону №265/95-ВР, що свідчить про вибіркове застосування чинних норм законодавства. Враховуючи вищевикладене, Головне управління вважає, що податкове повідомлення-рішення від 18.08.2023 № 359208010714 у розмірі 1 107 903,80 грн. Винесено відповідачем протиправно. …».

Третя особа проти позовної заяви заперечувала.

Судом вивчено: відповідь позивача на відзив на позовну заяву; заперечення відповідача на відповідь на відзив на позовну заяву; інші заяви учасників справи по суті справи.

Ухвалою від 16.06.2025 суддею Прасовим О.О. прийнято до свого провадження дану адміністративну справу та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

У період з 09.03.2023 по 17.03.2023 контролюючим органом проведена документальна позапланова виїзна перевірка Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини (код ЄДРПОУ 00699141) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по 15.03.2021 та з питань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2011 по 15.03.2023, за результатами якої складено Акт №367/08-01-07-14/00699141 від 24.03.2023 (надалі - Акт перевірки №367/08-01-07-14/00699141 від 24.03.2023) (т.1, а.с.17-54).

В Акті перевірки №367/08-01-07-14/00699141 від 24.03.2023 зазначено: «… Перевіркою касових документів (прибуткові касові ордери, реєстри надходжень, касові книги, звіти касира, реєстри прибуткових ордерів) та банківських виписок Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини встановлено проведення готівкових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій та/або КОРО за надані послуги клінічного огляду тварин, кріплення бірок, дослідження на мастит, тощо, на загальну суму 1022463,33 грн. Проведені розрахунки проводилися в приміщенні Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: м.Вільнянськ, вул.Козацька, буд.10, таким чином операції з оприбуткування готівки проводилися за юридичною адресою установи. Інформація щодо проведених готівкових розрахунків наведена в додатку 14 до акту перевірки, що є невід'ємною його частиною. …».

У Висновку Акту перевірки №367/08-01-07-14/00699141 від 24.03.2023 зазначено, зокрема: «… Перевіркою Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини встановлено порушення: … п.1, п.2, п.5 ст.3 Закону України 06.07.95 №265/95-ВР «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами) в частині непроведення через РРО/КОРО готівкових операцій на загальну суму - 1022463,33 грн. …».

Результатом розгляду контролюючим органом Акту перевірки №367/08-01-07-14/00699141 від 24.03.2023 стало прийняття відносно Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини податкового повідомлення-рішення №359208010714 від 18.08.2023, яким за платежем «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 1107903 грн. 80 коп.

Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.

При вирішенні публічно-правового спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.

У ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зазначено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється; 2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти). Фізичні особи - підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги; (…); 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів; (…).

Згідно з ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 1) у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання: 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше; 150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення; (…).

Відповідно до п.11 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» тимчасово, до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 цього Закону, застосовуються в таких розмірах: 10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше; 50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Як зазначено у п.11 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).

За п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення приймається в порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки, та надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу. За наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та додаткових документів і пояснень, зокрема документів, що підтверджують відсутність вини, наявність пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цього Кодексу, поданих у порядку, встановленому цією статтею, податкове повідомлення-рішення приймається в порядку та строки, визначені пунктом 86.7 цієї статті.

Згідно з п.102.9 ст.102 Податкового кодексу України (п.102.9 ст.102 Податкового кодексу України був чинним у спірний період) на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

У «Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій», затвердженому 23.08.2000 постановою Кабінету Міністрів України №1336, зазначено: «… 7. Роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села, селища. …».

Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 28.05.2025 у даній справі №280/10066/23 (адміністративне провадження №К/990/30339/24) зазначено: «… 46. З матеріалів справи вбачається, та встановлено судом першої інстанції ,що позивачем проводилися готівкові розрахунків за надані ветеринарні послуги користувачам, що підтверджується копією реєстрів прибутково-касових ордерів за період з 04.04.2017 по 31.12.2021, без використання Книги обліку розрахункових операцій (КОРО). …».

При цьому, на сторінках 34-35 Акту перевірки №367/08-01-07-14/00699141 від 24.03.2023 зазначено: «… Перевіркою касових документів (прибуткові касові ордери, реєстри надходжень, касові книги, звіти касира, реєстри прибуткових ордерів) та банківських виписок Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини встановлено проведення готівкових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій та/або КОРО за надані послуги клінічного огляду тварин, кріплення бірок, дослідження на мастит, тощо, на загальну суму 1022463,33 грн. Проведені розрахунки проводилися в приміщенні Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: м.Вільнянськ, вул.Козацька, буд.10, таким чином операції з оприбуткування готівки проводилася за юридичною адресою установи. Інформація щодо проведених готівкових розрахунків наведена в додатку 14 до акту перевірки, що є невід'ємною його частиною. … Таким чином, перевіркою Вільнянською районною державною лікарні ветеринарної медицини встановлено порушення п.1, п.2, п.5 ст.3 Закону України 06.07.95 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами) на загальну суму - 1022463,33 грн. …».

Судом прийнято до уваги, зазначене позивачем у позовній заяві - «… Згідно додатку 14 до акту перевірки інформація щодо готівкових коштів (щоденно), проведених через касу установи (м. Вільнянськ, вул. Козацька, 10) Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини зазначено лише за період з 01.01.2017 по 31.03.2017. Іншої інформації щодо проведених готівкових розрахунків до Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини від ГУ ДПС у Запорізькій області не надходило. Тобто, проведення готівкових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій та/або КОРО за надані послуги клінічного огляду тварин, кріплення бірок, дослідження на мастит тощо, на загальну суму 1022 463,33 грн. актом перевірки не підтверджено. З додатку 14 до акту вбачається інформація щодо готівкових коштів, проведених через касу установи (м. Вільнянськ, вул. Козацька, 10) Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини на загальну суму 126 316,67 грн., що є відмінною від суми зазначеної в самому акті перевірки. Отже, інформація щодо проведених готівкових операцій без застосування РРО та/або КОРО за надані ветеринарні послуги на суму 1 022 463,33 грн. актом перевірки та додатками до нього не підтверджено. Крім цього, варто уваги і розрахунок штрафних (фінансових) санкцій по акту документальної виїзної перевірки, згідно з яким за період з 01.01.2017 по 31.03.2017 штрафна санкція не застосована відповідно до вимог п. 102.9 ст. 102. п. 52 прим. 2 п. 69.9 підрозділу XX ПКУ. За період з 04.04.2017 по 31.12.2021 застосована штрафна санкція на загальну суму 1 107 903,80 грн. За період з 01.01.2022 по 28.02.2023 штрафна санкція не застосована відповідно до вимог п. 12 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 265/95. …».

Суд вважає, що відповідачем документально не доведено суму порушення - «1022463,33 грн.».

Оскаржуване податкового повідомлення-рішення №359208010714 від 18.08.2023 прийнято відповідачем «… на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, п.11 підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України і пункту 1 статті 17, з урахуванням п.12 Прикінцевих положень Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 року «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами) …».

Однак, у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 28.05.2025 у даній справі №280/10066/23 (адміністративне провадження №К/990/30339/24) зазначено: «… 51. Колегія суддів відхиляє посилання контролюючого органу на п. 11 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, оскільки вказана норма стосується визначення розміру штрафних санкцій та не регулює порядку їх застосування, з урахування дії закону в часі. …».

Також, у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 28.05.2025 у даній справі №280/10066/23 (адміністративне провадження №К/990/30339/24) зазначено: «… 53. Однак, суди першої та апеляційної інстанцій не звернули уваги на те, що пунктом II Прикінцевих положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який є спеціальним законом у цих правовідносинах, визначено, що тимчасово, до 1 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 статті 17 цього Закону, застосовуються в таких розмірах: 10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше; 50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення. 54. Станом на день прийняття спірного податкового повідомлення-рішення положення п. 11 Прикінцевих положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» є чинними та діяли як до 01.01.2022, так і діють на теперішній час (винесення цієї постанови). …».

Судом враховано наведене у п.51, п.53, п.54 постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 28.05.2025 у даній справі №280/10066/23 (адміністративне провадження №К/990/30339/24).

Викладене Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 28.05.2025 у даній справі №280/10066/23 (адміністративне провадження №К/990/30339/24) свідчить про те, що податковий орган не правильно діяв при застосуванні штрафних санкцій за період до 01.01.2022 відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з урахуванням п.11 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Разом із цим, з приводу застосування відповідачем приписів п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України судом прийнято до уваги, що у спірний період був чинний п.102.9 ст.102 Податкового кодексу України.

З урахуванням приписів п.86.8 ст.86, п.102.9 ст.102 Податкового кодексу України, обставин справи, суд не вбачає не дотримання відповідачем приписів п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України.

З огляду на приписи ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення №359208010714 від 18.08.2023 прийнято відповідачем не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є не правомірним і підлягає скасуванню.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню. Доводи позивача та відповідача частково не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки відповідачем у справі було ГУ ДПС у Запорізькій області, то за рахунок його бюджетних асигнувань мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 74783 грн. 51 коп. (74783 грн. 51 коп. = 16618 грн. 56 коп. + 24927 грн. 84 коп. + 33237 грн. 11 коп.).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини (вул.Козацька, буд.10, м.Вільнянськ, Запорізька область, 70002; код ЄДРПОУ 00699141) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (проспект Соборний, буд.166, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69107; код ЄДРПОУ ВП 44118663), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (бул.Примаченко Марії, 20-А, м.Запоріжжя, 69036; код ЄДРПОУ 40311343), про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Запорізькій області №359208010714 від 18.08.2023, яким до Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини за платежем «Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 1107903 грн. 80 коп.

Стягнути на користь Вільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини (вул.Козацька, буд.10, м.Вільнянськ, Запорізька область, 70002; код ЄДРПОУ 00699141) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (проспект Соборний, буд.166, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69107; код ЄДРПОУ ВП 44118663) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 74783 грн. 51 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 06.08.2025.

Суддя О.О. Прасов