Справа № 761/24011/25
Провадження № 3/761/5196/2025
29 липня 2025 року
Суддя Шевченківського районного суду м.Києва Хардіна О.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1, 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 631253 від 26.05.2025 року, вбачається, що 26.05.2025 року о 21.30 год., за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно доньки ОСОБА_2 , а саме: ображав словесно та замахувався, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 631251 від 26.05.2025 року, вбачається, що 26.05.2025 року о 21.30 год., за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно дружини ОСОБА_3 , а саме: ображав словесно та штовхав, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 631252 від 26.05.2025 року, вбачається, що 26.05.2025 року о 21.30 год., за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно неповнолітнього сина ОСОБА_4 , а саме: ображав словесно, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Постановою судді Шевченківського районного суду м. Києва від 29.07.2025 року вказані протоколи про адміністративне правопорушення об'єднані в одне провадження.
ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечував обставини викладені у протоколі.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до такого висновку.
Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Адміністративним правопорушенням (проступком) ч. 1 ст. 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин справи, її вирішення у точній відповідності до закону.
Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 251 КУпАП).
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 173-2 КУпАП установлено адміністративну відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 631253 від 26.05.2025 року, вбачається, що 26.05.2025 року о 21.30 год., за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно доньки ОСОБА_2 , а саме: ображав словесно та замахувався, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 631251 від 26.05.2025 року, вбачається, що 26.05.2025 року о 21.30 год., за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно дружини ОСОБА_3 , а саме: ображав словесно та штовхав, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 631252 від 26.05.2025 року, вбачається, що 26.05.2025 року о 21.30 год., за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно неповнолітнього сина ОСОБА_4 , а саме: ображав словесно, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Разом з тим, в матеріалах справи відсутні достатні переконливі докази вчинення адміністративного правопорушення, шкода не визначена.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушенні відсутнє викладення обставин, передбачених ч.1,2 ст. 173-2 КУпАП, які передбачають адміністративну відповідальність за вказанні діяння. На підставі наявних даних суд позбавлений можливості пересвідчитися про наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1,2 ст. 173-2 КУпАП в діях ОСОБА_1 .
Згідно зі ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства, є забезпечення доведеності вини.
У силу Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди України застосовують при розгляді справ Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
На підставі викладеного, суддя дійшов висновку, що провадження у справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1,2 ст. 173-2 КУпАП, підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 9, 23, ст. 173-2, 247, 268, 279, 280, 283-285 КУпАП, суддя
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1,2 ст. 173-2 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя О.П. Хардіна