Справа № 405/4655/25
провадження № 3/405/1397/25
01.08.2025 м. Кропивницький
Подільський районний суд міста Кропивницького у складі: головуючого судді Майданнікова О.І., при секретарі Середньої І.С., за участю: прокурора Анастасієвої В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки м. Кіровоград, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , на момент вчинення адміністративного правопорушення перебувала на посаді головного спеціаліст відділу бухгалтерського обліку і звітності Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 , займаючи посаду головного спеціаліст відділу бухгалтерського обліку і звітності Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради, тобто будучи суб'єктом, на якого відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2023 до 00 год. 00 хв. 01.02.2024 несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме 06.02.2024 о 16 год. 04 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП;
Прокурор у судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, складений за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 № 380/25 від 24.07.2025, посилаючись на підстави, викладені у ньому. Зважаючи на порушення ОСОБА_1 вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», просив визнати останню винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у межах санкції зазначеної частині вказаної статті.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якій було роз'яснені положення ст. 63 Конституції України та права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення, - визнала, та суду пояснила, що вона ознайомлена про обов'язок подачі декларації під підпис. На посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку і звітності Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради перебувала з 01.02.2023 по 31.03.2023. Декларацію за 2022 рік подала несвоєчасно, так як не знала про обов'язок подання щорічної декларації за 2022 рік, тому що за той період вже була подана декларація кандидата на посаду за 2022 рік. З її боку будь-якого умислу не було, вказала, що щиро кається у вчиненому.
Заслухавши у судовому засіданні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що, окрім пояснень самої ОСОБА_1 , підтверджується також наступними доказами:
- протоколом №380/25 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 24.07.2025 р., яким встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», та, відповідно, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП (а.п.1-7);
- інформацією з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, роздрукованої з веб-ресурсу - https://public.nazk.gov.ua, а саме щорічною декларацією ОСОБА_1 , а саме 06.02.2024 о 16 год. 04 хв. шляхом її заповнення, збереження та подачі на зазначеному веб-ресурсі (а.п.8-14);
- листом УСР до Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради про отримання інформації та копій документів (а.п. 15-16);
- лист з Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради до УСР про надання копій документів (а.п.17);
- розпорядження Кропивницького міського голови від 24.01.2023 №40-к «Про призначення ОСОБА_1 з 01.02.2023 на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради з терміном випробування по 31.03.2023 року, до призначення на цю посаду переможця конкурсу або спливу двадцяти місячного строку після припинення чи скасування воєнного стану» (а.п.18);
- посадовою інструкцією головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради (а.п. 19-20);
- розпорядження Кропивницького міського голови від 03.04.2023 №140-к «Про присвоєння рангу ОСОБА_1 » (а.п.21);
- копією попереджання про встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на службу в органах місцевого самоврядування та її проходження, підписаного ОСОБА_1 01.02.2023 (а.п.22-23);
- копією розпорядження Кропивницького міського голови «Про звільнення ОСОБА_1 » (а.п.24);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 16.05.2025 року (а.п.25-26).
Зазначені докази є належними і допустимими та на їх основі у визначеному законом порядку у повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 у його вчиненні.
Так, уповноваженою посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення у вину ОСОБА_1 висувалося порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»
Згідно з положеннями пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку і звітності Головного управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Чинним законодавством, а саме ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.
Отже, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, вчасно (до 00 год. 00 хв. 01.02.2024) не подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, що є порушенням вимог частини 1 ст.45 Закону, натомість подала вказану декларацію 06.02.2024 о 16 год. 04 хв. - несвоєчасно.
Положеннями ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
На підставі встановлених обставин справи та наведених положень правових норм, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Мірою відповідальності, яка застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами є адміністративне стягнення (ст. 23 КУпАП).
З урахування наведеного при накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує: особу порушника, яка відповідно до матеріалів справи, до адміністративної відповідальності не притягувалася, докази про притягнення ОСОБА_1 , протягом року до адміністративної відповідальності посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення суду не надано; характер вчиненого правопорушення, та ступінь його суспільної небезпеки, а саме, те, що дане правопорушення пов'язано з корупцією; щире розкаяння винної, як обставину, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність обставин, що її обтяжують, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що є мінімальним, і таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею нових правопорушень, та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд -
постановив:
визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: рахунок № UA658999980313000149000011001; одержувач - ГУК у Кіров.обл./Кiров.обл./21081300; код одержувача - 37918230; банк одержувача - Казначейство України (ЕАП); МФО банку - 899998; призначення платежу - штраф, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ), Подільський районний суд міста Кропивницького, протокол № 380/25 від 24.07.2025.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106; призначення платежу: судовий збір на користь держави ( ОСОБА_1 , справа № 405/4655/25, Подільський районний суд міста Кропивницького).
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Подільський районний суд міста Кропивницького протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови, - без змін, чи зміні постанови.
Суддя Олексій Іванович Майданніков