вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
29.07.2025м. ДніпроСправа № 904/211/24
за заявою Головного управління ДПС у Дніпропетровської області (49005, місто Дніпро, вулиця Сімферопольська, будинок 17А, код ЄДРПОУ 44118658)
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" (52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, селище міського типу Слобожанське, вулиця 8 Березня, будинок 23А, офіс 302, код ЄДРПОУ 42347345)
про визнання грошових вимог у сумі 26 098, 67 грн та окремо судовий збір у сумі 4844,80 грн
Суддя Первушин Ю.Ю.
за участю секретаря судового засідання Дяченко А.С.
За участю представників учасників справи:
від кредитора: Сліпець Сергій Сергійович.
від боржника: ліквідатор Винниченко Юрій Валентинович.
16.01.2024 до відділу канцелярії Господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Ніко-Тайс", м. Київ про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" (код ЄДРПОУ 42347345).
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.01.2024 матеріали заяви передано на розгляд судді Первушина Ю.Ю.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 26.01.2024 прийнято заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Ніко-Тайс" про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" до розгляду; призначено підготовче засіданні на 12.02.2024 о 14:30 год.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 27.03.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" (код ЄДРПОУ 42347345). Визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Ніко-Тайс" (код ЄДРПОУ 38039872) в розмірі 30 280,00 грн. судового збору (1 черга задоволення), 5791578,73 грн суми основного боргу (4 черга задоволення). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів, до 13.09.2024. Розпорядником майна призначити арбітражного керуючого Винниченко Юрія Валентиновича (свідоцтво №1658 від 24.07.2013). Призначити попереднє засідання суду на 13.05.2024 о 12:30 год.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 09.07.2024 завершено попереднє судове засідання у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" (52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, селище міського типу Слобожанське, вулиця 8 Березня, будинок 23А, офіс 302, код ЄДРПОУ 42347345). Призначено підсумкове засідання на 02.09.2024 о 12:30 год.
Постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 02.09.2024 припинено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" (код ЄДРПОУ 42347345). Припинено повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Винниченко Юрія Валентиновича (свідоцтво №1658 від 24.07.2013). Визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" (код ЄДРПОУ 42347345) банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 02.09.2025. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" (код ЄДРПОУ 42347345) призначено арбітражного керуючого Винниченко Юрія Валентиновича (свідоцтво №1658 від 24.07.2013).
16.04.2025 через підсистему "Електронний суд" надійшла заява Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з грошовими вимогами до боржника в розмірі 26098,67 грн та 4844,80 грн судового збору.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 21.04.2025 прийнято заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" (код ЄДРПОУ 42347345) про визнання грошових вимог в розмірі 26098,67 грн та 4844,80 грн судового збору. Призначено розгляд заяви в судовому засіданні на 26.05.2025 о 10:30 год.
Цією ж ухвалою суду зобов'язано ліквідатора надати повідомлення про результати розгляду грошових вимог.
Кредитор у судове засідання не з'явився, про причин неявки суд не повідомив.
Ліквідатор у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі. Станом на 26.05.2025 ліквідатором вимоги ухвали суду від 21.04.2025 не виконано, повідомлення про результати розгляду грошових вимог до суду не подано.
У зв'язку з неявкою кредитора та ліквідатора у судове засідання, необхідністю витребування додаткових документів, суд вирішив за доцільне відкласти розгляд заяви на іншу дату -16.06.2025.
Через систему Електронний суд 10.06.2025 вх. суду № 25109/25 ліквідатор Винниченко Юрій Валентинович подав до суду повідомлення про результат розгляду кредиторських вимог. На думку ліквідатор заявлені у заяві Головного управління ДПС у Дніпропетровської області від « 16» квітня 2025 р. про визнання кредиторських вимог, вважаються такими, що не підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів.
В судовому засіданні 16.06.2025 ліквідатор та представник заявника висловили свої пояснення, надали відповідь на запитання суду.
Представник ГУ ДПС у Дніпропетровській області заявив усне клопотання про відкладення судового розгляду на іншу дату для надання можливості сформувати свою правову позицію з огляду на повідомлення ліквідатора про відхилення грошових вимог.
Господарський суд вирішив за доцільне задовольнити клопотання представника заявника, встановити строк заявнику - ГУ ДПС у Дніпропетровської області для надання додаткових пояснень до 14.07.2025, ухвалою від 16.06.2025 слухання заяви суд вирішив відкласти на 29.07.2025 об 11:00 год.
Через систему Електронний суд 14.07.2025 заявник подав до суду додаткові письмові пояснення.
До судового засідання 29.07.2025 з'явилися представник заявника та ліквідатор боржника. В судовому засіданні представник заявника підтримав свої вимоги надав суду відповідні пояснення. Ліквідатор боржника після дослідження додаткових пояснень в судовому засіданні виклав свою позицію за змістом якої проти задоволення заяви про визнання грошових вимог ГУ ДПС у Дніпропетровській області не заперечував.
За наслідками обговорення суд перейшов до стадії ухвалення судового рішення та проголосив скорочену ухвалу суду.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін суд встановив наступне.
Заява ГУ ДПС у Дніпропетровській області про визнання грошових вимог до ТОВ "Агро Легіон ЛТД" містить наступні обґрунтування.
Згідно із п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Згідно із п.41.2 ст.41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно із п.41.3 ст.41 Податкового кодексу України, повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.
Розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України.
Відповідно до п.п. 19 1.1.45 п. 19 1.1 ст. 19 1 Податкового кодексу України, однією із функцій контролюючих органів є звернення до суду у випадках, передбачених законодавством.
В інтегрованих картках платника податків ТОВ «Агро Легіон ЛТД» обліковується не заявлений до суду податковий борг на загальну суму 26 098,67 грн. (основний платіж - 0 грн., штрафна санкція - 0 грн., пеня - 26 098,67 грн.) а саме:
Податковий борг з податку на додану вартість виник внаслідок несплати платником податків сум грошових зобов'язань у загальному розмірі 26 098,67 грн. (основний платіж - 0 грн., штрафна санкція - 0 грн., пеня - 26 098,67 грн.)
Структура податкового боргу:
- Пеня нарахована відповідно до ст. 129 ПК України на загальну суму 26 098,67 грн.
Відповідно до п.п.129.1.1 п.129.1 ст. 129 ПК України, нарахування пені розпочинається: при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
Відповідно до п.п.129.3.3 п.129.3 ст.129 Податкового кодексу України, нарахування пені закінчується: у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України) Інтегрована картка платника податків додається до заяви про визнання грошових вимог.
Пеня у розмірі 26 043,60 грн нарахована за період несплати грошового зобов'язання по податковій декларації №9303102101 від 17.11.2020.
Відповідно до п. 203.1, 203.2 ст. 203 ПК України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Таким чином, граничний день сплати грошового зобов'язання по податковій декларації №9303102101 від 17.11.2020 є 30.11.2020.
Відповідно до п.п.129.1.3 п.129.1 ст. 129 ПК України, нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п.129.3.3 п.129.3 ст.129 Податкового кодексу України, нарахування пені закінчується: у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України) Таким чином, пеня у розмірі 26 043,60 грн нараховано в період з 01.03.2021 по 27.03.2024.
Пеня у розмірі 55,07 грн нарахована за період несплати грошового зобов'язання по ППР №0168911810 від 05.11.2021.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 КАС України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити
нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Відповідно до абз 2 п. 42.5 т. 42 ПК України, у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження
фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Дата зазначена поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення - 12.01.2022.
З урахуванням вищевикладеного, ППР №0168911810 від 05.11.2021 вважається врученим 12.01.2022, граничним терміном сплати є 26.01.2022.
Відповідно до п.п.129.1.1 п.129.1 ст. 129 ПК України, до нарахування пені розпочинається: при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Відповідно до п.п.129.3.3 п.129.3 ст.129 Податкового кодексу України, нарахування пені закінчується: у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України) Таким чином, пеня у розмірі 55,07 грн. нараховано в період з 27.01.2021 по 27.03.2024.
Враховуючи вищевикладене, пеня є такою, що нарахована згідно вимог чинного законодавства, за період до відкриття провадження у справі про банкрутство та нарахування такої пені закінчено у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів.
До заяви про визнання грошових вимог додано копії первинної документації, яка підтверджує виникнення податкового зобов'язання, зокрема, Податкова декларація з податку на додану вартість від 17.11.2020; акт про результати камеральної перевірки від 10.03.2025 за квітень 2021 ; докази поштового направлення боржнику, податкове повідомлення рішення від 05.11.2021 № 0168911810 із доказом поштового відправлення; розрахунок податкової заборгованості.
Доказів погашення податкової заборгованості або доказів судового оскарження рішення податкового органу учасниками провадження суду не надано.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог заявника.
У відповідності до пп. 14.1.137 п.14.1 статті 14 Податкового кодексу України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п.п.41.1.1 п.41.1 статті 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи.
Згідно п.41.4 статті 41 Податкового кодексу України, Органами стягнення є виключно контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 цього пункту, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Відповідно до пп.191.1.45 п. 191.1 ст.191 Податкового кодексу України, контролюючі органи звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством.
Враховуючи вищевказані норми чинного законодавства, перевіривши розрахунок заборгованості, суд дійшов висновку, що грошові вимоги кредитора слід визнати повністю.
За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:
1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Відповідно до приписів ст. 48 КУзПБ у зборах кредиторів боржника можуть брати участь із правом дорадчого голосу, зокрема конкурсні кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання.
До заяви про визнання грошових вимог кредитора ГУ ДПС У Дніпропетровській області додано докази оплати судового збору в розмірі 4844,80 грн. платіжною інструкцією № 928 від 14 квітня 2025 (т. 1 а.с. 4).
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про визнання грошових вимог Головного управління ДПС у Дніпропетровській області у розмірі 26098,67 грн. (6 черга задоволення) штрафні санкції та 4844,80 грн. (1 черга задоволення) судовий збір з наступним включенням їх до реєстру вимог кредиторів із право дорадчого голосу на зборах кредиторів.
Керуючись статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, статтями 45, 46, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд,
Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Дніпропетровської області (49005, місто Дніпро, вулиця Сімферопольська, будинок 17А, код ЄДРПОУ 44118658) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро Легіон ЛТД" (52005, Дніпропетровська область, Дніпровський район, селище міського типу Слобожанське, вулиця 8 Березня, будинок 23А, офіс 302, код ЄДРПОУ 42347345) у розмірі 26098,67 грн. (6 черга задоволення) штрафні санкції та 4844,80 грн. (1 черга задоволення) судовий збір.
Ухвала набирає законної сили 29.07.2025 та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено та підписано 01.08.2025.
Суддя Ю.Ю. Первушин