29 липня 2025 року справа № 580/6018/25
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в залі суду адміністративну справу за позовом Заступника керівника Смілянської окружної прокуратури Коломійця Івана Петровича в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Центрального округу до Виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
28.05.2025 Заступник керівника Смілянської окружної прокуратури Коломієць Іван Петрович (20301, Черкаська обл., м.Умань, вулиця Гайдамацька, будинок 16; код ЄДРПОУ 02911119) в інтересах держави в особі ДЕРЖАВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ЦЕНТРАЛЬНОГО ОКРУГУ (36039, Полтавська обл., місто Полтава, вулиця КОЦЮБИНСЬКОГО, будинок 6; код ЄДРПОУ 42149108) (далі - позивач) подав у Черкаський окружний адміністративний суд позов до ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (19402, Черкаська обл., м.Корсунь-Шевченківський, вул.Шевченка, будинок 42; код ЄДРПОУ 04061599) (далі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльності щодо незабезпечення ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища на земельній ділянці комунальної форми власності, що розташована в межах Корсунь-Шевченківської ОТГ Черкаської області за координатами 49.4363100, 31.2134360, зобов'язавши вжити заходів щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища на земельній ділянці комунальної форми власності, що розташована в межах Корсунь-Шевченківської ОТГ Черкаської області за координатами 49.4363100,31.2134360.
Додатково просив про дату та час розгляду справи повідомити сторони для забезпечення участі у справі.
Обґрунтовуючи зазначив, що відповідач всупереч вимог закону не виконує своїх повноважень у визначеній сфері а позивач відмовився урегулювати в досудовому порядку.
Ухвалою від 30.05.2025 суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі та вирішив розгляд справи здійснювати на виконання ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за правилами спрощеного позовного провадження. Також встановив відповідачу строк, тривалістю п'ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, для надання відзиву на позовну заяву та повідомив сторін про строки для надання клопотань про виклик їх у судове засідання. Вказану ухвалу відповідач отримав 01.06.2025, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа в його електронний кабінет.
Відповідач правом подати відзив не скористався, про причини суд не повідомив.
Оскільки від сторін не надійшли суду обґрунтовані клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням їх представників, з огляду на відсутність необхідності виклику та допиту свідків та призначення експертизи, суд вирішив справу розглянути без проведення судового засідання та їх виклику (у письмовому провадженні).
Оцінивши доводи, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Смілянською окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12025250380000079 від 04.03.2025 за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України за фактом забруднення земель комунальної власності шляхом утворення стихійного сміттєзвалища на території Корсунь-Шевченківської ОТГ. У ході досудового розслідування кримінального провадження 17.03.2025 проведено огляд місця події за участю інспектора представників відділу екології та охорони довкілля Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області. Оглядом місця події встановлено, що біля земельної ділянки з кадастровим номером 7122510100:22:001:0018 площею 2,2963 га в адміністративних межах Корсунь-Шевченківської ОТГ, зліва від автодороги Н-01 Знам'янка-Київ знаходиться земельна ділянка, кадастровий номер якої відсутній, на якій наявне стихійне сміттєзвалище, утворене з твердих побутових відходів, відходів рослинності та будівельного сміття, які розміщені в хаотичному порядку у вигляді штучних насипів. Сміттєзвалище має ознаки задавненого, оскільки наявні на ньому відходи перебувають у стані гниття та розпаду.
При цьому, на момент проведення огляду не виявлено ознак ліквідації незаконного звалища, а також будь-яких офіційно встановлених інформаційних оголошень про заборону викидати сміття.
За допомогою мобільного додатку «Гугл карти» встановлені точки земельної ділянки зі стихійним сміттєзвалищем з такими координатами 49.4363100, 31.2134360.
Відповідно до інформації Корсунь-Шевченківської міської ради за №01-50/9/6169 від 07.05.2025 встановлено, що комісією з питань поводження з безхазяйними відходами на території Корсунь-Шевченківської територіальної громади проводилося обстеження місць несанкціонованого розміщення відходів, про що складено відповідний акт від 17.03.2025. Комісією з питань поводження з безхазяйними відходами встановлено, що біля земельної ділянки з кадастровим номером 7122510100:22:001:0018 знаходиться земельна ділянка комунальної форми власності, на якій розташовані тверді побутові відходи та відходи рослинності, орієнтовна площа забруднення становить 0,03 га. Також в інформації зазначено, що заходи щодо очищення стихійного сміттєзвалища Корсунь-Шевченківська міська рада не вживала та не надавала дозвіл на облаштування сміттєзвалища на вказаній земельній ділянці.
Повторним оглядом місця події, проведеним слідчим СВ відділення поліції №1 Черкаського РКУП ГУНП в Черкаській області від 28.04.2025 встановлено, що на земельній ділянці наявні місця відходів висотою близько 0,5 м., орієнтовна територія засмічення становить 0,02 га. Сміттєзвалище знаходиться від траси Н-01 Київ-Знам'янка на відстані близько 250-300 м. Також повторним оглядом місця події зафіксоване сміттєзвалище, яке не має ознак ліквідації, чи будь-яких інформаційних знаків щодо заборони вивозу сміття.
Корсунь-Шевченківською міською радою в інформації на запит прокурора вказано про наявні діючі екологічні програми, якими передбачено заходи стосовно ліквідації стихійних сміттєзвалищ, які будуть виконані при відповідному фінансуванні.
Виявлені порушення, а саме є бездіяльність відповідача, яка полягає у невжитті заходів щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища на вказаній вище земельній ділянці комунальної форми власності зумовили звернення позивача до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд врахував таке.
Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Щодо представництва прокурором інтересів держави в суді суд урахував.
Смілянською окружною прокуратурою до Державної екологічної інспекції Центрального округу в порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» 08.05.2025 направлено лист за №52/3-2787вих-25 про виявлені правопорушення, в якому повідомлено уповноважений орган про необхідність вжити заходи реагування щодо звернення до суду із позовною заявою про зобов'язання міської ради вжити заходів до ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища на території Корсунь-Шевченківської територіальної громади.
У відповідь Державна екологічна інспекція Центрального округу листом за №06- 08/2909 від 19.05.2025 поінформувала прокурора про не здійснення ними заходів на усунення виявлених порушень та просила вжити заходів представницького характеру в їх інтересах.
Отже, позивач мав право ініціювати позов у суд.
Захист прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави згідно зі ст.1 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру» відносяться до мети здійснення функцій прокуратури України.
Під час здійснення представництва інтересів громадянина або держави у суді прокурор має право в порядку, передбаченому процесуальним законом та законом, що регулює виконавче провадження, звертатися до суду з позовом (п.1 ч.6 ст.23 вказаного Закону).
Відповідно до статті 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Екологічні інтереси населення можуть підлягати судовому захисту на підставі частини 7 статті 41 Конституції України, відповідно до якої використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі, а також приписів статті 66 Основного Закону, відповідно до якої кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки. Згідно зі статтею 13 Конституції України природні ресурси, що знаходяться у межах території України, є об'єктами права власності українського народу й повинні використовуватися відповідно до закону.
Згідно зі ст.96 Земельного кодексу України та ст.35 Закону України від 19 червня 2003 року №962-IV «Про охорону земель» (далі - ЗУ №962-IV) власники та землекористувачі зобов'язані забезпечувати захист земель від забруднення та засмічення.
Відповідно до ст.35 ЗУ №962-IV власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов'язані:
дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України; проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів;
підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі на основі застосування екологобезпечних технологій обробітку і техніки, здійснення інших заходів, які зменшують негативний вплив на ґрунти, запобігають безповоротній втраті гумусу, поживних елементів тощо;
дотримуватися нормативів при здійсненні протиерозійних, агротехнічних, агрохімічних, меліоративних та інших заходів, пов'язаних з охороною земель, збереженням і підвищенням родючості ґрунтів;
надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування відомості про застосування пестицидів та агрохімікатів;
сприяти систематичному проведенню вишукувальних, обстежувальних, розвідувальних робіт за станом земель, динамікою родючості ґрунтів;
своєчасно інформувати відповідні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щодо стану, деградації та забруднення земельних ділянок;
забезпечувати додержання встановленого законодавством України режиму використання земель, що підлягають особливій охороні;
забезпечувати використання земельних ділянок за цільовим призначенням та дотримуватися встановлених обмежень (обтяжень) на земельну ділянку; забезпечувати захист земель від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, осолонцювання, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям;
уживати заходів щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків цього впливу.
Частиною 1 ст. 45 ЗУ №962-IV визначено, що господарська та інша діяльність, яка зумовлює забруднення земель і ґрунтів понад установлені граничнодопустимі концентрації небезпечних речовин, забороняється.
У разі виявлення фактів забруднення ґрунтів небезпечними речовинами спеціально уповноважені органи виконавчої влади у галузі охорони земель вживають заходів до обмеження, тимчасової заборони (зупинення) чи припинення діяльності підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, притягнення винних до відповідальності згідно із законом і проведення в установленому порядку робіт з дезактивації, відновлення забруднених земель, консервації угідь і визначення режимів їх подальшого використання (ч. 2 ст. 45 ЗУ №962-IV).
Згідно з ст.46 Закону України «Про охорону земель» забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на землях природно-заповідного та іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, у межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини (ч. 3 ст. 45 ЗУ №962-IV).
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.1991 №1264-ХІІ (далі - Закон №1264-ХІІ) державній охороні і регулюванню використання на території України належать: навколишнє природне середовище, як сукупність природних і природно-соціальних умов та процесів, природні ресурси, як залучені в господарський обіг, так і невикористовувані в економіці в даний період (земля, надра, води, атмосферне повітря, ліс та інша рослинність, тваринний світ), ландшафти та інші природні комплекси.
Правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України визначає Закон України від 05.03.1998 №187/98-ВР «Про відходи» (далі - Закон №187/98-ВР).
Відповідно до статті 1 Закону №187/98-ВР відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення;
небезпечні відходи - відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров'я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
Згідно зі статтею 8 Закону №187/98-ВР всі відходи є об'єктом права власності, а відповідно до положень Цивільного кодексу України власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону №187/98-ВР встановлено, що суб'єктами права власності на відходи є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи та організації усіх форм власності, територіальні громади, Автономна Республіка Крим і держава.
Згідно зі ст. 11 Закону №187/98-ВР при зміні власника чи користувача земельної ділянки, на якій розміщені відходи, питання про право власності на відходи вирішується окремо, відповідно до закону.
Як передбачено положеннями ст. 12 Закону №187/98-ВР власники або користувачі земельних ділянок, на яких виявлено безхазяйні відходи, зобов'язані у п'ятиденний строк повідомити про них місцеві органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 21 Закону №187/98-ВР органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують, зокрема, організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів, ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів, здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами відповідно до закону та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи.
Статтею 29 Закону №187/98-ВР визначено, що з метою визначення та прогнозування впливу відходів на навколишнє природне середовище, своєчасного виявлення негативних наслідків, їх відвернення та подолання виробники відходів, їх власники, а також центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а на території Автономної Республіки Крим - орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища здійснюють моніторинг місць утворення, зберігання і видалення відходів.
Частинами 1, 7 ст. 33 Закону №187/98-ВР встановлено, що зберігання та видалення відходів здійснюються відповідно до вимог екологічної безпеки та способами, що забезпечують максимальне використання відходів чи передачу їх іншим споживачам (за винятком захоронення). Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових, у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.
Викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
У ст. 42 Закону № 187/98 зазначено, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що призвело або може призвести до забруднення навколишнього природного середовища, прямого чи опосередкованого шкідливого впливу на здоров'я людини та економічних збитків.
Відповідно до ст. 4 Закону України від 20 червня 2022 року №2320-IX «Про управління відходами» (далі - ЗУ №2320-IX) ієрархія управління відходами впроваджується центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями з метою (у порядку пріоритетності):
запобігання утворенню відходів;
підготовки відходів до повторного використання; рециклінгу;
відновлення відходів (у тому числі виробництва енергії); видалення відходів.
Статтею 12 ЗУ №2320-IX визначено, що власник або користувач земельної ділянки, на якій виявлено відходи, власник яких не встановлений, невідкладно, але не пізніше 24 годин з моменту виявлення таких відходів, інформує про це орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади.
Збирання, перевезення та/або оброблення відходів, власник яких не встановлений організовують: виявлених у межах населених пунктів - органи місцевого самоврядування. Збирання, перевезення та/або оброблення таких відходів здійснюють суб'єкти господарювання у сфері управління відходами.
Відповідно до ст. 26 ЗУ №2320-IX до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері управління відходами належить забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів, передача відходів, власник яких не встановлений, суб'єктам господарювання у сфері управління відходами для їх оброблення.
Статтею 12 Земельного кодексу України визначено повноваження сільських, селищних, міських рад, до яких належить розпоряджання землями комунальної власності територіальних громад.
Статтею 2 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР “Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон №280/97-ВР) визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. (ч.1, ч.3 ст.140 Конституції України).
Згідно з ч.5 ст.16 Закону №280/97-ВР від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Відповідно до ч.1 ст.60 Закону №280/97-ВР територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.
Згідно з ч.5. ст.60 Закону №280/97-ВР органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Відповідно до ч.1 ст.26 Закону №280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, до яких віднесено розпорядження комунальним майном територіальних громад.
Статтею 51 Закону №280/97-ВР визначено, що виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.
Аналіз наведених вимог чинного законодавства свідчить, що саме відповідач наділений повноваженнями та обов'язками щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів, передача відходів, власник яких не встановлений, суб'єктам господарювання у сфері управління відходами для їх оброблення.
Зважаючи на вищевикладене бездіяльність відповідача впливає на реалізацію прав, свобод та інтересів жителів територіальної громади та призводить до негативного впливу щодо поліпшення інженерно-технічного і санітарного стану території, її естетичного вигляду, негативно впливає на санітарне та епідемічне благополуччя населення. Зазначене свідчить про протиправну бездіяльність відповідача у сфері поводження з безхазяйними відходами, зокрема, невжиття заходів до їх обліку та подальшої ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища.
Оскільки станом на час розгляду цієї адміністративної справи відповідач не вжив заходів щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища на земельній ділянці комунальної форми власності, що розташована в межах Корсунь-Шевченківської ОТГ Черкаської області за координатами 49.4363100,31.2134360, суд дійшов висновку про наявність обґрунтованих підстав зобов'язати відповідача вчинити такі дії.
Врахувавши зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки доказів понесення таких витрат суду не надано, відсутні підстави для розподілу содових витрат.
Керуючись ст.ст.2-20, 14, 72-78, 138-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд
1. Задовольнити повністю адміністративний позов Заступника керівника Смілянської окружної прокуратури Коломійця Івана Петровича (код ЄДРПОУ 02911119) в інтересах держави в особі ДЕРЖАВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ЦЕНТРАЛЬНОГО ОКРУГУ (код ЄДРПОУ 42149108).
Визнати протиправною бездіяльність ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ щодо незабезпечення ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища на земельній ділянці комунальної форми власності, що розташована в межах Корсунь-Шевченківської ОТГ Черкаської області за координатами 49.4363100, 31.2134360.
Зобов'язати ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (19402, Черкаська обл., м.Корсунь-Шевченківський, вул.Шевченка, будинок 42; код ЄДРПОУ 04061599) вжити заходів щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища на земельній ділянці комунальної форми власності, що розташована в межах Корсунь-Шевченківської ОТГ Черкаської області за координатами 49.4363100,31.2134360.
2. Судові витрати розподілу не підлягають.
3. Копію рішення направити учасникам справи.
4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.
Суддя Анжеліка БАБИЧ
Рішення ухвалене, складене у повному обсязі та підписане 29.07.2025.