Справа № 710/1031/25 Провадження № 1-в/710/31/25
28.07.2025 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Шпола Черкаської області подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , документ що підтверджує особу - паспорт громадянки України з безконтактним електронним носієм НОМЕР_1 виданий 16.10.2024, орган, що видав 7133, реєстраційний номер - НОМЕР_2 , раніше судимого п'ять разів, останній раз: 25.02.2019 Шполянським районним судом Черкаської області за ч.1ст.185, на підставі ч. 1 ст. 71 КК України до даного покарання частково приєднана невідбута частина покарання, яке було призначене вироком Звенигородського районного суду Черкаської області від 12.09.2016, та остаточно призначене до відбуття покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців, звільнений 23.08.2024, судимість в встановленому порядку не знята та не погашена,
18.07.2025 до суду надійшло подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 терміном на 6 місяців, мотивоване тим, що 06.08.2024 ухвалою Уманського міськрайонного суду ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік, останній після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, порушує громадський спокій та порядок, за рік він сім разів притягувався до адміністративної відповідальності за різні правопорушення, що свідчить про систематичне порушення ним громадського порядку.
Представник Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області заяву про розгляд подання у його відсутність не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
ОСОБА_4 в суд надав заяву про розгляд подання у його відсутність та вказав, що не заперечує щодо продовження адміністративного нагляду відносно нього.
В суді встановлено, що 06.08.2024 ухвалою Уманського міськрайонного суду ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік (а.с.3).
ОСОБА_4 11.11.2024 було роз'ясненно ухвалу Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 06.08.2024 (а.с.5).
ОСОБА_4 після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення та перевиховання не став, порушує громадський порядок, та був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 та ч.2 ст.187 КУпАП (а.с.6-17);
Згідно зі ст.158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб зазначених у ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими» з місць позбавлення волі за постановою судді в порядку, передбаченому ст.5 вище зазначеного Закону.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно зі ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. в ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Відповідно до ст. 4 вищенаведеного Закону України підставами для встановлення адміністративного нагляду є: а) вирок суду, що набрав законної сили, - щодо осіб, зазначених у пунктах "г" і "ґ" статті 3 цього Закону; б) матеріали установ виконання покарань - щодо осіб, зазначених у пунктах "б", "д" статті 3 цього Закону; в) матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Положеннями ст.8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу Національної поліції: у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом; достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання. В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду; у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання; у разі смерті піднаглядного.
ОСОБА_4 після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, порушує громадський спокій та порядок, притягувався до адміністративної відповідальності, що свідчить про систематичне порушення ним громадського порядку, суд вважає можливим задовольнити подання про продовження адміністративного нагляду.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 3, 5, 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити.
Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , документ що підтверджує особу - паспорт громадянки України з безконтактним електронним носієм НОМЕР_1 виданий 16.10.2024, орган, що видав 7133, реєстраційний номер - НОМЕР_2 , раніше судимого адміністративний нагляд терміном 6 (шість) місяців.
Встановити ОСОБА_4 наступні обмеження дій:
- заборонити вихід з домоволодіння, де він проживає з 22-00 до 06-00 год.;
- заборонити виїзд за межі місця проживання без дозволу уповноваженої особи Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області;
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію в Відділ поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області кожну першу суботу місяця.
- заборонити з'являтися в місцях реалізації на розлив алкогольних напоїв;
Копію постанови направити начальнику Відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області для організації виконання.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1