Ухвала від 28.07.2025 по справі 686/24484/24

Справа № 686/24484/24

Провадження № 1-кс/686/7116/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2025 року м. Хмельницький

Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024240000001314,

встановила:

21.07.2025 старший слідчий ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ).

СУ ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024240000001314, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.06.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 358 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що «24 лютого 2022 року Указом Президента України № 64/2022 введено в Україні воєнний стан, який у подальшому неодноразово був продовжений відповідними Указами Президента України, зокрема 14 квітня 2025 року № 235/2025 продовжено воєнний стан в Україні з 05 години 30 хвилин 09 травня 2025 року строком на 90 діб.

Так в 2004 рокі ОСОБА_5 одружився із ОСОБА_6 . За час перебування у шлюбі ОСОБА_5 у 2005 році оформив іпотеку на квартиру АДРЕСА_4 . В 2016 році ОСОБА_5 придбав автомобіль марки «BMW X5», який зареєстрував на себе. В серпні місяці 2022 року ОСОБА_5 розлучився із дружиною ОСОБА_6 .

Після розлучення ОСОБА_5 та ОСОБА_6 домовилися про те, що автомобіль марки «BMW X5» залишається у користуванні ОСОБА_6 , а у квартирі АДРЕСА_4 проживає ОСОБА_6 із спільною дочкою.

В подальшому 13 серпня 2024 року ОСОБА_5 попросив у ОСОБА_6 ключі від квартири АДРЕСА_4 , щоб забрати особисті речі, на що ОСОБА_6 відмовила. Надалі, того ж дня у невстановлений досудовим розслідуванням час до ОСОБА_5 подзвонив ОСОБА_7 , який вже співмешкав з ОСОБА_6 та безпідставно в усній формі висунув вимогу переоформити право власності на квартиру, при цьому неодноразово висловлював в усній формі погрози фізичної розправи.

Надалі 27 серпня 2024 року ОСОБА_5 за допомогою ключа запалення, який знаходився у його користуванні, перепаркував автомобіль марки «BMW X5» з двору будинку АДРЕСА_5 , яким на той час користувалася ОСОБА_6 .

Того ж дня, у невстановлений досудовим розслідуванням час до ОСОБА_5 зателефонував ОСОБА_7 та останні домовились про зустріч, яка відбулась близько 20:30 години на площі поряд із ІНФОРМАЦІЯ_4 що на АДРЕСА_6 .

Під час зустрічі ОСОБА_7 неодноразово, в усній формі погрожував фізичною розправою ОСОБА_5 та його близьким родичам, при цьому безпідставно, в усній формі висунув вимогу переоформити квартиру АДРЕСА_4 та віддати автомобіль марки «BMW X5» ОСОБА_6 , а також надати йому грошові кошти в сумі 10000 доларів США.

Окрім того, після висунення вимог передачі майна ОСОБА_7 для демонстрації серйозності своїх намірів завдав кулаком руки удар по обличчю ОСОБА_5 та розпилив в обличчя останнього сльозогінний газ.

В подальшому, 03 січня 2025 року, ОСОБА_5 , проходячи повз ресторан « ІНФОРМАЦІЯ_5 », який знаходиться по АДРЕСА_7 помітив ОСОБА_7 , та з метою уникнення конфліктної ситуації перейшов на іншу сторону проїжджої частини. ОСОБА_7 в свою чергу перебуваючи поряд із вказаним рестораном, помітивши ОСОБА_5 перебіг проїжджу частину до останнього, де в усній формі, повторно висловив погрози фізичної розправи та повторно в усній формі висунув вимоги переоформлення рухомого та нерухомого майна, яке належало на праві власності ОСОБА_5 та передачі грошових коштів.

Крім того, 18 травня 2025 року близько 13:00 години до ОСОБА_8 подзвонив ОСОБА_7 та повідомив про необхідність зустрітися та поговорити. Того ж дня, близько 13:30 години поряд із кафе « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яке знаходиться в масиві «Грузевиця», АДРЕСА_8 ОСОБА_7 в усній формі безпідставно висунув вимогу надати йому грошові кошти в сумі 8000 доларів США за надуманий грошовий борг. Під час розмови ОСОБА_7 неодноразово наголошува що у разі не надання грошових коштів до ОСОБА_8 буде застосована фізична сила.

В подальшому 23 травня 2025 року ОСОБА_7 подзвонив до ОСОБА_8 та повідомив про необхідність зустрітися. Того ж дня, поряд із кафе « ІНФОРМАЦІЯ_6 », яке знаходиться в масиві « ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_7 повторно висунув в усній формі вимогу надати йому грошові кошти в сумі 8400 доларів США, при цьому неодноразово в усній формі погрожував застосувати фізичну силу у разі невиконання його незаконних вимог.

Надалі, 26 травня 2025 року ОСОБА_7 подзвонив до ОСОБА_8 та повідомив про необхідність зустрітися. Того ж дня, близько 12:03 години поряд із будинком АДРЕСА_9 ОСОБА_7 повторно висунув в усній формі вимогу надати йому грошові кошти в сумі 8400 доларів США за надуманий грошовий борг. Окрім того, після висунення вимог передачі грошових коштів ОСОБА_7 для демонстрації серйозності своїх намірів завдав кулаком руки удар по обличчю ОСОБА_8 , чим спричинив останньому тілесних ушкоджень.

Також, 29 травня 2025 року ОСОБА_7 подзвонив до ОСОБА_8 та повідомив про необхідність зустрітися. Того ж дня близько 12:00 години ОСОБА_7 перебуваючи за адресою: години поряд із будинком АДРЕСА_9 , в усній формі висунув вимогу надати йому грошові кошти в сумі 8400 доларів США за надуманий грошовий борг, при цьому в усній формі поргожував застосуванням фізичної сили. ОСОБА_8 сприймаючи погрози ОСОБА_7 як дійсні та реальні погодився на незаконні вимоги останнього, та передав останньому частину грошових коштів в сумі 4000 доларів США, після чого ОСОБА_7 був затриманий працівниками правоохоронних органів

Також, ОСОБА_7 у невстановлений досудовим розслідуванням день та час, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, знайшов джерело виготовлення посвідчення співробітника ІНФОРМАЦІЯ_8 , якого до того часу не мав та не отримував в установленому законом порядку. Зв'язавшись із невстановленою особою з приводу виготовлення посвідчення, ОСОБА_7 , діючи умисно, достовірно знаючи, що посвідчення співробітника ІНФОРМАЦІЯ_8 видається та посвідчується установою, яка має право видавати та посвідчувати такі документи, що посвідчує особу та її спеціальний статус, зразок якого затверджується Головою ІНФОРМАЦІЯ_8 , згідно ч. 2 ст. 20 Закону України «Про ІНФОРМАЦІЯ_8 » та підтверджує і надає права його власнику на виконання завдань ІНФОРМАЦІЯ_8 відповідно до Закону України «Про Службу безпеки України», вступив у попередню змову з невстановленою досудовим розслідуванням особою, з якою домовився про умови виготовлення на його ім'я підробленого посвідчення співробітника служби ІНФОРМАЦІЯ_9 та надав (повідомив) цій особі свої анкетні дані, які необхідно було внести у посвідчення, а також надав свою фотокартку.

В подальшому у невстановлений досудовим розслідуванням день, час та місці ОСОБА_7 отримав вказане підроблене посвідчення співробітника служби Безпеки України від невстановленої органом досудового розслідування особи на своє ім'я, після чого став зберігати його при собі з метою подальшого використання.

29.05.2025 під проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_7 АДРЕСА_10 , виявлено та вилучено підроблене службове посвідчення співробітника ІНФОРМАЦІЯ_8 видане на ім'я ОСОБА_7 .

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що підозрюваний ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_10 під час підготовки до вчинення, під час вчинення та після вчинення даних злочинів користувався наступними абонентськими номерами операторів мобільного зв'язку України « ІНФОРМАЦІЯ_2 », « ІНФОРМАЦІЯ_1 », « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 та мобільними терміналами з ІМЕІ НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 . Окрім того, під час затримання ОСОБА_7 у останнього вилучено 2 мобільні телефони із сім картками оператора мобільного зв'язку України « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з серійними номерами « НОМЕР_9 », « НОМЕР_10 ». Також, під час обшуку за місцем проживання ОСОБА_7 вилучено сім картку оператора мобільного зв'язку України « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_11 .

Потерпілий у кримінальному провадженні ОСОБА_8 користувався абонентським номером оператора мобільного зв'язку України « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_12 , потерпілий у кримінальному провадженні ОСОБА_5 користувався абонентським номером оператора мобільного зв'язку України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_13 .

З метою отримання деталізації телефонних з'єднань сім карток, якими користувалися потерпілі та підозрюваний у кримінальному проваджені, з'ясування інших осіб які мають відношення до вчинення злочину або ж володіють інформацією стосовно обставин вчинення злочину, встановлення місця перебування останніх та можливих спільників в період вчинення та готування до вчинення злочину, встановлення точної дати часу спілкування потерпілих та підозрюваного один із одним по мобільному телефоні виникла необхідність отримати інформацію в операторів мобільного зв'язку України, оскільки на даний час є достатні підстави вважати що до вчинення даного кримінального правопорушення причетні вище зазначені особи, а отримати в інший спосіб таку інформацію неможливо».

Слідчий у судове засідання не з'явився, проте у клопотанні слідчого міститься прохання про розгляд даного клопотання без його участі та зазначено, що клопотання підтримує, просить задовольнити.

Крім того слідчий просить розглядати клопотання без участі володільців вказаного майна, з причин розташування юридичних осіб у іншому місті (м. Київ), обмежених строків зберігання інформації.

У зв'язку із недоведенням слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідча суддя дійшла висновку про необхідність виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Представники володільців документів - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.

Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідча суддя дійшла висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, уважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160, 163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,

постановила:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_9 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_10 , слідчому СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_11 , заступнику начальника ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_12 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_13 , старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_14 , старшому слідчому СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_15 на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю отримання їх копій (в т.ч. в електронному вигляді):

- із ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ) роздруківок по абонентських номерах № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_12 , № НОМЕР_13 , № НОМЕР_11 в період часу з 00 години 01 хвилин 01.08.2024 по 23 годину 59 хвилин 02.06.2025 із зазначенням телефонного номеру, на (з) якого були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх дати, часу дзвінків, тривалості розмов, також вказати термінали, адреси базових станцій з прив'язкою до місцевості під час телефонних з'єднань абонентів та на якій відстані від базових станцій знаходився термінал;

- із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ) роздруківок по абонентським номерам за серійними номерами « НОМЕР_9 », « НОМЕР_10 » в період часу з 00 години 01 хвилин 01.08.2024 по 23 годину 59 хвилин 02.06.2025 із зазначенням роздруківок, що містять інформацію про всі телефонні з?єднання, в тому числі «SMS», нульові з?єднання з мобільного за вище вказаними абонентськими номерами та мобільним терміналом із зазначенням телефонних номерів на (3) які (них) були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, дати, часу, тривалості, а також адреси базових станцій з прив?язкою до місцевості (LAC, CID, Azimut), під час телефонних з?єднань;

- із ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ) роздруківок інформаційної системи з даними про зв'язок кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, у період часу з 00 години 01 хвилин 01.08.2024 по 23 годину 59 хвилин 02.06.2025 за серійними номерами НОМЕР_6 , 356.642.151.025.28, 357.343.960.380.26 із зазначенням вхідних та вихідних телефонних номерів, на (з) які були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх дати, часу дзвінків, тривалості розмов, також вказати адреси базових станцій вхідних та вихідних дзвінків з прив'язкою до місцевості під час телефонних з'єднань абонентів, з зазначенням телефонного номеру, на (з) якого були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх дати, час дзвінків, тривалості розмов, також вказати адреси базових станцій з прив'язкою до місцевості під час телефонних з'єднань абонентів та на якій відстані від базових станцій знаходився термінал.

Уповноваженим службовим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ), забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати копії вище зазначених документів.

Ухвала діє по 26 вересня 2025 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.

Слідча суддя

Попередній документ
129123744
Наступний документ
129123746
Інформація про рішення:
№ рішення: 129123745
№ справи: 686/24484/24
Дата рішення: 28.07.2025
Дата публікації: 30.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (22.08.2025)
Дата надходження: 22.08.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
04.06.2025 14:00 Хмельницький апеляційний суд
28.07.2025 09:50 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області