Постанова від 23.07.2025 по справі 759/13280/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/13280/25

пр. № 3/759/4979/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 липня 2025 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Жмудь Вікторія Олексіївна, розглянувши матеріали, які надійшли зі Святошинського УП ГУ Національної поліції в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, українки, громадянки України, яка здобула середню освіту, не працює, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

До Святошинського районного суду міста Києва 17.06.2025 надійшла справа зі Святошинського УП ГУ Національної поліції в м. Києві про адміністративне правопорушення ун. № 759/13280/25, пр. № 3/759/4979/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею визначено суддю Жмудь В.О.

У подальшому, 04.07.2025, до Святошинського районного суду міста Києва зі Святошинського УП ГУ Національної поліції в м. Києві надійшла справа про адміністративне правопорушення ун. № 759/14847/25, пр. № 3/759/5500/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею визначено суддю Жмудь В.О.

Також, цього ж дня, 04.07.2025 до Святошинського районного суду міста Києва зі Святошинського УП ГУ Національної поліції в м. Києві надійшла справа про адміністративне правопорушення ун. № 759/14850/25, пр. № 3/759/5502/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Вказана справа відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду передана судді Жмудь В.О.

Постановами судді від 23.07.2025 провадження в справах про адміністративні правопорушення ун. № 759/14847/25, пр. № 3/759/5500/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП та ун. № 759/14850/25, пр. № 3/759/5502/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП об'єднано в одне провадження з провадженням ун. № 759/13280/25, пр. № 3/759/4979/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Об'єднаному провадженню присвоєно ун. № 759/13280/25, пр. № 3/759/4979/25.

Так, ОСОБА_1 03.06.2025, будучи особою, стосовно якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, не прибула на реєстраційну відмітку за адресою: м. Київ, пр. Берестейський, 109, чим порушила одне із обмежень встановленого відносно неї адміністративного нагляду.

Крім того, ОСОБА_1 24.06.2025 о 23 год 40 хв. та 10.06.2025 о 23 год 50 хв., будучи особою, стосовно якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, була відсутня за місце свого мешкання, саме за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушила один із пунктів встановленого адміністративного нагляду, а саме не залишати місце свого проживання в період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не прибула, про дату та час розгляду справи неодноразово повідомлялася належним чином, причини не прибуття суду не повідомила.

Слід зазначити, що відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. У своїх рішеннях ЄСПЛ визначає правові підходи щодо розуміння порушення права особи на участь у судовому розгляді як з точки зору принципу процесуальної рівності, так й самої процесуальної поведінки сторони провадження, та наголошує, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження («Олександр Шевченко проти України», «Трух проти України», «Пономарьов проти України»). За таких обставин, враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).

Ретельно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколи про адміністративні правопорушення серії ВАД № 628867 від 12.06.2025, ВАД № 629317 від 01.07.2025, ВАД № 629316 від 01.07.2025, складені стосовно ОСОБА_1 ; копію рапорту ст. ДОП Святошинського УП НП у м. Києві майора поліції Р. Бабійчука від 04.06.2025; копію рапорту ст. ДОП Святошинського УП НП у м. Києві капітана поліції Безушка І. від 24.06.2025; копію рапорту ст. ДОП Святошинського УП НП у м. Києві лейтенанта поліції Штуля Д. від 12.06.2025; пояснення ОСОБА_1 від 11.06.2025 та 01.07.2025; копію ухвали Святошинського районного суду міста Києві від 04.03.2025 про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду на строк 1 рік; копію постанови Святошинського районного суду міста Києві від 20.05.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП; довідку, складену ДОП Святошинського УП НП у м. Києві майора поліції Борилюка В. від 06.06.2025 та 01.07.2025, відповідно до якої ОСОБА_1 протягом року притягалася до відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП, суддя дійшла такого висновку.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Положеннями ч. 2 ст. 187 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, зокрема, за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: нереєстрація в органі Національної поліції та порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.

Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, є всі підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності та накладення на неї адміністративного стягнення в межах, установлених у санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню її вини, обставин, що пом'якшують та обтяжують її відповідальність, вважаю, що стягнення у виді штрафу, відповідає вимогам ст. 23, 33 КУпАП і є домірним скоєному. Накладання такого стягнення відповідає принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу.

Положеннями ст. 401 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.

У розпорядженні судді відсутні документи, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з неї слід стягнути судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ч. 2 ст. 187, ст. 9, 23, 33, 401, 245, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 (п'ятнадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн 00 к.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) грн 60 к.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя Святошинського

районного суду міста Києва В.О. Жмудь