Рішення від 24.07.2025 по справі 120/9075/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

24 липня 2025 р. Справа №120/9075/23

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дончика Віталія Володимировича, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради про визнання протиправним та скасування припису

ВСТАНОВИВ:

26.06.2023 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулись в суд з адміністративним позовом до Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради про визнання протиправним та скасування припису.

Обгрунтовуючи позовні вимоги представник позивачів вказав, що приписом Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради №05/00/010/26518 від 10.05.2023 року "Про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території міста Вінниці" зобов'язано позивачів демонтувати належну їм споруду для провадження підприємницької діяльності (з вивісками "Канцтовари" та Віденська кава"), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

На переконання позивачів, вказаний припис є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки останній не відповідає нормам Законів України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про благоустрій населених пунктів" та Порядку демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території міста Вінниці, затвердженого рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради №800 від 06.04.2017 року, у зв'язку із чим звернулись з цим позовом до суду.

Ухвалою суду від 06.07.2023 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви.

17.07.2023 року на виконання вимог ухвали суду представник позивачів подав заяву на усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 24.07.2023 року відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку статті 262 КАС України, а також встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.

11.08.2023 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача заперечує щодо задоволення адміністративного позову. Зокрема вказав, що 10.05.2023 департаментом архітектури та містобудування Вінницької міської ради проведено перевірку дотримання вимог законодавства в сфері містобудування та благоустрою на території міста Вінниця щодо розміщення торгово-посадочного комплексу за адресою: АДРЕСА_1 .

За наслідками перевірки встановлено, що в зазначеному місці розміщуються зблоковані стаціонарні споруди для провадження підприємницької діяльності з вивісками "Канцтовари" та "Віденська кава". Візуально встановлено, що опорядження зовнішніх огороджувальних конструкцій Споруди являє собою стійки каркасу (розміром 25 см. х 25 см.), влаштовані з червоної керамічної цегли та полегшені будівельні конструкції між ними. Покрівля виконана із металочерепиці. Загальні орієнтовні габаритні розміри становлять 14,7 м. х 2,63 м., висота - 4,3 м.

За інформацією департаменту земельних ресурсів Вінницької міської ради, земельна ділянка, на якій розташовується Споруда, не є сформованою та оформленою в розумінні ст. 79-1 земельного кодексу України та відповідно належить до земель комунальної власності.

Представник відповідача вказав, що розміщення Споруди не відповідає вимогам положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011 року.

Вказав, що за результатом проведеної перевірки, складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудування та благоустрою на території міста Вінниця.

Після чого, департаментом архітектури та містобудування Вінницької міської ради видано припис №05/00/010/26518 від 10.05.2023 року "Про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території міста Вінниці" та з метою усунення виявлених порушень зобов'язано демонтувати Споруду для провадження підприємницької діяльності (з вивісками "Канцтовари" та Віденська кава"), що знаходиться за адресою: вул. Стрілецька, біля будинку 14 у місті Вінниці.

З огляду на викладене, представник відповідача вважає, що підстави для задоволення даного адміністративного позову відсутні.

Ухвалою суду від 07.09.2023 року провадження у адміністративній справі №120/9075/23 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №120/10331/23.

Ухвалою суду від 03.02.2025 року провадження у справі поновлено. Продовжено розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд встановив наступні фактичні обставини.

10.05.2023 департаментом архітектури та містобудування Вінницької міської ради проведено перевірку дотримання вимог законодавства в сфері містобудування та благоустрою на території міста Вінниця щодо розміщення торгово-посадочного комплексу за адресою: АДРЕСА_1 .

За результатами перевірки встановлено, що в зазначеному місці розміщуються блоковані стаціонарні споруди для провадження підприємницької діяльності з вивісками "Канцтовари" та "Віденська кава" без наявних діючих відповідних правовстановлюючих документів. Візуально встановлено, що тимчасові споруди являють собою стійки каркасу, влаштовані з червоної керамічної цегли та полегшені будівельні конструкції між ними. Покрівля виконана із металочерепиці.

Комплексною схемою розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Вінниці, яка затверджена рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради №1524 від 21.06.2012 року (зі змінами), не передбачено місце для розміщення торгово-посадочного комплексу за вищевказаною адресою.

Відповідно до архівних даних департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, діючі дозвільні документи на встановлення тимчасових споруд (паспорт прив'язки тимчасових споруд), передбачені статтею 38 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011 року (зі змінами), відсутні.

При цьому, згідно доданого до позовної заяви звіту про проведення технічного обстеження від 2022 року дана Споруда являється стаціонарною одноповерховою спорудою торговельного призначення і може відноситися до малої архітектурної форми.

Як зазначає відповідач, вищевказана Споруда не відповідає вимогам положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011 року.

Так, за наслідками проведеної перевірки, 10.05.2023 року складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудування та благоустрою на території міста Вінниця.

За результатом проведеної перевірки департаментом архітектури та містобудування Вінницької міської ради видано припис №05/00/010/26518 від 10.05.2023 року "Про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території міста Вінниці" та з метою усунення виявлених порушень зобов'язано позивачів демонтувати Споруду для провадження підприємницької діяльності (з вивісками "Канцтовари" та Віденська кава"), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

На переконання позивачів, вказаний припис є протиправним та підлягає скасуванню, у зв'язку із чим звернулись з цим позовом до суду.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, визначає Закон України від 06.09.2005 року №2807-IV "Про благоустрій населених пунктів".

Відповідно до положень статті 1 Закону №2807-IV, благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Згідно з частиною 1, 4 статті 20 Закону №2807-IV організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.

Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Відповідно до частин 2, 4 статті 28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" №3038-VI від 17.02.2011 року тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначений Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року №244 (далі - Порядок №244).

Пунктом 1.3 Порядку №244 встановлено, що тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

За визначеннями, наведеними у пункті 1.4 Порядку №244, паспорт прив'язки ТС - комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС та благоустрій прилеглої території на топографо-геодезичній основі М 1:500, інженерне забезпечення, зовнішній архітектурний вигляд ТС та напрям підприємницької діяльності; пересувна ТС - споруда, яка не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей, у якій може бути розміщене торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, інші пристрої для сезонної роздрібної торгівлі та іншої підприємницької діяльності; стаціонарна ТС - споруда, яка має закрите приміщення для тимчасового перебування людей і по зовнішньому контуру площу до 30 кв. м.

Пунктами 2.1, 2.2, 2.7 Порядку №244 передбачено, що підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС.

Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

Паспорт прив'язки ТС надається органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

Відповідно до пунктів 2.20, 2.21 Порядку №244 встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив'язки ТС. Відхилення від паспорта прив'язки ТС не допускається.

Згідно з пунктами 2.29, 2.30 Порядку №244 у разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки ТС, самовільного встановлення ТС така ТС підлягає демонтажу. Розміщення ТС самовільно забороняється.

Таким чином, Порядком №244 визначено перелік підстав для здійснення демонтажу тимчасової споруди, до яких належить, зокрема, самовільне встановлення тимчасової споруди, тобто розміщення тимчасової споруди за відсутності для цього визначених Порядком підстав, а саме за відсутності паспорту прив'язки.

Разом з тим, частиною 1 статті 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", встановлено, що Державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Державний архітектурно-будівельний контроль замовників будівництва, які є фізичними особами, здійснюється відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" з урахуванням особливостей правового статусу таких осіб. Порядок здійснення архітектурно-будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини 3 статті 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право: 1) безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів та до об'єктів, що підлягають обов'язковому обстеженню; 2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; 3) у разі виявлення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, містобудівних умов та обмежень, затвердженого проекту або будівельного паспорта забудови земельної ділянки видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт; 4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації; 5) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об'єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством; 6) залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій; 7) одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. Забороняється витребовувати у суб'єктів містобудування інформацію та документи податкової, фінансової звітності, щодо оплати праці, руху коштів та інші, не пов'язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю; 8) вимагати у випадках, визначених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій; 9) забороняти за вмотивованим письмовим рішенням експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію; 10) здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням фото-, аудіо- та відеотехніки; 11) здійснювати контроль за дотриманням порядку обстеження та паспортизації об'єктів, а також за реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації.

Як вбачається з матеріалів справи, під час проведення перевірки дотримання вимог законодавства в сфері містобудування та благоустрою на території міста Вінниці посадовими особами департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради встановлено, що за адресою: вул. Стрілецька, біля будинку 14 у місті Вінниці розміщуються зблоковані стаціонарні споруди для провадження підприємницької діяльності (з вивісками "Канцтовари" та "Віденська кава"), без наявних діючих відповідних правовстановлюючих документів.

Вподальшому, на виконання частини 3 статті 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" посадовими особами департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради 10.05.2023 року видано припис №05/00/010/26518 "Про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території міста Вінниці" та зобов'язано позивачів демонтувати належну їм споруду для провадження підприємницької діяльності (з вивісками "Канцтовари" та Віденська кава"), що знаходиться за адресою: вул. Стрілецька, біля будинку 14 у місті Вінниці.

При цьому, з вищевказаного припису слідує, що при невиконанні вимог Припису, вищевказану споруду, буде демонтовано відповідно до Порядку демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території міста Вінниці, затвердженого рішення виконавчого комітету міської ради від 06.04.2017 року №800 зі змінами, зі стягненням в подальшому витрат за демонтаж та відновлення благоустрою.

Суд звертає увагу, що зазначений вище Порядок демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території міста Вінниці, затверджено рішенням виконавчого комітету міської ради від 06.04.2017 року №800 зі змінами.

Разом з тим, судом встановлено, що вказане рішення органу місцевого самоврядування стало предметом оскарження та дослідження у адміністративному суді, за результатом якого рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 30.07.2024 року у справі №120/10331/23 за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Вінницької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22.01.2025 року адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та нечинним рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 06.04.2017 року №800 "Про викладення рішення виконавчого комітету міської ради від 12.06.2014 року №1349 "Про демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд" в новій редакції".

Отже, вищезазначений припис від 10.05.2023 року №05/00/010/26518, яким зобов'язано позивачів демонтувати тимчасову споруду, видано, зокрема, на підставі Порядку демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та малих архітектурних форм на території міста Вінниці, затверджено рішенням виконавчого комітету міської ради від 06.04.2017 року №800, яке рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 30.07.2024 у справі №120/10331/23, визнано протиправним та нечинним.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що припис який ґрунтується на правовому акті, що визнано судом незаконним, не може вважатися виданим на законних підставах. Адміністративне втручання у права позивача, здійснене на підставі протиправного нормативного акта, є неприйнятним та не може породжувати жодних юридичних наслідків. Така правова позиція відповідає загальновизнаному принципу "плодів отруйного дерева", який вимагає недопущення використання рішень, дій або доказів, що ґрунтуються на незаконних підставах.

Будь-які наслідки, що випливають із незаконного рішення органу місцевого самоврядування, зокрема приписи, демонтаж, стягнення витрат тощо, підлягають визнанню недопустимими, та такими, що суперечать принципу законності і є «плодами отруйного дерева».

Така позиція узгоджується з вимогами статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право на справедливий суд, та принципом правової визначеності, який виключає можливість застосування незаконних актів публічної влади для обмеження прав фізичних чи юридичних осіб.

Отже, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов висновку, що припис №05/00/010/26518 від 10.05.2023 року, який зобов'язує позивачів здійснити демонтаж тимчасової споруди, виданий на підставі нормативного акта, що в подальшому набув статусу протиправного та нечинного. Такий припис не може вважатися законним, а дії, що вчиняються або плануються до вчинення на його підставі, зокрема примусовий демонтаж об'єкта та стягнення витрат, є наслідками первісного правопорушення з боку органу публічної влади.

Враховуючи встановлені судом обставини в їх сукупності, вищенаведені вимоги чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування припис департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради від 10.05.2023 року №05/00/010/26518 "Про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території міста Вінниці" є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до норм частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, про наявність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Згідно частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 2, 6-10, 77, 90, 139, 250, 251, 255, 257, 258, 263, 295, 297 КАС України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати припис Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради від 10.05.2023 року №05/00/010/26518 "Про усунення порушень при розміщенні тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і малих архітектурних форм на території міста Вінниці".

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради (вул. Г. Сковороди, 38, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 41029864).

Стягнути на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1073,60 грн. (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради (вул. Г. Сковороди, 38, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 41029864).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Позивач: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 );

Відповідач: Департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради (вул. Г. Сковороди, 38, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 41029864).

Суддя Дончик Віталій Володимирович