Рішення від 25.07.2025 по справі 911/1883/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" липня 2025 р. м. Київ Справа № 911/1883/25

Господарський суд Київської області у складі судді Зайця Д.Г., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи та проведення судового засідання за наявними матеріалами справу

за позовом Комунального підприємства «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради, Київська обл., м. Боярка

до Колективного підприємства Фірма «ФРЕОН», Київська обл., м. Боярка

про стягнення заборгованості

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Господарського суду Київської області (далі - суд) через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Комунального підприємства «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради (далі - позивач) б/н від 05.06.2025 року (вх. №6114 від 06.06.2025) до Колективного підприємства Фірма «ФРЕОН» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості за договором №98 від 18.03.2019 року з управління багатоквартирним будинком у розмірі 21437,85 грн.

Ухвалою суду від 10.06.2025 року позовну заяву залишено без руху.

До суду від позивача через систему «Електронний суд» надійшла заява б/н від 11.06.2025 року (вх. №8129/25 від 11.06.2025) про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 13.06.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі №911/1883/25 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Судом було повідомлено відповідача про розгляд даної справи шляхом направлення на його офіційну адресу - 08151, Київська обл., Фастівський р-н., м. Боярка, вул. Дашкевича, 4 копії ухвали суду від 13.06.2025 року.

Однак, копія зазначеної ухвали була повернута на адресу суду без вручення відповідачу.

Згідно довідки форми ф20 про причини повернення/досилання, причину невручення поштового повідомлення зазначено «адресат відсутній за вказаною адресою».

Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення (ч. 5 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України ).

Відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Як встановлено судом, відмітка про відсутність Колективного підприємства Фірма «ФРЕОН» за адресою місцезнаходження проставлена 19.06.2025 року.

Таким чином, ухвала суду від 13.06.2025 року вважається врученою відповідачу 19.06.2025 року, тому суд дійшов висновку, що відповідач належним чином повідомлений про розгляд даної справи.

Згідно ч. 2 ст. 178 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Приймаючи до уваги, що відповідач, який повідомлений про наявність у провадженні суду справи з позовними вимогами до нього, у строк, встановлений ч. 1 ст. 251 ГПК України, не подав до суду відзив на позов, а відтак, не скористався наданими йому процесуальними правами.

Враховуючи, що ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, не перешкоджає розгляду спору по суті, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України за наявними в ній матеріалами.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 252 ГПК України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Відповідно до ст. 248 ГПК України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Частиною 2 ст. 252 ГПК України визначено, що суд розглядає справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Згідно ч. 4 ст. 240 ГПК України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

18.03.2019 року між Комунальним підприємством «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради (далі - управитель) та співвласниками багатоквартирного будинку №4 по вул. Дашкевича (Жуковського) в м. Боярці, Києво-Святошинського (Фастівського ) району, Київської області в особі уповноваженої особи Боярської міської ради Мазурця В.В. було укладено договір №98 з управління багатоквартирним будинком (далі - Договір).

Відповідно до п. п. 1 Договору, управитель зобов'язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: вулиця Жуковського, 4, а співвласники зобов'язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору. Список співвласників і площа квартир та приміщень, що перебуває у їх власності, станом на дату укладання договору зазначаються у додатку 1 до договору, що є його невід'ємною частиною. Загальні відомості про будинок зазначаються у додатку 2 до договору і є невід'ємною його частиною. Послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території. Послуга з управління включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем, утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку. Послуга з управління надається відповідно до вимог якості згідно з додатком 3 до цього договору, що є його невід'ємною частиною.

Згідно з пунктом 10.1 вказаного договору, ціна послуги з управління становить 5,44 грн. з ПДВ на місяць за 1 кв. метр загальної площі житлового або нежитлового прміщення у будинку та включає:

- витрати на утримання будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна будинку в розмірі 4,20 гривень без ПДВ відповідно до кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території (далі - кошторис витрат), що міститься у додатку 4 до цього договору;

- винагороду управителю в розмірі 0,34 грн без ПДВ на місяць.

Відповідно до п. п. 30, 31 Договору, цей договір набирає чинності з 01 квітня 2019 року та укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення строку дії цього договору жодна із сторін не повідомить письмово іншій про відмову від цього договору, він вважається продовженим на один рік.

У додатку 1 до Договору - списку співвласників і площі квартир та приміщень, що перебувають у їх власності за адресою Київська обл., м. Боярка, вул. Жуковського, буд. 4 відсутні відомості щодо Колективного підприємства Фірма «ФРЕОН» та наявності права власності на будь-які приміщення у будинку за адресою Київська обл., м. Боярка, вул. Жуковського, буд. 4.

Позивач зазначає, що він є виконавцем та надавачем послуг з управління в багатоквартирному будинку, що розташований за адресою: Київська обл., Фастівський район, м. Боярка, вул. Жуковського, буд. 4.

Обгрунтовуючи стягнення заборгованості з відповідача, позивач посилається на те, що відповідач є власником приміщення у будинку за адресою: Київська обл., Фастівський район, м. Боярка, вул. Жуковського, буд. 4, що підтверджується свідоцтвом про власність на майно №46 від 02.02.1996 року, копія якого долучена позивачем до позову.

За твердженням позивача, ним надаються відповідачу житлово-комунальні послуги з управління багатоквартирним будинком. В свою чергу, відповідачем вказані послуги споживаються, претензій щодо якості не заявлено.

Позивач звертався до відповідача з листами №168 від 01.02.2024 року та №93 від 04.03.2025 року з пропозиціями укласти договір з обслуговування нежитлових приміщень, однак, як встановлено судом, між позивачем та відповідачем так і не було укладено договору з обслуговування нежитлових приміщень у будинку за адресою Київська обл., м. Боярка, вул. Жуковського 4.

У позові зазначено, що незважаючи на відсутність відповідного договору відповідач зобов'язаний здійснювати оплату житлових послуг, наданих позивачем.

Як докази надання відповідачу послуг з управління багатоквартирним будинком з березня 2024 року по травень 2025 року, позивачем до позову додано копії актів здачі-прийняття робіт, які не підписані з боку відповідача, копії рахунків на оплату та описи вкладення про направлення виставлених актів та рахунків.

Враховуючи викладені обставини, позивач вважає, що відповідач зобов'язаний сплатити заборгованість за надані послуги, незважаючи на відсутність укладеного та підписаного сторонами договору, оскільки за змістом частини третьої статті 6, частини першої статті 630 Цивільного кодексу України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 529 «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» умови типового договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд. Позивач наголошує, що укладення договору та надання житлово-комунальних послуг є обов'язком споживача за умови, якщо запропонований виконавцем послуг договір відповідає типовому договору.

Таким чином, Комунальне підприємство «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради просить суд стягнути із Колективного підприємства Фірма «ФРЕОН» 21437,85 грн. заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком, надані в період з лютого 2021 року по травень 2025 року згідно зробленого ним розрахунку.

За приписами статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини; інші юридичні факти. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Згідно із частиною другою статті 382 Цивільного кодексу України, усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

За визначеннями термінів у статті 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» багатоквартирний будинок - це житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, які є самостійними об'єктами нерухомого майна. Нежитлове приміщення - ізольоване приміщення в багатоквартирному будинку, що не належить до житлового фонду і є самостійним об'єктом нерухомого майна. Співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку; спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія; управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа-підприємець або юридична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг врегульовані Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до визначення термінів, наведених у статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», послуга з управління багатоквартирним будинком - результат господарської діяльності суб'єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору; індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.

За приписами пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до житлово-комунальних послуг належить житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає, зокрема: забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку.

Положеннями статей 7, 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено права та обов'язки споживача, виконавця комунальних послуг та управителя, зокрема, правом споживача є одержання своєчасно та належної якості житлово-комунальних послуг згідно із законодавством і умовами укладених договорів, а обов'язками управителя багатоквартирного будинку є забезпечення належного утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території відповідно до нормативних вимог і договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, а також укладення від власного імені з підрядниками необхідних договорів про виконання окремих робіт та послуг.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Зазначені положення Закону свідчать про те, що споживачі зобов'язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі. Вказана позиція є усталеною та викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 21.08.2019 у справі № 922/4239/16, у постановах Верховного Суду від 09.06.2021 у справі № 303/7554/16-ц, від 21.08.2019 у справі № 922/4239/16, від 26.04.2018 у справі № 904/6293/17.

Відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.

Згідно із частиною третьою статті 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо інше не визначено договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, та включає: 1) витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, крім витрат на обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги, у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем; 2) винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін.

Кошторис витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території є невід'ємною частиною договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Управитель у порядку та з періодичністю, визначеними договором, та/або на вимогу споживача зобов'язаний інформувати споживача про фактичні витрати та виконані (надані) роботи (послуги) з утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території.

Згідно із обставинами цієї справи, Комунальне підприємство «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради є управителем багатоквартирного житлового будинку за адресою: Київська обл., Фастівський район, м. Боярка, вул. Жуковського 4.

Позивач стверджує, що у зазначеному будинку знаходиться нежитлове приміщення загальною площею 100,6 кв. м, яке належить на праві власності Колективному підприємству Фірма «ФРЕОН», що підтверджується доданим до позову свідоцтвом про власність на майно.

На думку позивача, відповідач, як особа, яка безпосередньо отримує послуги від позивача по утриманню багатоквартирного будинку, зобов'язаний сплатити вартість таких послуг відповідно до наданого кошторису витрат на управління будинком, незважаючи на відсутність укладеного договору.

Зважаючи на те, що договір про надання послуг з утримання нежитлового приміщення між позивачем та відповідачем не був укладений, під час розгляду цієї справи про стягнення витрат на утримання нежитлового приміщення визначальним є встановлення факту надання позивачем таких послуг, обгрунтованість встановленого позивачем розміру витрат на утримання та обслуговування нежитлового приміщення і правильність нарахування заборгованості за надані послуги за спірний період.

Дослідивши додане до позовної заяви свідоцтво про власність на майно №46 від 02.02.1996 року, суд встановив, що Колективному підприємству Фірма «ФРЕОН» належить на праві власності приміщення у будинку, що розташований за адресою: Київська обл., м. Боярка, вул. Жуковського 4.

Відомостей про реєстрацію за Колективним підприємством Фірма «ФРЕОН» права власності на нежитлове приміщення саме площею 100,6 кв. м у будинку за адресою: Київська обл., Фастівський район, м. Боярка, вул. Жуковського 4, зазначене свідоцтво не містить, інших доказів, які б підтверджували право власності відповідача на вказане нежитлове приміщення матеріали справи не містять.

Дослідивши долучений до позову «Кошторис витрат на управління будинком за адресою: Київська обл., м. Боярка, вул. Жуковського 4», суд установив, що він складений позивачем в односторонньому порядку. Погодженого з відповідачем кошторису витрат на управління будинком за адресою: Київська обл., м. Боярка, вул. Жуковського 4, як це визначено пунктом 10 договору № 98 від 18.03.2019 року, суду не надано.

Крім того, суд дослідив наданий до заяви про усунення недоліків Розрахунок заборгованості КП фірма «Фреон», ЕДРПОУ 13740052 з управління багатоквартирним будинком, згідно договору №72 від 18.03.2019 року, місто Боярка, вул. Дашкевича, 4 площа - 100,6 м2.

Суд установив, що вказаний розрахунок стосується договору №72 від 18.03.2019 року, у той час, як предметом розгляду даної справи є заборгованість згідно договору №98 від 18.03.2019 року, тому не приймається судом до розгляду під час прийняття рішення у справі №911/1883/25.

Також варто зазначити, що долучені до позовної заяви акти здачі-приймання робіт, додані до позову, не підписані з боку відповідача.

Отже, за відсутності погодженого з балансоутримувачем кошторису витрат на управління будинком, як того вимагає стаття 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та пункт 10 договору №98 від 18.03.2019 року, суд вважає, що до КП фірма «Фреон», як до споживача, належним чином не доведено вартість послуги за утримання та обслуговування нежитлового приміщення, яким користується відповідач.

Що стосується площі нежитлового приміщення, виходячи з розміру якої позивач нарахував відповідачу вартість спірних послуг, та доказів, наданих позивачем на її підтвердження, слід зазначити таке.

Так, долучена до позовної заяви копія витягу з технічного паспорту не має жодних ідентифікуючих ознак спірного у справі нежитлового приміщення, яке використовується саме відповідачем. Також з цієї копії витягу з технічного паспорту неможливо встановити площу приміщення.

Тобто, за висновками суду, позивач не надав достовірних доказів того, що площа приміщення, яким користується відповідач, за адресою: Київська обл., м. Боярка, вул. Жуковського 4, дійсно складає 100,6 кв. м.

Відповідно до частини першої статті 14 ГПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною першою статті 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Відповідно до частини першої статті 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Підсумовуючи викладене вище, суд констатує, що Кошторис на утримання багатоквартирного будинку (гуртожитку), що розташований за адресою: Київська обл. м. Боярка, вул. Жуковського 4, на якому ґрунтується розрахунок вартості спірних у цій справі послуг, складений в односторонньому порядку та не погоджений із відповідачем. За умови неналежного обгрунтування ціни послуги на утримання та обслуговування нежитлового приміщення (непогодженого в двосторонньому порядку кошторису витрат на управління багатоквартирним будинком), з урахуванням відсутності належних доказів, які підтверджують дійсну площу спірного нежитлового приміщення, заявлену до стягнення з відповідача суму заборгованості не можна вважати обґрунтованою.

За таких обставин суд вважає, що вимога про стягнення з відповідача на користь позивача 21437,85 грн. заборгованості за послуги з утримання нежитлового приміщення, яке знаходиться у будинку за адресою: Київська обл., м. Боярка, вул. Жуковського 4, є не доведеною належним чином, а тому не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 123, 129, 233, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову Комунального підприємства «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства» Боярської міської ради (08154, м. Боярка, вул. П. Сагайдачного, 30, ідентифікаційний код 34702930) до Колективного підприємства Фірма «ФРЕОН» (08154, Київська обл., м. Боярка, вул. Жуковського, буд. 4, ідентифікаційний код 13740052) про стягнення заборгованості за договором №98 від 18.03.2019 року з управління багатоквартирним будинком у розмірі 21437,85 грн. відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 20 днів з дня складення повного тексту рішення шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України з врахуванням п. 17.5 Розділу ХІ Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Д.Г. Заєць