Рішення від 24.07.2025 по справі 200/3867/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2025 року Справа№200/3867/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Крилової М.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

27 травня 2025 року до Донецького окружного адміністративного суду, через підсистему ЄСІТС «Електронний Суд», надійшов позов адвоката Д'яконової К.І.., яка діє в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 262140015576 від 10.04.2025 про відмову у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 ;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області ЄДРПОУ 21318350, зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , що дає право на отримання пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоду роботи з 01.07.2000 по 17.01.2010; з 22.02.2010 по 30.09.2010 у ПРАТ «МК «Азовсталь» (яке є правонаступником ВАТ «МК «Азовсталь», ПАТ «МК «Азовсталь»); періоду з 15.03.2013 по 09.03.2014, в перебігу якого ОСОБА_1 перебувала на обліку у Маріупольському міському центру зайнятості та отримувала допомогу по безробіттю, передбачену Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

В обгрунтування позовних вимог позивач вказала, що 03.04.2025 через портал електронних послуг звернулась до пенсійного фонду України з метою призначення пенсії за віком. Рішенням відповідача від 10.04.2025 № 262140015576 їй було відмовлено у призначенні пенсії за віком у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу.

Вважає відмову відповідача протиправною та такою, що порушує його право на належне пенсійне страхування.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30 травня 2025 року відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано копії та докази.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 01 липня 2025 року повторно витребувано у Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області копії та докази.

10 липня 2025 року до суду надійшов відзив на адміністративний позов, зі змісту якого Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області просило відмовити у задоволенні позовних вимог. В обгрунтування своєї позиції зазначив, 03.04.2025 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернулася до головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-IV. Рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №262140015576 від 10.04.2025 відмовлено, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у призначенні пенсії за віком згідно заяви від 03.04.2025 у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу роботи (32 роки), передбаченого ст. 26 Закону № 1058-IV.

До страхового стажу не зараховано: періоди роботи з 01.07.2000 по 17.01.2010 та з 22.02.2010 по 30.09.2010, оскільки записи у трудовій книжці не підтверджені індивідуальними відомостями про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (відсутня інформація про сплату внесків); період безробіття з 15.03.2013 по 09.03.2014, оскільки відсутні відомості про сплату страхових внесків згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державному реєстрі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Згідно поданих документів та індивідуальних відомостей про застраховану особу страховий стаж позивача становить 20 років 02 місяці 04 дні, що недостатньо для призначення пенсії за віком.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 21 липня 2025 року відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області про залучення співвідповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

У період з 04 липня 2025 року по 18 липня 2025 року (включно) суддя Крилова М.М. перебувала у щорічній відпустці, справа розглядається у перший день після виходу судді з відпустки.

Згідно з нормами статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянка України, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_2 .

03 квітня 2025 року позивач, через веб порт ПФУ, звернулась до Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Заява позивача від 03 квітня 2025 року про призначення пенсії була розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області за принципом екстериторіальності

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №262140015576 від 10.04.2025 відмовлено, ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком згідно заяви від 03.04.2025 у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу роботи (32 роки), передбаченого ст. 26 Закону № 1058-IV. Страховий стаж становить - 20 років 2 місяці 4 дні.

До страхового стажу не зараховано:

- періоди роботи з 01.07.2000 по 17.01.2010 та з 22.02.2010 по 30.09.2010, оскільки записи у трудовій книжці не підтверджені індивідуальними відомостями про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (відсутня інформація про сплату внесків);

- період безробіття з 15.03.2013 по 09.03.2014, оскільки відсутні відомості про сплату страхових внесків згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державному реєстрі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Не погодившись з відмовою у призначенні пенсії за віком, позивач звернулась до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV регулюються відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування

Статтею 113 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що держава створює умови для функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і гарантує дотримання законодавства з метою захисту майнових та інших прав і законних інтересів осіб стосовно здійснення пенсійних виплат.

Відповідно до ст. 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років, зокрема в період з 01 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 років.

Право на призначення пенсії обґрунтовується також Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Згідно зі ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

За приписами ст. 48 Кодексу законів про працю України, положення якої кореспондуються зі ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У такій довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Суд зазначає, що вищевказаний Порядок, як вбачається з його назви та змісту, поширюється саме на випадки відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Відповідно до п. 1 Порядку основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Адміністративний суд під час перевірки правомірності рішення суб'єкта владних повноважень, повинен надати правову оцінку тим обставинам, які стали підставою для його прийняття та наведені безпосередньо у цьому рішенні, а не тим, які в подальшому були виявлені суб'єктом владних повноважень для доведення правомірності («виправдання») свого рішення.

Аналогічна правова позиція міститься у п. 75 постанови Верховного Суду від 17.12.2018 по справі №509/4156/15-а (адміністративне провадження №К/9901/7504/18).

Позивач просить зарахувати до страхового стажу періоди роботи 01.07.2000 по 17.01.2010; з 22.02.2010 по 30.09.2010 у ПРАТ «МК «Азовсталь» (яке є правонаступником ВАТ «МК «Азовсталь», ПАТ «МК «Азовсталь») та період отримання допомоги по безробіттю з 15.03.2013 по 09.03.2014.

Згідно спірного рішення до страхового стажу позивача не зараховано періоди роботи з 01.07.2000 по 17.01.2010 та з 22.02.2010 по 30.09.2010, оскільки записи у трудовій книжці не підтверджені індивідуальними відомостями про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (відсутня інформація про сплату внесків) та період безробіття з 15.03.2013 по 09.03.2014, оскільки відсутні відомості про сплату страхових внесків згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державному реєстрі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

У трудовій книжці ОСОБА_1 серії НОМЕР_3 від 18.08.1987 року, щодо спірних періодів наявні наступні записи.

18.08.1987 року - прийнята у відділ збуту на посаду економіста листопрокатного бюро (запис № 2);

01.01.1997 - переведена у відділ збуту економістом бюро шлакових та попутних матеріалів (запис № 4);

13.12.1999 - переведена економістом ІІ категорії бюро шлакових та попутних матеріалів відділу збуту (запис № 5);

01.02.2002 - переведена економістом ІІ категорії бюро реалізації попутної продукції металургійного виробництва та послуг відділу збуту (запис № 6);

17.03.2003 - переведена у відділ продажів економістом ІІ категорії бюро попутної продукції металургійного виробництва та послуг (запис № 7);

22.05.2006 - переведена економістом І категорії бюро попутної продукції металургійного виробництва та послуг відділу продажів (запис № 8);

01.06.2007 - переведена у відділ продажів економістом І категорії бюро попутної продукції та послуг (запис № 9);

04.03.2009 - переведена у відділ продажів економістом ІІ категорії групи попутної продукції бюро попутної продукції та послуг ВАТ «МК «Азовсталь» (запис № 10);

20.03.2012 - переведена у відділ продажів інженером І категорії бюро попутної продукції та послуг (запис № 11);

14.02.2013 -звільнена на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України у зв'язку із скороченням чисельності штату (запис № 12);

15.03.2013 - розпочато виплату допомоги по безробіттю відповідно до ч. 4 ст. 22, ч. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (запис № 13);

09.03.2014 - припинено виплату допомоги по безробіттю (запис № 14).

Записи про спірні періоди роботи засвідчені відповідними печатками підприємств і дефектів їх вчинення не мають, а відтак факт роботи позивача у спірні періоди підтверджується відповідними запасами, які були внесені відповідно до діючого законодавства.

Судом встановлено, що відповідачем не зараховано до страхового стажу позивача періоди роботи з 01.07.2000 по 17.01.2010 та з 22.02.2010 по 30.09.2010, оскільки записи у трудовій книжці не підтверджені індивідуальними відомостями про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (відсутня інформація про сплату внесків) та період безробіття з 15.03.2013 по 09.03.2014, оскільки відсутні відомості про сплату страхових внесків згідно з індивідуальними відомостями про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державному реєстрі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону №2464-VI реєстр застрахованих осіб - автоматизований банк відомостей, створений для ведення єдиного обліку фізичних осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону. Реєстр застрахованих осіб складається з електронних облікових карток застрахованих осіб, до яких включаються відомості про застрахованих осіб, інформація про набуття та реалізацію ними прав на одержання страхових виплат за всіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та інформація про виплати за всіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з ч. 2 ст. 20 Закону №2464-VI персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.

Пунктом 2 ч. 4 ст. 20 Закону №2464-VI встановлено, що на кожну застраховану особу заводиться персональна електронна облікова картка, до якої включаються відомості, що відображають загальний страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплаченого єдиного внеску та інші дані, необхідні для обчислення та призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до ч. 7 ст. 20 Закону №2464-VI відомості про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), розмір сплаченого єдиного внеску та інші дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб, використовуються для обчислення та призначення страхових виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Згідно з ч. 5 ст. 21 ЗУ №1058-IV персоніфіковані відомості про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подаються до Пенсійного фонду роботодавцями, підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 11 Закону №2464-VI обмін інформацією щодо перерахованих на рахунки податкових органів страхових коштів здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Згідно з ч.1 ст.12-1 Закону 2464-VI Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань:

1) формує та веде реєстр застрахованих осіб Державного реєстру, здійснює заходи щодо надання інформації з Державного реєстру відповідно до цього Закону;

2) взаємодіє в установленому законодавством порядку з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями та Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

3) здійснює контроль, у тому числі спільно з податковими органами, за достовірністю відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню;

4) бере участь в аналізі та прогнозі надходження коштів від сплати єдиного внеску;

5) здійснює інші функції, передбачені законодавством

Отже, на відповідача законодавством покладені обов'язки, у т.ч. здійснення контролю спільно з податковими органами за достовірністю відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Належні достовірні та допустимі докази виконання відповідачем вказаних вище обов'язків під час опрацювання заяви позивача та документів відсутні.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 ЗУ №1058-IV відомості, що містяться в системі персоніфікованого обліку, використовуються виконавчими органами Пенсійного фонду для; підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; визначення права застрахованої особи або членів її сім'ї на отримання пенсійних виплат згідно з цим Законом; визначення розміру, перерахунку та індексації пенсійних виплат, передбачених цим Законом.

З матеріалів справи судом встановлено, що у зв'язку з відсутністю належних записів в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, 22 квітня 2025 року позивачем була подана письмова заява до генерального директору ПрАТ «Азовсталь» у якій позивач просила внести відповідні зміни до Реєстру з метою реалізації права на пенсію.

Листом від 15.05.2025 року № 03.03.01-319/к ПрАТ «Азовсталь» повідомило, що у зв'язку з тим, що під час оформлення документів для видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які заповнюються особисто застрахованою особою, було допущено помилку, а саме: замість ІПН 2381410141 було зазначено ІПН НОМЕР_4 , ПрАТ «МК «Азовсталь» у подальшому саме за цим помилковим ІПН 2381117846 подавало індивідуальні відомості про застраховану особу до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за періоди з 01.07.2000 року по 17.01.2010 рік та з 22.01.2010 року по 30.09.2010 рік. Підтвердженням цього є індивідуальні відомості про застраховану особу ОСОБА_1 (за ІПН НОМЕР_4 ) за 2009 рік, які збереглись у електронному вигляді у програмному забезпечення «МЕДОК».

ПрАТ «МК «Азовсталь» звернулось до ГУ ПФУ у Запорізькій області за консультацією відносно порядку підтвердження та зарахування страхового стажу ОСОБА_1 за період з 01.07.2000 року по 17.01.2010 рік та з 22.01.2010 року по 30.09.2010 рік, оскільки подати коригуючі відомості про виправлення ситуації, а саме перенести дані персоніфікованих відомостей ОСОБА_1 на дійсний ІПН 2381410141 ПРА «МК «Азовсталь» не має можливості, так як підприємством внаслідок військової агресії рф було втрачено доступ до всіх архівних документів про заробітну плату працівників ПРАТ «МК Азовсталь» за періоди до 2022 року у м. Маріуполь.

Листом від 06.05.2025 № 0800-0605-8/43413 ГУ ПФУ в Запорізькій області повідомило, що відповідно до ч. 2 постанови правління ПФУ від 03.12.2013 № 25-2 відомості про застрахованих осіб та звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органам ПФУ за період з 01.01.2011 подаються лише за результатами перевірки, здійсненої за заявою платника. Іншим чином законодавством не передбачено. Отже,у ГУ ПФУ у Запорізькій області відсутні підстави для внесення змін до Реєстру застрахованих осіб.

Також, позивач зверталась до Донецького обласного центру зайнятості та відповідно до листа № 04.1/1806/0104225 від 22.05.2025 Донецький обласний центр зайнятості підтвердив, що позивач перебувала на обліку в Маріупольському міському центру зайнятості як безробітна з 15.02.2013 по 10.03.2014 та отримувала допомогу по безробіттю з 15.03.2013 по 09.03.2014.

Судом встановлено, що 09.10.2022 року ОСОБА_1 була видано свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування № НОМЕР_4 .

При цьому, у свідоцтві про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виданому 09.10.2002 ОСОБА_1 міститься описка у ІПН ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 ), що, на думку суду, потягло за собою некоректне відображення інформації у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування та не відображення у вказаному реєстрі інформації про нараховану заробітну плату/ сплачені внески щодо позивача за період її трудової діяльності з 01.07.2000 року по 17.01.2010 рік та з 22.01.2010 року по 30.09.2010 рік, а також період з 15.03.2013 по 09.03.2014 в перебігу якого ОСОБА_1 отримувала допомогу по безробіттю у Маріупольському міському центрі зайнятості.

Окрім цього, суд вважає за необхідне зазначити, що пунктом 5 Порядку видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2000 № 1306 "Про затвердження Порядку видачі та зразка свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Порядок № 1306), визначено, що реєстрація застрахованих осіб, персоніфікований облік відомостей про них та оформлення свідоцтв про загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - страхове свідоцтво) здійснюється органами Пенсійного фонду України

Врахувавши викладені вище норми законодавства, посилання відповідача на відсутність з 01.07.2000 по 17.01.2010, з 22.02.2010 по 30.09.2010 та з 15.03.2013 по 09.03.2014 відомостей про нараховані суми грошового забезпечення та сплачені страхові внески за вказані вище роки, у т.ч. у зв'язку з тим, що вся первинна фінансово-бюджетна документація, розрахунково-платіжні відомості нарахування грошового забезпечення та заробітної плати ОСОБА_1 залишилися на окупованій території у місті Маріуполь суд визнає необґрунтованими, оскільки невиконання відповідачем власних повноважень щодо з'ясування наявності фактів нарахування та виплати у вказаних періодах грошового забезпечення з відомостей вказаного вище реєстру, безпідставне перекладання на позивача ризиків неналежного державного управління у відповідній сфері та, як наслідок, необгрунтоване позбавлення права на соціальний захист.

З огляду на вищезазначене, суд, керуючись частиною другою статті 9 КАС України, з метою ефективного захисту прав позивача від порушень з боку суб'єкта владних повноважень дійшов висновку про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 262140015576 від 10.04.2025 про відмову у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 01.07.2000 по 17.01.2010; з 22.02.2010 по 30.09.2010 у ПРАТ «МК «Азовсталь», період по безробіттю з 15.03.2013 по 09.03.2014 та розглянути повторно заяву позивача від 03 квітня 2025 року, і прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, зазначених у цьому рішенні

Враховуючи наведене вище, позов підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.

Нормами частини 1,3,8 статті 139 КАС встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Судом встановлено, що позовна заява подана до суду через систему «Електронний Суд», а отже, відповідно до положень Закону України «Про судовий збір» застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку, що з відповідача треба стягнути належну суму судового збору у розмірі 968,96 грн.

Керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 72-76, 90, 132, 139, 143, 159, 193, 205, 241-246, 250, 251, 255, 291, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 262140015576 від 10.04.2025 про відмову у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (адреса: м. Хмельницький, вул. Гната Чекірди, 10; код ЄДРПОУ: 21318350) зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) періоди роботи з 01.07.2000 по 17.01.2010; з 22.02.2010 по 30.09.2010 у ПРАТ «МК «Азовсталь», період по безробіттю з 15.03.2013 по 09.03.2014 та розглянути повторно заяву позивача від 03 квітня 2025 року, і прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, зазначених у цьому рішенні.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (адреса: м. Хмельницький, вул. Гната Чекірди, 10; код ЄДРПОУ: 21318350) на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім гривень) 96 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя М.М. Крилова