24 липня 2025 року Справа № 160/15110/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ількова В.В.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі адміністративну справу №160/15110/25 за позовом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вейп маркет" про стягнення податкового боргу у розмірі 325910,00 грн.,-
І. ПРОЦЕДУРА
23.05.2025 року Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вейп маркет", у якій позивач просить суд:
- стягнути податковий борг з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕЙП МАРКЕТ» (ЄДРПОУ 44949261) у розмірі 325910,00 грн, шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
27.05.2025 року відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, відповідно до ст. 262 КАС України.
Також ухвалою суду від 27.05.2025 року витребувано у відповідача додаткові докази по справі, а саме копії:
- докази сплати заборгованості у добровільному порядку, згідно до вимог ст.ст. 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зобов'язати позивача надати до суду належним чином засвідчені копії таких документів, а саме:
- обґрунтований розрахунок із зазначенням дати виникнення податкового боргу по кожному ППР з урахуванням дати вручення відповідачеві таких ППР, виходячи з вимог ст.ст. 42, 58 Податкового кодексу України та вимог ст.ст.72-77 Кодексу адміністративного судочинства України.
28.05.2025 року позивачем до суду подано клопотання про долучення доказів по справі.
У відповідності до приписів статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
У відповідності до вимог ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Отже, рішення у цій справі приймається судом 24.07.2025 року, тобто у межах строку встановленого ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в інтегрованих картках платника податків за Товариством з обмеженою відповідальністю "Вейп маркет" обліковується податковий борг на загальну суму 325910,00 грн., який не сплачується відповідачем добровільно, а тому підлягає примусовому стягненню.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
Ухвалою суду від 27.05.2025 року відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, відповідно до ст. 262 КАС України.
Цією ж ухвалою відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Ухвала суду про відкриття провадження направлена за місцем знаходження (реєстрації) відповідача, яке підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно положень ст. 126 КАС України відповідач є належно повідомленим про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом.
Відповідачем у встановлений судом строк, письмових заперечень проти позову, пояснень чи доказів щодо заявлених позовних вимог, на підтвердження або спростування обставин, зазначених у позові, не надано, як і заяви про визнання позову.
Згідно із ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Суд, дослідив матеріали справи, з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, оцінив докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізував застосування норм матеріального та процесуального права, встановив таке.
Судом встановлено, що на обліку у ГУ ДПС у Дніпропетровській області як платник податків перебуває ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕЙП МАРКЕТ» (ЄДРПОУ 44949261) та має податковий борг у розмірі 325 910.00 гривень.
Пунктом 16.1.4 ст.16 Податкового кодексу України визначено, що до обов'язків платника податків входить, сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Статтею 31 Податкового кодексу України встановлено, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Згідно із п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Виконанням податкового обов'язку визнається сплата повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п. 38.1 ст. 38 Податкового кодексу України).
Судом встановлено, що на теперішній час в інтегрованих картках відповідача обліковується податковий борг на загальну суму 325 910,00 грн., а саме:
Заборгованість по штрафним санкціям за порушення законодавства, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів про патентування у розмірі 52 890,00 грн. а саме, згідно:
ППР № 0204400708 від 01.05.2024 термін сплати 25.06.2024р. на суму 52 890,00 грн. (штрафна санкція);
Заборгованість по адміністративним штрафам та іншим санкціям у розмірі 1 020,00 грн. а саме, згідно:
ППР № 0204370708 від 01.05.2024р. термін сплати 25.06.2024р. на суму 1 020,00 грн.: (штрафна санкція):
Заборгованість по адміністративним штрафам та штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (Покровська ТГ) у розмірі 17000,00 грн., а саме, згідно:
рішення про застосування фінансових санкцій № 56058/04-36-09-02/44949261 від 03.09.2024р. термін сплати 04.11.2024р. на суму 17 000,00грн:
Заборгованість по адміністративним штрафам та штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (Кам'янська ТГ) у розмірі 34000,00 грн. а саме, згідно:
рішення про застосування фінансових санкцій № 000075/04-36-09-02/44949261 від 20.05.2024р. термін сплати 22.07.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 000089/04-36-09-02/44949261 від 27.06.2024р. термін сплати 28.08.2024р. на суму 17 000,00грн.
Заборгованість по адміністративним штрафам та штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (Павлоградська ТГ) у розмірі 221 000,00 грн., а саме, згідно:
рішення про застосування фінансових санкцій №50650/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50641/04-36-09-02/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00 грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50617/04-36-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50632/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.:
рішення про застосування фінансових санкцій № 50648/04-36-09-04/44949261 віл 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50652/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50637/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій №50647/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50633/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50635/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00 грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50642/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024 термін сплати 08.10.2024 на суму 17 000,00 грн.:
рішення про застосування фінансових санкцій № 50623/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50644/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00 гривень.
Інформація щодо оскарження вищенаведених рішень контролюючого органу - відсутня.
З урахуванням вимог ст.56, 57 ПК України, у зв'язку з несплатою Відповідачем у встановлені строки нарахованих сум, грошові зобов'язання набули статусу податкового боргу.
Відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган фіскальної служби надсилає йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до ст.59 ПК України по Відповідачу сформована податкова вимога від 23.07.2024 року №0021691-1305-0436, яка була направлена на адресу платника податків засобами поштового зв'язку та повернуто з причин «За закінченням терміну зберігання».
Інформація щодо оскарження вищенаведених рішень - відсутня.
Згідно з п.42.2ст.42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
Відповідно до п.42.3ст.42 Податкового кодексу України якщо платник податків у порядку та у строки, визначені статтею 66 цього Кодексу, повідомив контролюючий орган про зміну податкової адреси, він на період з дня державної реєстрації зміни податкової адреси до дня внесення змін до облікових даних такого платника податків звільняється від виконання вимог документів, надісланих йому контролюючим органом за попередньою податковою адресою та в подальшому повернених як таких, що не знайшли адресата.
При цьому грошове зобов'язання визначені зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями відповідачем сплачені не були та не були оскаржені в судовому чи адміністративному порядку.
Несплата платником податків нарахованої у встановлені строки нарахованих сум, зумовила звернення контролюючого органу з цим позовом до суду про стягнення податкового боргу.
Посилаючись на наведені обставини, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, доводам позивача, викладеним в позовній заяві, та доводам відповідача, викладених в відзиві на позов, суд врахував такі норми чинного законодавства, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин, та релевантні їм джерела права.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Згідно із п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, ті непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно із п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п. 87.1 та 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України Джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому цього пункту та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі сплати податкових зобов'язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов'язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках.
Сплату грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:
а) за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);
б) за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів з урахуванням особливостей, визначених у пункті 43.4-1 статті 43 цього Кодексу;
в) за рахунок суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (на підставі відповідної заяви платника) до Державного бюджету України".
Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно пп. 97.4.3 п. 97.4 ст. 97 Податкового кодексу України, особою відповідальною за погашення грошових зобов'язань чи податкового боргу платника податків стосовно фізичної особи - підприємця або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, - така фізична особа.
Відповідно п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України - орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку-фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
Згідно матеріалів справи на теперішній час в інтегрованих картках відповідача обліковується податковий борг на загальну суму 325 910,00 грн., а саме:
Заборгованість по штрафним санкціям за порушення законодавства, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів про патентування у розмірі 52 890,00 грн. а саме, згідно:
ППР № 0204400708 від 01.05.2024 термін сплати 25.06.2024р. на суму 52 890,00 грн. (штрафна санкція);
Заборгованість по адміністративним штрафам та іншим санкціям у розмірі 1 020,00 грн. а саме, згідно:
ППР № 0204370708 від 01.05.2024р. термін сплати 25.06.2024р. на суму 1 020,00 грн.: (штрафна санкція):
Заборгованість по адміністративним штрафам та штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (Покровська ТГ) у розмірі 17000,00 грн., а саме, згідно:
рішення про застосування фінансових санкцій № 56058/04-36-09-02/44949261 від 03.09.2024р. термін сплати 04.11.2024р. на суму 17 000,00грн:
Заборгованість по адміністративним штрафам та штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (Кам'янська ТГ) у розмірі 34000,00 грн. а саме, згідно:
рішення про застосування фінансових санкцій № 000075/04-36-09-02/44949261 від 20.05.2024р. термін сплати 22.07.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 000089/04-36-09-02/44949261 від 27.06.2024р. термін сплати 28.08.2024р. на суму 17 000,00грн.
Заборгованість по адміністративним штрафам та штрафним санкціям за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів (Павлоградська ТГ) у розмірі 221 000,00 грн., а саме, згідно:
рішення про застосування фінансових санкцій №50650/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50641/04-36-09-02/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00 грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50617/04-36-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50632/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.:
рішення про застосування фінансових санкцій № 50648/04-36-09-04/ НОМЕР_1 віл 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50652/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50637/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій №50647/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50633/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50635/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00 грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50642/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024 термін сплати 08.10.2024 на суму 17 000,00 грн.:
рішення про застосування фінансових санкцій № 50623/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00грн.;
рішення про застосування фінансових санкцій № 50644/04-36-09-04/44949261 від 07.08.2024р. термін сплати 08.10.2024р. на суму 17 000,00 гривень.
Інформація щодо оскарження вищенаведених рішень контролюючого органу - відсутня.
Відповідно до ст.59 ПК України по Відповідачу сформована податкова вимога від 23.07.2024 року №0021691-1305-0436, яка була направлена на адресу платника податків засобами поштового зв'язку та повернуто з причин «За закінченням терміну зберігання».
Інформація щодо оскарження вищенаведених рішень - відсутня.
Отже, судом встановлено, що узгоджена сума грошового зобов'язання своєчасно та в повному обсязі відповідачем не була сплачена, а тому сума податкового боргу платника податків товариства за узгодженими податковими зобов'язаннями з адміністративних штрафів та штрафних санкцій у загальному розмірі, враховуючи пеню та штрафи становить - 325910,00 гривень.
Також суд зазначає, що податкові строки давності встановленні ст. 102 ПКУ та за загальним правилом такий строк дорівнює 1095 дням (п. 102.1 ПКУ).
Проте, відповідно до п.522 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ перебіг строків давності, передбачений ст. 102 ПКУ, зупиняється на час дії карантину, який розпочався в Україні 12.03.2020 року та діяв по 30.06.2023 року.
Також, строк позовної давності в період дії правового режиму воєнного стану, введеного в Україні, було зупинено з 24.02.2022 року до 01.08.2023 року на підставі п. 102.9 ст. 102 ПК України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та вважає за необхідне їх задовольнити.
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини четвертої статті 242 КАС України судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, а саме бути справедливим та неупередженим, своєчасно вирішувати спір у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини першої статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Верховенство права - це панування права в суспільстві. Верховенство права вимагає від держави його втілення у правотворчу та правозастосовну діяльність, зокрема у закони, які за своїм змістом мають бути проникнуті передусім ідеями соціальної справедливості, свободи, рівності тощо.
Всі ці елементи права об'єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.
Положеннями частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частинами першою та другою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Отже, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позивачем обґрунтовані та доведені позовні вимоги у вказаній вище частині.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вейп маркет" про стягнення податкового боргу у розмірі 325910,00 гривень.
Щодо питання розподілу судових витрат.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Такі витрати позивачем у справі не понесені, а отже не підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вейп маркет" про стягнення податкового боргу у розмірі 325910,00 грн. - задовольнити.
Стягнути податковий борг з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕЙП МАРКЕТ» (ЄДРПОУ 44949261) у розмірі 325910,00 грн., шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Розподіл судових витрат не здійснюється.
Позивач: Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м.Дніпро, вул. Сімферопольська, 17а, код ЄДРПОУ 44118658).
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Вейп маркет" (49000, м.Дніпро, вул. Баженова, 30, код ЄДРПОУ 44949261).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення складено 24.07.2025 року.
Суддя В.В. Ільков