Постанова від 24.07.2025 по справі 447/2000/25

Провадження №3/447/1350/25

Справа №447/2000/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.07.2025 Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Друзюк М.М. розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №2 Стрийського РУП ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, який проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ст. 124 КУпАП,

встановила:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №373650 від 26.06.2025, ОСОБА_1 26.06.2025 об 21 год. 40 хв. в м.Новий Розділ, вул.Гірнича, 2 керуючи велосипедом не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки та її зміни, внаслідок чого почав виляти по дорозі та впав з велосипеда, при цьому перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком медичного огляду №67 від 26.06.2025, чим порушив вимоги п.12.1 ПДР, за що передбачена відповідальність ст. 124 КУпАП.

ОСОБА_1 повідомив, що справді впав з велосипеда та працівники поліції винесли постанову про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 127 КУпАП у виді штрафу у розмірі 680 грн., який він оплатив.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП виходячи з наступного.

Згідно з ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Положеннями ст. 280 КУпАП України передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозицією ст. 124 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Диспозиція ч.3 ст. 127 КУпАП передбачає відповідальність за ті самі порушення, вчинені особами, зазначеними в частинах першій або другій цієї статті, які перебувають у стані сп'яніння.

Норми ч.2 ст. 127 КУпАП передбачають відповідальність за порушення правил дорожнього руху особами, які керують велосипедами.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 упав з велосипеда, однак докази пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна відсутні.

Відповідно до копії постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопрушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №5077555 від 26.06.2025, ОСОБА_1 26.06.2025 об 22 год. 15 хв. керував велосипедом в м.Новий Розділ по вул.Гірнича, 2, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується медичним висновком № 67 від 26.06.2025, чим порушив п.6 ПДР, за що передбачена відповідальність ч.3 ст. 127 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у розмірі 680 грн.

Дії ОСОБА_1 , що зазначені в протоколі, за дане правопорушення вже було кваліфіковано працівниками поліції за ч.3 ст. 127 КУпАП про порушення правил дорожнього руху велосипедистами в стані сп'яніння.

Водночас притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП суперечитиме ч. 1 ст. 61 Конституції України, відповідно до якої ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, оскільки постановою серії ЕПР1 №5077555 від 26.06.2025 вже притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 127 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до п. 8 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.

Тому провадження у справі підлягає закриттю п. 8 ст. 247 КУпАП .

Керуючись ст.ст. 247, 251, 252,266,280, 283, 284, 286 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП закрити на підставі п. 8 ст. 247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Друзюк М. М.