65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
"23" липня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/1611/25
Господарський суд Одеської області у складі судді Сулімовської М.Б., за участю секретаря судового засідання Толкунової М.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 41485381, 65032, м. Одеса, проспект Шевченка, буд. 4)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Верес Юг" Перша Бучанська філія (код ЄДРПОУ 45622774, 08297, Київська обл., Бучанський р-н, м. Буча, вул. Нове шосе, буд. 36)
про стягнення
за участю представників сторін:
від позивача: Денис Черевиченко
від відповідача: не з'явився
Позивач Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації звернувся до Господарського суду Одеської області із позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Верес Юг" Перша Бучанська філія про стягнення 2594800,00 грн., з яких 1996000,00 грн. не повернутого авансу, 598800,00 грн. штрафу.
Позовні вимоги обгрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору на закупівлю підрядних робіт по об'єкту "Реконструкція системи теплозабезпечення Тузлівського опорного закладу загальної середньої освіти Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з виносом котелень за межі будівель школи. Коригування." від 24.07.2024 №183.
Ухвалою від 01.05.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання.
Ухвалою від 29.05.2025 відкладено підготовче засідання на 11.06.2025.
11.06.2025 позивач звернувся до суду із заявою про зменшення/збільшення позовних вимог, відповідно до якої просить стягнути з відповідача 598800,00 грн. штрафу та 85119,86 грн. збитків від інфляції.
Ухвалою від 11.06.2025 заяву Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації від 11.06.2025 прийнято до розгляду; постановлено подальший розгляд справи здійснювати з урахуванням наступних вимог: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Верес Юг" Перша Бучанська філія на користь Департаменту капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації - 598800,00 грн. штрафу та 85119,86 грн. збитків від інфляції; запропоновано відповідачу протягом п'яти днів з дня отримання ухвали надати письмово викладену позицію щодо вимоги позивача про стягнення 85119,86 грн. збитків від інфляції; закрито підготовче провадження у справі №916/1611/25; призначено розгляд справи по суті у судовому засіданні на 03.07.2025.
Ухвалою від 03.07.2025 суд постановив повернутися до стадії підготовчого провадження у справі №916/1611/25, замінити судове засідання щодо розгляду справи по суті підготовчим засіданням та призначив підготовче засідання на 23.07.2025.
У судове засідання 23.07.2025 з'явився представник позивача.
Відповідач явку уповноваженого представника не забезпечив, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
У судовому засіданні представник позивача звернувся із усним клопотанням про відкладення підготовчого засідання для можливості визначення позиції щодо подальшого перебігу справи.
Враховуючи клопотання позивача, з огляду на необхідність надання учасникам провадження можливості скористатись повним обсягом процесуальних прав, суд дійшов висновку про відкладення підготовчого засідання на іншу дату.
Визначаючи дату наступного судового засідання суд враховує період перебування головуючого у справі судді у щорічній основній відпустці.
Відповідно до ч.1 ст.181 Господарського процесуального кодексу України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
За приписами ч.3 ст.177 Господарського процесуального кодексу України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З огляду на визначену дату наступного судового засідання суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 183, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
2. Відкласти підготовче засідання на "17" вересня 2025 р. на 17:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань № 547 (5 поверх), тел. 0(482)307-955.
3. Ухвалу направити учасникам провадження.
Суддя М.Б. Сулімовська
Ухвала суду набрала законної сили 23.07.25, оскарженню не підлягає.