24.07.2025 Суддя Ритов Я. М.
Справа № 644/6181/25
Провадження № 2/644/3702/25
про залишення позовної заяви без руху
24 липня 2025 року м. Харків
Суддя Індустріального районного суду міста Харкова Ритов Я.М., перевіривши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
встановив:
Представник Акціонерного товариства «Універсал Банк» звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання банківських послуг від 28.11.2020 року у розмірі 138 402,93 грн., а також судового збору у розмірі 3028 грн.
Перевіривши матеріали заяви, суддею встановлено, що вона подана без додержання вимог, викладених у ст. 175 ЦПК України.
Відповідно до п. 2 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Як вбачається з позовної заяви, відповідачем у справі зазначено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , при цьому у додатках до позовної заяви надано документи щодо ОСОБА_1 (анкета-заява до договору про надання банківських послуг від 28.11.2020 року, розрахунок заборгованості, довідки тощо).
Разом з тим, до позовної заяви надано копію паспорта ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За таких обставин, суд вважає позовну заяву такою, що не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України та пропонує позивачу:
-уточнити відповідача та надати докази щодо предмету спору.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищенаведене, вказані обставини позбавляють можливості відкрити провадження у справі.
Керуючись статями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Позовну заяву Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
Роз'яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Я.М. Ритов