Постанова від 22.07.2025 по справі 369/12169/25

Справа № 369/12169/25

Провадження № 3/369/6667/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.07.2025 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:

головуючого судді Куценка М.О.,

за участі:

прокурора Гриненко А. Є.,

розглянувши матеріали справи за протоколами про адміністративні правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 по 20.12.2023 року, обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу роботи з пошкодженим (знищеним) нерухомим військовим майном управління обліку фондів та оренди Головного управління земель оборони та Фондів Міністерства оборони України, будучи відповідно до п. п. "в" п. 1 ч. 1 ст. З Закон України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 N 1700-VII (далі Закон), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, без поважних причин, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування при звільненні за період з 01.01.2023 по 20.12.2023 рік «за формою, затвердженою наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.11.2023 N 252/23 "Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 по 20.12.2023 року, обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу роботи з пошкодженим (знищеним) нерухомим військовим майном управління обліку фондів та оренди Головного управління земель оборони та Фондів Міністерства оборони України, будучи відповідно до п. п. "в" п. 1 ч. 1 ст. З Закон України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 N 1700-VII (далі Закон), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, без поважних причин, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік після звільнення «за формою, затвердженою наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.11.2023 N 252/23 "Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у скоєнні інкримінованого, адміністративного правопорушення визнав.

Заслухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол, думку прокурора, дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення та додані матеріали, приходжу до наступного висновку.

Так, встановлено, що ОСОБА_1 з 21.06.2023 року по 20.12.2023 року був державним службовцем та перебував на посадах державної служби Головного управління земель оборони та Фондів Міністерства оборони України.

Відповідно до підпункту "в" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 в період перебування на посадах державної служби є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Статтею 1 вказаного Закону встановлено, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України " Про запобігання корупції " та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень пов'язаних з корупцією, відповідно до ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, яка зобов'язана подавати декларацію відповідно до Закону України " Про запобігання корупції " є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України " Про запобігання корупції " та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень пов'язаних з корупцією, без наявності поважних причин, подав декларацію при звільненні та щорічну декларацію за 2023 рік несвоєчасно.

Доказів поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 у визначений законом строк декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування суду не надано та в судовому засіданні не встановлено.

Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією N 3762, №3763 від 03.07.2025; особовою карткою державного службовця; витягами з наказів №55 від 15.06.2023 року, №68 від 21.07.2023 року, №86 від 11.09.2023 року, №87 від 11.09.2023 року, №132 від 18.12.2023 року; роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з додатком; іншими матеріалами справи дослідженими в судовому засіданні.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення особи яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.07.2025 року в провадження судді Куценка М.О. передано справу єдиний унікальний номер 369/12169/25, номер провадження 3/369/6667/25, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того 10.07.2025 року, згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями в провадження судді Куценка М.О. передано справу єдиний унікальний номер 369/12170/25 номер провадження 3/369/6668/25, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до частини 2 статті 36 КУпАП - якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Оскільки справи, стосуються однієї ж і тієї особи, перебувають на розгляді в Києво-Святошинському районному суду Київської області та одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених вважаю, що такі слід об'єднати в одне провадження та присвоїти адміністративній справі єдиний унікальний номер 369/12169/25, номер провадження 3/369/6667/25.

Суд приходить до висновку, що стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП слід визначити у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, до спеціального фонду Державного бюджету України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 276, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справи про адміністративні правопорушення єдиний унікальний номер 369/12169/25, номер провадження 3/369/6667/25та єдиний унікальний номер 369/12170/25 номер провадження 3/369/6668/25- об'єднати в одне провадження, під єдиним унікальним номером 369/12169/25, номер провадження 3/369/6667/25.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.) на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять грн. 60 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф вноситься порушником в установу банку України, документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, вказаного вище, надсилається порушником до Києво-Святошинського районного суду Київської області.

У разі примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Суддя Михайло КУЦЕНКО