465/5950/25
2-а/465/213/25
про передачу справи за підсудністю
23.07.2025 м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Баран О.І., розглянувши питання про відкриття провадження у справі:
позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , електрона пошта ІНФОРМАЦІЯ_2 ),
відповідач: Департамент патрульної поліції (ЄДРПОУ: 40108646, місцезнаходження: 03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, буд. 3),
предмет позову: скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
11 липня 2025 року на адресу суду надійшов указаний адміністративний позов, відповідно до якого позивач просить суд скасувати постанову серії ЕНА № 4606939 про адміністративне правопорушення від 28.04.2025 про притягнення його до адміністративної відповідальності.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львові від 16.07.2025 позовну заяву залишено без руху, встановлено процесуальний строк для усунення недоліків.
21 липня 2025 року на адресу суду через систему «Електронний суд», від позивача надійшла заява про усунення недоліків.
У заяві про усунення недоліків, позивач, незаперечуючи факту складання спірної постанови на місці зупинки транспортного засобу, зазначає про те, що указана постанова не була направлена за його місцем реєстрації ( АДРЕСА_1 ). Та наголосив на тому, що відповідач не позбавлений права направити зазначену постанову після деокупації території Автономної Республіки Крим.
Окрім цього, у зазначеній заяві позивач вказав відповідачем одного суб'єкта - Департамент патрульної поліції.
Суддя, вивчивши питання про відкриття провадження у справі, дійшов таких висновків.
Із відповіді № 1596925 від 23.07.2025 з Єдиного державного демографічного реєстру вбачається, що позивач дійсно зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 .
Із відповіді № 1596908 від 23.07.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що відповідач по справі, Департамент патрульної поліції України, як юридична особа, зареєстрований та знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Ф.Ернста, буд. 3.
Подія мала місце за адресою, яка також не відноситься до Франківського району м. Львова.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно положень ч.1 ст.25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п.2 ч.1 ст.29 КАС України).
При цьому, згідно з ч.2 ст.26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч.1, 2 ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
За таких обставин, суд передає вищезазначену адміністративну справу для розгляду по суті за місцем знаходження відповідача, крім цього, позивач в Франківському районі м. Львова не зареєстрований, і з цих підстав до Франківського районного суду м. Львова не звертався.
Відповідно до ч.1 ст.318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25 - 28 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, оскільки справа відповідно до ст.25, 26 КАС України не підсудна Франківському районному суду міста Львова, а розгляд такої з порушенням правил юрисдикції (підсудності) є підставою для скасування рішення суду, поданий позов належить до територіальної юрисдикції Солом'янського районного суду міста Києва, а тому позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, слід передати на розгляд Солом'янського районного суду міста Києва.
Оскільки справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду оцінка поважності причин пропуску строку судом не здійснюється.
На підставі викладеного та керуючись ст. 25, 29, 30 КАС України, суддя
адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення передати на розгляд Солом'янського районного суду міста Києва.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня складення до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Баран О.І.